Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

08 svi 2016, 21:25

I moj se zadovoljan vraca iz glazbene. Bude mu nekad tesko krenuti, ali problema nema. Mene malo muce izostanci iz redovne skole i povezujem ih sa padom ocjena ove godine. Sad je opet cetvrtak i petal izostao jer su isli s orkestor u viroviticu i karlovac. Vratio se u subotu popodne a danas je cijelo popodne proveo na probi za tri minute nastupa :). Uzmite u obzir da nam treba sat vremena do skole i sat natrag.
Za srednju ne zna jos.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

08 svi 2016, 22:14

Čelistica je super :le

Moja je isto zadovoljna s glazbenom. Nije u rangu ovih sto imaju nastupe ;) no glazbena joj ne predstavlja nikakav problem, voli ju.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

08 svi 2016, 22:18

Celisticu nisam uspjela cuti do kraja... Ali ono sto sam cula i vidjela je jako lijepo :luv

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

17 svi 2016, 18:20

Se sprema ko u srednju?

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

17 svi 2016, 23:02

:dada za sada....no, tko zna kad krene prava srednja hoće li biti volje/želje/motiva/vremena....nadam se ipak da hoće. sa svih relevantnih mjesta je dobila preporuku da bi to bilo jako dobro :nata ima odlične profesore :luv

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

18 svi 2016, 08:36

ja se nadam da ce E. sljedece godine uzeti i klavir, doma je vise na sinisajzeru nego na bubnjevima, pa da ne svira samo po sluhu i po tutorijalima sa youtuba.

za srednju ne zna(mo).

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

08 srp 2016, 22:57

mi gotovi :-) u srednju ne zeli.
mrvu mi je zao jer osnovnu nismo ni osjetili a glazbena je fora tek u srednjoj...

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 07:53

najstarija je završila osnovnu, a vjerojatno negdje u nutrini osjeća ovo što kimama piše za srednju pa je upisala pripremnu srednju, udaraljke :)
srednja završila uspješno i treći razred violončela, najmlađa prošla prijemni za osnovnu i krajem kolovoza nas čeka biranje instrumenta - ona bi klavir :)

kimama, šteta

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 08:10

kod nas izazov tek predstoji. ide nam 5. osnivne i 3. glazbene. ove prve dvije godine smo jedva osjetili.

kima vjerujem da vam je zao :/

ina drzim fige da dobije onda klavir.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 08:12

CD, hvala :)
dovoljno visoko je na listi da nema straha ;)

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 09:22

ina, kod vas se tek tada bira?
Mi smo već upisani u instrument.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 10:31

bravo za novoupisane, male i velike :)
Kima, da šteta što se nije odlučila za dalje.
Moja je upisala 6. tako da se slijedeće godine opraštamo od obje osnovne.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 10:38

krumpi, da. to su uveli prije dvije godine, Ema se još bila upisala po starom
ovaj novi sistem je ko upisi u srednje škole - aplikacija, liste, mijenjanje prioriteta i slični bakrači

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 10:47

Ina66 je napisao/la:krumpi, da. to su uveli prije dvije godine, Ema se još bila upisala po starom
ovaj novi sistem je ko upisi u srednje škole - aplikacija, liste, mijenjanje prioriteta i slični bakrači


to nije ni tako loše, ako si osrednji možeš odabrati drugi instrument u procesu, ne sam sebe isključit odmah

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 10:53

ma, premali su oni da bi mogli znati što im odgovara

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 10:56

istina, ali mogu valjda prije toga imati neku procjenu?

nama je jasno da ona nije za violinu, npr., toliki talenat nije :nata

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 11:18

Kod nas u srednju muzičku idu samo ovi najveći talenti koji su već u nižoj išli po natjecanjima, konkurencija za upis je vrlo velika, ima prijemni odnosno provjera nadarenosti. Srednja muzička je umjetnička gimnazija s punim programom i ne može se paralelno raditi uz neku drugu srednju školu.

Mi smo hvala Bogu završili nižu, L je dobila svjedodžbu i nema želju za dalje.
J nastavlja s trubom, a G smo upisali u pripremni stupanj. On filozofira da bi kasnije gitaru, ali meni je klasična gitara užasna i ne volim taj instrument :ajme
Kad bi bar uzeo harmoniku :luv

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 11:29

Meni obratno, hajdi :lol harmonika mi nije draga, -a gitara je. U Hrvatskoj nema srednje glazbene koja bi bila umjesto srednje skole, moras ici u dvije skole i jako je to naporno, samo za zaista jako motivirane.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 11:36

Nano ;) za gitaru .. meni je nažalost dosadna :ajme tko zna koji će instrument na kraju odabrati :dunno

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 11:49

ma nije to niš napornije od obične srednje gimnazije. moja susjeda završila. :mrgreen

nama fali jedna godina, tak da je sad glazbeni 6. razred....što je zapravo super. mislim da bi joj bilo ful naporno da je upisala i srednju glazbenu u istoj godini kad i redovnu srednju. ovak, 6 razred laganini...nagodinu ćemo vidjeti. volja i podrška postoji
samo mi je žao što smo promijenili školu tj. profu (iako i ovu novu znamo, i super je) sa svojim profesorom je bila 5 godina :luv
no, ova nova će joj bit puno bliže i organizacijski lakše za hendlati sa srednjom.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 12:43

kod nas su razliciti prijemni za razlicite grupe instrumenata. isto navedes prvi i drugi izbor, pa gdje upadnes. nekad ti i oni na osnovu audicije sugeriraju nesto.

k. je imala prvi izbor violinu, drugi klavir. nitko sretniji od mene kad nije upala na violinu ;)

h. je imala flautu i klavir. flauta mi je ok :nata

za srednju se formira razred u opcoj gimnaziji i idu kombinirano sa glazbenom.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 13:05

CD, ovo kod vas se cini organizacijski pametno za srednju glazbenu.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 14:21

Nana1971 je napisao/la:Meni obratno, hajdi :lol harmonika mi nije draga, -a gitara je. U Hrvatskoj nema srednje glazbene koja bi bila umjesto srednje skole, moras ici u dvije skole i jako je to naporno, samo za zaista jako motivirane.



Kako to mislis da moras 2 srednje? Mozes samo glazbenu, ima osnovne predmete i glazbene.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 14:35

skorpionka je napisao/la:CD, ovo kod vas se cini organizacijski pametno za srednju glazbenu.

tako je svuda - glazbena gimnazija se zove :)

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 14:42

nije u zg? u zg SŠ glazbena ide uz srednju regularnu.
U st znam da je tako, jer smo mi imali učenika u gimnaziji koji je dio slušao kod nas, dio u glazbenoj.
ali u zg je ovo program SGŠ:
solfeggio
harmonija
povijest glazbe
zbor
partiture
polifonija
itd.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 14:58

Za rijeku znam da ima pa sam bila sigurna je to tako svugdje. Za pulsku ne znam kako funkcionira, a moj sin ako bude sljedece godine isao u srednju gl. ici ce i u 'obicnu' pa nam umjetnicka gimnazija nije zanimljiva (za sada).

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 15:09

srednja opća uz glazbenu se upisuje u primjenjenoj. tamo se slušaju opći predmeti. ukoliko je to jedini izbor školovanja.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 15:58

Krumpi, SGŠ je jedno i pohađa se paralelno s drugom SŠ. GG bi bila ova kombinacija koju malamaja spominje.
U Splitu je to od ove godine I. gimnazija, do sada je GŠ imala ugovor s IV. gimnazijom.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 20:37

Kod nas ides u u sgs i paralelno neku drugu obicnu srednju, gimnaziju il koju god hoces.

Re: Polaznici glazbenih škola 2015/16.

09 srp 2016, 20:47

Kod nas su upis na jesen, 1.9. Za stare ucenike. Mi upisujemo zadnji razred :up
Odgovori