Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

akviziteri u skolama

13 lip 2013, 20:47

nasa skola svako malo pusta akvizitere medju djecu koji im onda uvaljuju raznorazne mamipare u vidu vjezbenica, cd-a, radnih listica i slicno. zanima me je li to praksa i u drugim skolama i kako se boriti protiv toga.

grozi me pomisao da dopustaju ulaz strancima medju djecu. mislim za svaki drek traze suglasnost roditelja, a ovo je ok.

kap mi je prelila casu kada su dosle kuci sa napola ispunjenom vjezbenicom koju im je netko uvalio za 30 kn. mislim vide se tragovi sto je netko rjesavao pa brisao :gaah

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 20:56

ravnatelj ne smije dozvoliti ulaz akviziterima i gotovo :bigno nema tu trte mrte

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 20:59

to bi koliko ja znam trebalo biti najstrože zabranjeno i imate puno pravo dignut dreku na najjače.
eventualno mogu poslati upit u informativki da li ste zainteresirani za to i to po toj i toj cijeni. inače ništa drugo.

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 21:18

Kod nas je toga bilo na pocetku godine i onda smo upitali uciteljicu jel to stvarno potrebno pa je rekla da ce ubuduce reagirati. I onda su nekako prestali.
Do kraja skolske godine su se zalomile jos dvije vjezbenice al sam ih ja uredno vratila nazad u skolu.
Isto mislim da pretjeruju.

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 21:47

svako malo dolaze (iako u zadnje vrijeme malo rjeđe čini mi se), oni koji imaju preporuku ministarstva navodno imaju pravo doći
vraćam sve uredno natrag jer sam alergična na to, a bome se ne osjećam niti dužna ništa uzeti kad dođe s varijantom "a striček neće doći po to nego samo trebamo donijeti novce učiteljici". Ja mu nisam rekla da to ostavi mom djetetu, to što joj je on dao bez novaca stvarno nije moj problem

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 21:52

Pa moram reći da je u prvom razredu toga bilo dosta (iako se tvrdilo da oni to filtriraju), u drugom manje, a sad u trećem gotovo ništa.

E sad neznam jesu li sve te papilove za prvašiće ili više i njima ne puštaju :lol . Raspitat ću se.

Re: akviziteri u skolama

13 lip 2013, 22:11

Berta je napisao/la:svako malo dolaze (iako u zadnje vrijeme malo rjeđe čini mi se), oni koji imaju preporuku ministarstva navodno imaju pravo doći
vraćam sve uredno natrag jer sam alergična na to, a bome se ne osjećam niti dužna ništa uzeti kad dođe s varijantom "a striček neće doći po to nego samo trebamo donijeti novce učiteljici". Ja mu nisam rekla da to ostavi mom djetetu, to što joj je on dao bez novaca stvarno nije moj problem



X

Re: akviziteri u skolama

14 lip 2013, 07:00

kako stvari stoje mogu izraziti svoje nezadovoljstvo i to je sve. nazalost ljubav izmedju nakladnika i ravnatelja je ipak snaznija :roll

Re: akviziteri u skolama

14 lip 2013, 07:09

saptacica je napisao/la:Pa moram reći da je u prvom razredu toga bilo dosta (iako se tvrdilo da oni to filtriraju), u drugom manje, a sad u trećem gotovo ništa.

E sad neznam jesu li sve te papilove za prvašiće ili više i njima ne puštaju :lol . Raspitat ću se.

ovako je bilo kad je starija krenula u školu, s prvašićkom ih skoro uopće nije bilo. mislim da se na Vijeću roditelja o tome raspravljalo i da su tražili da se akviziterima ne dopušta ulazak u učionice

Re: akviziteri u skolama

14 lip 2013, 08:20

Kod nas već dugo nije bilo akvizitera, ali to je prvenstveno odluka ravnatelja

Re: akviziteri u skolama

14 lip 2013, 09:01

mamainana je napisao/la:to je prvenstveno odluka ravnatelja

x
da bi ušli u učionice trebaju njegovu dozvolu, bez tog ništa

Re: akviziteri u skolama

14 lip 2013, 09:08

vijeće roditelja treba reagirati i pritisnuti na ravnatelja

Re: akviziteri u skolama

15 lip 2013, 16:51

u mojoj skoli nama je strogo zabranjeno pustati u razred bilo koga a ipak se nedavno dogodio propust kad je jedan od njih rekao uciteljici da mu je dozvolila ravnateljica. uciteljici je to bilo dovoljno da ga pusti, kasnije je dobila jezikovu juhu :/

Re: akviziteri u skolama

15 lip 2013, 21:36

Zakon zabranjuje u školama prodaju i promidžbu svega osim knjiga i školske opreme, pa u Ministarstvu kažu da su nemoćni, te da o svemu odlučuju ravnatelji

Re: akviziteri u skolama

15 lip 2013, 22:01

barboza2 je napisao/la:u mojoj skoli nama je strogo zabranjeno pustati u razred bilo koga a ipak se nedavno dogodio propust kad je jedan od njih rekao uciteljici da mu je dozvolila ravnateljica. uciteljici je to bilo dovoljno da ga pusti, kasnije je dobila jezikovu juhu :/


ovo se dogodilo nama, mada je meni to nevjerojatno. skola je pod kljucem i svi se legitimiraju, da je mogao samo tako uci :/

nadice to su i meni rekli, ravnatelj ima svu autonomiju u odlucivanju

Re: akviziteri u skolama

28 lip 2013, 20:55

Kod nAs samo u prvom r a i to jako rijetko

Re: akviziteri u skolama

30 lip 2013, 21:39

Zakonom je zabranjena prodaja bilo čega u školi ( znam kao član školskog odbora) , ALI , škola dobije nekakvu proviziju pa ih puste.Treba prijaviti ministarstvu.

Re: akviziteri u skolama

01 srp 2013, 08:05

Zakon o odgoju i obrazovanju u OŠ i SŠ
Zabrana promidžbe i prodaje u školskim ustanovama
Članak 59.
U školskim ustanovama zabranjen je svaki oblik promidžbe i prodaje proizvoda koji nisu u skladu s ciljevima odgoja i obrazovanja.


caka je u boldanom ;)
Odgovori