Sada je: 25 lip 2026, 03:17.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 28 lip 2016, 18:58

Patkice, ili nisam skužila tvoj zadnji post ili različito mislimo.
Minimalni traženi broj bodova može biti manji od broja bodova zadnjeg upisanog ako napune kvotu već s većim brojem bodova.
Minimalni broj bodova za prijavu je 75
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 28 lip 2016, 19:49

baš ste aktivne ovo popodne!

u XVI nije upisan nitko izravnim upisom,
u XVIII u jezičnu gimnaziju upisano 6 izravnim upisom

u VII zadnji ima 74,92.
sve će se to mijenjati, mislim da će tek dan, dva prije ispisa prijavnica biti neko "ogledno" stanje
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 28 lip 2016, 19:59

Nama se lista, par sati nakon zaključavanja još micala, tako da pazite.
(Ja bila uvjerena da kada ju zaključaju da je to to.) :(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 28 lip 2016, 20:35

Lasto, rekla bih da me nisi skuzila, ja uopce nisam nis o minimalnim bodovima, to je ionak nebitno kod Mioca.
Ono sto sam rekla, da ak je mioc raspisao natjecaj za 204 ucenika, upast ce ih 204 (ili koji vise ako zadnji budu imali isti broj bodova u decimalu), a koliko ce to bodova niti, znat ce se nakon prijemnog i rezultata.
Pretpostavljam da ce biti tipa 84 i koja decimala.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 28 lip 2016, 21:43

patkica je napisao/la:4. dvojezicna je 2 upisala na predupisima, i upisuju 26.

18. je upisala 15 na predupisu, jedan je ponavljač ;)


:lol e taj mi je falio ....niikak mi nije štimala matematika...znala sam da je jedan padobranac :mrgreen

marelice, mislim da ti nisu točni podaci. moralo je biti predupisa jer su kvote koje su išle van jučer umanjene za one koji su išli izravnim. imaš natječaj za upise i imaš kad se logiraš na upisi.hr stvarno stanje koliko se djece upisuje. razlika su izravni upisi i ponavljači.

ispravak: fakat u XVI nije bilo upisanih na jezični program po predupisu :shock a samo je jedan je upisan na dvojezični program na predupisu

zakaj oni s izravnim upisom ne pišu prijemni u miocu ? ne kužim...svi pišu prijemne i onda se rangiraju po bodovima i onda upadaju izravnim upisom temeljem kvote. osim ako nije izravni izravni a to su oni koji su državni prvaci i sl.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Ina66 » 28 lip 2016, 22:18

malamaja je napisao/la:zakaj oni s izravnim upisom ne pišu prijemni u miocu ? ne kužim...svi pišu prijemne i onda se rangiraju po bodovima i onda upadaju izravnim upisom temeljem kvote. osim ako nije izravni izravni a to su oni koji su državni prvaci i sl.

bilo bi zbilja tragično da državni prvaci pišu prijemni ;)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 28 lip 2016, 22:33

:lol da, da...ma nisam na njih mislila.vidiš da sam napisala izravni izravni :mrgreen

juniorka ima jednu iz bivšeg razreda koja ima plasman na državnom ali ne među prva 3 mjesta....mislim negdje 6 ili 7 .....i upisuje se u xv :) sretno im svima sutra :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 28 lip 2016, 23:03

Patkice, onda smo isto objašnjenje dali Cathy :daj5
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 28 lip 2016, 23:42

Sudjelovanje na drzavnom donosi bod, al prva tri mjesta izravan upis, kad skupis sedmi i osmi razred, a dosta je predmeta u igri, 11-12, po tri mjesta, ispadne nesto vise od 60tak izravnih upisa na razini Hrvatske, nije puno, al logicno je da se rasporede po jačim školama. Mislim da je ok da ne moraju na prijemni, jer onda vemu kategorija izravnog, ako mora na prijemni. Upis ima izravno bez obzira na bodove ionako.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 28 lip 2016, 23:55

tnx malamaja, sad sam vidjela da piše da ih je izravnih u XVIII. 15, i jedan ponavljač.
...a ja brojala na listi :lol ....tamo ih je 6 na izravnom upisu
znat ću i ja kad budem drugi put upisivala srednju....
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 29 lip 2016, 12:15

Prelog je danas pisao engleski za dvojezični
a valjda svi ostali sutra
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 29 lip 2016, 13:59

Berta, kak svi ostali sutra :lol naposala sam prije vec da su uskladjene skole da ne budu u isti dan :lol
Cak se ostali jezici (njemacki i francuski) ne poklapa ni s engleskim ni međusobno ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 lip 2016, 15:03

Tesko da ce u mioc upasti itko tko nije imao 80 b za start .
znaci 7 oj Ove g raste popularnost.
Ko zna ko je i kakav ravnatelj sad tamo nakon vokicke?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 29 lip 2016, 16:25

ja shvatila da se ne poklapaju u satnici, nisam shvatila da su i dani različiti :plavusa
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 29 lip 2016, 17:30

Dobri andjeo je napisao/la:Tesko da ce u mioc upasti itko tko nije imao 80 b za start .
znaci 7 oj Ove g raste popularnost.
Ko zna ko je i kakav ravnatelj sad tamo nakon vokicke?


zbog mioca će rasti popularnost prir.-mat. gimnazijama, npr. V , a od općih mislim da će se iz mioca prebaciti u VIII i II.
mislim da je sedma već godinama na istim brojkama, a imamo je i mi u nizu prijavljenih. nova ravnateljica je prof. kemije, dok je predavala bila je vrlo zahtjevna, ali pravedna-prenosim mišljenje učenice iz susjedstva. Valjda je takva i kao ravnateljica.
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la palunkica » 29 lip 2016, 18:00

Navodno je ravnateljica u 7. nametnuta od strane bivše ravnateljice. I da više nije bajna situacija u kolektivu. Ne znam ništa pouzdano, ovo je trač koji sam čula sasvim slučajno, u prolazu.

Kažu inače da je 2. bolja od 7.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 29 lip 2016, 18:12

palunkica je napisao/la:Kažu inače da je 2. bolja od 7.

tak sam i ja saznala (trač, trač) okvirni poredak:
od općih gimnazija VIII, II,VII, III, X
od prir.mat. XV, V, III i X dijele mjesto
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 29 lip 2016, 19:42

Nije li lucijanka bolja od X?
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la TiFilMama » 29 lip 2016, 19:50

poz svima
ja sam provirila na ovaj topic, čisto informativno jer nas to čeka nagodinu ;)

zanimaju me matematičke gimanizije pa pratim kako će prijemni na miocu utjecati na upis u mioc, a i na ostale matematičke gimnazije

vidim da je sutra prijemni
držim fige svima koji idu na prijemni!!!!
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 lip 2016, 20:03

palunkica je napisao/la:Navodno je ravnateljica u 7. nametnuta od strane bivše ravnateljice. I da više nije bajna situacija u kolektivu. Ne znam ništa pouzdano, ovo je trač koji sam čula sasvim slučajno, u prolazu.

Kažu inače da je 2. bolja od 7.

A dal je isti vokickin štih zadrzan? Znamda se dosta pazilo na kulturu odijevanja i opcenito da je bila ok skola.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 lip 2016, 20:05

Pa ja se cudim daje najveca navala na matematicke :dunno pa kajsu tolika djeca lumeni za matematiku :dunno
Ja sam uvijek mislila da je vise deustvenjaka i onih kojima neide matematika a ispada da jusvi rasturaju , osim mojih naravno :lol
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 29 lip 2016, 20:14

marelica je napisao/la:
palunkica je napisao/la:Kažu inače da je 2. bolja od 7.

tak sam i ja saznala (trač, trač) okvirni poredak:
od općih gimnazija VIII, II,VII, III, X
od prir.mat. XV, V, III i X dijele mjesto

od opcih gimnazija fali ti I.gimnazija koja je isto u tom rangu
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Sanika » 29 lip 2016, 23:48

e sad nemojte me zdravo za gotovo no imam info od jednog mioc profesora da ih primaju oko 300 ove godine i da ih se tu negdje i prijavilo tako da će vjerojatno bez obzira na prijemni biti svi upisani...držim svima fige da bude tako!
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Sanika » 29 lip 2016, 23:53

Dobri andjeo je napisao/la:Pa ja se cudim daje najveca navala na matematicke :dunno pa kajsu tolika djeca lumeni za matematiku :dunno
Ja sam uvijek mislila da je vise deustvenjaka i onih kojima neide matematika a ispada da jusvi rasturaju , osim mojih naravno :lol


Nije ti to isključivo zbog matematike, već i zbog informatike. Jedino te škole imaju informatiku u sva 4 razreda.
Moja bi npr. školu s informatikom ali bez matematike, a da ne spominjem fiziku :lol
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 30 lip 2016, 07:04

A i matematickih razreda je manje nego opcih, mozda se i zato cini veca navala

Ovo za mioc ne kuzim, pa trebali bi upisati prema kvoti koju su prijavili, a to je cini mi se bilo 208. Vise od toga mogu samo ako zadnji imaju isti broj bodova pa nema kriterija da se nekoga odbije. Da bi ih upisali sve svi s 80,00 bodova morali bi bez greske napisati prijemni i dobiti maksimalnih 5 bodova
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 lip 2016, 07:32

Dobri andjeo je napisao/la:Pa ja se cudim daje najveca navala na matematicke :dunno pa kajsu tolika djeca lumeni za matematiku :dunno
Ja sam uvijek mislila da je vise deustvenjaka i onih kojima neide matematika a ispada da jusvi rasturaju , osim mojih naravno :lol


:lol dobrodošla u klub. matka je nužno zlo....mi ćemo ju imati sve 4 godine :znoj ne znam, ali uvjeravaju me da je to drugačija matematika :mrgreen :lol nego u recimo II ili VII :lol
živimo u nadi.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 30 lip 2016, 08:14

medo14 je napisao/la:
marelica je napisao/la:
palunkica je napisao/la:Kažu inače da je 2. bolja od 7.

tak sam i ja saznala (trač, trač) okvirni poredak:
od općih gimnazija VIII, II,VII, III, X
od prir.mat. XV, V, III i X dijele mjesto

od opcih gimnazija fali ti I.gimnazija koja je isto u tom rangu


ah, zaboravila sam napisati da se nisam interesirala za ništa zapadno od Britanca i južno od Glavnog kolodvora ;)
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 30 lip 2016, 08:18

jedno pitanje za mame s iskustvom upisa:

za programe koji z.hr).


sorry, skužila sam...to je onaj predupis od gradskog ureda i tako se pomaknulo za 3 mjesta, a nama je prijemni tek danas!
to je tak kad mama prvi put upisuje srednju!!
Zadnja izmjena: marelica; 01 srp 2016, 08:46; ukupno mijenjano 2 put/a.
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Krumpirić » 30 lip 2016, 08:20

Sanika je napisao/la:
Dobri andjeo je napisao/la:Pa ja se cudim daje najveca navala na matematicke :dunno pa kajsu tolika djeca lumeni za matematiku :dunno
Ja sam uvijek mislila da je vise deustvenjaka i onih kojima neide matematika a ispada da jusvi rasturaju , osim mojih naravno :lol


Nije ti to isključivo zbog matematike, već i zbog informatike. Jedino te škole imaju informatiku u sva 4 razreda.
Moja bi npr. školu s informatikom ali bez matematike, a da ne spominjem fiziku :lol


Pa sigurno matematička gimnazija onda nije pravi odabir, a ni studij računarstva. A informatologija je društvena znanost.
Mislim, ne za tvoju, ne znam dijete, možda se samo radi nedostatku ljubavi, ne nedostatku znanja :), nego za nekog ko ne voli i nije za matematiku i fiziku.

Ja mislim da to nije radi informatike, nego jer je to "najbolja" škola, pa onda hoće tamo jer su 5.0.
Puno djece (i roditelja) tako.

Kasnije prirodoslovni i tehnički fakulteti jako loše prolaze, pola djece odustaje. Sve je to na krivim nogama.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 lip 2016, 08:24

Zašto ne Marelice? Dovoljno da netko promijeni listu prioriteta. I stavi na 1. mjesto neku drugu skolu u koju upada, mice se s liste na ovoj vasoj.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.