Sada je: 25 lip 2026, 00:39.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 20 sij 2016, 11:18

meni je taj gimnazijski program grozan baš zbog širine...aaaa šta će im sve to....mislim da su se rukovodili činjenicom da nisu mogli selektirati količinu gradiva, pa ono, ajde nek uče sve i sva :(

ma i ja sam se grozila u početku
ali kad vidim svoju curu, nisam tako negativno nastrojena,
njihov je mozak friški i mlad i oni te informacije upijaju i nemaju taj osjećaj o količini gradiva
pišem iz perspektive moje cure, ne moje osobno jer bi ja odmah prvi dan trokirala od tih informacija i tog opsega gradiva :znoj
ako žele na neki jaki faks, ovo im je dobar trening mozga
ali da bi mogli malo modernizirati nastavi, bome tu ima materijala :ajme
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 20 sij 2016, 11:22

SAT možeš polagati bez obzira jesi li išao na IB ili nisi.


Jasno da možeš.
Mojim frendovima četvrto dijete ide u IB. Najstariji je bio prva generacija IB-a. Taj već ima svoju djecu. :lol
Treći je bio na tri mjesta u IB-u, Istambulu, Baselu i Zg. Kaže da je po njemu ovaj u Zg ipak klasu ispod Basela.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la marsovka » 20 sij 2016, 12:26

Njegov uvjet je i skola ujutro

Koje sve gimnazije imaju skolu samo ujutro? Jel znamo to?
Moj hoce u neku matematicko-informaticku.

Koliko kosta IB?
I kakvo je misljenje o dvojezicnom programu u 10.? Trenutno on o tome nesto fantazira.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15920
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 20 sij 2016, 12:35

Koliko ja znam MIOC; VIII; I i IV.
Ne znam za Sportsku gimanziju kako oni imaju, turnuse ili samo ujutro.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 20 sij 2016, 14:38

Pitat cu bas za Sportsku, tam je sin moje frendice (Skorpi, znas na kog mislim ;) ).
Mats, sto te ticno zanima za 10tu? Imaju mislim 4 predmeta na engleskom, ko i vise manje drugi dvojezicni programi.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 20 sij 2016, 14:55

patkica je napisao/la:Pitat cu bas za Sportsku, tam je sin moje frendice (Skorpi, znas na kog mislim ;) ).
Mats, sto te ticno zanima za 10tu? Imaju mislim 4 predmeta na engleskom, ko i vise manje drugi dvojezicni programi.


Znam ;)

ako će u dvojezični onda mi je bolje ići u IV koja je jednosmjenska (rekao bi msin) :)
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 20 sij 2016, 15:14

4. gimnazija je jezična
a 10. gimnazija je opća i prirodoslovna-matematička
nije baš isto :)

treba pogledati točno program svake gimnazije (imaju svoje stranice) i imaju popis predmeta i broj sati za pojedine predmete
da se dobije osjećaj koja je razlika između svake škole
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la skorpionka » 20 sij 2016, 15:21

Medo, kužim taj dio, nego mislim ako ti je baš napet dvojezični onda mi nije toliko presudna razlika opće i jezične, u kontekstu ako ti je bitno ići samo ujutro u školu. :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la marsovka » 20 sij 2016, 15:29

sto te ticno zanima za 10tu?

sve :lol jer nis ne znam. L razmislja o tom dvojezicnom programu, ali mora biti prirodoslovno-matematicka, nece u jezicnu. Znaci jedino 10. i MIOC onda dolaze u obzir (mislim, sto se dvojezicnog tice), ali zanima me i koliko se IB placa.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15920
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Cathy » 20 sij 2016, 15:38

marsovka je napisao/la:
sto te ticno zanima za 10tu?

sve :lol jer nis ne znam. L razmislja o tom dvojezicnom programu, ali mora biti prirodoslovno-matematicka, nece u jezicnu. Znaci jedino 10. i MIOC onda dolaze u obzir (mislim, sto se dvojezicnog tice), ali zanima me i koliko se IB placa.

Evo ti za IB od prošle godine:
http://www.mioc.hr/wp/wp-content/upload ... 015-16.pdf
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la marsovka » 20 sij 2016, 15:42

Cithy :up hvala
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15920
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 20 sij 2016, 16:19

Sportska je ujutro nastava.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Cathy » 20 sij 2016, 16:25

patkica je napisao/la:Sportska je ujutro nastava.

I Prelog sportski je ujutro.
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 20 sij 2016, 17:27

IB je oko 3000 mjesečno.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 20 sij 2016, 17:44

Piše na linku, 23000 kn, znaci ipak oko 2000 (ako gledas cijelu godinu za placanje)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 20 sij 2016, 20:47

Citam vas pa sam se prvo prepala, nikakva orjentacija mi uopce nije pala na pamet, ali koliko zakljucujem nije da sam nemajka ako ga ne odvedem? Nama trenutno igra matematicka Lucijanka (adorabla cujemo se ;)), ali jos je sve otvoreno.
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 sij 2016, 21:19

nemajko, ako dijete zna gdje će ne trebaš ga uznemiravati :mrgreen :lol s nekakvom orijentacijom
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 20 sij 2016, 21:42

Upravo tako.
Ja imamdijete koje je palo s Marsa, i znao je (jer je tak čuo negdje nekad) da će jednom u vrlo dalekoj i nedefiniranoj budućnosti morati upisati neku školu, s prilicno jasnim uvjerenjem da ce se to dogoditi nekako bez njegovog utjecaja :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 sij 2016, 22:34

znamkakotije :lol s time je kod nas nastalo naglo buđenje prije par mjeseci uzrokovano prijetnjom ocajedinoga da će ju upisati za frizerku a majkejedine da je dobro da ide za šnajdericu. oma je nastupilo buđenje :mrgreen pa je ipak uzela stvar (čitaj knjige :znoj ) u svoje ruke.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 20 sij 2016, 23:34

Ma nije toliko stvar učenja, nego svemirca, nit zna sta bi, nit kakve skole postoje, kakvi programi itd. I to je sve bilo u zoni apstrakcije.
S testiranjem (i razgovorom nakon toga) se malo trgnuo i poceo razmisljati o skolama kao bliskoj buducnosti
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la mazilica » 20 sij 2016, 23:54

Moj je davno izabrao petu.
On je i faks vec izabrao.

Ali. Naj frend ih razreda i i rukometa ce obojica u osmu. Pa sad on trubi kak nije to lose. Osma jf dfugi izbor.

Ja se ne pletem puno. Zasad
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 20 sij 2016, 23:56

ja ti mogu garantirati da moja tek od prije par mjeseci zna kaj je gimnazija :lol objasnila joj frendica koja je upisala VII :mrgreen
a o tome koliko ih ima i koje su tek se nedavno pohvatalo. vjerojatno su u razredu počeli pričati o tome, pa ima neki info...inače :roll

kaj faks? moja je već završila faks :hahaha studira njemački istina, premišlja još i o studiju dizajna ali i glazbe :roll
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 21 sij 2016, 09:28

moja cura je prošle godine upisivala srednju, pa mlađi zna jako puno o tome jer je vidio njene vršnjake gdje su se na kraju upisali i bome puno ih je otišlo u srednju za koju nisu pričali da će upisati

ovaj odlazak na profesionalnu orijentaciju organizira škola i klinci su išli zajedno sa raskom, tako je bilo za one koji nemaju individualni program

bitno je da znate već sad izračunati bodove, klincu objasniti koji su mu predmeti bitni za upis
jer u samoj sumi bodova manje ima utjecaj opći uspjeh, a veći tj znatni utjecaj ima ocjena koja je važna za upis (za gimnazije su to 6 predmeta).

ovo je kratak opis gimnazija, po čemu se razlikuju
Vrste gimnazija:
http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=3389


a ovo prenosim sa forum.hr kako su se upisni bodovi kretali unazad 2-3 godine
bodovi uvijek malo variraju iz godine u godinu
Škola 2013. 2014. 2015.
XV. gimnazija (MIOC) 80,00 80,00 80,00
VIII. gimnazija (Tituš Brezovački) 80,41 77,79 78,85
II. gimnazija 79,78 78,11 78,72
V. gimnazija 78,71 78,73 78,70
VII. gimnazija 78,72 77,18 75,92
XVI. gimnazija 77,25 76,28
XVI. gimnazija dvojezična 78,38 75,83
X. gimnazija OG 75,30 74,95 73,39
X. gimnazija OG dvojezična 71,84 72,63
X. gimnazija PMG 75,89 74,62 75,09
X. gimnazija PMG dvojezični (još 33-36 bodova) 104,00 73,01
Lucijana Vranjanina OG 75,71 74,49 73,37
Lucijana Vranjanina PMG 75,40 74,72 76,45
Lucijana Vranjanina JG 72,45 71,75
III. gimnazija OG 74,58 73,85
III. gimnazija PMG 74,81 77,07 76,79
XI. gimnazija 73,82 74,04
I. gimnazija 70,69 74,86 76,52
IV. gimnazija 72,45 72,67
IV. gimnazija - dvojezična 71,74 75,15
VI. gimnazija (GGG) 71,52 70,51 71,14
Klasična gimnazija 70,91 67,48
Prirodoslovna gimnazija V. Pralog 78,03 73,00 77,71
XVIII. gimnazija 70,69 70,22
IX. gimnazija 69,19 69,32 68,85
XIII. gimnazija OG 62,17 66,89
XIII. gimnazija PMG 68,16 66,42
Nadbiskupska klasična gimnazija 64,56 66,62

ima na forum.hr isto tablica upisnog praga i za ostale srednje škole, kao info


u 5. mjesecu budu dani otvorenih vrata za pojedinu školu i npr. to je isto jedan momenat gdje se klinci konačno odlučuju koju školu
moja cura se dvoumila između 2 škole, ali nakon tog obilaska škole, jednostavno joj je kliknulo, hoću tu školu i to je to :)

isto tako svaka škola ima svoju stranicu, pa i iz nje možete dosta pročitati npr. koje jezike nudi, aktivnosti izvan škole i slično
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 21 sij 2016, 10:05

medo14 je napisao/la:ima na forum.hr isto tablica upisnog praga i za ostale srednje škole, kao info

Možeš li molim te staviti ovdje i za ostale srednje škole? Ja sam pokušala naći, ali ne snalazim se, previše ima toga.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la medo14 » 21 sij 2016, 16:17

Kalkulator za izračun bodova
http://www.srednja.hr/Srednja-kalkulator


ovo sam stavila na topicu sa prošlogodinjim upisima
http://www.forum.hr/showthread.php?t=762836&page=75
Minimalni bodovi potrebni za upis 2014. Forum.hr
________________________________________
80 i 80+ bodova
- MIOC - 80,00

76,00-79,99 bodova
- V. gimnazija - 78,73
- II. gimnazija - 78,11
- Titus (VIII gimnazija) - 77,79
- VII. gimnazija - 77,18
- III. gimnazija - prirodoslovno-matematički smjer - 77,07
- XVI. gimnazija - 76,28 (DVOJEZIČNA – 78,38)

72,00-75,99 bodova
- X. gimnazija - opća gimnazija - 74,95 (DVOJEZICNA -71,84)
- I. gimnazija - 74,86
- X. gimnazija - prirodoslovno matematički smjer - 74,62
- III. gimnazija – opći smjer - 74,58
- Lucijanka – opći smjer - 74,49
- XI gimnazija - 74,04
- Prirodoslovna gimnazija Prelog – 73,00
- IV gimnazija - 72,67(DVOJEZIČNA – 75,15)

do 71.99
- Lucijanka – jezični smjer – 71,75
- Turistička gimnazija eksperimentalni program 70.59
- VI. gimnazija - 70,51
- XVIII. gimnazija - 70,22
- IX. gimnazija - 69,32
- Klasična gimnazija - početnici - 67,48
- Tehnička gimnazija - eksperimentalni program - 66,92
- XIII. gimnazija – opći smjer - 66,89
- nadbiskupska klasična gimnazija - 66,62
- XIII. gimnazija, prirodoslovno-matematički smjer – 66,42
- XII gimnazija - 54,50

STRUKOVNE ZAGREB
- Grafička -medijski tehničar novi kurikulum - 137,71
- Upravni referent, Zagreb - 65,57
- Hotelijersko-turistički tehničar, Zagreb - 62,93
- Elektrotehnička - Tehničar za računalstvo - novi strukovni kurikulum - 61,87
- 1.Ekonomska 60,45
- Poslovni tajnik, Zagreb - 59,56
- Elektrotehnička - Tehničar za računalstvo - 56,42
- 2.Ekonomska 56,14
- Poštanska i telekomunikacijska - Tehničar za računalstvo - 53,78
- Poštanska i telekomunikacijska - Tehničar za telekomunikacije - 48,97

VELIKA GORICA
Gimnazija Velika Gorica 53.17

ZAPRESIC
- Opća gimnazija, Zaprešić - 66,86
- Hotelijersko-turistički tehničar, Zaprešić - 62,32
- Ekonomist, Zaprešić - 56,47

Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la lastavica » 21 sij 2016, 17:44

Ja ne znam ništa o tom IB programu i baš me zanima malo više informacija o njemu. Tj. u čemu je razlika. Idem se barem malo informirati na stranicama
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 21 sij 2016, 20:16

medo, hvala na iscrpnim informacijama :)

Ima netko info o turističkoj, ovom eksperimentalnom programu ? općenito o turističkoj ? n
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Ina66 » 21 sij 2016, 20:42

ja moju sedmašicu mislim odvesti na otvoreni dan srednjih škola - kod nas je to organizirano kao zajedničko predstavljanje svih škola u sportskoj dvorani
čisto da vidi što se sve nudi

malamaja - imate li vi nešto poput glazbene gimnazije? kod nas je to program koji provode glazbena škola i jezična gimnazija - u glazbenoj imaju stručne predmete, u gimnaziji samo općeobrazovne - nema fizike, kemije, biologije...
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 21 sij 2016, 21:02

primjenjena ima taj program. imaju razred glazbenika, opći predmeti u primjenjenoj a glazbeni u glazbenoj. nama to nije opcija. ona će glazbenu posebno u Pavao Markovac od sljedeće š.g. , tamo znamo profu i ekipu, a imaju i srednju...bolja je opcija da odabere smjer u primjenjenoj (koja je objektivno lakša od jezične) i da paralelno ide u glazbenu.
ako ide u jezičnu onda je glazbena pod pitanjem, jer je jezična daleko zahtjevnija od primjenjene.
to je zapravo glavna dilema.
ja nisam pobornik pritiska i pod svaku cijenu....glazba je njena ljubav i tu ima i talent i volju i želju za učenjem. dapače, glazbena joj je važnija od redovne škole :mrgreen i bilo mi stvarno šteta da odustane ...
zato ja nisam pobornik "teške" gimnazije...jer znam da će joj to biti prilično naporno. ja iskreno stvarno navijam da se odluči za primjenjenu(za koju opet ima talenta jer ide na natjecanje iz likovnog...i fakat ima žicu za umjetnost) i da nastavi s glazbom. nitko sretniji od mene.

danas sam na seminaru pričala sa jednom gospođom, i došle smo u razgovoru da njena klinka ide u XVIII, francuski program i kaže da joj je jako teško, i da se bori za prolaz 1. razreda... :dunno od frendova(zapravo kumovi od sister) imaju klinku u istoj gimnaziji, 4. razred....mala kaže da joj je teško i da puno uči i da baš nema puno vremena za ostale aktivnosti. eto...100 upitnika nad glavom i u glavi
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 21 sij 2016, 21:41

Uopće ne želim misliti i čitati o takvim primjerima, u mojem svijetu grč i znoj su do upisa u srednju, a nakon toga slijedi laganica i obiteljski mir i laganica :p
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.