Tema je zaključana

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

23 pro 2008, 20:13

upravo se peče zadnja tura potičinih univerzalnih kolačića :klanja
ja sam malo izmjenila dodatke, al smjesa je zakon!

A sutra torta od bijele čokolade i klasika: orehnjača i makovnjača (bez toga mom tati ko da nije Božić)

A mama je napravila mađaricu i pitu Dan i noć

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

23 pro 2008, 22:39

Likice i ja radila bez jaja, gotove zvjezdice, borići, i ono spajani s pekmezom i mađarica. Sutra neku tortu, reformicu najvjerojatnije i londonere i to će biti to.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

23 pro 2008, 22:58

rima, kocke su prefine :up

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

23 pro 2008, 23:10

je jako su fine kocke! moji su kao pojeli rubove, kojih je bilo sve više i više, tako da mi je ostalo zanemarivo malo kolača :lol
jedino sam ga valjda malo prepekla pa mi se ona tanka korica odvojila, ali taman sam ju odljepila i makla pa se niš ne kuži.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

23 pro 2008, 23:12

i meni se to na nekim djelovima pocelo odljepljivati, ali imam namjeru jos malo ukrasiti ono sto ostane od kolaca :D sa sarama rastopljene cokolade i krokantom.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

24 pro 2008, 00:14

AA je napisao/la:
Kod mene gradnja stigla do krova i ..... treci put mi se raspao krov :nevi ako se i ovaj put ne zalijepi :spota tako cu je slatko frknut u smece


ajme, drzim fige da ti uspije
meni smjesa prislino odlezala 24 sata, sad se pece, prvi do, tj. zidovi, mi nekako ispali pretvrdi, nisam sigurna sta ce biti s njima
bar napravila kolac od rogaca, to nam je favorit, cesto ga pravimo, dosta je jednostavno, evo recept:
KOLAC OD ROGAČA
200g zobenih
150-200g grožđica
1kg jabuka
200g rogač
1/2 prašak za pecivo
brašna po potrebi
10g cimet
ulje po dnu
ispeci u pecnici, kratko

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

24 pro 2008, 08:48

I mi smo degustirali Rimine kocke i super su, povadila sam okrajke i brzo sakrila ostatak jer mislim da ih ne bi ostalo za danas :lol .

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

24 pro 2008, 15:09

Drago mi je da vam se sviđaju :xhappy
Ja sam zaboravila pobrasniti protvan prije pecenja ali se svejedno daju fino izvaditi.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

24 pro 2008, 18:02

Potica je napisao/la:I mi smo degustirali Rimine kocke i super su, povadila sam okrajke i brzo sakrila ostatak jer mislim da ih ne bi ostalo za danas :lol .


eno, mm i Luka pojedoše skoro cijeli protvan... :ne A ja ih mislila nositi u goste. :mrgreen:

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 10:04

Prvo moram reci za Rimine kocke :klanja svi su se odusevili, sad dilam recept po Finskoj :xlol

sany, kako je uspjela gradnja? Ja sam na kraju ipak sastavila ovo cudo (samo zbog djece :ljubav inace bi bilo svasta :cool )
krivi toranj

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 10:55

Toranj je mrak! :1

Ja se nikad, al nikad :lol ne bih upustila u avanturu pecenja neceg tak kompliciranog :oops:

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 12:43

AA :5

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 15:59

Mirci je napisao/la:rima, kocke su prefine :up

potpis
ali su zato mekani božićni kolačići katastrofa :roll:

edit: kosi toranj je odličan!
Zadnja izmjena: Ina66; 30 pro 2008, 16:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 16:03

AA :klanja

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 16:34

AA, :klanja

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 16:48

pridruzujem se pohvalama riminih ljesnjak kocki, moji su poludjeli za njima. a i pitalo me se za recept. :) evo bas sam ih sinoc ispekla ponovo, u novogodisnjoj seriji kolaca. sest vrsta bozicnih nestalo u dva dana. po obicaju :lol.
Ina66 je napisao/la:ali su zato mekani božićni kolačići katastrofa :roll:

i tebi?

AA - prekrasno :srca

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

30 pro 2008, 18:15

Hvala vam cure :oops:

Ja se nikad, al nikad :lol ne bih upustila u avanturu pecenja neceg tak kompliciranog

Pecenje je laksi dio, al sastavljanje :zub :ne :strah :bonk :znoj (dal' sam dovoljno docarala svoju frustraciju pri pravljenju istog :lol)

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

31 pro 2008, 00:39

AA bas ti zavidim prekrasna je!!!
za razliku od moga rada :oops: naime identicno problemi sa sastavljanjem
na kraju sam nekako sastavila ali uz podupiranje raznim posudama i sl :bonk :ne
zapravo nisam vise sigurna ni jel mi dobra smjesa, nekako je ispala pretvrda nakon pecenja, a nije kasnije omeksala niti malo, pa je dodatno otezavalo sastavljanje
inace uspila sam isarati kucicu savrseno bez iti jednog bjelanca, samo secer+voda (ili limunov sok), preporucam inace za medenjake, odlicno je!

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

31 pro 2008, 09:38

gold dust je napisao/la:
Ina66 je napisao/la:ali su zato mekani božićni kolačići katastrofa :roll:

i tebi?


za zube polomiti su odlični :mrgreen:
dala sam ih curama da se s njima igraju, ne mogu ih mrviti ni slomiti :lol

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

31 pro 2008, 12:23

dala sam ih curama da se s njima igraju, ne mogu ih mrviti ni slomiti

:rolf
takvi su moji cokoladni bezjajcani, ali se liam neda smesti - lomi ih kutnjacima, licka cokoladu.... :rolf

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 00:07

E pa ja sam izgleda stvarno propali slučaj što se kolača tiče.

Radila danas Rimine kocke, kad svi toliko hvalite i jer je jednostavno i s finim sastojcima...ali ja sam i to uspjela smrdati. SVe sam radila po receptu, eno ga sad se hladi ali izgleda jako tekuće, samo se malo uhvatila korica gore (koja je dosta popucala dok sam označavala nožem kocke par minuta nakon vađenja iz pećnice).

Jel možda problem u tome što sam drugi dio kolača stavljala na prvi odmah nakon vađenja iz pećnice? Jer dok sam dakle stavljala taj dio s čokoladom onaj doljnji se pokazao još skroz tekućim tako da su se te dvije smjese djelomično spojile....pećnica je nova, ne bi trebala zezati a držala sam se napisane minutaže.

Baš mi je žao jer se kuži da je jako fin ali ne djeluje mi da će se stisnuti :dunno

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 00:54

Dudley - ne znam gdje si zeznula, ali u receptu i piše da se drugi dio stavlja na prvi koji je vruć i onda se zajedno još dodatno zapeče. možda se i stisne kad se ohladi :)

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 09:29

Dudley :dunno
Ja pecnicu narihtam da pece gore i dolje, ne s ventilatorom. Krema se stavlja na vruc biskvit i pece jos 10 minuta.
Kad se oznacavaju crte po kojima se kasnije hladan kolac reze, koristi se samo vrh noza, skroz lagano da ne popuca. Na kolacu se napravi 1 mm tanka korica koja lako puca, pa se treba malo paziti.
Gornji dio se tuce na pari, moras paziti da nije pretanka posuda u kojoj to radis da smjesa ne bi bila ljepljiva-zilava.
30 min pecenja je dosta, zaista ne kuzim kak ti je ostalo tekuce. :dunno

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 09:36

hej cure, jesu li se pojeli svi kolači?!

mojih više nema (imala sam 7 vrsta), prvi su mi planuli pusrli od lješnjaka, sve sam bila u napasti da ih opet naredim :mrgreen:
fala Bogu da sam se suzdržala jer me vuna da mi se kile ne vrate :oops:


sad brijem na odmor od kolača, no čujem neke 'unutarnje' glasove kak traže Sv.Gral za vikend :naughty

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 11:31

kod mene ima još 2-3 komada dunavskih valova i to je to
otišlo sve od napravljenog

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 11:51

Kod mene jos par breskvica i to je to, jucer sam radila tortu jer nisam imala nista gostima za ponuditi:xmah
Izmislila sam odlicnu tortu jedino nisam sigurna da cu je moci ponoviti :D pa ako mi uspije podjelit cu recet s vama. :mah

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 13:09

:xmah
Kocke su se ipak stisnule :joy i jako su fine. Mislim, i dalje su dosta mekane ali se daju rezati.

Cure, hvala na dodatnim objašenjinjima radila sam upravo tako, i bez ventilatora i sve to tako...najviše mi ne ide u glavu zašto je prvi "biskvit" bio onako tekuć nakon 20 min pečenja :dunno

Eh da, nisam imala 10 paketića vanilin šećera (onih po 10 g) pa sam stavila 7, ali mislim da ne bi u tome trebao biti problem.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 14:24

Dudley, sto se tice ove 'tekucosti' biskvita, mozda ti tuceni bjelanjci nisu bili dovoljno cvrsti, ili si predugo mijesala nakon dodavanja ljesnjaka pa se smjesa previse razvodnila.

ali mene si malo zbunila s ovih 7 paketica vanilin secera :shock:. mislim da nije dobro ni u sto dodavati toliko vanilin secera iz vrecica, ipak je to umjetna aroma, kemija... nikad nisam cula da su u nekom receptu propisane vise od 2 vrecice. pretpostavljam da je Rima pod 'vanili secer' mislila obican secer u kojem je odstajao stapic vanilije :dunno. ja sam u pomanjkanju istoga stavila jednu vrecicu vanilin secera, ostalo obican secer.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

02 sij 2009, 16:56

Jao, jao, sad sam isla provjeriti recept u teki pa onaj koji sam stavila i ide 4 vrecice vanilin secera, ne znam otkud mi 10 dkg kak sam napisala :oops:

:lol Jos se cudim kak cure smanjuju secer, jer znam da nije presladak kolac :cool

Sorry!!!!!!!!!!

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

03 sij 2009, 13:32

Eeeeeeee a ja si još mislim kak nitko nije pitao zašto tako puno vanilin šećera :lol , pa neću onda ni ja, da mi se ne smijete :lol

Bjelanjci su bili istučeni čvrsto, ali možda jesam malo previše miješala kasnije....nemam pojma, kako god bilo fino mi je i radit ću opet.
Tema je zaključana