23 pro 2009, 15:09
A jel moze bez kave?
Olja, imam neki recepis, prastari. Iz glave:
30 dag brasna
10 dag secera
15 dag margarina
1/2 pzp
1 vanilin secer
1 jaje
Prvo margarin razmrvim u brasnu, dodam ostalo i zamjesim uz pomoc malo hladnog mlijeka. Ostavim sat vremena u hladnjaku. Vadim kalupicima (srce, zvjezde, borici...), ljepim pekmezom (ponekad i nutelom), ukrasim cokoladom ili uvaljam u staub. Naravno, ja odmah radim s duplom smjesom
23 pro 2009, 15:10
e, tooooo mi treba

hvala
23 pro 2009, 15:25
sandra - bez kave to nije to

jel' u ove tvoje krancle može maslac umjesto margarina?
23 pro 2009, 15:29
Moze.
A kava mora biti skuhana? Moze nes? Ne volim kavu
23 pro 2009, 15:31
ja sam i razumijela da ide nes
23 pro 2009, 15:32
Skuhan? To bih jos mogla podnijeti.
23 pro 2009, 15:33
pa kava valjda treba biti suha, tj. nabrajaju se suhi sastojci na pocetku, pa pretpostavljam da ni kava nije skuhana te da treba dodati 3 zlicice ne-tekuce kave
23 pro 2009, 15:34
ne kuhan, u prahu, granulama ili što već imate
i, vjerujte mi, uopće se ne osjeti tako jako, a da poseban okus. ako ti baš ne voliš kavu, stavi žličicu i po
nego, jel' može maslac u krancle?
23 pro 2009, 15:45
ina, moze maslac u krancle.
fm

pa tako je i najbolje, ja kao krenem na vrijeme al sve opet zapravo napravim u zadnji tren
23 pro 2009, 15:54
ja još ništa nisam napravila. ima vremena
23 pro 2009, 16:33
Ni ja

A k tome imam novi štednjak i pećnicu i pooojma nemam kako to peče

Čeka me duuuga noć
23 pro 2009, 16:44
Ina, ono moje moze se odnosi na maslac u kranclama.
23 pro 2009, 22:34
Dosla sam samo Ini i Ivani reci mmmmmmmmmmmm.
Olja, jesi ti probala te keksice? Ti bi bili savrseni za tvoj ukus
23 pro 2009, 22:58
jel gledao netko danas anu? radila je neke kolačiće od listića badema s čokoladom.
pliz, ako je netko gledao nek mi napiše barem otprilike kako ide recept. čekaju me u frižideru 2 bjelanjka koje moram potrošiti.
hvala
23 pro 2009, 23:07
sandra, jesi ih poslikala?

edit: nisam ih radila - ja cu to za NG
23 pro 2009, 23:37
Anlan odoka, listiće badema je pomiješala sa žumanjcem, šećerom i stavila malo soli. Od toga oblikovala krugove i spekla kratko u pečnici. Odvojila od silikonske podloge i premazala cokoladom s puno kakaa. Pustila da se cokolada stvrdne. O kolicinama nemam pojma al cini mi se da mozes i od oka. Ali bit ce sutra oko 1-2-3 repriza (valjda).
23 pro 2009, 23:42
Olja, jesam. Vidjet ces sutra.
24 pro 2009, 00:01
sandram je napisao/la:Dosla sam samo Ini i Ivani reci mmmmmmmmmmmm.
Olja, jesi ti probala te keksice? Ti bi bili savrseni za tvoj ukus

hvala za ono "može", danas radim s 20% kapaciteta
jesi stavila kavu u budniće?
i da, baš su za olju
24 pro 2009, 00:29
Jesam, nesicu. Ne kuzi se. Prefini su mi, pola sam pojela
24 pro 2009, 01:29
o, sandra, bas mi je drago. ja sam ih morala sakriti, mm ih jede kao bombone.
gotova sam. ukupno pet vrsta (rafaello, zelene kuglice, kiflice s ljesnjakom, kokos zvjezdice, budnici). za uvjete koje sam imala, to je vaaaaauuuu.
hm, ostao mi jedan bjelanjak
24 pro 2009, 08:24
Wooow, Ivana, svaka cast

Bas mi je drago da nisi odustala nakon prvog pokusaja
24 pro 2009, 10:54
Bravo Ivana!
Ja sam pravila te cokobudnice ali mi je kava smetala, pa cu ih mozda bez kave ovaj put odraditi!
24 pro 2009, 10:56
a ja taman mislila da sam gotova, i da se ničim neću pokolebati, a sad me mame ovi fatalni.
napravila: vanilin kiflice, krancle (kak vi to zovete, ja ih zovem 'oni što se lijepe s pekmezom

), rafaelo kocke, i londonske štapiće.
svekrva orahnjaču.
idem sad proučiti te fatalne.
24 pro 2009, 15:22
dosla pohvalit soleine medenjake
malo sam jedino meda manje stavila jer sam isla odokativno
a preljev od cokolade i glazura od limuna/secera
24 pro 2009, 19:43
sany je napisao/la:dosla pohvalit soleine medenjake
i ja

al' me zeznula veličina jer sam pravila veličinu pikule ('ben ti pikulu!

) za prvu turu
ostali su veći
imam još budniće i krancle po receptu moje prije te ledenu tortu od Ane Ugarković
24 pro 2009, 19:59
Ina, misliš franje?
Evo ja zalutala na ovi pdf da kažem kako sam napravila bombice.

Zapravo, ja zamutila, ostalo napravila Sara. Tako isto i sa čokoladnim poljupcima, malo ja, malo MM, malo Sara... Meni dosta.
25 pro 2009, 11:02
a ja sam sanjala da pravim Soleine medenjake, al mi je brasno bilo plavo
26 pro 2009, 19:13
ja sam ove godine napravila samo orahov san, kremasti.
pitanje: može li u ove budniće obična kava ili mora biti nes?
26 pro 2009, 21:15
moze obicna
26 pro 2009, 21:21
meni su i bolji s običnom kavom (stavljala ja i ness i običnu i bezkofeinsku

)
je, mirbi, franje
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.