Sada je: 25 lip 2026, 00:17.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 14:42

Problem je u tome što su to sve teške finese između onih iznad i ispod crte pa ti zbilaj mora doći lođe da se sa 79.5 bodova ne možeš upisati u željenu školu.

baš
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:44

Da, nikako ne treba zanemariti ove s 81 bod, vrlo smo bolesna nacija, vidi se najviše baš po miocu i ostalim jakim školama :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 14:44

Jedna smjena je mom bila presudna, to mu je uvjetovalo prvi i drugi izbor :lol

Jedno upozorenje za one koje zanima IB program. Prijemni iz matke je bio puno teži no što se očekivalo i bio je (po kazivanju djece koja su pisala oba) teži od prijemnog za MIOC. Čisto da vas ne zavara lanjski bodovni prag, jer je mnoge zavaralo što su primjerci ranijih testova bili lagani, pa su očekivali istu težinu i ove godine. I sam bodovni prag je na kraju dosta visok, ako ostane ovakav kakav je trenutno.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:46

Bodovni prag je u IBu strahovito različit od lani, lani je bio 74,xy, ove godine je 79.99 (uračunati bodovi s prijemnog, isto 5 bodova max, nitko ih nije imao).
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 05 srp 2016, 14:47

Berta koliko je lucijanka zadnji u matematickoj?
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 15:02

Adorabla je napisao/la:Berta koliko je lucijanka zadnji u matematickoj?

76,21
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 15:06

patkica je napisao/la:Da, nikako ne treba zanemariti ove s 81 bod, vrlo smo bolesna nacija, vidi se najviše baš po miocu i ostalim jakim školama :lol



Bolest nije ravnomjerno raspoređena, u V su većinom zdravi, a u MIOC-u bolesni. Ima nešto u mikroklimi, dođe ko kad su prije djecu na Lošinj slali.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 15:07

patkica je napisao/la:Bodovni prag je u IBu strahovito različit od lani, lani je bio 74,xy, ove godine je 79.99 (uračunati bodovi s prijemnog, isto 5 bodova max, nitko ih nije imao).



To će vj biti najveći skok ove godine. Slično se jedino sjećam da se događalo s Prelogom lani.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 15:08

Da al sta ce titus imat na prijemnom? Titus je opca gimnazija .
patko ovo je zbilja koma za tu malu. Mioc je turbo matematicka a titus opca , ni slicne nisu skole po programu :/ bez veze :/
Znaci titus se jos dignuo.
A vidi li tko 7?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 15:09

Sta je to IB?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Volvo » 05 srp 2016, 15:27

International Baccalaureate, internacionalni program
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Volvo » 05 srp 2016, 15:28

Nisu svi s 81 (samo ;) ) bolesni, tu su i all 5.0 s natjecanjima i sportskim bodovima
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 15:32

Naravno , Volvo, al osnova za dodatni bod se vidi na listi, ti dodatni bodovi s natjecanja su rasporedjeni po raznim skolama, i to je ukalkulirano u dijagnozu mikroklime i dijagnoze ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 15:37

baš žalosno
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 15:38

A vidi se posebno i tko ima bod za soc ugrozene, bolesnog roditelja, romi itd? Il je to sve u jednom ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 15:39

Ovo sto Patsk kaze, vidis strukturu dodatnih bodova.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 15:41

I taj dio s dodatnim bodovima je fenomenoloskk jako zanimljiv, mozda i vise od cinjenice da je nekom odlikasu stres uzeo danak i nije dobro napisao.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 15:47

Znaci skupa su bolesni, bolesni roditelji, soc ugrozeni a posebno sportska i druga natjecanja?
Jer i bolesnih roditelja i soc ugrozenih obitelji je sigurno visok broj ..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 15:50

Vidi se po kojoj osnovi je dobiven bod. Znaci ak je zdravlje u pitanju, nema dijagnoze, pa na zalost ne mozes vidjeti koliko se asmaticara ili alergicara upise u mioc :lol
Zezam se, al ne bez osnove ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 16:03

Dobri andjeo je napisao/la:Znaci skupa su bolesni, bolesni roditelji, soc ugrozeni a posebno sportska i druga natjecanja?
Jer i bolesnih roditelja i soc ugrozenih obitelji je sigurno visok broj ..


Bolesno dijete i bolestan roditelj su razlicite kategorije.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la mazilica » 05 srp 2016, 16:31

U V. Trenutno zadnji ima 78,93
U X matematicki 74,12
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 16:33

E, jvala mazilice, bas sam htjela pitati za 10. Jedno meni bitno dijete ide tamo, pa me zanimalo hoce li upast (hoce) :)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 05 srp 2016, 16:47

Ima li tko informacije za 1.gimnaziju i 13.matematicki smjer?
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 17:07

patkica je napisao/la:Bodovni prag je u IBu strahovito različit od lani, lani je bio 74,xy, ove godine je 79.99 (uračunati bodovi s prijemnog, isto 5 bodova max, nitko ih nije imao).


I bodovi iz škole su im visoki, svi iznad crte su iznad 76.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 17:39

patkica je napisao/la:V se digla s bodovima, al nije na 80.
Najviše se digao Tituš, i Prelog rekla bih.
Ne znam za 3. matematički...


Trenutno je jos mrvu skocila V. 79.25, Titus 79.86, II. 78.85, VII. 75.45, IB 79.34 (s prijemnim), MIOC 83.50.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 05 srp 2016, 19:51

Hvala Berta. Onda je lucijanka matematicka ostala otprilike na istoj razini ko i prosle godine
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 19:54

Sad je Lucijanka 76,91.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 05 srp 2016, 20:14

Prosle godine je bila oko 77 samo je zadnje upisani bio veca razlika tipa 76.6 ili 7 tak da je to sve u ocekivanom rasponu po meni.

Steta da nije veca navala jer je ta matematicka po meni cak u nekim segmentima i bolja od mioca. No to je druga prica :D
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 05 srp 2016, 22:40

kod nas je na moje iznenađenje najveći broj bodova 77,30, bio je jedan sa 79....zadnji ima 71,30 :mrgreen i 50inešto prijavljenih za program u koji primaju 20 djece :znoj
ima ih na listi koji prelaze prag još dvoje kojima je to 2. izbor pa će se možda lista još malo i micati...do sutra.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 23:15

Sk ih vidis nanlisti, znaci da u 1. izbor ne upadaju. A liste su sad vec dosta mirne... Tak da je pitanje dal ce upast u prvi izbor i maknut se s ove...
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.