Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 09:57

Evo i nas :mah , 4r.

Jučer sam, konačno, umotala mu knjige, i dok smo stavljali naljepnice njega je uhvatilo ono pozitivno uzbuđenje oko pripreme za školu: sve do tada interes mu je bio na nuli. Apsolutnoj.

U glazbenoj je dobio dobre termine, barem tako mislim, jer termine za plivanje još nema, tek u listopadu, a onda kreće usklađivanje. Sada, u devetom mjesecu, ima samo suhe treninge, poslije svakog vraća se s upalom određene grupe mišića :p

Olja, čudni su vam malo ti praznici.

Srećo, i ja, kao CD, pomalo vam zavidim na ŠUPu. Nema toga kod nas, ili, kako jedan roditelj kaže: kako nema, izvedu djecu u šetnju po njivama i evo ti škole u prirodi. :lol U svakom slučaju ne sumnjam da je malenoj odlično :)

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 10:19

Srećo, baš im je super (da, lijepo je biti dijete, neka samo uživaju :dada).
Moja ima nove udžbenike (kod nas nema ničega organiziranog, kupuješ ili nove ili polovne kako ljudi mogu), no sjetila sam se kako joj se prošle godine potpuno novi udžbenik raspao pa me baš zanima kako će biti s ovima :p .
Aktivnosti su joj krenule još u kolovozu, jučer puna satnica bez udžbenika, danas prema rasporedu.
Olja, vaš drugi dio zimskih jednako dug kao naš cijeli :) , blago vama.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 11:13

Jučer je moja isto bila jedan školski sat po raspored samo. Opet joj je skroz različito poslagana satnica u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni.
Ove godine jezike imaju sve u predsatovima, ni jedan nije uvršten normalno u satnicu. A ona uopće nij epitala kad počinje predsat. :ajme
I nije duže od 17:15 u školi baš radi toga.

Za roditeljski još uopće ništa neznamo ali najvjerovatnije tek krajem mjeseca, kao i obično.

ŠUP ili bilo kakav izlet nemamo. Po starijim generacijama, navodno, krajem godine bi trebali imati trodnevni izletić kao neku mini ekskurziju na Hvar ali o tom po tom.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 17:34

Čak i moj neriječiti Mihael je jučer uspio reći par riječi o jučerašnjem prvom danu.
I to gdje im je sad učionica, tko je predsjednica razreda (njegova simpatija :lol ) i da mu treba velika bilježnica za prirodu , i da će onda onu pisanku koju je namjenio za prirodu, preoblikovati u hrvatski kad prvu iz hrvatskog ispiše.

No zato kad sam ga pitala što će im velike bilježnice, zaključio je da valjda zato što će jako puno toga pisati pa da stalno ne kupujemo nove. :lol . Mudrac

O ŠuP još ništa ne znamo, niti o roditeljskom :kima

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 19:00

Bella, mi se pratimo na generacijskim :)

Velika biljeznica iz prirode? Ona klasicna A4? Ja mislila da to ide tek u petom.

Izletnici uzivaju, danas bili u Vrbniku. Vrijeme ih sluzi, kupaju se, ma divota :dada

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 19:45

Sreca najveca je napisao/la:Bella, mi se pratimo na generacijskim :)



:dada
Sreca najveca je napisao/la:Bella, mi se pratimo na generacijskim :)

Velika biljeznica iz prirode? Ona klasicna A4? Ja mislila da to ide tek u petom.


I meni je to bilo jako neobično, pa sam ga 5 x pitala :dunno
I on mi je 5 x ponovio isto. VIdjeti ćemo

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 21:48

Srećo ajme divno, baš uživaju!

Moja je tek danas dobila raspored, čini mi se ok posložen a ove godine petak im je naj, imaju samo tri sata i sat izvannastavnih aktivnosti kojeg nekad bude a nekad i ne.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

08 ruj 2015, 21:53

Naši imaju velike teke za prirodu od prvog razreda, i sedmašica i četvrtašica, pa mi je sada prilično iznenađujuće što prvašici treba pisanka A.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 07:24

Velika biljeznica iz prirode? Ona klasicna A4? Ja mislila da to ide tek u petom.

Sve ti ovisi nastavniku.
Kod nas idu po redu, kako koja godina tako i tip pisanke, sad su na pisankama D (4. raz.).
Format A4 za PiD bi bio nepotreban (pored radne bilježnice, hrpe radnih listića, projekata...), a vidim i koliko je "potrošila" u trećem (možda 1 1/2 pisanku za cijelu šk. godinu).

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 09:35

Ina66 je napisao/la:Naši imaju velike teke za prirodu od prvog razreda, i sedmašica i četvrtašica, pa mi je sada prilično iznenađujuće što prvašici treba pisanka A.


ovako. od prvog razreda pišu engleski i prirodu u velike na linije :dada

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 11:17

Skuzim kod svoje u rasporedu da imaju jedan sat manje tjelesnog, a jedan vise pid. Vasi?

I naravno jezici u popodnevnoj uvijek predsat.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 11:58

Naši u hodu dobivaju raspored pa nemam pojma, a vjerujem da će se i on, uobičajeno, još xy puta mijenjati.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 12:10

Naši zasad dobiju danas za sutra raspored što je nama ionako nebitno jer je u boravku.
Jedino je važno ako je neki dan vjeronauk prvi sat, onda može duže spavati ujutro. :)

Informacija nisam dobila puno osim da je jedna curica iz boravka bila u NY ljetos, to mi je dvaput ponovila. :lol :lol

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 12:23

je tjelesni je sat manje :dada

raspored dobili prvi dan, sasvim je ok. četvrtak je udarni dan sa 6 sati ostalo 5 ili 4 sata. suprotne smjene nemamo.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

09 ruj 2015, 14:18

izgleda da će joj španjolski biti uvijek u isto vrijeme bez obzira na smjene - u jutarnjoj bi onda samo nastavila još dva sata, a u popodnevnoj bi imala dva predsata

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 ruj 2015, 09:20

nema ocjene iz inicijalnog, samo postotak sastrane za informaciju. cure isto jučer pisale matematiku, danas će vjerojatno hrvatski.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 ruj 2015, 10:41

mmar je napisao/la:Naši dobiju raspored samo za dan, još nisu dobili pravi.

ovako i naši
inicijalni iz matematike je riješila 100%

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 ruj 2015, 13:31

ME je danas pisala inicijalni iz matke i rekla da nije bilo teško.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 ruj 2015, 22:07

Dora je 3 razred.
Jos nisu dobili raspored.
Mrzim ovo doba godine, roditeljske, dogovore, sastavljanje rasporeda...navecer legem kao da orem i kopam po cijele dane

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

10 ruj 2015, 22:11

Priključujem vam se tu ako smijem. Moj klinac ima 8 godina, krenuli smo u treći razred.... s njim sam već 6 godina, a dobila sam ga u miraz.
Roditeljski smo već odradili, imamo A4 teku na crte tvrdih korica za lektiru iz hrvatskog - i kao - ta teka će biti za 3. i 4. razred....
ŠUP isto imamo i to već za 2 tjedna. Sljeme, dom crvenog križa, 5 dana - 350kn + 18kn za ulaznice u rudnik Zrinski.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 09:00

Nasi se danas vracau, po slikama koje je ucko slao svaki dan vidim da im je bilo predivno :srca

Za vikend cemo malo pripremiti stvari za skolu, sljedeci tj onda startamo za pravo. A tako pocinju i njem i ritmika.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 09:17

Leptir :mah i moja kćer ide za dva tjedna na Sljeme tako da će se možda družiti. :)

Mi smo danas doma, povraćala je cijelu noć :roll
Najveća briga između dva povraćanja joj je bila kad ću sutra ići po njezine knjige i da obavezno slikam bilježnice od prijateljice N da prepiše što će raditi danas jer je ona uredna i savjesna. :lol

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 09:22

Brz oporavak F :buket vidis kak savjesno dijete imas :)

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 09:24

Moju i dalje jedino zanima i brine ko je gdje prije i poslije skole.

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 09:29

patkica je napisao/la:Moju i dalje jedino zanima i brine ko je gdje prije i poslije skole.

kao i moju ;)

još je jučer izjavila - jes! sljedeći tjedan sam ujutro pa ću se moći igrati s ekipom iz ulice! :lol
s ovima iz razreda se druži nakon nastave

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 11:34

samo da se pribilježim. moj je trećaš, pisali su već inicijalni iz hrvatskog i matematike. sljedeći tjedan je roditeljski grrrr, mene je red ići :ajme

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 13:34

I moj napisala hrv i matku, rezultati sljedeći tjedan. Ona kaže da je ok napisala.

Jučer odradila prvi rođendan. I baš ih jučer gledam kako su svi izrasli preko ljeta. Ono baš su se izdužili.
Moja nosi 38 i odjeću 164. Skoro će me prerasti. :nesvist

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

11 ruj 2015, 20:44

Moj je isto danas ostao doma..... tri dana za redom glavobolja :lebdi - ne znam je li radi škole ili radi nečeg drugog... doktorica ga je poslala na urin i krv......
ali Barbi, za razliku od tvoje curice koja je jadna između povraćanja mislila o knjigama.... mome nije ni palo napamet da bi mogao nekom pitati knjige :ajme
Ja ne znam je li samo on takav ili su svi dečki takvi... ali to ne misli ni glavom ni ničim drugim :(

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

12 ruj 2015, 10:25

Mmar mislim da nitko nije nista radio ljeto osim odmarali i igrali se. :nata

Re: Treći i četvrti razred 2015/ 2016 - osnovci

14 ruj 2015, 15:20

Naši nisu pisali još inicijalne, krenuli su prvo s ponavljanjem.

Inače jedva čekam da prođe ovaj period privikavanja na obveze (ako to uopće ima veze s tim) jer sve joj je postalo teško, do onih najjednostavnijih stvari kao odgovoriti na neko pitanje, pa koluta, pa stenje, pa puše, jaoooo :lebdi

A meni to na pubertet miriši :sealed
Odgovori