14 sij 2010, 10:36
14 sij 2010, 16:34
14 sij 2010, 18:43
14 sij 2010, 21:02
folne je napisao/la:Postoji knjiga "Mentalne mape za klince" i piše da je namjenjena je djeci od 7 do 14 godina
http://www.profil.hr/knjiga/mentalne-ma ... ince/4233/
Isto mislim da su mentalne mape super, ali ne znam kako bi ja mogla djetetu pomoći da nauči učiti pomoću mentalnih mapa kad ni ja ne znam. Nisam baš sigurna da je to nešto što se može samo tako naučiti iz knjige.
Medjutim da se do njega dodje treba djetetu objasniti da se uci tako da procitas pasus u knjizi i onda kazes sto mislis da je najvaznije u tom pasusu. Npr knjiga iz prirode za treci razred - pasus je jedna stranica i mora izdvojiti maksimalno 5 najvaznijih stvari. Te najvaznije stvari mora znati objasniti. Onda procita pitanja iz lekcije i po mogucnosti ih odgovori pismeno i na kraju mora rijesiti radnu biljeznicu. U principu tako oni i rade u prva cetiri razreda pa nema neke velike potrebe uciti ili pokazivati djetetu kako da uci do 5. razreda. Problem se javlja kada se nakupi jako puno gradiva a to se nazalost pocinje dogadjati u petom razredu.
14 sij 2010, 21:11
Mene u stvari muči to što sljedeće godine vjerojatno neće biti boravka i on će morati počet učiti i sam pisati zadaće doma, a meni se čini da neće imati baš neke radne navike.
14 sij 2010, 21:17
medo14 je napisao/la:baš me zaimaju iskustva roditelja koji provode sistem "idi učiti u sobu", da li su zadovoljni rezultatima?
Cak hoce i pogledati na Internetu, prouciti nesto, procitati Geo ili nesto slicno. Matematika ju motivira jer joj ide. Povijest pak jedino moze nauciti ako sjedi u kuhinji i ako ju ja kontroliram da ne gubi vrijeme. Moras i ti znati koji predmet hoce a koji nece nauciti, odnosno sto joj bolje ide ili iz kojeg predmeta ima ok a i z kojeg koma profesora. Onda ucis malo vise i objasnjavas ove predmete iz kojih ima koma profesora.
14 sij 2010, 21:21
14 sij 2010, 22:03
14 sij 2010, 23:05
14 sij 2010, 23:24
U principu tako oni i rade u prva cetiri razreda pa nema neke velike potrebe uciti ili pokazivati djetetu kako da uci do 5. razreda.
15 sij 2010, 10:15
15 sij 2010, 10:23
zajecka je napisao/la:Ja sam bila totalni kampanjac, uvijek sam si govorila ma ima vremena budem ja to. Na satu sam zujkala.
I sad ne želim da i moj sin nauči na taj teži način savladavati školu.
15 sij 2010, 10:53
15 sij 2010, 12:38
Mislim da je učenje vrlo individualan proces i ovisi o mnogim čimbenicima. Npr. karakter djeteta, mogućnost pamćenja, način pamćenja, zainteresiranost za materiju koja se uči...
Ja imam dva školarca. Različit proces učenja - različiti rezultati.
Sa starijom ne treba puno raditi. Zna raspored u danu, uglavnom sve nauči u školi i pišući zadaće, a tek poneke predmete mora učiti. Uglavnom se učenje svede na to da je ja ili MM propitkujemo. Zna da joj uvijek stojimo na raspolaganju da nas pita ako negdje zapne, i da joj pomognemo u organizaciji učenja - ali iako kruto zvuči ja im znam reći:
15 sij 2010, 14:17
15 sij 2010, 14:23
15 sij 2010, 14:35
15 sij 2010, 14:36
15 sij 2010, 14:47
15 sij 2010, 14:50
dakle svodi se na to da mi moramo prepoznati kakav način učenja paše našim klincima ili njih same pustiti da si pronađu. Ja sam tip učenja kao Nana i jedino što primjećujem da sam taj svoj meni uspješan stil učenja počela prenositi mojoj curi. Sreća je što vidim da i njoj to jako odgovara.
15 sij 2010, 15:01
15 sij 2010, 17:27
Nana1971 je napisao/la:nemoj se hvatati za rijec, pliz, prisjedne mi forum kad moram sest puta provjeravati hoce li koga koji izricaj povrijediti![]()
Dakle, nije pravilan ili nepravilan, ok, priznajem ti, nego je za vecinu ucenika najucinkovitiji. Tako poducavaju na psihologiji odgoja i obrazovanja.
15 sij 2010, 17:38
15 sij 2010, 18:05
mozes razmisljati o tome
Više bi razmišljala o pročitanom
15 sij 2010, 18:29
15 sij 2010, 19:15
15 sij 2010, 19:20
A po danu sam cesto i drzala predavanja nevidljivom slusateljstvu
15 sij 2010, 20:01

.
15 sij 2010, 21:02
meni je premisljanje gdje sistematiziras u glavi u istoj kategoriji kao i kad govoris na glas i cesto sam ga koristila, posebno prije spavanja sam tako slagala sve cinjenice u odgovarajuce ladice lezeci u mraku.
16 sij 2010, 09:58