Sada je: 28 ožu 2024, 11:01.

Jesenska kuharica

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Adorabla » 28 lis 2020, 10:31

čajote? Nisam nikad čula, a iz postova ne mogu povezati što bi to bilo

Mi smo na lososu iz papira danas. Juha od graška i crna riža s proilukom i bundevom. Ne paše baš ali svako jelo pojedinačno volimo pa ne sumnjam da će se sve pojesti :up
Sinoć sam još ogulila jedno kilu i po kuhanog kestena. kako ja mrzim to kestenje i kuhanje i guljenje
Što je najgore niti ga ne volim jesti. Baš sam mazohista. Trebala bih to uvaliti mužu i djeci pa nek se sami pobrinu za sastojke ako žele pire jesti
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 28 lis 2020, 11:31

Čajote su bodljikaste tikvice penjačice. Poludile na vrtu i raširile se posvuda. Dobre su za jesti ali ih je problem oguliti.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la latica » 28 lis 2020, 12:03

mi smo jučer ručali piletinu s povrćem na kineski i rižu. jako mi paše ovih dana soja sos, đumbir i češnjak kombinacija ;) u ponedjeljak sam si skuhala palentu i uz to dinstane gljive marinirane u toj kombinaciji začin aplus timijan.

danas sam ujutro rano otišla na tržnicu i našla vrganje :joy tako da danas imamo rižoto s vrganjima, pohane vrganje i puretinu i endiviju s bučinim uljem!

sutra ćemo tjesteninu s bundevom i kaparima, kupila sam jutros is latko vrhnje domaće :le
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 28 lis 2020, 14:21

malamajo super ideja za jabuke u šlafroku, mogla bih probati sad kad imamo puno domaćih jabuka.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la malamaja » 29 lis 2020, 16:38

Hajdi je napisao/la:Čajote su bodljikaste tikvice penjačice. Poludile na vrtu i raširile se posvuda. Dobre su za jesti ali ih je problem oguliti.

:lol ko kesteni, od obožavane
Hajdi, u godini kad jabuka ima onda ne znamo šta ćemo s njima :mrgreen onda iz objesti, radiš i ono što inače ne bi. Usput, juniorka se oduševila s njima, bolje su nego palačinke.

ja ću sutra nešto u wok, ima piletine, povrća i rezanaca. obavezno dodam kokosovo mlijeko u piletinu i kikiriki. bude mljac. Pobrala sam i raštike i blitve po vrtu :mrgreen nu, samo još komadić nečeg suhog i eto dobre spize ;)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 29 lis 2020, 17:49

malamajo :dada za jabuke

Jabuke u šlafroku uspjele!

Danas na meniju pečene jabuke - to smo radili djeci kad su bila mala jer bude mekano a fino i slatko.

Za ručak smo imali ostatke lazanje, pržene pileće mini filete i salatu od svježeg kupusa.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la sj » 30 lis 2020, 11:40

jučer tingul, špageti, salata, juha od domaće koke
danas juha od grdobine, frigani list, špinjača lešo
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 30 lis 2020, 14:44

Kod nas danas quiche lorraine - nisam to davno radila!
Jučer su za večeru bile pečene jabuke i riža na mlijeku.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Ina66 » 30 lis 2020, 14:48

Prekjučer zapečeni kaul (cvjetača) s pancetom, jučer enchillade s junetinom, danas svinjski vrat na tavi i polpete od kaula - prvi put sam to radila, odokativno, odlične su!
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la TanjaMT » 06 stu 2020, 14:05

Kod nas prava jesenska hrana: juce risotto al raddichhio i zel salata, pohane snicle ko je htio meso (svi osim mene :lol).
Danas sam ih zeznula, bit ce bezmesno, curry od bundeve i slatkog krumpira, basmati i salata od raznog zelenog lisca :mrgreen.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 06 stu 2020, 14:55

Danas pileći paprikaš i široki rezanci, salata od svježeg kupusa.
Jučer je bila dostava jer sam cijeli dan imala neki online event koji sam morala poslušati.
Srijeda špageti s mesnim okruglicama i miješana zelena salata.
Utorak štruklji s čvarcima, krvavice, salata.
Ponedjeljak domaća pizza.
Nedjelja goveđa juha, pečenice, pečeni krumpir i čajote.
Subota gulaš, tjestenine, salata.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la latica » 06 stu 2020, 14:59

o kakav divan meni Hajdi :liza

mm jeopet slikao neku ribu za jednu firmu, tako da danas imamo te neke riblje popečke (od riječne ribe) i čips od šarana, blitva s krumpirom uz to :p
sutra imam dva veća filea tolstolobika pa ću napravit ko pijanog šarana i uz to lijepo zelenu salatu.
u nedjelju sam mislila pileće batake u rerni i krpice sa zeljem, naravno i juha uz to.
a danas sam opet u pauzi ubola vrganje na tržnici, baš ćemo se na kraju lijepo najest ove jeseni ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Ina66 » 06 stu 2020, 15:55

TanjaMT je napisao/la:Kod nas prava jesenska hrana: juce risotto al raddichhio i zel salata, pohane snicle ko je htio meso (svi osim mene :lol).
Danas sam ih zeznula, bit ce bezmesno, curry od bundeve i slatkog krumpira, basmati i salata od raznog zelenog lisca :mrgreen.

Tanja, jesi li ti već stavljala recepte za risotto i curry?
To bi bilo nešto po mom guštu.

Mi danas kiseli kupus s buncekom i restanim krumpirom. Otvaramo sezonu iako je vani +20.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 06 stu 2020, 15:58

Latice zavidim na ribama, kod nas MM daje veto na morsku hranu jer mu smrdi po ribi cijela kuća nakon kuhanja, zato ne kuham ribe.
Da imam neki vanjski mini električni žar ili tako nešto ....
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la TanjaMT » 06 stu 2020, 16:21

Ina, nisam, ali to ti je jednostavno, a fino, taman kako ja volim. Ovo je originalni recept za rizoto, i najbolji:
https://www.tavolartegusto.it/ricetta/r ... radicchio/

Za curry nema recepta, to je iz glave :lol.
Butternut i slatki krumpir na kockice, mrkva na listice, prvo dinstas luk (rezan na trakice) dodas 3-4 cesnja cesnjaka, po zelji friskog djumbira. Ubacis povrce, i mjesavinu zacina. Ja mjesavinu stavljam po jednu dobru cajnu zlicicu ljutog i slatkog curryja, cumina, curcume, paprike, soli, bibera, i nakon par minuta ubacim cherry pelate i podlijem da ca 2dl povrtnog temeljca. Nekad stavljam chili papricicu, ali curka ne voli, zato izbacim. Nekad ubacim i konzervu slanutka ili kokosovo mlijeko umjesto pelata, sta vec imam. Kao sto vidite, improvizacija mi je second name :lol.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Ina66 » 06 stu 2020, 17:33

Hvala :kiss
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la malamaja » 08 stu 2020, 21:50

rizoto, orzoto...kad ne znam kaj bi onda su zakon. gljive ili neko povrće, ribani parmezan...malo salate, i eto dobre spize :)

kod nas danas patka (s medom i soja sosom), pečeni batati, pečena paprika na salatu s puno češnjaka, i zelje salata i prženi šampinjoni. štrudla s jabukama. ubile se.
sutra ćemo ostanjke patke uz malo riže :mrgreen i zelene salate. Danas sam nabrala malo raštike, preksutra bi mogla ju bacit lešo uz kakvu ribicu.
Repa mi je skoro kisela, zelje još nije ali bit će ....veselilm se sarmicama :liza
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 09 stu 2020, 09:13

malamajo super za patku :dada meni se uvijek čini da bi mi bila presuha pa se ne upuštam u pripremu.

Kod nas u subotu svinjska pečenka u mrežici, miješano povrće u pari, kuskus, a baka je spekla pitu s pekmezom.
U nedjelju sous vide argentinski odresci, krumpir i čajote iz pećnice, svježi kupus na salatu, za desert bakina rolada i umak od jabuka.
Za večeru zapečene palačinke sa skutom.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Adorabla » 09 stu 2020, 12:44

Hajdi pa slow baked ispobaj! Što ju polaganije pečeš na niskoj temp to je meso mekanije i sočnije. Probaj
https://omnivorescookbook.com/slow-roast-duck/

Mljac!
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la TanjaMT » 09 stu 2020, 13:02

Ja sam jucer jednu puru od 4.5kg tako pekla. U subotu sam je strpala u salamuru od soli, secera, vode i nesto zacina, lovor, timjan, limun...
Jucer ujutro premazala maslacem i polako na 120 6.5 sati.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Hajdi » 09 stu 2020, 14:22

Adorabla hvala za ideju i recept, probat ću tako!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la malamaja » 19 stu 2020, 17:47

ja sve kaj pečem na niskim temperaturama i polako bude prefino....ostavim u pečnici i radim nešto drugo.
danas su bili njoki s gorgonzolom, šampinjonima i muškatnom tikvom. i endivija na salatu. slatko i gorko. odlično.
ostatak pečene tikve će sutra u juhu s đumbirom i bučinim košticama, uz to ću ja palentu s dinstanim kiselim zeljem a juniorka će nešto ili iz menze :mrgreen ili će riblje štapiće pride :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la TanjaMT » 17 pro 2020, 15:12

Imam pitanje u vezi recepta za coko raspucance: neki dan sam ih radila i recept veli glatko brasno, a kuglice valjati prvo u kristalni, pa u secer u prahu.
Danas nadjem neki drugi recept, ostro brasno i samo secer u prahu za valjanje. Meni su ovi moji bili ok, ali ko velim da pitam mahere, kako vi pravite?
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Ina66 » 17 pro 2020, 19:59

Oštro brašno i šećer u prahu, tako je u receptu po kojem ja radim.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jesenska kuharica

PostPostao/la Crazy Daisy » 17 pro 2020, 21:24

ja radim ovu verziju sa dva secera :dada
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.