Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
08 svi 2016, 21:25
I moj se zadovoljan vraca iz glazbene. Bude mu nekad tesko krenuti, ali problema nema. Mene malo muce izostanci iz redovne skole i povezujem ih sa padom ocjena ove godine. Sad je opet cetvrtak i petal izostao jer su isli s orkestor u viroviticu i karlovac. Vratio se u subotu popodne a danas je cijelo popodne proveo na probi za tri minute nastupa

. Uzmite u obzir da nam treba sat vremena do skole i sat natrag.
Za srednju ne zna jos.
08 svi 2016, 22:14
Čelistica je super
Moja je isto zadovoljna s glazbenom. Nije u rangu ovih sto imaju nastupe

no glazbena joj ne predstavlja nikakav problem, voli ju.
08 svi 2016, 22:18
Celisticu nisam uspjela cuti do kraja... Ali ono sto sam cula i vidjela je jako lijepo
17 svi 2016, 18:20
Se sprema ko u srednju?
17 svi 2016, 23:02

za sada....no, tko zna kad krene prava srednja hoće li biti volje/želje/motiva/vremena....nadam se ipak da hoće. sa svih relevantnih mjesta je dobila preporuku da bi to bilo jako dobro

ima odlične profesore
18 svi 2016, 08:36
ja se nadam da ce E. sljedece godine uzeti i klavir, doma je vise na sinisajzeru nego na bubnjevima, pa da ne svira samo po sluhu i po tutorijalima sa youtuba.
za srednju ne zna(mo).
08 srp 2016, 22:57
mi gotovi :-) u srednju ne zeli.
mrvu mi je zao jer osnovnu nismo ni osjetili a glazbena je fora tek u srednjoj...
09 srp 2016, 07:53
najstarija je završila osnovnu, a vjerojatno negdje u nutrini osjeća ovo što kimama piše za srednju pa je upisala pripremnu srednju, udaraljke

srednja završila uspješno i treći razred violončela, najmlađa prošla prijemni za osnovnu i krajem kolovoza nas čeka biranje instrumenta - ona bi klavir

kimama, šteta
09 srp 2016, 08:10
kod nas izazov tek predstoji. ide nam 5. osnivne i 3. glazbene. ove prve dvije godine smo jedva osjetili.
kima vjerujem da vam je zao

ina drzim fige da dobije onda klavir.
09 srp 2016, 08:12
CD, hvala

dovoljno visoko je na listi da nema straha
09 srp 2016, 09:22
ina, kod vas se tek tada bira?
Mi smo već upisani u instrument.
09 srp 2016, 10:31
bravo za novoupisane, male i velike
Kima, da šteta što se nije odlučila za dalje.
Moja je upisala 6. tako da se slijedeće godine opraštamo od obje osnovne.
09 srp 2016, 10:38
krumpi, da. to su uveli prije dvije godine, Ema se još bila upisala po starom
ovaj novi sistem je ko upisi u srednje škole - aplikacija, liste, mijenjanje prioriteta i slični bakrači
09 srp 2016, 10:47
Ina66 je napisao/la:krumpi, da. to su uveli prije dvije godine, Ema se još bila upisala po starom
ovaj novi sistem je ko upisi u srednje škole - aplikacija, liste, mijenjanje prioriteta i slični bakrači
to nije ni tako loše, ako si osrednji možeš odabrati drugi instrument u procesu, ne sam sebe isključit odmah
09 srp 2016, 10:53
ma, premali su oni da bi mogli znati što im odgovara
09 srp 2016, 10:56
istina, ali mogu valjda prije toga imati neku procjenu?
nama je jasno da ona nije za violinu, npr., toliki talenat nije
09 srp 2016, 11:18
Kod nas u srednju muzičku idu samo ovi najveći talenti koji su već u nižoj išli po natjecanjima, konkurencija za upis je vrlo velika, ima prijemni odnosno provjera nadarenosti. Srednja muzička je umjetnička gimnazija s punim programom i ne može se paralelno raditi uz neku drugu srednju školu.
Mi smo hvala Bogu završili nižu, L je dobila svjedodžbu i nema želju za dalje.
J nastavlja s trubom, a G smo upisali u pripremni stupanj. On filozofira da bi kasnije gitaru, ali meni je klasična gitara užasna i ne volim taj instrument
Kad bi bar uzeo harmoniku
09 srp 2016, 11:29
Meni obratno, hajdi

harmonika mi nije draga, -a gitara je. U Hrvatskoj nema srednje glazbene koja bi bila umjesto srednje skole, moras ici u dvije skole i jako je to naporno, samo za zaista jako motivirane.
09 srp 2016, 11:36
Nano

za gitaru .. meni je nažalost dosadna

tko zna koji će instrument na kraju odabrati
09 srp 2016, 11:49
ma nije to niš napornije od obične srednje gimnazije. moja susjeda završila.
nama fali jedna godina, tak da je sad glazbeni 6. razred....što je zapravo super. mislim da bi joj bilo ful naporno da je upisala i srednju glazbenu u istoj godini kad i redovnu srednju. ovak, 6 razred laganini...nagodinu ćemo vidjeti. volja i podrška postoji
samo mi je žao što smo promijenili školu tj. profu (iako i ovu novu znamo, i super je) sa svojim profesorom je bila 5 godina
no, ova nova će joj bit puno bliže i organizacijski lakše za hendlati sa srednjom.
09 srp 2016, 12:43
kod nas su razliciti prijemni za razlicite grupe instrumenata. isto navedes prvi i drugi izbor, pa gdje upadnes. nekad ti i oni na osnovu audicije sugeriraju nesto.
k. je imala prvi izbor violinu, drugi klavir. nitko sretniji od mene kad nije upala na violinu

h. je imala flautu i klavir. flauta mi je ok
za srednju se formira razred u opcoj gimnaziji i idu kombinirano sa glazbenom.
09 srp 2016, 13:05
CD, ovo kod vas se cini organizacijski pametno za srednju glazbenu.
09 srp 2016, 14:21
Nana1971 je napisao/la:Meni obratno, hajdi

harmonika mi nije draga, -a gitara je. U Hrvatskoj nema srednje glazbene koja bi bila umjesto srednje skole, moras ici u dvije skole i jako je to naporno, samo za zaista jako motivirane.
Kako to mislis da moras 2 srednje? Mozes samo glazbenu, ima osnovne predmete i glazbene.
09 srp 2016, 14:35
skorpionka je napisao/la:CD, ovo kod vas se cini organizacijski pametno za srednju glazbenu.
tako je svuda - glazbena gimnazija se zove
09 srp 2016, 14:42
nije u zg? u zg SŠ glazbena ide uz srednju regularnu.
U st znam da je tako, jer smo mi imali učenika u gimnaziji koji je dio slušao kod nas, dio u glazbenoj.
ali u zg je ovo program SGŠ:
solfeggio
harmonija
povijest glazbe
zbor
partiture
polifonija
itd.
09 srp 2016, 14:58
Za rijeku znam da ima pa sam bila sigurna je to tako svugdje. Za pulsku ne znam kako funkcionira, a moj sin ako bude sljedece godine isao u srednju gl. ici ce i u 'obicnu' pa nam umjetnicka gimnazija nije zanimljiva (za sada).
09 srp 2016, 15:09
srednja opća uz glazbenu se upisuje u primjenjenoj. tamo se slušaju opći predmeti. ukoliko je to jedini izbor školovanja.
09 srp 2016, 15:58
Krumpi, SGŠ je jedno i pohađa se paralelno s drugom SŠ. GG bi bila ova kombinacija koju malamaja spominje.
U Splitu je to od ove godine I. gimnazija, do sada je GŠ imala ugovor s IV. gimnazijom.
09 srp 2016, 20:37
Kod nas ides u u sgs i paralelno neku drugu obicnu srednju, gimnaziju il koju god hoces.
09 srp 2016, 20:47
Kod nas su upis na jesen, 1.9. Za stare ucenike. Mi upisujemo zadnji razred
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.