Sada je: 29 ožu 2024, 11:15.

WMF Perfect Express lonac- molim pomoć

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

WMF Perfect Express lonac- molim pomoć

PostPostao/la AndreaZG » 02 ožu 2021, 21:00

Pozdrav, ima li tko ovdje da ima WMF ekspres lonac? U uputstvima se iskreno nisam snašla, trebala bi nekoga da mi laički objasni kako se koristi. Točnije brine me taj krug koji se diže, do kuda se mora dići, smije li biti skroz podignuti, treba li para ići kroz pipac... Trenutno bi kuhala junetinu, saft pa eto ako imate kakvih savjeta, bojim se da ne dignem kuću u zrak :ajme
AndreaZG
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 02 ožu 2021, 20:51

Re: WMF Perfect Express lonac- molim pomoć

PostPostao/la Hajdi » 03 ožu 2021, 10:53

Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: WMF Perfect Express lonac- molim pomoć

PostPostao/la AndreaZG » 03 ožu 2021, 12:56

Vidjela sam to ali ne objašnjava puno o tom krugu na poklopcu, pištanju itd...
AndreaZG
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 02 ožu 2021, 20:51

Re: WMF Perfect Express lonac- molim pomoć

PostPostao/la Adorabla » 03 ožu 2021, 14:33

Imam ja. Znači može ti ići ili do prve razine (pola ili prva crta) ili do druge razine (kad skroz pipac izađe van)
Zagrijavaš na najjačoj temperaturi i smanjuješ kad izađe željena crta
Prva crta se koristi kod laganog kuhanja (npr ovaj saft junetine kaj si radila :nata cikla, jabuke za kompot, dinstanje, riža itd) Drugi ring se koristi kad ti treba stvar kuhati npr juhe, variva, žitarice, grah, leća i slično, tjestenina....
Para izlazi kod zagrijavanja. Prvo na sve strane, možda ti čak i kapa na kolo i onda u jednom trenutku se malo lonac kao utiša, i zatvori se sigurnosni ventil i onda se počinje taj glavni pipac dizati. Ako se on ne diže, ako para i dalje izlazi znači da trebaš zamijeniti gumice.
Ne znam koliko gumica imaš ali na poklopcu ćeš morati mijenjati cca nakon svake 150. upotrebe lonca, ako imaš gumicu na glavnom ventilu nju ćeš morati mijenjati svake druge godine.
Lonac kad zapišti moraš hitno smanjivati temperaturu i maknuti ga s vatre jer kad pišti nije dobro :lol to znači da se pregrijao i da je previsok tlak u loncu pa bi ti se moglo dogoditi da ti izleti juha van. Tak da čim čuješ pištanje miči s kola i smanji temperaturu i onda tek možeš vratiti na kolo ali pazi da ti se ne ohladi previše lonac odnosno mora ti željeni krug biti vani

E da i nemoj da ti padne na pamet hladiti lonac hladnom vodom da se pipci što prije spuste. To znaš da smiješ otvoriti tek kad se pipci skroz spuste? Moglo bi ti se dogoditi da radi takve razlike temperature sigurnosni ventil popusti i da ti kompletno jelo izleti van pod pritiskom.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.