Sada je: 25 lip 2026, 00:40.

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 10 ruj 2012, 16:36

kod nas novosti, zbor obvezan od ove godine , a orkestar gudacki osnovan i krecu ucenici od 4 r. za zbor sam nevesela a gudackom orkestru se iznimno veselim . obozavam slusat orkestre , narocito mjesovite i gudacke :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 10 ruj 2012, 18:27

Mom sineku i klavir i zbor počinju tek u listopadu, ostaje nam dovoljno vremena za stvaranje nekakve školske rutine. Zadaću je navježbao, pa sad svira svaki 2,3 dan.
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sretnamama » 13 ruj 2012, 09:00

Ide li netko na tečaj gitare ili syntesizera u OŠ Sopot trebam broj te glazbene škole?
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 14 ruj 2012, 13:45

krenulo je :)
uspjeli smo sastaviti dobar raspored pa dolazi u glazbenu samo 2x tjedno i to mi je super. Za sada nema ni zbor ni orkestar jer je tek 2. razred. I dalje svira na 3/4 gitari, dovoljno joj je velika i svira dobro (unatoč cijeni :))
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 14 ruj 2012, 14:17

blago vama, mi imamo 3x ili 4xtjedno :/
Imamo novog profesora, a problem je s prostorom pa je dobio samo četiri dana. Još davno se trebala srušiti prizemnica pored i napraviti nova dogradnja no nikako da dođe na red.

Moja je prešla s četvrtinke na polovinku.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 15 ruj 2012, 22:02

mi smo lani imali 3x tjedno, ovo sad mi je totalni preporod :joy
nisam znala za planove s prizemnicom. Vas stari prof mi je bio baš simpa, nadam se da je novi jednako dobar ili bolji
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 16 ruj 2012, 07:57

moja je također 2x tjedno u glazbenoj jer nam zbor još nije počeo. solfeggio i gitara se prate :yess

berta, po kojem udžbeniku iz gitare rade?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ruj 2012, 08:47

na kraju zbor nije obavezan al se preporuca, a ide u prosjek ako ides na njega, pa cemo ipak ici da nam dize prosjek ako ce trebat :mrgreen
kod nas 4 x tjedno tj 5 x sa zborom al se ne zalim jer sam uspjela dobiti termine u isto vrijeme za obje.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la kruna » 17 ruj 2012, 09:33

mi ove godine dobili super raspored što se mene tiče.
u prijevodu - prerano je nastava, pa muž mora izlaziti s posla i voziti ga, a ja idem po njega ;)

3. puta tjedno sve skupa.

dobro je krenulo,ali evo danas već problem. muž ima sastanak i nije u mogućnosti odvesti ga pa će vjerojatno f. danas propustiti solfeggio. drugačije ne ide. koliko često vi propuštate nastavu?

i da, pitala ga je učiteljica želi li ići na natjecanja. on je rekao da ne zna. ja niš ne forsiram dok se on ne odluči. kak je to kod vas bilo?
kruna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 26 ožu 2002, 14:48

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 17 ruj 2012, 09:58

znači, mi imamo najgori raspored, jedan tjedan čak 4xtjedno :drink
Ja se nadam da će se i ove godine tolerirati izostanci jer će moja vjerojatno morati propuštati jedan sat solfeggia u jutarnjoj smjeni.

Berta, je oba su simpa, no za sada mi se novi profesor čini bolji, čitaj više mu je stalo do napretka. Stari je bio "easy going" .
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 17 ruj 2012, 12:44

Mi smo do sad uvijek imali 4X tjedno, ove godine prvi put 3X plus orkestar subotom (znači opet 4X u konačnici)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 18 ruj 2012, 09:15

ispada da smo mi rijetki sretnici jer u glazbenu ide 2x tjedno (za zbor još ne znam raspored)
od prvog razreda se solfeggio i gitara prate s tim da ih je ove godine troje iz istog razreda pa se izmjenjuju u rasporedu za gitaru, ali najduže što ima pauzu je sat vremena
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 18 ruj 2012, 09:22

Kris2 je napisao/la:Mi smo do sad uvijek imali 4X tjedno, ove godine prvi put 3X plus orkestar subotom (znači opet 4X u konačnici)

je Kris, ali tebi je to preko plota ;) , a mi ju moramo voziti
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 18 ruj 2012, 09:29

lastavica je napisao/la:
Kris2 je napisao/la:Mi smo do sad uvijek imali 4X tjedno, ove godine prvi put 3X plus orkestar subotom (znači opet 4X u konačnici)

je Kris, ali tebi je to preko plota ;) , a mi ju moramo voziti

:), a kad smo mi na selu :mrgreen
A za orkestar ga vozimo u grad u subotu
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 18 ruj 2012, 23:01

ina nemamo knjigu za gitaru, profa joj kopira što treba naučiti. Ništa nije rekla da li će nešto trebati ili ne. Lani joj je cijelu godinu ili pisala u kajdanku ili kopirala :dunno

da, ovo je stvarno sreća kad se prate predmeti. R ima u ponedjeljak pola sata pauzu između gitare i solf., ali ostaje s učiteljicom i sluša sat druge djevojcice iz razreda. Srijedom ta druga ima sat ranije pa ona slusa R tih pola sata pauze. To mi je ok, ne luta okolo, ponekad sviraju zajedno, a ne mora dolaziti vise puta. Za sad joj samostalni dolasci super idu, a mi dolazimo po nju. Jučer smo odradili i vijeće učenika :ajme Ovo joj je druga godina za redom, kaže da se uvijek za predsjednika vijeća biraju šestaši i da jedva čeka da bude šestaš pa da bude predsjednik vijeća učenika. Što radi predsjednik? Pa ništa! :strah :nesvist
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 19 ruj 2012, 19:46

nakraju ono za glazbenu za zbor sto sam rekla da je obavezno je na kraju bila audicija zbor i obje su prosle :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 20 ruj 2012, 20:36

a tko ne prođe ide na orkestar ili ne mora ništa?
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 21 ruj 2012, 09:30

Berta je napisao/la:a tko ne prođe ide na orkestar ili ne mora ništa?


priprema se za predsjedničke izbore :lol u šestom.
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 21 ruj 2012, 19:05

nije prosla jedna curica i ni jedan decko, oni trebaju ponovo doci na polugodistu :lol
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 21 ruj 2012, 19:16

jesam ja rekla kako imamo super raspored?
imamo, imamo - pon/četvr. solf. i instrument, a utorkom i petkom zbor :lol
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 ruj 2012, 08:47

:lol
znas da tako ide fp. ;) al bar ti ide sama
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 22 ruj 2012, 16:15

je, ide sama i druga dobra stvar je što je i zbor u staroj školi (ovo gdje joj je i ostalo) jer do tamo ima direkt bus koji nam staje pored zgrade
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 22 ruj 2012, 17:49

ina :lol moram priznati da je super kad krenu sami :nokti
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 ruj 2012, 18:51

moje jos ne idu nikam same ... mozda nagodinu.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 22 ruj 2012, 19:02

eh, zaboravila sam još jedan detalj - i mlađa sestra je izrazila želju da bi išla u glazbenu pa će ona od ove godine na pripremni solfeggio. to je, pak, u novoj školi i nju ćemo morati voziti jer nam je to na drugom kraju grada (a odmah se i tješim da je to samo jednu godinu :mrgreen )
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 ruj 2012, 21:36

Moje su bile odusevljene tim pripremnim solfegiom, ja sam bila uvjerena da ce odustat :ajme al eto njima to bilo predobro :p
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 11 stu 2012, 09:14

moram se hvaliti violisticom. imali su neki seminar i dosao im prof sa glazbene akademije koji ga je drzao. radilo se o aktivnom seminaru gdje je je on sa svakim djetetom radio pred drugima. ugl. moju je pohvalio da je najbolja od svih tamo,abilo je djece koja idu u 1 sr. viole :1
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 11 stu 2012, 10:26

bravo za violisticu! :srca
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 11 stu 2012, 16:37

čestitke gudačici :bis
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 12 stu 2012, 10:16

svaka čast violistici :bis
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.