neće niti učiti teoriju nit vježbati zadatke jer on sve zna Ima otpor prema učenju, a muž i ja vrrrrlo tanke živce

Sada je: 24 lip 2026, 21:50.
Moderator/ica: medo14
neće niti učiti teoriju nit vježbati zadatke jer on sve zna





. Eto, saznah i to nakon dvije godine. A imam jos par primjera sa njim, da ne pisem...
, ne gura nas sve ista motivacija, ni afiniteti nam se ne poklapaju. Koliko god htjeli da nam oni budu nalik
(ovo sebi plazim jezik
). Barbi je napisao/la:Nano, vidi se da nemaš muško dijete.
Otpor prema učenju nije čak nužno niti povezan s pubertetom već njihova jednostavna logika nalaže da nema smisla ulagati preveliki trud u nešto tako nebitno u životu, a trojka je također dobra ocjena, četvorka dapače vrlo dobra.![]()
Ja sina doslovno tjeram da uči i gazim za ocjene, on to sve radi preko volje da meni ugodiali uopće ne vidi neku veliku svrhu tome i pitanje je dokad će moje natjeravanje imati rezultata.
Kad si sam motiviran za nešto (kao što sam ja bila, uvijek sam učila zbog sebe, JA sam htjela imati dobre ocjene, upisati faks, završiti ga itd.) onda to ide puno lakše.
Mom fali motivacije i ne znam kako da ga motiviram.

ta uči samo ono kaj VOLI tj. predmete koji su njoj ok...ovo ostalo niti uz najbolju motivaciju. jer smatra skroz nepotrebnim.
ta se od prvog razreda pita čemu služi matematika 
).

palunkica je napisao/la:Meni se čini da su rijetki dječaci koji uče zbog ocjena, a posebno zbog znanja. Odnosno, ono što ih zanima će učiti bez obzira na školu, a školske obaveze će odraditi tek toliko.
Ja svojeg isto tjeram. Ali nemam snage

naš obrazovni sustav koji po meni nije pravedan prema većini dečki, ali tko te pita




Natrag na Školarci (i studenti)
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.