Sada je: 21 svi 2024, 15:32.

Plaćate li im instrukcije?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la kruna » 30 ruj 2015, 09:10

Kod nas je najveći problem lijenost :dunno neće niti učiti teoriju nit vježbati zadatke jer on sve zna :roll onda dođe doma s koma ocjenama, prošle godine se srozao totalka i prošao razred s 4, matematiku je na kraju imao 3, a on je dijete koje je išlo na natjecanja iz matematike :shock
Ima otpor prema učenju, a muž i ja vrrrrlo tanke živce :lol :nesvist
kruna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 26 ožu 2002, 14:48

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 30 ruj 2015, 09:11

matematiku već godinama, a od ove godine i njemački jezik.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Nana1971 » 30 ruj 2015, 09:33

a otpor prema učenju je samo dio pubertetskog protesta ili ima još nešto u pozadini? jer čini mi se mudrije investirati vrijeme u trud u to da riješite taj protest (dječji psiholog npr. tanja sever?) pa da mu onda kasnije ne trebaju instrukcije ako nema objektivnih teškoća u savladavanju gradiva...
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Barbi » 30 ruj 2015, 10:43

Nano, vidi se da nemaš muško dijete. :lol
Otpor prema učenju nije čak nužno niti povezan s pubertetom već njihova jednostavna logika nalaže da nema smisla ulagati preveliki trud u nešto tako nebitno u životu, a trojka je također dobra ocjena, četvorka dapače vrlo dobra. :lol :ajme

Ja sina doslovno tjeram da uči i gazim za ocjene, on to sve radi preko volje da meni ugodi :roll ali uopće ne vidi neku veliku svrhu tome i pitanje je dokad će moje natjeravanje imati rezultata.
Kad si sam motiviran za nešto (kao što sam ja bila, uvijek sam učila zbog sebe, JA sam htjela imati dobre ocjene, upisati faks, završiti ga itd.) onda to ide puno lakše.
Mom fali motivacije i ne znam kako da ga motiviram.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la TanjaMT » 30 ruj 2015, 10:55

Bas to Barbi, motivacija i zelja da nesto bude bolje nego sto jest, a samo u skladu sa mogucnostima, koje su tu, ali treba minimalno povecati trud.

Sinoc pitam sina kako to da on nije radio herbarij, a sestra radi. Veli "pa mogao sam i ja za dobit plus, ali nisam lud" :ajme. Eto, saznah i to nakon dvije godine. A imam jos par primjera sa njim, da ne pisem...
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la sany » 30 ruj 2015, 11:41

njihova logika itekako ima smisla, pa ako se ocjena zove vrlo dobar zasto su svi nezadovoljni ;)

instrukcije samo jednom, par sati talijanskog, u srednjoj skoli. Tesko je pratio jer nije imao dovoljno predznanja iz osnovne skole.
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la † Volvo » 30 ruj 2015, 11:54

Nismo svi isti, treba mi vremena da si to utuvim u glavu :lebdi , ne gura nas sve ista motivacija, ni afiniteti nam se ne poklapaju. Koliko god htjeli da nam oni budu nalik :p (ovo sebi plazim jezik :dada ).

On topic: onome kome manja "pomoć" za OŠ treba, CD Čista petica po razredima svašta pokriva.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la beammama » 30 ruj 2015, 12:19

Barbi je napisao/la:Nano, vidi se da nemaš muško dijete. :lol
Otpor prema učenju nije čak nužno niti povezan s pubertetom već njihova jednostavna logika nalaže da nema smisla ulagati preveliki trud u nešto tako nebitno u životu, a trojka je također dobra ocjena, četvorka dapače vrlo dobra. :lol :ajme

Ja sina doslovno tjeram da uči i gazim za ocjene, on to sve radi preko volje da meni ugodi :roll ali uopće ne vidi neku veliku svrhu tome i pitanje je dokad će moje natjeravanje imati rezultata.
Kad si sam motiviran za nešto (kao što sam ja bila, uvijek sam učila zbog sebe, JA sam htjela imati dobre ocjene, upisati faks, završiti ga itd.) onda to ide puno lakše.
Mom fali motivacije i ne znam kako da ga motiviram.

Jel' ti to pišeš o mom Amadeju?
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la palunkica » 30 ruj 2015, 12:32

Meni se čini da su rijetki dječaci koji uče zbog ocjena, a posebno zbog znanja. Odnosno, ono što ih zanima će učiti bez obzira na školu, a školske obaveze će odraditi tek toliko.

Ja svojeg isto tjeram. Ali nemam snage
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38142
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la patkica » 30 ruj 2015, 13:07

Mi ih u razredu imamo nekoliko, jesu u manjini, al dovoljno da mi ova teorija nije dovoljna i cupam kosu od muke :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la malamaja » 30 ruj 2015, 13:11

moja onda ima muški mozak :lol ta uči samo ono kaj VOLI tj. predmete koji su njoj ok...ovo ostalo niti uz najbolju motivaciju. jer smatra skroz nepotrebnim. :ajme ta se od prvog razreda pita čemu služi matematika :mrgreen


ja se fakat ne sjećam svoje motivacije ali imala sam sve pet. ne znam kaj me pogonilo :mrgreen ali ovo danas....to niti ajfon ne upogoni :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la MaminMacak » 30 ruj 2015, 13:12

Za sada nemam potrebe, ali kruna da se prijavim da je meni sadasnji sogi drzao instrukcije iz povijesti jer mi je to bio koma predmet.
Bilo je to svega par puta pred ispit kad me uciteljica iz povijesti uzela za pik, ali njemu su to sve bile pricice i zanimljivo, a meni uzasno mrsko pa su se roditelji odlucili na taj korak (bas u 7. ili 8. razredu). To su mi bile jedine instrukcije u zivotu (kao primatelj instrukcija :)).
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la medo14 » 30 ruj 2015, 13:16

osobno mislim da ovaj sistem školovanja kod nas više odgovara curama i malenom postotku dečki
imam u glavi točno zamišljeni profil cure (i dečka) kojima paše ovaj sistem školovanja u Hrvatskoj i to je npr. moja starija cura
mirna, savjesna, sistematična, fotografski memorira gradivo i sl...


edit: ovdje je skorpi stavila i link na jedan zanimljiv članak koji objašnjava naš obrazovni sustav koji po meni nije pravedan prema većini dečki, ali tko te pita
viewtopic.php?f=53&t=78054
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Berta » 30 ruj 2015, 21:47

Pa ne znam jel to do djecaka jer moj nema problema s organiziranjem, a ona je kao M od malemaje i naci motivaciju za ono sto je ne zanima je sizifov posao
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la Potica » 30 ruj 2015, 22:01

palunkica je napisao/la:Meni se čini da su rijetki dječaci koji uče zbog ocjena, a posebno zbog znanja. Odnosno, ono što ih zanima će učiti bez obzira na školu, a školske obaveze će odraditi tek toliko.

Ja svojeg isto tjeram. Ali nemam snage

X :dada
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la MaminMacak » 02 lis 2015, 11:33

naš obrazovni sustav koji po meni nije pravedan prema većini dečki, ali tko te pita


ajde dobro da se pripremim za dogodine :)
mozda je rad da se i ja upoznam sto se uci u osnovnoj skoli :lol
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Plaćate li im instrukcije?

PostPostao/la bailey » 26 tra 2016, 12:14

Ne.
Nije htio.
Na kraju se sam snašao, zagrijao stolac. Kuc-kuc.
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.