16 sij 2010, 22:12
ja se uopće ne sjećam kako sam učila sve do faksa
17 sij 2010, 01:07
(od banalnog igranja drustvenih igara, crtkaranja, listanja slikovnica, izleta, inzistiranja na rutini... ). 17 sij 2010, 11:28
Adorabla je napisao/la:Prije nego sve procitam da se prvo osvrnem na ovo. Mentalne mape NISU izvrsne za svakoga. Neko dijete jako dobro kuzi mape i moze po njima raditi. Drugo dijete ne zna to napraviti. Osim toga za mentalnu mapu da bi ju se dobro napravilo, treba savrseno baratati gradivom tako da to po meni NIJE idealan nacin ucenja nego ponavljanja gradiva. Prelazak iz pasivnog u aktivno znanje.
17 sij 2010, 12:04
17 sij 2010, 12:27
Ona uči na takav načn da 90 posto vremena potrosi na kreiranje vlastitih "knjiga" i onda joj je nakon izrade takve "knjige-skripte" dovoljno jos samo jednom ili dvaput pročitati ili prolistati i sve joj legne. valjda zato sto je puno gruntala dok je citala iz dva ili tri izvora, pa dok nacrta ili napise to u svoju verziju, ma fenomenalno. Vrlo rijedak nacin ucenja. Ti si sad druga osoba uz nju za koju znam da je tako učila. Uz to ima predivan, čitljiv rukopis
s tim da ponavljanje iz svoje skripte cak nije pravo citanje vec evociranje uspomene na pojedinu stranicu
sto je dokaz da sam vizualni tip - kad mi zafali neka cinjenica povucem iz memorije sliku te teme, evociram smjestaj na stranici i "nađem" okolne cinjenice. S tim da se u mom slucaju nije radilo o stvarima koje su logicne, nego pravom bubanju (povezivanje djela, godina kad su izasla i autora recimo kompletnu francusku knjizevnost jednog razdoblja tipa 19. stoljece, a onda i tko je od kriticara kako reagirao na pojedini roman. Plus na kraju vlastite impresije o istom nakon sto si procitala 200 djela
)17 sij 2010, 13:01
Sad kad smo vec razvukle ovu temu samo da primjetim da nisam sigurna kako moja kcer uci jer ja dolazim u kontakt s njenim ucenjem kad je vec naucila pa ju eventualno nesto pitam. Nacin kako je ona to memorirala bih morala prouciti da bih mogla reci da li je moja ili tatina nasljednica (skriboman cisti) ili neki mutant.
Tvoja kcer je san svakog roditelja što se učenja tiče, svi bi mi htjeli takvu djecu. 17 sij 2010, 13:20
Ona uči na takav načn da 90 posto vremena potrosi na kreiranje vlastitih "knjiga" i onda joj je nakon izrade takve "knjige-skripte" dovoljno jos samo jednom ili dvaput pročitati ili prolistati i sve joj legne. valjda zato sto je puno gruntala dok je citala iz dva ili tri izvora, pa dok nacrta ili napise to u svoju verziju, ma fenomenalno. Vrlo rijedak nacin ucenja. Ti si sad druga osoba uz nju za koju znam da je tako učila. Uz to ima predivan, čitljiv rukopis
17 sij 2010, 13:53
17 sij 2010, 14:04
17 sij 2010, 14:56



17 sij 2010, 15:07
17 sij 2010, 15:11
17 sij 2010, 15:15
17 sij 2010, 15:17
Krumpirić je napisao/la:Meni je meditacija u NSBu bilo sjesti pored pravnica, hrpa flomastera različitih boja i samo izmjenjuju, koliko onda traje učenje? Meni se činilo totalno nesistematizirano to bojanje, samo šarenilo u knjizi, nikakve sheme ni mape...
jel zaista nekom taj princip funkcionirao?
17 sij 2010, 15:19
Krumpirić je napisao/la:Meni je meditacija u NSBu bilo sjesti pored pravnica, hrpa flomastera različitih boja i samo izmjenjuju, koliko onda traje učenje? Meni se činilo totalno nesistematizirano to bojanje, samo šarenilo u knjizi, nikakve sheme ni mape...
jel zaista nekom taj princip funkcionirao?
17 sij 2010, 15:23
17 sij 2010, 15:24
17 sij 2010, 15:32
bome taj koji je učio po toj mentalnoj mapi dobit će jedinicu, fali mu dio podjele instrumenata a i to što je nacrtano je dijelom pogrešno
17 sij 2010, 15:47
17 sij 2010, 16:25
17 sij 2010, 16:51
17 sij 2010, 17:13
17 sij 2010, 17:34
17 sij 2010, 17:52
a ako bih i imala takvo neukrotivo i nezainteresirano dijete pustila bih ga da ode u školu bez domaćeg
17 sij 2010, 18:08
17 sij 2010, 18:26
17 sij 2010, 18:35
17 sij 2010, 19:14
Reci cu mu da procita tekst, izvuce na papir najvaznije pojmove, da za njih napise definicije i da onda na glas preprica cijelu lekicju.
I mislim da se svi slazemo da je to pocetak ucenja.
Dopustas mi barem da imam u tom polju malo vise iskustva jerbo su mi djeca malo starija.
Ono sto sam ja osobno primijetila je da je klincima najgori prelaz u 5. razredu jer do 4.tog razreda od profesora,
Ne govorimo o 1000 stranica nego o 10.
17 sij 2010, 19:23
arthurice, a što bi napravila da imaš dijete koje je u stanju u sobi zujati dva sata i ne napisati zadaću? da nikakvi dogovori i pregovori ne pale nego isključivo prisila?
17 sij 2010, 19:25
kimama1 je napisao/la:bome taj koji je učio po toj mentalnoj mapi dobit će jedinicu, fali mu dio podjele instrumenata a i to što je nacrtano je dijelom pogrešno
, a ovo drugo je blok-flauta. Tako da si tu totalno omanula.Adorabla je napisao/la:I ono opcenito sto sam primijetila kod djece je da ne znaju napisati niti referat. Referat pisu tako da doslovce prepisuju recenice koje su negdje nasli, umjesto da sve procitaju, nauce, sloze u glavi ili na papiru ili naglas ili s nogama na glavi (da mi se sad opet netko ne zakaci na ogranicavanje) i zatim napisu esej.