Sada je: 24 lip 2026, 21:50.

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 31 kol 2013, 11:47

I je svirao pomalo cijelo ljeto, nekad više neka manje.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 kol 2013, 12:03

Mozda zbog posebnih nota ? Viola note nisu u violinskom kljucu vec u c kljucu.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 31 kol 2013, 12:12

mislite li na instrument kad pitate za trajanje sata?
i u 3. je bilo isto - 30 minuta

Berta, moja radi po ovoj knjizi
slika
nema polja, samo note
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 kol 2013, 12:21

aaa i dalje 30 minuta. ja sam mislila da od 3 ide 45 minuta.(insturment) . solf. imamo od uvijek 45 min.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 31 kol 2013, 12:22

je, solffegio je od početka 45 minuta. možda nam sada i instrument u 4. produlje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 kol 2013, 12:24

moja ni jedna ne uci po knjizi nit ih ima iz instrumenta, sve rade po kopiranim notama koje dobiju od profesora.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 31 kol 2013, 12:28

Mislim da u 4. ide sat instrumenta 45 minuta.
I ima i kopirane note i knjigu.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 kol 2013, 13:31

Dobro to nam i pase. L. Je jako tesko fizicki izdrzat pol sata. Ona je jako sitna i slabučka i sve ju znoj oblijeva dok svira nastojecki.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 04 ruj 2013, 13:08

Ažuriram informacije: moj je dječak upisao violinu u glazbenoj školi ("baš violinu?", "da", "rezevni instrument?", "ništa", "a ako ne budeš primljen?", "bit ću primljen"...). U ponedjeljak je počeo s vježbanjem klavira (radionica počinje u X mjesecu), ne znam hoće li mu to biti prenaporno, ali pustit ćemo ga neka proba.

Uspjeli smo, srećom, uskladiti satove solfeggia sa sviranjem, pa nas očekuju samo dva putovanja.

Zaslugom učiteljice dobili smo instrument u školi na posudbu (besplatno), dok ne naraste dovoljno da kupimo cijelu violinu (sada je na polovinki).
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 04 ruj 2013, 14:00

eh, mao me podsjetila s posudbom - moja će instrument dobiti na posudbu u školi. plaćamo 10% procijenjene vrijednosti kroz godinu
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 04 ruj 2013, 19:42

mi violu takoder najmimo. vec trecu imamo. 80 kn mjesecno placamo najam.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sany » 05 ruj 2013, 16:30

ajme koja borba kod nas za termine :ajme
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 06 ruj 2013, 07:33

sany, jeste što riješili?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 06 ruj 2013, 09:23

kod nas nema borbe jer se profesorice iz violine i solfeggia ne poklapaju u jutarnjem turnusu :/ Tako da jutarnji tjedan ima 4 puta ujutro muzičku i jedanput navečer orkestar, ukupno 5x tjedno
Popodnevni turnus nam je odličan, oba puta ima instrument isti dan kad i solfeggio, jednom bez pauze, jednom s pauzom od 40 minuta. Uz orkestar je to 3x tjedno
A i inače profesorica gleda da ravnomjerno rasporedi instrument uz solfeggio ako ih ide više na isti solfeggio. Jednom dobije jedan, jednom drugi, ...
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 06 ruj 2013, 10:23

Kod nas ima borbe za termine jer učitelj za trubu ima satove samo od 13:30 do 17 sati. I to ne svaki dan. Došla sam prvi dan škole iz muzičke totalno iznervirana i s glavoboljom jer je trebalo najprije s učiteljicom flaute sve iskoordinirati, a onda i s učiteljem. Ubija me da im solfeggio stave u 15 sati, a vozači su.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 06 ruj 2013, 13:59

I kod nas su u kontra smjeni pa nije panika a dobili smo ok termine kako smo trazili.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 06 ruj 2013, 14:01

I kod nas su u kontra smjeni pa nije panika a dobili smo ok termine kako smo trazili. Mi imamo solf u 2,15, a svirku u 3.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 06 ruj 2013, 18:47

dobili smo odlične rasporede i za gitaru i za čelo :klanja
nadam se da se neće mijenjati
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la malamaja » 16 ruj 2013, 11:06

kod nas je instrument uvijek trajao sat vremena :shock. ove godine uz 3. ide i u 4. raz solf. u 3. je obavezan zbor :bis
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 16 ruj 2013, 11:09

moderatorice predlažem da se otvori novi dio za ovu školsku godinu
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ruj 2013, 16:44

majo kaj nemate orkestar ? mi krecemo s orkestrom ove godine. nadam se da ce se snaci.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la malamaja » 16 ruj 2013, 17:00

od ove godine naš profa vodi orkestar puhača....do sad su dominirale flaute :roll ali mimo toga obavezan je zbor tj. pjevanje + orkestar puhača.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ruj 2013, 17:30

Moja je htjela i zbor na koji ide od lani al se termini preklapaju :(
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la malamaja » 16 ruj 2013, 21:10

nama je instrument i zbor subotom, barem je takav plan. što je veliko olakšanje u tjednu jer je 2x45 min x 2 dana u tjednu solf...uz odbojku, izbornu nastavu i loš školski raspored ....zapravo, začudo mislim da će ove godine sve biti koliko toliko bez preklapanja...
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 17 ruj 2013, 00:51

I kod nas je orkestar subotom, I se baš veseli, a i ostali klinci kopliko vidim, već su dobili novi program :).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 17 ruj 2013, 07:08

kod nas je zbor, izgleda, utorkom i petkom, a orkestar srijedom - sve u večernjem terminu. to nam paše :)
školski raspored se mijenjao :roll pa je bio problem s preklapanjem tjelesnog i glazbenog, ali to će se riješiti tako da na tjelesni ide u ranijim terminima sa šestašicama
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 17 ruj 2013, 08:20

A kod nas je ispalo da izmedju sviranja i solfeggia ima 2 sata pauze (mi idemo u drugi grad u glazbenu, sat vremena voznje u svakom smjeru). Sad smo malo pomaknuli, ali je ipak rupa od sat vremena.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 17 ruj 2013, 08:28

I nama je problem uskladivanje solfeggia s izbornim predmetima u drugoj smjeni No na srecu na izborni moze i s nekim drugim razredom. A imamo i rupe od 40inuta, pisat ce zadacu ili citati za to vrijee

Kod nas je orkestar srijedu navecer
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la malamaja » 17 ruj 2013, 12:04

nakon što sam pročitala vaše kombinacije, moram priznati da smo se ove godine fakat posrećili s glazbenom ...kuc,kuc :) a školski raspored...hm, to je priča za sebe :roll

MB, :( šta nema mogućnosti da vam naprave područni razred ?!
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 17 ruj 2013, 12:49

Malamajo, vec se dugo orica o tome ali nikako se pokrenuti dalje od price. Zdnja informacija je da se strpimo do 2014 jer ce se tada nesto promijeniti u nacinu osnivanja valjda.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.