11 ruj 2015, 23:00
11 ruj 2015, 23:08
12 ruj 2015, 12:43
- pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja
pa time ni sprečavanja.
- on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.
12 ruj 2015, 13:24

12 ruj 2015, 19:08
jer lakseje po normalnoj djeci i normalnim roditeljima jahat neg imat posla s problematicnom djecom i takvim roditeljima
12 ruj 2015, 19:29
Volvo je napisao/la:A jesmo zapele za izostanke stvarno- pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja
pa time ni sprečavanja.
Ne vjerujem da će se škole samo na izostanke koncentrirati. Uostalom ako razrednik ima ok odnos s djecom i roditeljima teško da će ga pravilnik narušiti- on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.
13 ruj 2015, 11:49
beammama je napisao/la:Pa, nije problem dobiti ispričnicu od liječnika opće prakse. Nazoveš i veliš da je dijete imalo temperaturu (virozu) da si ga ostavila doma dan-dva i da ti napiše ispričnicu koju samo pokupiš kod sestre. Obzirom da razrednik može opravdati do 3 dana, lijepo napišeš nakomadu papira razredniku što je bilo, potpišeš se i on opravda dijete. Mi smo znali Benediktovoj raski poslati SMS ili ju kratko nazvati i reći kad je zakurio i da ćemo vidjeti jel' ga neće biti dan-dva pa ćemo mi napisati ispričnicu, ako bude duže ide kod doktora i dobiti će liječničku i bilo je sve OK.
S Amadejevom sam imala dogovor da za dan-dva temperature, ako bude i preko toga u pravilniku ga opravda jer ga nisam željela voditi doktorici opće prakse za svaku virozu da ga ne fila antibioticima i šalje svaki put na Rebro. Sad ću vidjeti kako će to funkcionirati.
13 ruj 2015, 16:17
sve je to badava potrošeno naše i njezino vrijeme. na gluposti.
13 ruj 2015, 16:38
Ina66 je napisao/la:Volvo je napisao/la:A jesmo zapele za izostanke stvarno- pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja
pa time ni sprečavanja.
Ne vjerujem da će se škole samo na izostanke koncentrirati. Uostalom ako razrednik ima ok odnos s djecom i roditeljima teško da će ga pravilnik narušiti- on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.
meni je, iskreno, drago što se ovako pokušava dovesti u red broj izostanaka. ne znam koliko znate/pratite broj izostanaka u srednjim školama, ali to je odavno izmaklo kontroli. da, krivi su i roditelji koji od osnovne škole odgajaju "studente" i opravdavaju ih svaki put kad se klincima ne ide u školu i nadam se da će se nešto postići ovim mjerama
s druge strane, ima i nastavnika koji izostaju i ne nadoknađuju. a što s njima? jer, očito je, da se takva praksa tolerira godinama (zašto?!) i da im nitko ne može stati na kraj
13 ruj 2015, 17:20
13 ruj 2015, 17:28

13 ruj 2015, 17:32
13 ruj 2015, 17:43
skorpionka je napisao/la:Ovo je točno. U višim razredima i srednjoj se generira velik broj izostanaka koji su opravdani zato što su ih roditelji lažno opravdali. Po logici stvari ne bi trebali biti ništa boležljiviji niti više izostajati od prvašića. "Opravdanim" izostancima se izbjegavaju usmene ispitivanja, testovi... Nažalost, nema načina da se roditelje urazumi da to ne rade.
Crazy Daisy je napisao/la:ne slazem se. neopravdani izostanci su mi neprihvatljivi i uopce nisu toliko bezazleni. predstavljaju kaznu za nedopusteno ponasanje i ako se ne varam utjecu i na konacno vladanje.
x na volvo (i skorpi)
13 ruj 2015, 17:46
Dobri andjeo je napisao/la:A u cem je frka da dijete ima neopravdanih? Pa jel ne vrijedi ono da ih smijes godisnje imat 36? Koja je razlika ? Tak svi znaju da je dijete zapravo markiralo s testa, bilo opravdano il ne . Mi smo uvijek markirali u skoli al se znalo da ih smijes imat 36 inace te izbace pa si si pazio nato.
13 ruj 2015, 18:13
13 ruj 2015, 19:28
13 ruj 2015, 19:42
13 ruj 2015, 19:55
13 ruj 2015, 20:24
13 ruj 2015, 22:21
samo sam se naučila to mirno doživljavati (jako mi je kao srednjoškolki smetalo jako kad se netko tako izvukao a ostali pošteni nadrljali na teškom testu recimo) ali i na faksu a i na poslu poslije ima likova koji kroz valcer prolaze svijetom plazeći drugima jezik. Nije mi valcer suđen ni spletom okolnosti a ni vlastitim izborom
i više se ne sekiram, na kraju se ipak rad isplati i trud ispliva kad tad 
14 ruj 2015, 01:22
jer je gospodična zaspala ...dobro mama, ak vi inzistirate 14 ruj 2015, 09:00

14 ruj 2015, 10:28
ima načina, samo neka se nastavi ovako kako je krenulo. nadam se da onda više neću čuti rečenicu - ostavila sam ga doma jer je kontrolni, a on nije spreman
problem je u nonsalantnom odnosu prema skoli najprije roditelja, pa posljedicno i djece. smisao skolovanja nije skupljanje ocjena i svjedodzbi.
roditelje se vise ne moze preodgojiti, zato i je pritisak okrenut prema djeci. pa i represivnim mjerama. ja sam za.
14 ruj 2015, 10:33
14 ruj 2015, 10:59
- alternativa je bilo ono da pojedini izgrednici ovisno o volji/snazi škole uopće nikako ne budu tretirani nego se čeka protok vremena (kad tad dijete samo prođe kroz školu
i izađe pa postane briga nekog drugog). Uz ovaj pravilnik bi i ovo trebala biti poželjna literatura http://znanje.hr/proizvod/skola-u-infarktnom-stanju/
14 ruj 2015, 11:08
Bubidea je napisao/la:jednom u citavoj sk. godini je zaspala?
i ja bih bila ljuta na tebe.
mislim, i meni se desilo da sam nekada zaspala...koje su bile posljedice na poslu? nikakve. nisam imala nikakve sankcije, jer se to desi jednom godisnje. svakome se moze desiti. ako joj to nije nacin da izbjegava obveze, ako nije zakasnila u skolu iz aljkavosti ili nemara, meni je to za opravdati.
gradivo ce nadoknaditi.
ljudi smo, nismo strojevi i imamo pravo na pogresku tj . imamo pravo zaspati. jednom godisnje
14 ruj 2015, 14:55

14 ruj 2015, 14:56
15 ruj 2015, 14:49

i naručiti je za par dana na kontrolu ..tako možemo mi veliki pa valjda mogu i oni mali
23 ruj 2016, 13:14