Sada je: 24 lip 2026, 21:50.

Peti i šesti razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 15 ruj 2015, 17:51

Cure hitno trebam pomoc: ima li koja knjigu iz glazbenog za 6 r glazbena sestica? Trebam iz nje da mi posaljete slikate rijeci pjesme "runolist".
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 15 ruj 2015, 19:51

Evo: Runolist, runolist, okićen snijegom se smiješiš. S pogledom u plavi svod planinske vrhove resiš. Gore visoko živiš ti, divimo se tebi svi. Runolist, runolist, sunce nek' vječno ti sjaji.

ako trebaš i note, pošalji mi mob ili mail na pm
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ruj 2015, 08:43

:kiss
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Hajdi » 16 ruj 2015, 09:57

Naši uživaju u školi u prirodi, lijepo im je vrijeme pa se kupaju :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la enabacko » 19 ruj 2015, 20:32

Evo i nas. Moja E. je petašica.
Svi su nam profesori novi, ima 12 predmeta.
Još nismo imali roditeljski, to nas čeka u srijedu pa ću onda i ja upoznati razrednicu.
Kao izborni predmet je uzela informatiku.
Imali su već prvi ispit iz hrvatskog i dobila je peticu.
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dallas » 21 lis 2015, 18:48

Moja Maya je sada 6. raz. Od prvog do cetvrtoga nikada s njom nisam imala problema, sve je imala 4 i 5. Medjutim u 5. razredu smo se borile i izvukle s navucenom cetvorkom. Sada imamo problema s matematikom, hrvatskim, povjesti. Kako vi pomazete svojoj djeci? Ja nakon posla sjedim i ucim s njom i kad je ja ispitam sve zna. Kad je ispita nastavnica dobije 2. Ne znam vise ni sta ni kako.
Dallas
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 lis 2015, 15:59

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mariachi » 21 lis 2015, 19:01

Mpja P uči svaki dan po par sati. Za sad su sve petice, jedino je danas dobila 4 iz testa iz mat. Nešto je zaboravila pokratit. Ali ja znam da ona to zna i ne brinem. Ispravit će.
Za sva odgovaranja se sama javlja. Povijest ju je pitala 2 pitanja, vidjela da sve zna i nije više bilo potrebe. Dobila je 5.
Da ne pričam koliko mi je doma zlata vrijedna. Čuva brata, jučer sam išla doktoru, ona je završila kuhanje ručka i sve priredila. Sve frendice ju zovu da im pomogne, taman poklopi, evo druge na telefonu! Nekad mi je žao jer joj fali baš vremena za sebe.
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la enabacko » 21 lis 2015, 19:43

Kod nas je peti razred loše krenuo, ali ne samo mojoj već cijelom razredu. Iz engleskog su imali 15 jedinica, jednu četvorka i ostalo dvojke a njih 25 u razredu.
Matematika isto tako loše prošla, jedna petica, jedna četvorka, 2 trojke i ostalo jedinice. Moja je iz engleskog dobila 2 a iz matematike 3. Za sada povijest ima 5 kao i hrvatski ali čini mi se po cijelom razredu da su jako loše krenuli.
Danas sam bila na informacijama i kaže razrednica da još nije ništa zabrinjavajuće jer da su to za njih velike promjene.
6.11. idu u Zagreb na izložbu.
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Hajdi » 22 lis 2015, 08:37

Dallas
Kad je ispita nastavnica dobije 2.

ovo je problem samopouzdanja a ne znanja gradiva.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 22 lis 2015, 10:13

Umjesto učenja skupa s djetetom (osim kad zaškripi, a ne bi trebalo cijelo vrijeme škripati odlikašu do tad ;) osim ako su kriteriji ranijih učitelja bili malo labaviji :dunno ), treba pokušati djetetu pomoći naći načine kako najbolje učiti (samo), nije loše za pogledati nešto poput ovog: https://riznicazlatnihideja.wordpress.c ... i-pametno/

Važno je da si nađu sami tehnike pamćenja (dok god je gradivo tako strukturirano i školski program takav kakav je) a još više razumijevanja i povezivanja :dada

U matematici se gradivo prilično slaže jedno na drugo, neko propušteno "poglavlje" kasnije stvara velike rupe, vježbanje više zadataka da se stekne rutina i sigurnost može pomoći. a za "učeće" predmete (jer je priroda ranije bila samo na tragu tog, uglavnom sve klincima od prije poznato) - dijagrami, slike, mentalne mape, svašta nešto umjesto straha od silne količine teksta ;)

Dodajem: petašima treba i vremena da se naviknu na različite stilove i pristupe različitih nastavnika (a i obratno, nastavnicima na neke nove klince ;) ) - tko što i koliko i kada traži. Svladat će oni to - velim iz pozicije mame šestaša :)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la klarita2 » 30 lis 2015, 09:14

Prijavljujem Klaru. 5 r
Do sada sve 5 od 1-4r.
Za sada ocjene sve 5 i dvije 4.
Super zadovoljna! :dada
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 01 stu 2015, 21:50

Kod nas izgleda 5. razred bio laksi nego 6., ove godine dosta traljavo krenulo
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la corazon » 02 stu 2015, 09:38

i kod nas loše krenulo, 6. razred. ona je zaboravila kako učiti, i kad uči ne nauči, ne razumije, nema koncentracije...ocjene loše :znoj
volvo hvala na onom linku, korisno je.

:lebdi
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 02 stu 2015, 11:39

Tako je sa svim predmetima, da. Ali i nama je slično bilo :mrgreen (samo smo pozaboravljale)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Tinica » 05 stu 2015, 15:32

Moj Fran ove godine ni na nebu ni na zemlji :lebdi
Koliko je prošle godine briljirao toliko ove godine brljavi... :ajme
Uskoro će Božić i prvo polugodište je gotovo a on ne zna tko mu glavu nosi :ajme
Njegove misli su još uvijek na ljetnim praznicima :roll
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la sandram » 05 stu 2015, 15:52

Kod nas izgleda 5. razred bio laksi nego 6., ove godine dosta traljavo krenulo

isto ovako :ajme
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la sunce » 05 stu 2015, 16:54

sandram je napisao/la:
Kod nas izgleda 5. razred bio laksi nego 6., ove godine dosta traljavo krenulo

isto ovako :ajme


isto tako :ajme
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mariachi » 05 stu 2015, 23:45

Teško im je u 6r jer ima jako puno gradiva. Moja je lumenica al uči po par sati svaki dan i javlja se odgovarati dok jos nisu obradili previse. Onda opet, nakon 2-3 lekcije. Tako stalno ima petice.
Svi ju zovu za zadace. Niko nis ne kuzi! Ja ne znam u cemu je problem? Ili su zadaci nerjesivi, ili mozgovi imaju problema s paljenjem? Ili im se ne da? Ono, Paulina sve zna pa ce nam rec, samo zvrcnes! A jok!
Rekla sam joj ovako:
objasni im kako se to radi, ali im nemoj rjesavati zadacu! I sad im kaze da moraju malo sami razmisljat :nata jer ona trosi vrijeme na 4-5 osoba a mora ucit. A njima se ne da pisat zadacu!
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Tinica » 06 stu 2015, 12:41

Fran isto nema vremena izvan škole da im pokazuje zadaće ali on to rješava na način da riješi svoju domaću zadaću pa poslika i stavi na WhatsApp i svi sretni ;)
U školi uredno rješava i pomaže klincima tijekom nastave.
Prošle godine je bio puno savjesniji i marljiviji u školi...ove godine sve nešto kao da odrađuje školu sa malim prstom... :dunno imam takav dojam...
Ili je možda svjestan da ukoliko se ne upiše u željenu školu može ići u privatnu koju će mu Bandić platiti :lol
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 07 stu 2015, 10:25

Tinica nije dovoljno los da bi mu Bandic platio :lol
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Tinica » 12 stu 2015, 12:33

Tinica nije dovoljno los da bi mu Bandic platio :lol
:rolf
Ali s kakvim entuzijazmom "odrađuje" svoje školske obaveze moglo bi mu se desiti :lebdi
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la lara72 » 30 stu 2015, 12:05

I kod nas se upravo događa pad koncentracije + zaljubljenost + ovisnost o minecraftu (6 razred). :nata Njemu je to sve novo jer je odlikaš i boli ga svaka dobivena četvorka. Za sada ne stišćem i puštam da vidim kada će se i hoće li se dovesti u red. Ako budu potrebne moje intervencije prva će biti zabrana minecrafta. :mrgreen
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 10 pro 2015, 14:07

u tijeku je naša tradicionalna Božićna akcija 2015 :srca
zavirite i pogledajte što se nudi:
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=111

isto tako možete i sami sudjelovati na aukciji tako da stavite u ponudu svoj predmet, sigurna sam da imate barem jedan :srca
kad stavite predmet na aukciju, dalje je sve briga moderatorica

povod i razlog Božićne akcije je stvarno human i vrijedan, podržite akciju na svoj način :srca
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Tinica » 22 pro 2015, 15:15

Mi smo sa prvim polugodištem gotovi :joy :joy :joy
Kad bi bilo zaključivanje ocjena bilo bi to 5,0 :yess
Jako se veselim praznicima :joy :joy
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Tinica » 11 sij 2016, 11:10

Svim našim školarcima želim uspješan početak 2.polugodišta :srca a mamama puno strpljenja i živacaaaaaaaaaaa :lol
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la klarita2 » 31 sij 2016, 11:11

Mariachi- tako sam ti ja moju ucila. Non stop ju zovu.
Ili dođu do nje da im pokaze neki predmet.
Rekla sam da ali kad ti obavis svoje i oni neka dođu k tebi a ne da ti hodas okolo.
Glasim kao mama rošpija u njenom razredu ali ja :whew
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mrđi » 29 ožu 2016, 18:52

Evo nas u finišu petog razreda? Iam li kakvih noosti kod vasih đaka? Moja bi naravno odmah potpisala da je ljeto. Nikako na zelenu granu s tom školom. Ide njoj to sve, al joj se neeee daaaaa :zub
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Duga » 31 kol 2016, 09:00

Možete li se prisjetiti - jesu li vaši klinci na početku petog pisali i inicijalni iz prirode?
thnx
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la Crazy Daisy » 31 kol 2016, 09:24

šta je duga, kreće frkica a? :gace :lol :loce
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Peti i šesti razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 31 kol 2016, 10:34

Ja se ne sjećam.jedino sad mislim da ce mozda pisati iz matke, ostavila im je uciteljica (sad vec bivsa) na porti test iz matke da si ponove.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.