Tema je zaključana

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

03 sij 2009, 19:55

Rima, zato samo tebi odlicno ispada :lol
Nisam ni ja stavila 10 dag vanilin secera vec obicnog + vrecicu vanilina, i tak je gornji dio od cokolade, nije mi bilo jasno cemu toliki vanilin.
Meni se krema ne svidja, drugi put cu skuhati neku od mlijeka, brasna i zutanjaka pa onda puknut unutra coksu i margarin.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

07 sij 2009, 15:04

Moram se pohvaliti

prvi put sam pravila neki suhi kolac (ne pikam kuglof :D)
napravila 3 ture, sve se pojelo, jedva ostalo malo za NG. pa sam na brzinu, bukvalno 15 minuta, napravila novu :)

Kokos bajadera
350 gr šećera
100 ml vode
150 gr margarina
200 gr mlevenog keksa(plazma)
200 gr kokosovog brašna
50 gr čokolade za kuvanje
3 kašike ulja

U šerpu na šporetu sipamo vodu i šećer. Dodamo margarin.
Kada uzavri, sklonimo sa šporeta i prespemo u dubok sud.
Dodamo kokosovo brašno i mleveni keks. Sjedinimo sastojke i smesu nanesemo na tacnu. Izravnamo nožem i ostavimo da se stegne i ohladi.
Istopimo čokoladu na pari. Dodamo ulje da čokolada dobije sjaj. Stegnutu bajaderu isečemo na štanglice i umačemo u rastoljenu čokoladu.
EDIT: ja sam premazala jer mi se nije dalo umakati. i napominjem da sam ravnala tako sto sam stavila prozirnu foliju pa lijepo izravnala prstima.

:5

ponosna sam na sebe.
a sad sam prepisala ove ljesnjak kocke, jedva cekam da ih pocnem praviti.
iako nemam na cemu samljeti ljesnjake pa ce izgleda opet biti tucanje oklagijom na plocicama :D
Zadnja izmjena: jale; 07 sij 2009, 15:09; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

07 sij 2009, 15:08

Jale, imaš onu neku sjeckalicu, blender kako li se to zove?, u tome se npr. usitnjava kašica za bebe...ja u to stavim i samelje super.

Re: Što za Božić - kolači, torte...?

07 sij 2009, 15:10

e hvala, to mi recimo nikad ne bi palo na um.
:rolf
toliko o mom snalazenju prilikom kuhanja slatkih jela :D
Tema je zaključana