Sada je: 25 lip 2026, 01:36.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 19 pro 2009, 09:51

cure cija djeca sviraju klavir, kakve imate, one elektricne npr sa slusalicama i sl. ili morate imati bas prave ? frendica je kupila neki takav i prezadovoljna je , jer dijete moze svirat sa slusalicama pa ne smeta drugim dok svira i sl. a prof. su odobrili takve za os. prednost im je cijena naravno a i malo mjesta zauzimaju a zvuk je klasicnog klavira, + nema stelanja :up
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 19 pro 2009, 12:04

U pravilu takvi klaviri ne mogu proci jer se u konacnici krivo postavlja ruka (udarac tipke je drugaciji, koliko god bilo gotovo isto).
E sad, neki prof. sami ocijene vecu stetu ili korist (nemati - imati instrument doma, ucenik koji obecava/ ucenik prosjecan).
Nama je odmah rekla da takav instr. ne dolazi u obzir nikako nikako. I na upisu nisu zeljeli na klavir upisivati one koji nemaju ili nikako ne mogu / ne misle /ne zele nabaviti instrument. Takve su usmjeravali na neki drugi)

No, sigurno je izvrstan u odnosu na sintic, tj. onima koji svirkaju iz hobija
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 19 pro 2009, 20:53

ma ja bi ga kupila samo radi toga sto malo mjesta zauzima. a i da nemoram slusat :mrgreen:
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 21 pro 2009, 06:51

DA nemoj se uvrijediti ali pristup "samo da ne moram slušat" nije baš najpozitivniji i djeca to osjete. Ne bih baš to odabrala kao dugoročnu strategiju. Djeci je potrebno odobravanje i pohvala ma kako grozni početnici bili. Ja sam se naslušala škripanja i piskanja ali mi to nikad nije predstavljalo problem, dapače uživala sam u svakom malom napretku. I dan danas slušam cure kad vježbaju, ja npr. peglam pa se zatvorimo u spavaću sobu zajedno dok ne odvježbaju. Djeci je velika motivacija ako ih netko sluša i potiče ih, inače su prebrzo zadovoljni i samo sprčkaju vježbu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 23 pro 2009, 08:28

ma znam. no ja uopce nisam za upis u glazbenu /zbog previse obveza/ no ona tupi godinama, pa gledam kako da prodjemo sto bezbolnije sa sto manje vjezbe , pogotovo ako ce htjeti odustat.. naravno da sve to ne pokazujem prema njoj niti bi ikad komentirala ovo sto tu pisem ;) i nema sanse da bi od mene to osjetila :)
:
i ja cu sigurno uzivat u svakom malom napretku ako do toga dodje :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la dunja » 23 pro 2009, 10:02

mi imao koncert danas navečer :)

DA ja te kužim, jer je i meni bilo koma 4 puta tjedno glazbena uz sve ostale obaveze.
Na kraju smo upisali privatnu glazbenu, ima jednom tjedno 2 školska sata i odradi sve, tako da nam je ispalo super.
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 pro 2009, 18:08

cak sam i o tome razmisljala da uzmem jednostavno privatne satove . vidjet cemo kako ce to sve ici.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 03 vel 2010, 11:58

Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 05 vel 2010, 11:45

Preslatkooooo!

Nina je tako ozbiljna, odmjerena :le

A Lucija :le bas me te frulice raspoloze!!!! Izvrsna je!

Moj J. se zapalio za frulicu. Razmisljamo da upise u GŠ sljedece godine :lol
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 05 vel 2010, 13:52

An pokaži mu snimke ;)
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 05 vel 2010, 14:47

Jesam vec :mrgreen (to je ovaj stariji koji ide na klavir. mladji nece nis takvoga)
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 26 ožu 2010, 13:26

Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 26 ožu 2010, 14:57

Predivno!!
Svira s takvom lakocom :le
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 26 ožu 2010, 18:01

Je, naročito one visoke tonove lijepo čisto odsvira (to ja laički) ... jako puno je tu vježbe, znaš i sama ... autor pjesmice je njen učitelj, lani joj je bila preteška. Hvali ju učitelj puno. Slijedeću godinu ona želi prijeći na prečnu flautu (kako se to kaže hrv?), nažalost će morati zamijeniti učitelja. Ovaj je genijalan - to je onaj stari gospodin koji ju prati na klaviru. On uči samo ove male piliće, prvi drugi razred.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 26 ožu 2010, 18:05

Zaboravih pitati kako vaša muzička .. kako ide ove godine? Kod nas Nina se preporodila s novom učiteljicom, i orkestrom je zadovoljna, samo solfeggio je težak. Samo da još dvije godine izguramo pa ima završenu muzičku.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 26 ožu 2010, 18:50

nasa je glazbena super jer joj se blizi kraj :lol veseli se tome ko da je dar s neba. Dakle, cello bajbaj u lipnju.
Klavir s gustom svira svakodnevno, jednom tjedno ide privatno na sat i to je bila i ostala ljubav. Prof. ju nagovara da privatno polozi klavir, veli da je na razini 4. razreda i da bi ju on za godinu dana spremio da polozi i 5. i 6. i da moze upisati srednju glazbenu - klavir. Al njoj je trenutno dosta svakojakih obaveza i nije bas sklona ideji srednje glazbene uopce, vise joj se sviđa ovaj đir s privatnim satima (mom novcaniku se bas i ne sviđa :p ) Vidjet cemo. Meni je u svakom slucaju drago da zavrsava osnovnu, a sto ce i kako dalje - prepustam njoj. Uvjerila sam se da je to velika žrtva (iako nagrađujuća, ali ipak žrtva slobodnog vremena, odmora i sl.) i ne želim ni na koji način vršiti pritisak da se žrtvuje i dalje. S obzirom da je dogodine zadnji razred redovne osnovne škole najvaznije je da tamo bude i dalje super (kuc-kuc-kuc i pljuc-pljuc).
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 26 ožu 2010, 19:03

Bravo Nana za vrijednu curu! Srednja je po meni za one koji baš stvarno stvarno se žele baviti glazbom u životu :dunno
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 ožu 2010, 09:17

nano a koliko kosta 1 sat ? zasto ona nije isla na klavir uopce ?
meni se to isto cini strasno puno vremena da oduzima i vise tesko stignes na sve drugo sto zelis od slobodnih aktivnosti. to je i meni palo na pamet , da mi ide sada prvu ovu godinu bez instrumenta da nauci note i sl. pa onda privatno dalje. po sat tjedno.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 27 ožu 2010, 12:20

Dobri andjeo - nece prvu godinu bez instrumenta nauciti note. U nasim skolama se tu godinu pjevaju pjesmice (koje su u vrticu ionako sve pjevali), biraju instrument... Note uce u prvom razredu.

Srednja glazbena je strasno naporna. Dobivaju puno novih predmeta. Treba uciti. Nije lako. Mislim da to mogu jedino izuzetno motivirana djeca.
Kako ce moj :dunno

Moj se sprema na natjecanje. Od jednog je odustao jer idu u skolu u prirodi.
Ovo je 15. 4. u Porecu i jako se veseli (sto ce ici sam i moci se zabavljati s deckima koji isto idu :strah )
Vjezbanja se uhvatio prilicno, u smislu da si je ispisao pojedinacne dnevne ciljeve kojima pristupa ozbiljno. Ali zapravo vremenski malo vjezba. Mozda 45 min. u danu. Pomak je sto se sam pokrene i ja ga ne moram podsjecati .
Prof nam je divna i odlicna. Radi s njim puno al ga ne drila. Mlada je i njezna al energicna.

Hajdi, bas sam primijetila kako je onaj prof. koji prati malenu sav predan. Jako me se dojmio jos od vase prve snimke. Bas steta sto ne idu skupa dalje.

Moja curka zeli svirati violinu. Zapravo me vec dugo nagovara. Od mojeg pocetnog :strah napredovala sam do toga da sve skupa mogu cak i zamisliti :mrgreen
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 27 ožu 2010, 16:45

privatni sat kosta 80-100 kn, a cijena ovisi i o tome dolazi li profesor k đaku ili obratno.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 28 ožu 2010, 09:05

ja sam odlucila udovoljiti i pustiti ju u glazbenu, a dokle ce htjeti ici nek sama odluci. ako je motivirana zavrsiti ce i uz sve drugo to mi svi kazu, ako ne nek se ispise. (meni je bitnije da ide 3x tj na sport neki radi zdravlja)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 28 ožu 2010, 18:45

An držimo fige za natjecanje, veliki je to napredak kad sami vježbaju bez da im skačeš po glavi.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 01 tra 2010, 09:33

An, ja sam u Poreču tada na Pianoforteu, možda ti vidim malca :dada nisam sigurna da ću slušati natjecanje, ali koncerte hoću
Ne znam je li on već bio na Pianoforteu ikad, tamo bude prekrasno, inače je porečka glazbena škola zaista najbolja u Istri,jako su ambiciozni i krasno rade s djecom (uskoro otvaraju i srednju školu),i rezultati to pokazuju, vratit će se sigurno prezadovoljan

ja sam konačno odlučila da K neće u glazbenu ni iduće godine, (treći razred je inače dobar za početak), jednostavno nemamo mogućnosti za to, organizacijske. Mi živimo u jednom dijelu grada, glazbena je u drugom, nema autobusne veze, ona ide dvokratno u školu, što bi značilo da bi najmanje dvaput tjedno netko trebao izaći s posla, doći po nju u cjelodnevni (ili doma),odvesti je, pričekati i vratiti. Mi to ne možemo, a pješke ne bi stigla, odnosno pojelo bi joj doslovce dva jutra tjedno a to nije dobro.
To je žalosno, jer je ona zaista odličan sluhist. To ćemo nadoknaditi tako da ćemo je pred kraj osnovne upisati na pt iz nekog instrumenta, u međuvremenu bi možda mogla nešto i privatno. U svakom slučaju, tješim se što mi se institucionalno glazbeno školstvo, ovakvo kakvo je kod nas, ionako sve manje sviđa :/
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 01 tra 2010, 16:35

tješim se što mi se institucionalno glazbeno školstvo, ovakvo kakvo je kod nas, ionako sve manje sviđa :/


slazem se slazem :( Mi to nadoknadjujemo izvrsnom profom. Rekla bih da je ona najprije covjek.

Nije jos bio na tom natjecanja. Cini mi se da je ove godine prvi puta otvoreno za Hrvatsku, ako nisam nes krivo pokopcala.
Pa mozda se i nas dvije upoznamo :zivili
Doduse, ja cu tamo biti samo 16. oko podne.
Ako si ti samo na koncertima - na koncertima sviraju prvi od prvih. Ali tko zna!

Pomalo se bojim kako ce on sam prespavati u sobi.... ali to je za neki drugi topic.....


Kimama, sto bi ona voljela svirati?
Kod nas sam bas ugodno iznenadjena koliko curica svira trbu, saksofon, udaraljke, cak i kontrabas. A da, jedna je curica na danu skole svirala fagot! Uvijek sam imala dojam da su to uglavnom muski instrumenti (kod nas su ih svirali samo decki). Ovako, kad sviraju djevojcice nekako su topli...
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 02 tra 2010, 08:20

djevojčice sviraju kontrabas?? to će MM veseliti. tko vam predaje ktb?
K bi flautu ili gitaru.
pianoforte se organizira već 2-3 godine.
ja ću doći u četvrtak, 15.4. na Dalibaltayana sigurno, za petak ne znam
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 02 tra 2010, 08:29

Veli: Darko Krešić
no, to sam procitala sa stranice.
Znaci tm-u je "blizak" kontrabas

A steta sto se necemo vidjeti :mah
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 15 tra 2010, 09:11

Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 15 tra 2010, 10:31

Kako je slatka slatka!

S kojom lakocom svira!!!! Kao da se samo igra cijelo vrijeme! Odlicno!

A ja jaaaako volim blok flautu. Kod nas nikad nisam cula da neko dijete svira takvo sto na nekoj produkciji.
Steta. A bas bi to trebalo malo popularizirati.
I, zar se mora prijeci na flautu?
Postoli li igdje blok flauta cijelo glazbeno skolovanje?

Joooj, kako je meni ta frulica :le
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 15 tra 2010, 12:41

blok flauta ide u početku, kasnije prelaziš na flautu, ali kasnije, na studiju opet prođeš i blok flautu i flautu i piccolo
ali i u srednjoj školi ako sviraš repertoar u kojem je potrebna blok flauta, u nekim komornim sastavima obično

večeras idem u Poreč :-)
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 15 tra 2010, 13:12

Može se nastaviti s blok flautom, ona starija curica u triu svira alt flautu, ove dvije manje su sopranske. Lucija želi ići na prečnu flautu, nadam se da joj neće biti tako težak prijelaz. Meni je najviše žao zbog učitelja :klanja
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.