Sada je: 25 lip 2026, 00:40.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 16 pro 2015, 14:49

lastavica je napisao/la:da, onda su izviđačke frendice ;)


:lol selo moje malo :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 16 pro 2015, 17:03

Cathy je napisao/la:beammama moja je baš u 8. popustila katastrofalno, a koliko me živaca koštao njezin upis ne želim niti razmišljati. :ajme
Cijelu godinu se samo razmišljalo kaj bu se obuklo na krizmu. :roll

To ti se moglo i s 7. dogoditi, a oba jednako vrijede ;)
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la lastavica » 16 pro 2015, 17:06

malamaja je napisao/la:
lastavica je napisao/la:da, onda su izviđačke frendice ;)


:lol selo moje malo :mrgreen

:zivili
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 18 pro 2015, 12:02

Moj je u 7. setao s ocjenama, ove godine je bolje poslozen i sve je ok. Pripremu za krizmu ni ne osjetimo, ne vidim da mu to nesto oduzima vrijeme iako kombinira s drugim aktivnostima.
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 pro 2015, 20:54

7. razred...brrrrrr. kad ga se sjetim, odmah imam žmarce :ajme osmi je neusporedivo stabilniji :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la MaminMacak » 12 sij 2016, 14:52

Sretna vam nova! :fworks

Da vas malo probudim nakon školskih praznika.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 12 sij 2016, 15:00

Kratki su nam bili :lol i prekratki.jedina je utjeha sto krecemo s odbrojavanjem do ljetnih.
Cemu se veselimo i ne, s obzirom na nadolazece upise :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la MaminMacak » 12 sij 2016, 21:08

Je li ima kakvih informacija da ce se ove godine u nekim skolama ici s prijemnim ispitima?

To se lani spominjalo kao mogucnost no nisam dalje nista cula.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 12 sij 2016, 21:27

Do kraja polugodista su se predavali zahtjevi, potom se treba odluciti o opravdanosti tih zahtjeva, tko ispunjava preduvjete prema trenutno vazecem pravilniku, itd...Znam da su neki tvrdili da ce sigurno podnijeti zahtjev, a neki koji ispunjavaju uvjete da im sene da jos i s prijemnima bakcati te da nece traziti. Bas bi se mogla malo raspitati da vidim tko je predao.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 12 sij 2016, 23:13

MaminMacak je napisao/la:Sretna vam nova! :fworks

Da vas malo probudim nakon školskih praznika.




:basnecu kakvi crni praznici....hoblala se kemija :zub sve sile su upregnute :gata u očekivanju smo izbora :nesvist
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 17 sij 2016, 21:39

Praznici proletjeli, malo izlezavanja, kompa, skijanja. Ucenje nista. Ovaj tjedan krenuli s dosta gradiva, kaze da mu se cini da ce biti zahtjevno polugodiste.
Uskoro ce trebati ozbiljnije pregledati srednje skole.
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 17 sij 2016, 21:58

:dada rasprave već traju. profesionalna nam je na vidiku. da nam malo razbistri poglede :znoj
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 sij 2016, 19:50

Malamaja kud cete na profesionalnu? Jel se to nekud narucujete ? Il sam dodes ? Kako to uopce ide?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 19:56

zvat će nas, prek škole. mislim da njima radi HZZ ...pokušavam i Severicu dobiti za termin. :znoj
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 18 sij 2016, 20:01

Za Severicu je sad dost na knap, drzim fige da ju dobijes, ovo je vrijeme luđanke kod njih.
Mi smo (bas na njen savjet) odradili to u lipnju.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 20:14

vjerujem. nitko se ne javlja na telefon cijeli dan :roll
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 18 sij 2016, 21:29

Eto, i ja planiram sa svojim sedmasom to odraditi sad u lipnju :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 18 sij 2016, 21:43

Moj sedmas je odradio. Kod Severice. Jos nemamo rezultate
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 21:50

pa kud vam se žuri, sedmaši :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 18 sij 2016, 21:58

To je preporuka kod Severice. Jer dobiju motiv za potruditi se
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 22:39

vidiš, to mi nije palo na pamet. nismo išli kod severice cijelu oš :mrgreen sad idemo vidjeti kaj smo zapravo napravili ;)
neki dan kad smo s juniorkom pričali, tj. roditeljski razgovarali priznali smo joj da nitko u toj dobi ne zna kaj bi zapravo i da je to normalo da ne znaš :mrgreen
kaj zapravo znaš s 14, 15 godina ....koju školu izabrati, kaj bi htio biti, čime se baviti ? sto pitanja....
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 18 sij 2016, 22:47

Nesto ipak moras znati
koje podrucje te zanima tj koje ti lezi tipa jezici, tehnicki predmeti tipa matematika, fizika, drustveni i tako
od nekud moras ipak poceti
naravno za to moras imati i ocjene za to jer nazalost afinitet nije dovoljan

i ako ti na toj orjentaciji kazu da si za neko zanimanja, dzabe ti to ako nemas adekvatne ocjene za upis
Starija je isla na tu orjentaciju profesionalnu, ne znam kako se zove
meni je to djelovalo jako povrsno, potpuno onako tipa upitnici opceniti, tipa volis li pomagati ljudima i onda izbaci zanimanja lijecnik i sl., volis li zivotinje pa ti izbaci veterinar
Navode zanimanja koja bi bila povoljna ali bez nekog dubljeg testiranja
takav mi je bio dojam kad je isla starija na to testiranje :dunno

Cini mi se da kod severice bi detaljije odgovore dobila i sugestije koja skola konkretno bi bila adekvatna
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la IINA » 18 sij 2016, 23:08

Ma to testiranje je šit.
Mislim na ovo kaj idu sa školom.
Za odabir srednje nula pomoći.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 18 sij 2016, 23:10

Kod Severice ispunjavas 4 testa, i na osnovu rezultata razgovaras o skolama koje bi bile dobre za dijete. Nema takvih pitanja i izbacivanja zanimanja.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 23:11

tog se i bojim, te površnosti zato i hoću barem dva mišljenja.
konstatirali smo da neće biti Marie Curie :mrgreen već da su afiniteti jezici, društvene znanosti, umjetnost (glazbena i likovna) i za to imamo uspjeh i ocjene.
dvije su opcije, važemo koji je izbor bolji :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 23:12

IINA je napisao/la:Ma to testiranje je šit.
Mislim na ovo kaj idu sa školom.
Za odabir srednje nula pomoći.



idu kod psihologinje, u Zvonimirovu ...mi smo obavezni, zbog individualiziranog :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 23:14

patkica je napisao/la:Kod Severice ispunjavas 4 testa, i na osnovu rezultata razgovaras o skolama koje bi bile dobre za dijete. Nema takvih pitanja i izbacivanja zanimanja.


:dada to mi je i logično. mene zanima uz ova dva izbora, možda još ima nešto što bi se moglo uzeti u obzir...
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la IINA » 18 sij 2016, 23:15

Ma naši su bili. Bezveze.
Mislim ispalo joj ono kaj i sama zna, al kako sad do tog...
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 sij 2016, 23:17

ma mene zanima izbor između onog kaj objektivno po ocjenama i uspjehu ima šansu. ne nekaj kaj bi htjela...ok, i ovo je uži izbor ali postoje nijanse.
nas ne zanimaju prirodoslovne i tehničke gimnazije :mrgreen
i uvijek sam za to da dijete ide u lakšu školu a ne da se forsa neka gimnazija gdje će se mučiti s instrukcijama i hvatanjem same sebe. to mi je bzvze i gubljenje vremena + totalno demotivacijski u našem slučaju. ima škola koje su dobre a nisu gimnazije i u kojima se rade i pripreme za maturu i sve se može savladati uz puno manje tlake.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 19 sij 2016, 10:05

patkica je napisao/la:Kod Severice ispunjavas 4 testa, i na osnovu rezultata razgovaras o skolama koje bi bile dobre za dijete. Nema takvih pitanja i izbacivanja zanimanja.

Koliko je to love?
Amadej je još uvijek dijete s teškim oštećenjem zdravlja i ići će iduće godine na profesionalnu orjentaciju. On veli da bi u Građevinsku, ali mislim da je to izbor jer po nekim Benediktovim prijateljima ocjenjuje da bu tu upao sa svojim ocjenama bez problema, a ne zato što ga to baš nešto interesira.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.