Sada je: 14 svi 2024, 13:53.

Bolesno dijete u školi

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Hajdi » 05 stu 2014, 09:50

U školi i vrtiću strogo je zabranjeno davati djeci bilo kakve lijekove :bigno ako je dijete bolesno zove se roditelj a do tada dijete čeka u izolaciji.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Adorabla » 05 stu 2014, 10:03

da kod nas su isto dijete vodili na hitnu odnosno dosla bi sestra iz skolskog dispanzera ako je bilo potrebno.
Za prvu pomoc je zaduzena profa iz tjelesnog. Imaju ormaric prve pomoci i kad je moja cer razderala ruku na ogradu onda joj je profa iz tjelesnog stavila one male flasterice umjesto sivanja, nasula bivacinom, lijepo zamotala. Nije bilo nikakve potrebe da idemo doktoru.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Barbi » 05 stu 2014, 11:29

Naš vrtić je bio privilegiran jer je udaljen dvadesetak metara zračne linije od stražnjeg ulaza Klaićeve bolnice :mrgreen pa su djecu u kriznim situacijama odmah uzimali na pregled u dječju bolnicu, kroz stražnji ulaz.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la medo14 » 05 stu 2014, 12:13

kako je to sve šareno po našim školama
mene je zvala osoba iz škole, da mi javi da se moja cura žali da ju boli glava, jel joj može dati neki lijek, zaboravila sam koji, protiv glavobolje. Mislim, telefonski moram odlučiti, ili da dođem po nju u školu
Eto, tako da ima lijekova u školi. Sad ne znam da li je to njena privatna apoteka ili školska :dunno
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la viki » 05 stu 2014, 12:28

- kod nas u vrtiću imaju prvu pomoć, lijekove za spuštanje temp., flastere... mislim da u školi nemaju niš
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Sreca najveca » 05 stu 2014, 14:40

Mi u vrticu svake godine potpisemo da se slazemo da zdravstvena radnica djetetu smije pruziti zdravstvenu pomoc. Ispunimo i potpisemo papir na kojem medju ostalim moramo navesti postojece alergije na lijekove, ako ih ima. Tete u slucaju temp nazovu roditelja i ako treba, daju lijek. No znalo se dogodit da nisu imali :(

Za skolu nisam bas sigurna da tako funkcionira. Samo poziv ide.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la † Volvo » 05 stu 2014, 15:19

Škola nam ima socijalnog pedagoga koji kontaktira roditelje, do dolaska dijete bude u tom uredu ili knjižnici.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la † Sanika » 05 stu 2014, 15:57

U nižim razredima učiteljica bi nazvala.
Sad mi Paula zna reci kako je xy trazila(o) ici doma jer ju(ga) boli glava/grlo, pa su ju(ga) pustili uz pratnju prijatelja.
Znam da ih ne smiju po zakonu pustati ranije s nastave, jer su odgovorni za njih ako im se u to vrijeme nesto dogodi.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Berta » 05 stu 2014, 23:08

Mene su za temp pitali da li da mu daju nesto ili da me cekaju. U visim razredima i ako nije drama posalju ih kuci, ako izgledaju losije u pratnji frendova, ako ne onda same. A kad je iskrenuo ruku profa je bila s njim, stavljala led i cekala hitnu (i mene).
Ja ne bi radila dramu od toga sto je dijete s temperaturom pricekalo roditelje u razredu, vise mi je zao bolesnika sto se pati za klupom, a ako ih nije prije zarazio valjda nije ni tih par sati :dunno
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la mao » 07 stu 2014, 16:40

Berta je napisao/la:Ja ne bi radila dramu od toga sto je dijete s temperaturom pricekalo roditelje u razredu, vise mi je zao bolesnika sto se pati za klupom, a ako ih nije prije zarazio valjda nije ni tih par sati :dunno


Ne vidim dramu: vidim samo dvije žrtve (još jednog) nespretnog postupka naše učiteljice: bolesno dijete po kojeg nitko ne dolazi i pati se u klupi, i drugo, koje ima sniženi imunitet (a svi u razredu znamo zašto) i sad je bolesno malo teže i malo duže. Da se razumijemo, nije riječ o mojem djetetu, ali i jedno i drugo bi sutra moglo biti moje.


Apsolutno nije točno da je svejedno kolika je koncentracija virusa u zraku. :bigno
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Adorabla » 07 stu 2014, 17:16

Mao možda nije razmišljala i povezala dva i dva. Iz mog iskustva mogu reći da kada lijepo i obzirno kažem profi ili tko je već u pitanju, da griješi iznenadim se da tek onda shvate da nešto rade krivo.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 stu 2014, 20:54

mao je napisao/la:A joj Hope :znoj Možda bi trebala porazgovarati o tome s učiteljicom.

Ne, naša učiteljica nije poslala bolesno dijete samo kući. Ostavila ga je u razredu, poslije nastave još i u boravku. Pored sve stručne službe u školi.

Edit: I ja bih trebala razgovarati s učiteljicom, a već imam listu (samo od ove godine, uh).


X i kod nas ovako ak niko ne moze doci po dijete, dijete samo zove roditelje a nekad i posalju doma ak hoce ici samo il se dogovori dijete tak s roditeljem :whew
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Bolesno dijete u školi

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 stu 2014, 20:55

Sanika je napisao/la:U nižim razredima učiteljica bi nazvala.
Sad mi Paula zna reci kako je xy trazila(o) ici doma jer ju(ga) boli glava/grlo, pa su ju(ga) pustili uz pratnju prijatelja.
Znam da ih ne smiju po zakonu pustati ranije s nastave, jer su odgovorni za njih ako im se u to vrijeme nesto dogodi.


I ovako cesto
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.