PUNJENE PAPRIKE <
>--------------------------------------------------------------------------------<
>by djecakovamama<
><
>Ja pravim punjene paprike tako sto ih zapecem u rerni (pecnici).<
>DVIJE glavice LUKA dinstam sa cca 400gr MLJEVENOG MESA i onda dodam: <
>- 2 izribane mrkvice<
>- 1 - ll - persin<
>- malo - ll - celera<
>- 1 salicu (kao za kod nas vecu segafredo kavu) rize<
>- nekoliko (5-6) oguljenih i izrezanih na kockice paradajza<
>- sol, papar, malo kopra, malo paprike u prahu<
>- malo vode, da bude sos<
><
>Oko 10-ak PAPRIKA (cca 1 kg) da su "finog oblika za punjenje" (cca 1 kg) ocistim, operem osusim napunim ovom smjesom i "poklopim" sa 1/4 paradajza i poredam u tepsiju, u koju sam prethodno stavila malo vode i malo ulja.<
>Ne znam da li ti znas sta je tepsija, ja koristim taj izraz, a muz koji je iz Zagreba spava, pa ga ne mogu pitati; to ti je ono u cemu peces razna jela u pecnici ...<
>Ako mi ostane smjese za punjenje stavim je izmedju paprika<
>Pecem na cca 180 - 200 stupnjeva i s vremena na vrijeme okrenem paprike.<
>Meni su super, i mozes ih imati na 2 dana. <
><
> <i></i>

