Sada je: 18 svi 2024, 02:28.

Plaćate li im instrukcije?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la kruna » 28 ruj 2015, 14:10

Ako da iz kojih predmeta?
Naime, ja se premišljam, stalno mislim da može sam, al vidim da bi mu dobro došlo da ga netko potakne na učenje štreberskih predmeta kao što je povijest..jer matematika i fizika mu nisu problem. Ja sam prebukirana i stvarno ne mogu sjediti i ispitivati ga. ne stižem, a čini mi se da mu to fali.
Kak vi stojite sa svim tim?
kruna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 26 ožu 2002, 14:48

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Nana1971 » 28 ruj 2015, 14:50

ne bih plaćala instrukcije za povijest, samo za nešto što mu baš treba istumačiti da shvati. povijest je sjedi i uči predmet, nitko ti ne može uliti u glavu hrpu činjenica koju moraš memorirati, džaba para...
plaćala sam instrukcije u srednjoj skoli, na početku da pokrpamo manjkavo znanje iz osnovne (fizika, matematika, kemija), a onda kasnije ako bi s nekim gradivom bilo baš problema i nije ga skužila u školi niti joj je mogao itko od frendova rastumačiti. srećom - nije toga bilo tako puno.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Berta » 28 ruj 2015, 21:51

Mislim isto kao nana, da placam nekoga da mu u stvari radi drustvo kod ucenja nema smisla, nek se dogovori s frendovima da skupa uce. Instrukcije bih uzela za ono sto ne kuzi, matematika, kemija, strani jezik...
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 28 ruj 2015, 21:54

prošle godine iz matke i kemije. sveto trojstvo je izostalo jer je profa iz fizike stvarno bio super i nekak je to sve kliknulo...ali ovo dvoje - katastrofa.
ove godine kaže da ne treba. :roll još.
za predmete tipa povijest i zemljopis i slično društvo....nemamo problema, ali i da ima mislim da bi to bilo: sjedi, nabubaj i to je to ak već ne ide drugačije.
čak niti jezici ne ulaze u kategoriju - trebam instrukcije.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Mirci » 28 ruj 2015, 22:10

Kruna, mozda mu treba pomoc u učenju, a ne klasične instrukcije. Netko tko ce mu pokazati kako da učinkovitije uci te streberske predmete?
To bih platila i jesam jer je za dijete koje ne zna učiti takva pomoc izuzetno vazna.
A i za jezike neka djeca itekako trebaju instrukcije. Moja npr. Jer nemaju nimalo sluha za jezik i treba im poduka jedan na jedan. Dok im za matematiku i fiziku sigurno nece trebati ;).
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 28 ruj 2015, 22:21

ah, ja uvijek mislim da jezik/jezici nije problem... :plavusa
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Dobri andjeo » 28 ruj 2015, 22:49

Ja matematiku od 3 osnovne. 1-2 x tj.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la kruna » 29 ruj 2015, 08:59

Hvala cure na odgovorima :zivili
kruna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 26 ožu 2002, 14:48

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la beammama » 29 ruj 2015, 09:08

Ne jer nemam love za to. Meni je to preskupo i strah me jer sam do sada čula da kod nekih profesora ne možeš dobiti pozitivnu ocjenu akone ideš na instrukcije kod preporučenog instruktora.
Amadeju bi dobro došlo.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la JiA » 29 ruj 2015, 09:08

placam im instrukcije iz engleskog i visestruko su nam se isplatile. totalni preporod (u znanju, u govoru, ne toliko u ocjenama, ali to mi je manje bitno).
takodjer, pred testove imaju instrukcije iz matematike.
Ove godine cu ih poslati u župu na cjelogodišnje instrukcije (besplatno) iz vise predmeta, zato sto su lijeni ko guzice.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la kruna » 29 ruj 2015, 09:10

JiA je napisao/la:placam im instrukcije iz engleskog i visestruko su nam se isplatile. totalni preporod (u znanju, u govoru, ne toliko u ocjenama, ali to mi je manje bitno).
takodjer, pred testove imaju instrukcije iz matematike.
Ove godine cu ih poslati u župu na cjelogodišnje instrukcije (besplatno) iz vise predmeta, zato sto su lijeni ko guzice.


Imate tako nešto organizirano? Čini se fora :dada
kruna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 26 ožu 2002, 14:48

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la saptacica » 29 ruj 2015, 09:29

Ima to i u našoj župi, vjerojatno ima svugdje gdje djeluje malo bolja zajednica mladih, oni daju te instrukcije uglavnom, studenti jel.
Kod nas i stara psihologica il psihijatrica besplatno u župi jednom tjedno posluje :lol , al to nije tema :lol


Sto se tiče instrukcija, nismo pri tome. Ako ce trebati, bome ko Nana, samo za predmete u kojima nesto ne razumije dolaze u obzir, ovo gdje treba sjest bome ne dolazi.
Imaš tih nekih pomagača u učenju, probaj to, po meni ti to treba!
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la palunkica » 29 ruj 2015, 10:03

Ja sam za instrukcije kad dijete zapne. Ili kad roditelj izgubi živce.

To se meni desilo prošle godine s hrvatskim. Pa sam uzela jedan sat ponavljanja.

Vrijedio je više nego pet sati mog natezanja s njim.

Ovo sa župom mi je super.

Na žalost kod nas je stara populacija i toga nema
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 29 ruj 2015, 10:06

ja sam bila užasno protiv instrukcija :( neshvatljivo mi je da klinci koji nemaju neke teškoće ne mogu savladati gradivo o.š. i još uvijek imam taj stav....a onda sam zažmirila jer mi je postalo jasno da lijene guzice neće same ništ napraviti....i tak.
i još uvijek imam taj odvratni osjećaj da su ti klinci lijeni ko guzice (uključujući i moju šmizlu) i da im mi samo to olakšavamo.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la medo14 » 29 ruj 2015, 10:16

ne moraju biti lijenčine da bi trebali instrukcije :mrgreen
naš konkretan primjer: sad u 1. srednje se ispostavilo da je kemija u osnovnoj bila manje uspješna (da se politički izrazim) i potrebne su instrukcije da se ponovi gradivo 7. i 8. razreda da bi mogla pratiti normalno nastavak gradiva. a imala je uredno 5 iz tog predmeta, ali znanje očito nije dobila.


u konkretnom slučaju Krune, čini mi se da treba pokušati to promijeniti, pogotovo ako nemaš sama vremena, naći nekoga da mu pomogne da pronađe svoj način učenja.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Nana1971 » 29 ruj 2015, 10:22

kruna, i na jarunu isto imaju "župne" instrukcije http://zupa-duhasvetoga-jarun.hr/orator ... don-bosca/ ne znam je li ovo friška obavijest, ali sigurno će sad krenuti
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Barbi » 29 ruj 2015, 10:24

Ja sam za instrukcije kad dijete zapne. Ili kad roditelj izgubi živce.


E pal, ovim boldanim si bit pogodila.
Ja namjeravam ove godine sina poslati na instrukcije iz matematike. Ja znam matematiku jako dobro i sve bi mu ja mogla pokazati da me hoće slušati i da ja imam živaca za njegovo kolutanje očima i švrljanje na mikrometarskom papiru. :lebdi Ali moji su živci tanki kao strune i nije vrijedno mog nerviranja pa sam zaključila da sat instrukcija tjedno mora dobro utjecati i na njegovu brzopletost i radne navike, i na moje živce.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la ivana7997 » 29 ruj 2015, 10:39

ja sam problem lijenosti koji je rezultirao losim ocjenama iz matematike rijesila tako da je sam morao platiti instrukcije dok ne ispravi jedinicu. srecom je to bilo oko rođendana pa je imao toliko love. dva tjedna su radili svaki dan po sat ili dva. uspjesno je ispravio dvije velike cjeline gradiva.

i srecom je potom shvatio sto i kako treba pa mu je dalje bilo zao davati lovu.

prije zadnjeg testa sam inzistirala na ponavljanju s instruktoricom i rekla neka plati sam, ali ako dobije 3 ili 4 cu mu vratiti. dobio je 4, bod mu je falio do 5 :shock pa sam mu vratila lovu. pitao me poslije sto bi bilo da je dobio 5. rekla sam, nis, dogovorili smo se za 3 ili 4 :lol
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la beammama » 29 ruj 2015, 11:49

ivana7997 je napisao/la:prije zadnjeg testa sam inzistirala na ponavljanju s instruktoricom i rekla neka plati sam, ali ako dobije 3 ili 4 cu mu vratiti. dobio je 4, bod mu je falio do 5 :shock pa sam mu vratila lovu. pitao me poslije sto bi bilo da je dobio 5. rekla sam, nis, dogovorili smo se za 3 ili 4 :lol

Ma daj. Ne bi valjda.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la ivana7997 » 29 ruj 2015, 11:58

ma jasno, to je bila šala. al dobraaa, ne? :lol
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la beammama » 29 ruj 2015, 12:00

ivana7997 je napisao/la:ma jasno, to je bila šala. al dobraaa, ne? :lol

Skužila sam :p Dobra.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Tinica » 29 ruj 2015, 12:03

Ivana odlična reakcija :up
Ja Franu isto svaki tjedan po jedan sat njemačkog plaćam ali ne iz razloga što ima loše ocjene :lol nego iz razloga da do njih ne dođe :hahaha
Osobno mu apsolutno ništa ne mogu pomoći (doduše nije ni tražio :liza ) ali da spriječim da si nešto ne zakomplicira jednom tjedno mu dolazi doma profesor iz škole stranog jezika :faca Bolje spriječiti nego liječiti :nokti Ili kad bolje razmislim da mi ne bi predbacio koji dan da mu nešto šteka. Ovak se može odmah obratiti profesoru i ne treba mene zamarati sa svojim (ne)znanjem :liza iliti brigo moja prijeđi na drugoga.
Ne kažem ja da on ne bi imao 5 i bez tih instrukcija ali pošto mu je njemački kao prvi jezik ne želim ništa prepustiti slučaju.
A i često ga nema u školi radi turnira tako da mu ovaj 1 sat znači više nego mjesec dana školskog njemačkog :faca
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 29 ruj 2015, 12:28

ivana7997 je napisao/la:ja sam problem lijenosti koji je rezultirao losim ocjenama iz matematike rijesila tako da je sam morao platiti instrukcije dok ne ispravi jedinicu. srecom je to bilo oko rođendana pa je imao toliko love. dva tjedna su radili svaki dan po sat ili dva. uspjesno je ispravio dvije velike cjeline gradiva.

i srecom je potom shvatio sto i kako treba pa mu je dalje bilo zao davati lovu.

prije zadnjeg testa sam inzistirala na ponavljanju s instruktoricom i rekla neka plati sam, ali ako dobije 3 ili 4 cu mu vratiti. dobio je 4, bod mu je falio do 5 :shock pa sam mu vratila lovu. pitao me poslije sto bi bilo da je dobio 5. rekla sam, nis, dogovorili smo se za 3 ili 4 :lol


:luv ti si moj idol
ja mislim da moja mala zagorka ne bi niti prismrdila instrukcije da mora sama plaćati :lol grijala bi stolicu sam tak.
i ovo kaj barbi kaže, ja jednostavno nemam živaca....probala sam, nije da nisam...ali to njeno kokodakanje mi je dizalo tlak i bacalo iz cipela.

ok, za srednju mi je jasno jer se moraju krpati rupe iz osnovnjaka... :roll ali o.š.....aaaaaaa :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la viki » 29 ruj 2015, 13:20

- ivana - dobra ideja :dada jedino još to nisam isprobala :ajme
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Adorabla » 29 ruj 2015, 14:30

za sada jos nismo bili u takvoj situaciji da trebaju repeticije ili instrukcije tak da mi je tesko reci da li bi ih uzela. Mislim ako se radi o boljoj ocjeni, ne bih vjerojatno, nisam do sada. Ali ako se radi o ispravljanju jedinice koju ne moze sama ispraviti odnosno da joj frendice, ja ili otac ne mozemo pomoci, onda sigurno bih.
Nadam se iskreno da necu ni saznati :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Ina66 » 29 ruj 2015, 15:21

ja imam učenika koji mi dođe povremeno na instrukcije koje sam plaća, takav mu je dogovor s mamom :)
dečko je dobar i onih par puta što smo se vidili prošle godine je bilo a) nadoknađivanje gradiva zbog bolesti i b) vježbanje pred zadaću/kontrolni
imala sam i onih lijenih, koji najprije popiju dva-tri komada pa im se ne da sve samima učiti pa onda ja uskočim s instrukcijama

mojima bih uzela u istim gore opisanim situacijama, ako se radi o predmetu s kojim nisam na "ti". MM, srećom, pokriva matematiku i fiziku, ja društvene, a ostalo je učenje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la lastavica » 29 ruj 2015, 16:04

Kod moje još nije bilo potrebe za instrukcijama ali ovaj Ivanin princip mi se čini dobar za zapmatiti :dada
S time da ove predmete tipa matematike, fizike ... bi joj mogao MM ili ja pokazivati no pitanje je kako bi to u praksi izgledalo :znoj . Jako je teška i kad joj slučajno vidimo neku grešku a kamoli kad bi joj svakodnevno morali davati instrukcije.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 ruj 2015, 16:23

Barbi je napisao/la:
Ja sam za instrukcije kad dijete zapne. Ili kad roditelj izgubi živce.


E pal, ovim boldanim si bit pogodila.
Ja namjeravam ove godine sina poslati na instrukcije iz matematike. Ja znam matematiku jako dobro i sve bi mu ja mogla pokazati da me hoće slušati i da ja imam živaca za njegovo kolutanje očima i švrljanje na mikrometarskom papiru. :lebdi Ali moji su živci tanki kao strune i nije vrijedno mog nerviranja pa sam zaključila da sat instrukcija tjedno mora dobro utjecati i na njegovu brzopletost i radne navike, i na moje živce.

Eto to je to. S razlikom da im ja nista ne mogu pokazat i nema im ko pa dolazi uciteljica :dada
Kod nas ima u knjiznici besplatne instrukcije pa ce i na to jos ici , a idu i na dodatnu i dopunsku matematiku.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Potica » 29 ruj 2015, 18:01

Barbi je napisao/la:
Ja sam za instrukcije kad dijete zapne. Ili kad roditelj izgubi živce.


E pal, ovim boldanim si bit pogodila.
Ja namjeravam ove godine sina poslati na instrukcije iz matematike. Ja znam matematiku jako dobro i sve bi mu ja mogla pokazati da me hoće slušati i da ja imam živaca za njegovo kolutanje očima i švrljanje na mikrometarskom papiru. :lebdi Ali moji su živci tanki kao strune i nije vrijedno mog nerviranja pa sam zaključila da sat instrukcija tjedno mora dobro utjecati i na njegovu brzopletost i radne navike, i na moje živce.

Evako je bilo meni s H. izluđivala me i onda sam rekla dosta i pozvala susjeda da joj pokaže i od tad puno mirnije živimo. :lol
P. sam već najavila ovaj Ivanin sistem :kiss jer on kuži matematiku ali je lijen vježbati i nema tih instrukcija koje tu mogu pomoći ali ako želi poklanjati svoju lovu nemam ništa protiv. :mrgreen

S povijesti muku mučimo ali mislim da je to više do profesorice nego do njega :whew i tu mu ne namjeravam plaćati instrukcije, rekla sam mu s obzirom da i tako stalno visi na youtubeu nek si nađe primjere i načine kako učiti. :basnecu
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 29 ruj 2015, 18:11

moja je cijelu prošlu godinu provela na dopunskoj iz matke (btw dodatna nastava je za one koji žele više) ...uz instrukcije i sve kerefeke nije se pomaknula dalje od trojke. :roll
ove godine smo zaključili da i bez svega toga za trojku uvijek može naučiti, nema instrukcija /osim ako je nešto jako komplicirano i teško/ novac možemo i pametnije utrošiti. vrijeme isto tako. očito je problem u onom: digni dupe i odradi to.
nije problem to kaj dobije 1, jer to ne dobije....problem je da joj se TO ne želi vježbati i učiti za više i bolje. ok. upisi su pred vratima. žrtvujmo kraljicu za lovca :mrgreen ili kak to već ide u šahu :zub
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.