Tema je zaključana

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:09

A jel moze bez kave?

Olja, imam neki recepis, prastari. Iz glave:
30 dag brasna
10 dag secera
15 dag margarina
1/2 pzp
1 vanilin secer
1 jaje
Prvo margarin razmrvim u brasnu, dodam ostalo i zamjesim uz pomoc malo hladnog mlijeka. Ostavim sat vremena u hladnjaku. Vadim kalupicima (srce, zvjezde, borici...), ljepim pekmezom (ponekad i nutelom), ukrasim cokoladom ili uvaljam u staub. Naravno, ja odmah radim s duplom smjesom :mrgreen:

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:10

e, tooooo mi treba :up
hvala :kiss

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:25

sandra - bez kave to nije to :)

jel' u ove tvoje krancle može maslac umjesto margarina?

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:29

Moze.
A kava mora biti skuhana? Moze nes? Ne volim kavu :(

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:31

ja sam i razumijela da ide nes :da?

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:32

Skuhan? To bih jos mogla podnijeti.

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:33

pa kava valjda treba biti suha, tj. nabrajaju se suhi sastojci na pocetku, pa pretpostavljam da ni kava nije skuhana te da treba dodati 3 zlicice ne-tekuce kave :mrgreen:

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:34

ne kuhan, u prahu, granulama ili što već imate
i, vjerujte mi, uopće se ne osjeti tako jako, a da poseban okus. ako ti baš ne voliš kavu, stavi žličicu i po

nego, jel' može maslac u krancle?

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:45

ina, moze maslac u krancle.

fm :lol pa tako je i najbolje, ja kao krenem na vrijeme al sve opet zapravo napravim u zadnji tren :lol

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 15:54

ja još ništa nisam napravila. ima vremena :lol

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 16:33

Ni ja :ne

A k tome imam novi štednjak i pećnicu i pooojma nemam kako to peče :dunno

Čeka me duuuga noć :mah

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 16:44

Ina, ono moje moze se odnosi na maslac u kranclama.

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 22:34

Dosla sam samo Ini i Ivani reci mmmmmmmmmmmm.
Olja, jesi ti probala te keksice? Ti bi bili savrseni za tvoj ukus ;)

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 22:58

jel gledao netko danas anu? radila je neke kolačiće od listića badema s čokoladom.

pliz, ako je netko gledao nek mi napiše barem otprilike kako ide recept. čekaju me u frižideru 2 bjelanjka koje moram potrošiti. :znoj

hvala :proljece

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 23:07

sandra, jesi ih poslikala? :)
edit: nisam ih radila - ja cu to za NG

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 23:37

Anlan odoka, listiće badema je pomiješala sa žumanjcem, šećerom i stavila malo soli. Od toga oblikovala krugove i spekla kratko u pečnici. Odvojila od silikonske podloge i premazala cokoladom s puno kakaa. Pustila da se cokolada stvrdne. O kolicinama nemam pojma al cini mi se da mozes i od oka. Ali bit ce sutra oko 1-2-3 repriza (valjda).

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

23 pro 2009, 23:42

Olja, jesam. Vidjet ces sutra.

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 00:01

sandram je napisao/la:Dosla sam samo Ini i Ivani reci mmmmmmmmmmmm.
Olja, jesi ti probala te keksice? Ti bi bili savrseni za tvoj ukus ;)

hvala za ono "može", danas radim s 20% kapaciteta
jesi stavila kavu u budniće?
i da, baš su za olju ;)

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 00:29

Jesam, nesicu. Ne kuzi se. Prefini su mi, pola sam pojela :oops:

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 01:29

o, sandra, bas mi je drago. ja sam ih morala sakriti, mm ih jede kao bombone.

gotova sam. ukupno pet vrsta (rafaello, zelene kuglice, kiflice s ljesnjakom, kokos zvjezdice, budnici). za uvjete koje sam imala, to je vaaaaauuuu.



hm, ostao mi jedan bjelanjak :da?

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 08:24

Wooow, Ivana, svaka cast :5 Bas mi je drago da nisi odustala nakon prvog pokusaja :)

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 10:54

Bravo Ivana!
Ja sam pravila te cokobudnice ali mi je kava smetala, pa cu ih mozda bez kave ovaj put odraditi!

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 10:56

a ja taman mislila da sam gotova, i da se ničim neću pokolebati, a sad me mame ovi fatalni.
napravila: vanilin kiflice, krancle (kak vi to zovete, ja ih zovem 'oni što se lijepe s pekmezom ;) ), rafaelo kocke, i londonske štapiće.
svekrva orahnjaču.

idem sad proučiti te fatalne. :mah

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 15:22

dosla pohvalit soleine medenjake :5
malo sam jedino meda manje stavila jer sam isla odokativno
a preljev od cokolade i glazura od limuna/secera

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 19:43

sany je napisao/la:dosla pohvalit soleine medenjake :5

i ja :5
al' me zeznula veličina jer sam pravila veličinu pikule ('ben ti pikulu! :lol) za prvu turu
ostali su veći

imam još budniće i krancle po receptu moje prije te ledenu tortu od Ane Ugarković

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

24 pro 2009, 19:59

Ina, misliš franje? :lol

Evo ja zalutala na ovi pdf da kažem kako sam napravila bombice. :lol Zapravo, ja zamutila, ostalo napravila Sara. Tako isto i sa čokoladnim poljupcima, malo ja, malo MM, malo Sara... Meni dosta. :mrgreen:

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

25 pro 2009, 11:02

a ja sam sanjala da pravim Soleine medenjake, al mi je brasno bilo plavo :sajkosnjesko

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

26 pro 2009, 19:13

ja sam ove godine napravila samo orahov san, kremasti.

pitanje: može li u ove budniće obična kava ili mora biti nes?

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

26 pro 2009, 21:15

moze obicna

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

26 pro 2009, 21:21

meni su i bolji s običnom kavom (stavljala ja i ness i običnu i bezkofeinsku :mrgreen: )

je, mirbi, franje :lol
Tema je zaključana