Tema je zaključana

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 10:26

Zapecene makarone sa sirom i jogurt

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 13:39

kad vam rikne pećnica, a imate kore za praviti burek, napravite proljetne rolice :)
http://www.gazdarica.com/stranice/kuhar ... tne-rolice

na sveopće oduševljenje ukućana :bis

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 13:47

je, svi to obozavaju, a moze o cigar-burek, ako imate doma sir :)

mi cemo danas rizoto od kozica i boba :)

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 13:48

adorabla, kakvi su to tostevi, ne znam njemacki...

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 14:24

Ina super :up
MB ma tostevi nisu ništa posebno ali su super ideje. recimo pasta od crnih maslina pa gore rajčica i pršut i sir, pa onda tuna s paprikom (ja sam stavila mladi luk) pa onda ima s mesom i terijakijem, pa onda havajski s ananasom, pa ima čak i jedan s dinstanom tikvicom ili cordon bleu od toasta. Mislim nista nije revolucionrano ali onak kad rpocitas sinu ti neke ideje i sam pocnes slagati doma.
Tak sam ja onaj dan sve ispekla tosteve, pa ih malo namazala putrom pa sam na jedan stavila tunu i mladi luk i malo rajčica i gore sir, na drugi pastu od maslina, malo pršuta na rezance i feta, pa sam jedan napravila sve isto ali ne pasta od maslina nego češnjak sitno i mozzarella, pršut, pa četvta vrst s ostacima mesa od ručka, worchesterom, chilijem i mozzarela i obični sir...
sam te ponese kreativnost. Probala sam jabuku i fetu isto :lol

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 14:46

hvala :).

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 14:54

Mirci je napisao/la:je, svi to obozavaju, a moze o cigar-burek, ako imate doma sir :)

mi cemo danas rizoto od kozica i boba :)

imaš na blogu?
i ovaj rižot također?

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 15:02

rizot jos nemam ;), a cigar burek imam :) - http://kruhai.blogspot.com/2015/02/ciga ... mesom.html

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 15:18

pogledala, to je još jednostavnije ;)

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 15:53

Mala Bornica je napisao/la:hvala :).

ak ti se svidi nekaj daj ti stavi link pa ću ti ja prevesti. Stvarno mi nije bed. Jedino mi bedasto sad sve tosteve prevoditi jer ih ima milijun a sigurno te ne mame svi jednako. Ali ako nadjes nekaj kaj ti se čini zgodna slika ili nešto, samo šalji, stvarno nije bed.
Možeš i francuske recepte :lol

Re: Kuhamo u svibnju :)

22 svi 2015, 16:37

Upravo mi se za ajmoreć popodnevnu užinu :nata peče proja - predmnijevam da ćemo ju starija i ja slistiti s kefirom još onako vruću :liza

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 10:14

Domaća pizza

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 10:45

Gibanica i jogurt :)

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 11:07

juha s griz noklama i s puno graška, spooooro pečeno carsko meso i pečeni mladi krumpiri. miješana salata.

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 13:20

domaca pizza. za desert imamo ovo,i odlicno je :liza
http://www.coolinarika.com/recept/apple-bundt-cake/?meta_refresh=1

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 13:26

Teleca juha, paradajz sos, pire i fasiranci.
Pekla sam coko rolat sa jagodama sa mircinog bloga, al sam ga tako grozno zamotala da mi se sve cini da cemo ga jesti zlicom.

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 14:51

olja je napisao/la:Gibanica i jogurt :)

Ja ne bih bila ja :bis kada ne bih u ručak ubacila i tikvice :lol
Napravila sam nešto po ovom principu:
http://recipeci.com/fina-ljetna-savijac ... ama/13074/
Nisam se slijepo pridržavala recepta, bitno je da sam koristila tikvice, pancetu, sir i kore :)

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 15:48

Mozda ti se stisne u frižideru pa ćeš lakse rezati?


Kod mene isto pizza :)

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 16:14

jaoooooj, što je ukusnooooo :liza :liza
naredni put samo koristim debele kore, nekako mi se čini da bi onda bilo još bolje :dada

Re: Kuhamo u svibnju :)

23 svi 2015, 17:01

Mirci, stisnuo se. I mrak je!

Re: Kuhamo u svibnju :)

24 svi 2015, 14:02

Već me frka ulovila :)

Danas krem juha od boba i mladog cesnjaka, tursko pile (pile na šaki soli), pirjana riža sa špinatom, mahune na salatu. Desert ce biti Ledo sladoled :p

Re: Kuhamo u svibnju :)

24 svi 2015, 15:22

Juha, pomfrit od mladog krumpira, bečke šnicle, kečap, desert: čokolada i jagode

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 09:54

Uuuuuuu Mirci da sam barem ti jučer banula na vrata za vijeme ručka :klopa
savršeno!

Ja ne bih bila ja :bis kada ne bih u ručak ubacila i tikvice

:lol :lol :lol
ti si moje gore list :lol
Jučer je MM radio pohane tikvice, riži biži i juhu. A sutra će raditi tikvice s koprom išnicle :lol ali...
....danas ujutro sam se sabrala :lol i držala se strogo recepta prilikom izrade one palačinke iz rerne s povrćem od nekidan. Znači nema tikvica ni poriluka :lol Sad čekam testiranje za ručak. Uz to krastavci s vrhnjem i tonom vlasca.

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 10:00

Ja ću danas blitvu s rižom i piletinu/puretinu pohanu u pećnici.
Za vikend nisam kuhala :) - u subotu smo išli u kino i ručak u jednom restoranu u Rijeci, a jučer sm bili na rođendanu (meso s roštilja + pomfrit).

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 11:38

Danas konačno ovo:
Mirci je napisao/la:kopar je meni najdraži na krumpiru http://kruhai.blogspot.com/2013/05/kuhani-krumpir-u-umaku-od-kopra.html

To za mene, za ostatak prženi maleni, majušni krumpirići i za salatu krastavci normalne veličine.
Za desert sladoled.

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 11:40

ja sam u subotu nakon sto godina napokon otišla na tržnicu. ajme, nije mi se išlo doma od tamo :srca kupila sam svega, sve mi se odjednom jelo :lol i onda sam svašta i kuhala u subotu, bakalar - odreske panirane i pržene, mladi krumpir s koprom i maslacem i šparoge sa šunkomi sirom, zapečene u rerni!

danas imamo neke ostatke ostataka od jučer od sveki, ali sutra ćemo svašta fino, moram se samo odlučit šta ;) kupila sam mladi grašak, tikvice, mlade male mrkvice,krumpiriće...

adorabla kak praviš tikvice s koprom? obožavam kopar, obožavam!!!

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 11:57

adorabla kak praviš tikvice s koprom? obožavam kopar, obožavam!!!

i ja :nata
niš posebno, kao što Mirci radi krumpir :lol :lol :lol.
Samo ih naribam, poslim, dinstam na putru, kad je izdinstano dodam hrpetinu kopra i vrhnje za kuhanje (samo ja ne kupujem više vrhnje za kuhanje nego domaće punomasno vrhnje pomiješam u omjeru 2:1 s mlijekom i to na kraju dodam da ne prokuha.
Meni čak ni luk ispod toga ne paše :dunno

Ali inače bez zezancije Mirci moram probati i krumpir tako napraviti. Ja ga radim klasično samo putar i kopar ali mi se ovo tvoje s vrhnjem čini puno puno sočnije :1

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 12:11

Jučer pileći rižoto iz pećnice i mlado zelje na salatu.
danas od jučer. :liza

za sutra skupljam ideje.
Sviđa mi se sve ovo s koprom, samo ne znam di kupiti kopar. Kod nas ga nema ni za lijek. :whew

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 12:19

posadi ga. On ti raste ko korov i brzo baš raste
Ja ga kupujem na placu i to je valjda jedini začin kojeg sad radi sezone možeš naći na placevima.

Re: Kuhamo u svibnju :)

25 svi 2015, 12:21

joj, neki dan na placu - ispred vezice komorača piše kopar, a ispred vezice kopra - komorač :hahaha

danas ostatke pileta od jučer plus pomfrit.
Tema je zaključana