Sada je: 25 lip 2026, 00:40.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Ina66 » 19 sij 2016, 10:11

patkica je napisao/la:Kod Severice ispunjavas 4 testa, i na osnovu rezultata razgovaras o skolama koje bi bile dobre za dijete. Nema takvih pitanja i izbacivanja zanimanja.

ovakva osoba nama nedostaje, da provede kvalitetno testiranje i da svoje mišljenje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 19 sij 2016, 10:17

vrlo slicni su testovi i ovi u ZZZ, koje spominje malamaja, nema tu velike razlike, samo interpretacija bude nesto drugacija jer je i cilj testiranja drugaciji :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 19 sij 2016, 10:19

Košta 700 kuna.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la corazon » 19 sij 2016, 10:37

mi smo jučer imali Prof. orijentaciju u školi, sastanak. I dobili ovaj zgodan link
http://www.cisok.hr/moj-izbor
moja cura odmah ispunila upitnik, zgodno je

ali i ja bih voljela da napravi jedno pravo testiranje
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 10:41

mislim da i HZZ radi dobar posao, nema razloga jer zbog brojnosti školaraca koji im prođe kroz tretman valjda nekaj i znaju :mrgreen
kod nas je već prilično razvijena svijest, zbog povratnih informacija frendica koje su se upisale u raznorazne "teže" gimnazije (II,VII...) da se nema baš puno vremena za ostale aktivnosti (sport i glazba :mrgreen ) i da je sve skupa prilično naporno i zahtjevno...tak da moramo tražiti alteranitivu :lol :roll
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 19 sij 2016, 10:45

malamaja je napisao/la:ma mene zanima izbor između onog kaj objektivno po ocjenama i uspjehu ima šansu. ne nekaj kaj bi htjela...ok, i ovo je uži izbor ali postoje nijanse.
nas ne zanimaju prirodoslovne i tehničke gimnazije :mrgreen
i uvijek sam za to da dijete ide u lakšu školu a ne da se forsa neka gimnazija gdje će se mučiti s instrukcijama i hvatanjem same sebe. to mi je bzvze i gubljenje vremena + totalno demotivacijski u našem slučaju. ima škola koje su dobre a nisu gimnazije i u kojima se rade i pripreme za maturu i sve se može savladati uz puno manje tlake.

izbor srednje škole je jako individualan
nekome paše i dobro je da upiše "jaču" školu, nekome je to otežavajuća okolnost
ja sam se jako puno raspitivala o školama prije upisa, usmena predaja je isto jedan dobar izvor informacija
i ono što sad vidim da nema lagane gimnazije, neke su teške a neke manje teške
program je opsežan u gimnazijama i raširi ih na sve strane i treba biti u svakoj gimnaziji redovit učenik ako želiš dobre rezultate

možda bi trebalo otvoriti topic ovdje pa da se razmjene iskustva i saznanja o pjedinoj školi :)
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 11:00

:dada
naravno da nema lake gimnazije
ali nije to moja dilema ;)
meni je više dilema da li gurati nekoga u to ili ne ? zato mi treba netko sa strane pomoći i reči, ok postoje kapaciteti, može se uz pomoć ili nemoj to, jer nije dobro :znoj
generalni smjer imamo, samo sad biramo nijanse... :gata


kad se sjetim sad svog upisa u srednju, rolam se od smijeha :lol moš mislit kak su se starci brinuli oko toga, rekli su mi u koju ne mogu (nisam smjela u medicinsku :mrgreen ) i koje dvije su mi na izbor. i eto, otišla i upisala se :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 19 sij 2016, 11:28

Haha, mi se upisivali po mjestu stanovanja. Stres nula bodova. Dopala me medicinska u koju nisam htjela.

Ovo sad je koma. Moj nije baš redovit u učenju i svaka gimnazija će mu biti teška do preteška. A nikako da shvatimo koje su mu prave sklonosti - ide mu sve jednako.

Zato se uzdam u profesionalnu da će nam dati malo svjetla u tunelu :p
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 11:34

ja nekak nisam sklona guranju klinaca u gimnazijepogotovo opće, osim ak to baš nije jedini izbor :mrgreen ovi kaj su malo kampanjci loše prolaze u nekom takvom sustavu
a onda opet, ako će jednog dana htjeti neštostudirati morat će sjesti i pošteno ugrijati stolicu :nesvist iako, ja svojoj godinama predlažem da se još malo usavrši i može na prijemni za glumačku akademiju :p tu joj matka ne treba :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Adorabla » 19 sij 2016, 12:21

ma naravno da nitko nije sklon gurati u gimnazije ali u gimnaziji dobivas dodatno 4 godine da skuzis kaj ces sa sobom. Sam nauk mozes ti zavrsiti i nakon gimnazije. Ovo je samo kupovina vremena i olaksavanje prije nego se konkretno odluce kaj ce sa sobom. Ako si bas 100% sigurna, odnosno ako ti je cer sigurna u izbor strukovne onda je to sigurno najbolji izbor, ali ako nije sigurna i ako joj idu drustveni onda razmisli jos malo.
Je istina je da ponekada strukovnjaci bolje prodju na upisima za faks ali samo na onima di je postotak ocjena visok. Tamo di veci postotak bodova nosi matura tamo trebaju zapeti (sto naravno nije nemoguce, dapace) i vjerojatno ce im biti lakse uz neke pripreme i tako. U globalu gledano strukovne te pripremaju za onsovnu razinu mature (sto isto nije lose samo ako ostanes na osnovnoj razini onda si smanjis mogucnosti izbora faksa).
Ne znam kakve ti ocjene cer ima, ali razmisli i o Lucijanki. Tebi je ona blizu a ja sam prezadovoljna tom skolom blago receno.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 12:28

ne Lucijanka :znoj nikako
osim možda jezični smjer, za koji ona ima volju i ocjene i bodove ...ali u tom slučaju mi se izbor XVIII čini puno puno boljim jer em ih primaju više em je škola baš to kaj ona hoće. (i moja bivša :lol )
to je jedan od definitivnih izbora vezano za gimnazije, s time da je u fokusu njemački jezik a oni imaju dvojezični program nastave.
ocjene su ok, odličan, vrlo dobar...osim matematike :znoj al na to smo se naviknuli
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Adorabla » 19 sij 2016, 12:43

sad me zivo zanima zakaj ne Lucijanka. NIsam mislila matematicku nego opcu ili jezicnu. Lucijanka je dosta jaka u njemackom.
Kod Lucijanke jako ovisi koji te profesori dopadnu. O XVIII ne znam puno pa samim time ne znam.
Ako ti osjecas ili mislis da je neka skola ili neki smjer za nju bolji izbor onda se definitivno poslusaj :nata jer najvise vrijedi tvoja procjena obzirom da ju ti najbolje poznajes.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 12:57

jednostavno, matematički razlog :mrgreen u Lucijanki se upisuje 1 razred a u XVIII 3 (barem je bio prošle godine + dvojezični progam) Bodovni prag je različit :mrgreen u XVIII je za dva poena niži, a to je u našem slučaju granica
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 19 sij 2016, 13:02

malamaja je napisao/la:jednostavno, matematički razlog :mrgreen u Lucijanki se upisuje 1 razred a u XVIII 3 (barem je bio prošle godine + dvojezični progam) Bodovni prag je različit :mrgreen u XVIII je za dva poena niži, a to je u našem slučaju granica

pa ionako imaš više izbora za odabir škola
ne moraš ti sad ništa odlučivati
na 1. mjesto staviš npr. Lucijanku i ne prođe po bodovima i nikom ništa, ako misliš da je ok škola za nju
na 2. mjesto 18. gimnaziju i vjerojatno će upisati ako ima bodova
i tako...
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 13:08

znam, da ima više izbora. 6 ? čini mi se...
ovo je samo brainstorming no nakon profesionalne bumo još malo bistriji pa ćemo vidjeti :gata
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 19 sij 2016, 13:10

A i ići ćete na preliminarne, pa imaš veću mogućnost odabira ;)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 13:36

Mirci je napisao/la:A i ići ćete na preliminarne, pa imaš veću mogućnost odabira ;)


pojasni, to preliminarne ...što dalje meni to postaje komplicirano :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 19 sij 2016, 13:48

rekla si da imate individualizirani :)
budem ti sve pojasnila ;), detaljno :lol
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 13:55

:lol :plavusa individualizirana poduka :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 19 sij 2016, 14:29

:nata
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 19 sij 2016, 21:05

Moj za sad zna da ne zeli u jezicne i klasicnu gimnaziju.
Sve ostale opcije su mu otvorene.

Dvojba nas roditelja je na temu hr gimnazijski program (koji smatram izrazito zastarjelim konceptom) vs ib program (tu mi je pak premali uzorak onih koji su ga zavrsilli, a koje poznam osobno, u visegodisnjem vremenskom periodu cca dvadesetak njih).
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 19 sij 2016, 21:10

Njegov uvjet je i skola ujutro, mrzi skolu popodne :lol
To mu suzava izbor na svega par gimnazija.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 19 sij 2016, 22:54

skroz legitimni i opravdani zahtjevi :lol

danas je juniorka konstatirala da većina njene ekipe koja ima puno lošiji uspjeh od nje i ocjene govori kak će se upisati u lucijanku, VII, gornjogradsku :roll :lol a ja kao paničarim :mrgreen
ja zapravo potajno navijam da se odluči za primjenjenu :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 19 sij 2016, 23:32

Je, tak je jos lani dio ekipe kod nas vazno nabrajao skole koje razmatra, a vec su u to doba bili daleko od upisnog praga...
Ja sam mojem na kraju sedmog verbalno iscrtala tablicu kaj treba popravit, a kaj održat, da bi prošao u jezičnoj (a to bi htio), i non stop ponavljam da je na njemu da to odradi.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 sij 2016, 00:10

a mislim, nema druge nego sjest i zagrijat stolicu :znoj

danas je konačno rasturila kemiju :luv nakon mjesec dana intenzivnih instrukcija i rada, profa ju je izrešetala i zaradila veliku četvorku. nakon dvojki i mučenja i katastrofa ovo je fakat super. pao mi je kamen :lol još ima za odraditi jedan dio gradiva i onda je na konju. i to joj je najlošiji predmet. čak je i matka četvorka :mrgreen
mislim da joj je zapravo individualizirani otvorio nove vidike i samopouzdanje :luv
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 20 sij 2016, 08:56

danas je juniorka konstatirala da većina njene ekipe koja ima puno lošiji uspjeh od nje i ocjene govori kak će se upisati u lucijanku, VII, gornjogradsku :roll :lol a ja kao paničarim :mrgreen

da, to sam i ja primjetila - tu samouvjerenost oko upisa :lol
a ustvari radi se o neinformiranosti :mrgreen
kad bi pitala što se boduje i kako se računa, koji je bodovni prag bio prošle godine, vjerojatno puno njih ne bi uopće znalo

Dvojba nas roditelja je na temu hr gimnazijski program (koji smatram izrazito zastarjelim konceptom) vs ib program (tu mi je pak premali uzorak onih koji su ga zavrsilli, a koje poznam osobno, u visegodisnjem vremenskom periodu cca dvadesetak njih).

ne znam nikoga tko je upisao ib program
a gimnazijski program je zastario ali bome i detaljan i opširan :znoj
kriterij ujutro škola je jako dobar, meni se to jako sviđa, ali to je mali broj škola tako u mogućnosti
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 20 sij 2016, 09:40

Evo ja znam neke s IB programa. Dapače više njih. I svi su zadovoljni. I odvijanjem programa u nižim razredima, i kasnijim nastavkom školovanja.

Ali taj program te, zapravo, priprema za nastavak školovanja negdje drugdje. Ne u SAD jer ne polažeš njihov ispit, ali svakako ne niti u HR obrazovnom sustavu.

Meni se osobno sviđa IB program. Nažalost, moj će teško imati uvjete za njega.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 20 sij 2016, 10:22

Oni koje ja znam su cca 50:50 studirali ili studiraju i vani i kod nas. Imam kod sebe na faksu studente s IB koji studiraju kod nas i na hr studiju i na studiju na engleskom. Engleski studij su neki upisali polaganjem SAT. Lani je decko upisao FER normalno, bodove s ib mature su mu konvertirali. Upis na studij me ne brine, vise me brine jel ti to otezava Studiranje kod nas jer je cijela filozofija drugacija.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 sij 2016, 10:52

medo, točno to. neinformirani su :lol znaš kak je u pubertetu, netko je nešto spomenuo....i eto njih :mrgreen

meni je taj gimnazijski program grozan baš zbog širine...aaaa šta će im sve to....mislim da su se rukovodili činjenicom da nisu mogli selektirati količinu gradiva, pa ono, ajde nek uče sve i sva :(
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 20 sij 2016, 11:06

Je, drugačija je, po mom mišljenju puno bolja. Meni bi to od svih plaćajućih škola bila prva opcija. Naravno, trebaš se potruditi upasti unutra.


SAT možeš polagati bez obzira jesi li išao na IB ili nisi.

Moji nećaci su završili IB program, ne u Zagrebu doduše. Mali je htio ići u Ameriku na faks pa se u trećem razredu prebacio u američku školu. Mala je ostala na IB programu i završila u Engleskoj.

A od ovih isto znam slučaj upisa na FER.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.