Sada je: 28 tra 2024, 18:57.

Imaju li vasi skolarci smartphone?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Bubidea » 28 stu 2012, 20:43

mene to uopce ne zanima, pa tako ne znam sto je smartphone, sto je ajfic...kako god li se zvali.
ja imam prastari mob, isto tako i on.
mozda on i bi nesto , ali zna da to nece pasti na plodno tlo,pa niti ne pokusava, a i tako su teska vremena, ne znam tko se moze preseravati s novim, pa jos novijim mobitelima, ne za sebe, nego za djecu..
tko ima i ako zeli, bez obzira sto se ja s tim ne slazem, neka izvoli...ali kakvu poruku time salje djetetu i sto si time radi za buducnost, njemu na dusu...
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Bubidea » 28 stu 2012, 20:44

meni stvarno nije jasno za sto ce im to tocno?
za igrati igrice? za internet? za slikanje?
i kada bi se time koristili? za vrijeme odmora, umjesto da se druze?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la babalu » 28 stu 2012, 20:46

Pace,istina je !
gledam malo oko sebe i fakat je divno sto zivimo u vremenima kad nam je puno toga dostupno i kada i sebi i svojoj djeci mozemo puno vise priustiti nego sto su to npr. mogli nasi roditelji nama ali bojim se da smo debelo presli granicu a da uopce toga unismo svijesni

gledam u obitelji primjer gdje sestra na rijecima uci sina kako treba a svojim ponasanjem salje drugaciju poruku i uopce toga nije svijesna

sto manje imaju to ce vise kasnije u zivotu znati cjeniti neke stvari,sve sam uvjerenija u to :dada

najzalosnije mi je kad vidim da djete ne zna sto bi za poklon jer je sve vec dobilo a i kad dobi ne zna se tome veseliti,jako,jako zalosno
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Novamama » 28 stu 2012, 20:51

Meni je isto to pretjerano cak i ako "nasljede " "staru" trojku! Mislim hellou, stara trojka je mobitel star 2 godine koji je kostao nekoliko tisuca kn. Smeta me i odnos prema takvoj vrsti gadgeta kao prema necemu sto je staro :lol

Moj ima jeftin mobitel, smartphone, ali danas drugog niti nema prakticki, ima tarifu bez interneta i ako i zeli igrati igrice ne zelim da mu uopce ikada i padne na pamet ili da dodje u napast(zato sto ima mogucnost) igrati igrice na mobitelu npr u skoli.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la JiA » 28 stu 2012, 21:52

Ja i dalje ne vidim zasto je ajfon toliko zlo kod 11 godisnjeg klinca.
Zaista. Uopce ne vidim da sam im poslala krivu poruku s tim strojem, u smislu da im je sve dostupno, bla, bla, ispunjavaju im se sve zelje...
I ne pusim pricu da ce me za 7 god traziti auto.
Poznajem svoju djecu. I znam sto im znaci ajfon. Isto sto drugim klincim znaci laptop, komp, wii i sl. Igraju se.
Btw, obojici su im danas oduzeti ljubimci, do daljnjega... Zbog trojke iz geografije.
Nema igrica.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Bubidea » 28 stu 2012, 22:48

jia, a kad se igraju?
imaju li kompjuter, ps, psp, wii...bilo sto drugo na cemu se mogu igrati?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la JiA » 28 stu 2012, 23:13

Ne. Imamo jedan laptop i mm je vecinom na njemu. Ovo kstalo nabrojano nemaju niti traze.
Kad se igraju?
Kad nisu u skoli, kad ne uce, kad ne gledaju tv.
Mislim, ja bih radije da skacu po parku i voze bicikle i role, ali tako je kako je.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la sany » 28 stu 2012, 23:17

ajmo za pocetak umjesto gadgeti reci nesto kao mali tehnicki uredjaji ;)

onda okrenit pitanje naopako, ne zasto su ti ajfonovi zlo, nego sta ce im? stvarno, sta ce im? da igraju igrice u onom medjuvremenu kad nisu kuci i igraju igrice?

e, da, u nasem trecem razredu osnovne nitko nema ajfon, mozda pola ih ima mobitele, od tih pola dobar dio zivi izvan kvarta ili dalje od skole i bas im treba
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la lara72 » 28 stu 2012, 23:24

F. ima Iphone, dobio ga je u rujnu na početku trećeg razreda. Dobio ga je samo i isključivo zato što dva puta tjedno nakon škole ide sam na aktivnosti. Ostale dane ga ne nosi u školu, ima bon, ne može na internet i ne igra igrice. Bio je to prvi mm Iphone koji je kupio prije par godina u Americi. F. nije zaljubljenik u igrice, ima ps na kojem se igra samo kad mu dodju frendovi iz razreda. Nikada u dvije godine nije poželio sam igrati igrice. Inače je dijete koje obožava knjige i čitanje i čitajući provodi svaki slobodan trenutak. Moje dijete bi se veselilo i najjeftinijem mobitelu kao što se veseli i ovome. I zato ne razumijem zgražanje i bilo kakvo aludiranje da neće znati cijeniti prave vrijednosti i veseliti se malim stvarima.
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la tanjabb » 29 stu 2012, 01:08

Zato sto ako s 9 godina ima najskuplji telefon, hoce li ikada kasnije pristati na nesto manje, losije?
U vasem slucaju mozda to nije tako ali u vecini slucajeva su apetiti sve veci i veci, ne sve manji.
Ako djetetu telefon treba za javiti se roditeljima kada ide s aktivnosti ili nazvati prijatelja iz razreda da ga pita sta je zadacu, za to mu Iphone ne treba.
Osim toga ovdje pricamo o necem sto zaista nije neophodno ali si dijete to zeli jer eto, svi imaju.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la lara72 » 29 stu 2012, 01:22

Tocno, nije ga trazio. Stajao je u ladici vise od dvije godine. Novi nismo htjeli kupiti. No nemojmo generalizirati jer mogla bi navesti hrpu drugih stvari koje mozemo gledati kriticki kao i smartphone (marka odjece, televizori u djecjim sobama, tv u automobilima...). I toliko drugih skupih stvari koje priustimo/priustite djeci a nisu im potrebne. :mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la tanjabb » 29 stu 2012, 01:45

Slazem se s tobom. Sve je to isto.
Ako si djeca u ovako ranoj dobi nesto zele samo zato jer je to statusni simbol, po meni je izuzetno lose da mi kao roditelji to podupiremo. Ma sta god to bilo. Ne govorim sad opet o glupostima s kioska koji su u nekom trenutku napeti u razredu, negdje ponekad moramo popustiti (ma sta god ja mislila o Virus Attacku i slicnima :roll ).
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la JiA » 29 stu 2012, 09:07

tanjabb je napisao/la:Slazem se s tobom. Sve je to isto.
Ako si djeca u ovako ranoj dobi nesto zele samo zato jer je to statusni simbol, po meni je izuzetno lose da mi kao roditelji to podupiremo. Ma sta god to bilo. Ne govorim sad opet o glupostima s kioska koji su u nekom trenutku napeti u razredu, negdje ponekad moramo popustiti (ma sta god ja mislila o Virus Attacku i slicnima :roll ).


skroz se slazem s tobom, tanja.
malo sam se defenzivno postavila prema temi ajfona ;) , al samo zato sto ga ne gledam iz u prvim postovima postavljene perspektive (svi imaju, pa zelim i ja).
na srecu, djeca mi nisu u tom fazonu (sto se za mene bas i ne moze reci :lol ).
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la medo14 » 29 stu 2012, 09:16

moja je šestašica i svako malo pita kad će dobiti ajfon, pa veli svi imaju, pa ja pitam tko svi, neka nabroji
pa je uspjela 5 klinaca od 25 nabrojiti, istina to su sve dobro stojeći, ali nije baš da svi imaju, :mrgreen
ja znam da je to njoj statusni simbol, ona želi imati ajfon da se može pokazati
njoj to ne treba ali je jako kul to pred školom tipkati i vrtiti muziku i sl.
neće ga dobiti, naravno

edit: ja imam zbog posla smartphone i čačkaju po njemu kad dođem doma i to im je taman da nauče kako koristiti taj mob i što sve može.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la patkica » 29 stu 2012, 09:44

No nemojmo generalizirati jer mogla bi navesti hrpu drugih stvari koje mozemo gledati kriticki kao i smartphone (marka odjece, televizori u djecjim sobama, tv u automobilima...). I toliko drugih skupih stvari koje priustimo/priustite djeci a nisu im potrebne.

Na sve navaedene stvari (a ima ih naravno još) možemo zaista gledati kritički, u potpunosti se slažem.
Isto tako - možemo gledati kritički na dijete koje ima iphone. Zašto ne? :dunno

Čak i moje frendice čija djeca imaju tv u svojim sobama znaju šta ja mislim o tome :nata
Isto tako, sasvim sigurno nisam ni ja 100% korektna i idealna, i imam svojih grešaka ili slabosti, nešto nad čim se neki drugi roditelj miže zgražavati i iščuđavati. Pa šta :dunno
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Crazy Daisy » 29 stu 2012, 09:57

isto tako ta djeca gledaju roditelje kako po izlasku svakog novog ajfonića trča brže bolje u trgovinu iako im je i ovaj stari više nego dovoljan i iako ga si baš i ne mogu priuštiti.
ne možemo očekivati da nam se djeca drugačije ponašaju, kada ni mi nismo drugačiji :mrgreen
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Barbi » 29 stu 2012, 11:36

U našoj seoskoj školi djeca se još ne pregledavaju po markama odjeće


Niti u našoj gradskoj, četvrti razred. :dunno Nikada mi još nije spomenuo bilo koju marku odjeće da želi da mu kupim niti da nešto ne želi nositi. To uopće nije tema, nadam se da neće ni postati, nikad.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la palunkica » 29 stu 2012, 11:49

U našoj gradskoj se gleda. I ajfoni i marke. Moj na sreću ne gleda, njemu je i HM marka :lol A ajfon neće jer je već bio par puta okraden pa se boji :lol
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la medo14 » 29 stu 2012, 11:51

možda zato što imate dečke, a i mlađi su, ni moj uopće ništa ne primjećuje, možeš imati vreću od krumpira na sebi, njemu isto
ali kod cura (od moje cure, 6. razred) se jako dobro zna i usput napomene da to nisu timberlanke nego jeftinija kopija, da nisu starke i tako slično
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Neda3kids » 29 stu 2012, 14:36

Nemaju. Nit buju tak brzo imali. Nek si ga zele, nema u tome nista lose da si nesto zele.
Imaju mobitele, uglavnom nasljedjene od nas. I ne nose ih uvijek. Grozim se pomisli da mi netko tresne dijete zbog toga sto ima ajfonic ili smartfonic. I otme mu ga.
Plus kaj mislim da nije u redu da se u skoli igraju na mobitelima, aploudaju slike ne fejs i svasta nesto.

A glede markirane odjece imam i cure i decka. Starijima nije vazno koja je marka. Al zato imam najmladju. Ona to malo bolje kuzi, ali mislim da ona marke shvaca da li je nesto "Winx", "Barbie", "Star Wars" "Hello Kitty" ili Lego. Pritom je najvaznije da sljasti. Sto vise sljokica to vrednije.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la sigureca » 29 stu 2012, 14:51

babalu je napisao/la:sto manje imaju to ce vise kasnije u zivotu znati cjeniti neke stvari,sve sam uvjerenija u to :dada

x

Imam tri đaka. Do 4. razreda su pohađale nastavu u PŠ u mjestu stanovanja. Sada dvije putuju u centralnu školu. Mob. su dobile u 5. razredu, više kao sredstvo komunikacije, za ostale stvari imaju računalo kod kuće i više im ne triba :dunno. Mislim da smo mi najvjerodostojniji primjer do koje mjere ćemo nešto i na koji način koristiti. Kod nas TV nije uključena cili dan, oduvik mi je draži radio... Ostala djeca mogu indirektno utjecati na našu djecu, kad se sjetim što ja nisam imala a druga djeca jesu :/ . Možda izgleda grezo, ali se sjećam da me je takva "neimaština" potaknula da sama postignem meni važne ciljeve i sebe počastim svojim radom. To zadovoljstvo je puno intezivnije nego "servirani pladanj". Roditelji koji imaju bolje financijske mogućnosti sigurno dolaze u neugodne situacije kada djeca znaju da im mogu sve priuštiti, a ovi im ne žele to priuštiti. Ne bih želila bit u njihovoj koži. Današnja vrimena su živa napast kako za djecu tako i za roditelje :dunno.
M.2000, K.2002, N.2003
Avatar
sigureca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 233
Pridružen/a: 15 ožu 2011, 21:41

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la mama courage » 29 stu 2012, 15:43

patkica je napisao/la:Auto al ne bilo koji.
Na kredit roditelja naravno.


naravno da će dobiti auto i to ne bilo koje. :nata

tko ima i ako zeli, bez obzira sto se ja s tim ne slazem, neka izvoli...ali kakvu poruku time salje djetetu i sto si time radi za buducnost, njemu na dusu...


x
takoje. :zivili

moja si to nije željela, nije o tome ni razmišljala (a vidjela je kod drugih). nego sam JA odlučila i dala joj. i s obzirom na naš roditeljski stav i (cjelokupni) odgoj ne vidim u toj odluci nikakav problem.
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la mirbi » 29 stu 2012, 15:45

Ja nemam pojma gleda li se u našem polugradskom kvartu, nit me to zanima. Nisu mi baš neki uzor. :mrgreen

Nama je doma mob došao do smrti otprilike svima u isto vrime. Moj je bio najstariji, 3,5 godine, Sarin 2,5, MM-ov također. To su mobiteli koji su u startu bili jeftini, jer ih dobijem od T-mobile. Samo sam jednom dosad kupila mob za lovu.m

Dakle, da Sara nije dobila rabljeni ajfon, dobila bi onaj koji je trenutno nekome od nas višak. Ja sam dobila Samsung Galaxy mini, MM Nokiu 201.

Od svih tih, jedino meni služi, jer sam ja na netu non-stop (dođe mi da ga tresnem o zid, al mi treba). Sara ga ima jako malo, igrice ne igra nitko od nas, ni na netu, ni na mobu. Zapravo, lažem, Rea oblači lutke online. :lol

Imamo jedan TV, jedan komp i to će tako ostati dok god baš ne budemo morali nabaviti laptop za Saru.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la mama courage » 29 stu 2012, 15:53

Bubidea je napisao/la:jia, a kad se igraju?
imaju li kompjuter, ps, psp, wii...bilo sto drugo na cemu se mogu igrati?


ona ima moj stari kompjuter na kojem nema igrica, od ovih ostalih uređaja nemamo ama baš ništa. kad sam razmišljala kupiti joj ps (ili dvd-player) čisto zbog dugih vožnji u inozemstvo, bilo mi je iskreno rečeno - preskupo (ajd dvd nije bio preskup, ali smo kasnije i od toga odustali). ona igra (besplatne) igrice na ajfonu i njoj je to sasvim dovoljno. slika recimo pse s integriranim fotoaparatom, snima filmčiće sa little petsima i što je najbitnije - može me nazvati gdje god da sam (recimo kad je ljetos bila u kampu). jako se odgovorno ponaša prema iphone, jer zna da ako se bilo što dogodi, da joj nećemo kupiti novi (nego će samo moći naslijediti opet nečiji, kad dođe vrijeme).
mama courage
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4056
Pridružen/a: 12 lis 2005, 00:54

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Berta » 29 stu 2012, 22:17

sad sam pitala petaša, kaže u njegovom razredu ima 1 iphone, ali ima dosta samsunga galaxy
on ima moj nasljeđen LG cookie, za ono sto njemu treba sasvim dovoljno (osim sto sam primjetila da ekran malo otkazuje poslusnost). ima bonove pa ne ide na net, a ni ja na HTCu bas cesto jer nemam internet u tarifi pa ni moj ne dira bas. Mada ne bi odbio bolji, osobito nakon sto se druzi s braticem koji uvijek ima 2 klase bolji mob i koristi ga na 100 nacina koje J nije poznavao
trećašica ima neki vulgaris, nemam pojma ni koji je model.
ne nose mob u skolu, nose kad idu na aktivnosti. neko vrijeme ih je drzalo da se igraju na njima, al kako ne skidaju nove igre s neta pretpostavljam da im je ovo sto imaju dojadilo :p
nemaju ni tv u sobi, ps2 im je spakiran u kutiji već mjesec-dva kao i portable dvd tako da vam je jasno što mislim o tome :lol
al možda samo imam srece sto su dosta zauzeti aktivnostima i jos uvijek biraju igru vani prije igrica pa ni ne gnjave da zele bolje
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la swenova mama » 29 stu 2012, 22:35

imao je htc, i onda je vijeme provodio igrajuci se, ukljucivo i navecer pod pokrivacem.
Uzet mu je i sad je ponovno na staroj nokii. za javit se i za sms mu vise ne treba. :dunno
a to da njegov razred ima svih mogucih telefona, od ajfona preko samsunga do htc-a, ne benda me. Nimalo.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Rimaithor » 29 stu 2012, 23:31

al možda samo imam srece sto su dosta zauzeti aktivnostima i jos uvijek biraju igru vani prije igrica

Evo, takav je i moj zato nemam nikakvih dvojbi sto sam mu dala smartphone koji sam dobila mukte :p
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la nadicab » 14 pro 2012, 10:11

sigureca, ovo si jako lijepo rekla i tako ja svoje odgajam
Možda izgleda grezo, ali se sjećam da me je takva "neimaština" potaknula da sama postignem meni važne ciljeve i sebe počastim svojim radom. To zadovoljstvo je puno intezivnije nego "servirani pladanj".
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la sigureca » 14 pro 2012, 13:12

;)
M.2000, K.2002, N.2003
Avatar
sigureca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 233
Pridružen/a: 15 ožu 2011, 21:41

Re: Imaju li vasi skolarci smartphone?

PostPostao/la Anika30 » 15 pro 2012, 00:13

Izgleda da smo totalni padobranaci, moja nema niti obični mobitel. Budući da ju vozimo u školu, u dosta slučajeva bi nam olakšalo, ali mi eto baš zadrli da joj ne treba. :faca
I ne traži ga :xmaskiss

Nisam stigla sve iščitati. Jel ona jedina 9 i po godišnjakinja bez mobitela? :roll
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron