Tema je zaključana

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

19 kol 2010, 20:45

Svaka čast, srecice! Ajd da sam i to doživila da ti nešto staviš! :kiss

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

19 kol 2010, 20:55

mrava je napisao/la:Svaka čast, srecice! Ajd da sam i to doživila da ti nešto staviš! :kiss



:lol :dada :kiss :kiss ..sve se moze uz malo truda.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

19 kol 2010, 22:28

super srecice bas lipo izgleda,mora da je ukusno :kiss
njamii :zivili

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

21 kol 2010, 17:41

prije
slika

i poslije
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

22 kol 2010, 00:21

Mrdji, koja je to riba, cipli?
Giami, svaka cast na bureku :klanja S malom bebom i po vrucini!
Maslenu pogacu znam, L. se davi u njoj kad napravim. S dvoje djece vecera mi postaje sve ozbiljniji obrok koji treba osmisliti, a kad i trece dodje i malo stasa, morat cu nakuhavati kao za rucak :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

22 kol 2010, 14:08

je helena...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

26 kol 2010, 22:45

Evo cure samo da se javim, ovdje ostavljam post jer san najčešće ovdje bila. Nema me sto godina na netu već a razlog je taj što sam kao prvo otišla na godišnji i to s laptopom koji je groooozan i ne mogu ništ s njim, a kao točka na "i" ovdje u Vukovaru na gdje sam na godišnjem slomila sam nogu i sad sam u gipsu pa opet ne mogu ništa i do daljnjega sam na mirovanju tu gdje jesam :nevi
Eto večeras sam se uspjela spojit nekako na net pa samo da vas pozdravim! :mah Vidim da ste bile vrijedne i svašta fino kuhale i pekle :dada
Vidimo se sa novim fotkicama mojih papica kad se vratim u normalu ;)

veeeeliki pozdrav iz Vukovara :srca

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

27 kol 2010, 08:50

sandravu, :mah , brz oporavak ti zelim!
vidjela sam na blogu da si ozlijedjena.

i... pozdravi mi Vukovar ;)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 15:21

Sandra :mah brzo ozdravljenja ti zelim!!

ja dosla pokazati svoj burek,mljac je ,radila vec dva puta ,ne smijem cesce :oops:

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 15:25

ja obožavam burek,ali nikad mi ne ispadne nešto dobro.
ljuta sam i ne želim ga više praviti. :mrgreen

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 15:26

babalu, mmmm fino izgleda :zivili

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 20:40

super je, po kojem receptu?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 21:16

sandravu, zelim ti brz oporavak.

babalu, mrak dobro izgleda!

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 21:54

babalu pre dobar je njamiii,super izgleda meni nikad tako ne ispadne :(

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

28 kol 2010, 22:53

Vipica,krivo sam napisala nije moj burek :mrgreen nego od Giami,imas tu naprijed sliku njenoga i po kojem je receptu radjen :D

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 00:10

Suuuper burek izgleda!!!
Ja sam ga probala raditi, po tom receptu gore ali posto mi to vuceno tijesto nikako neide i ovaj put je bilo srednja zalost. Naime, kad su ta tjesta odstajala u ulju, bila su jaaaaako mekana pa su se kod razvlacenja opasno trgale kore. Ali ok zakrpala sam sve to nekako i nabacila na taj pleh ali onda kad se je burek ispekao je bilo tjesto ne tako cvrsto kao na ovim vasim slikama nego u sredini gnecavo, ko da se nije ispeklo. Sto radim krivo? Premekano umijesim tijesto? Previse sira?

I jos me zanima, u receptu pise koliko se sijecam, da ide samo taj sir unutra, pa mi je to bilo cudno, bez iceg drugoga. Jel ste vi dodajale soli recimo? Meni je moj po okusu bio malo bezokusan :mrgreen

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 17:26

Bučnica

slika


Pa kolač sa šljivama

slika


Pa kruh s tikvama od raženog i dr. brašna s kimom i sezamom

slika


I isti kruh sa sličnim sastojcima :D


slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 21:22

mmm vipka, ajde daj recept za kolač sa šljivama, jel to gore sir?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 21:26

mmmmmmmmmmmmmmmmmm za sve :dada
ja bi recept od zadnjeg kruha ;)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 21:57

u zadnji tren sam ih fotkala, jer su planuli u roku odmah.

klipići
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 23:14

mljac :gladan

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

29 kol 2010, 23:18

ajme,ovo je pred spavanje

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

30 kol 2010, 07:58

Evo ga:

KOLAČ SA ŠLJIVAMA

Tijesto:
25 dag brašna
7 dag šećera
1 jaje
10 dag maslaca
malo soli
2 žlice mlijeka
pola praška za pecivo

Tijesto staviti u lim za pečenje, napraviti rubove.

Gore poslagati polovine šljiva. Bitno je da ih ima puno, da bude sočno.

Peći 15 minuta. Zatim preliti preljevom i peći do kraja, dok ne poprimi svjetlo smeđu boju.

Preljev:
4 žumanjka
5 žlica šećera
1 kiselo vrhnje
snijeg od 4 bjelanjka

Žumanjke izmiksati sa šećerom, dodati vrhnje i ranije umućene bjelanjke



Kolač je malo presladak, treba smanjiti šećer ako ne volite jako slatko!



PRIGORSKA BUČNICA
60 dag tankog tijesta
50 dag svježeg kravljeg sira
30 dag naribane buče
2 dl kiselog vrhnja
3 jaja
maslac, sol

Preljev:
2 jaja
2 dl kiselog vrhnja
5 dag maslaca


Izmiješati u povezanu smjesu dobro ocijeđeni i zgnječeni sir, naribane, posoljene i ocijeđene buče, vrhnje, jaja, malo rastopljenog maslaca i posoliti.
2 kore za svako savijanje – prvu poprskati mlakom vodom i rastopljenim maslaem,, na nju drugu koru i poprskati maslacem, premazati nadjevom tako da dvije trećine kore bude pokriveno, saviti u roladu, staviti u lim namazan maslacem.

Sve dobro namočiti rastopljenim maslacem, prelijte mješavinom vrhnja, jaja, ponovo preliti maslacem, staviti u zagrijanu pećnicu, peći na srednjoj vatri oko 40 min.
Pečenu prekriti mokrim ubrusom i nakon 30 minuta narezati.

Slatka: umjesto soli, 4 žlice šećera, posuti šećerom u prahu.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

30 kol 2010, 08:00

Kruh s tikvama radim po ovom receptu, ali količine i sastojke mijelnjam. Npr. ovaj gore je s raženim brašnom i za 20-tak% više tikvi, sjemankama suncokreta, lana i sezama...

Ovo je osnovni recept, a kad sam se ispraksirala :cool stavljam po nahođenju, držim se okvirnih količina :mah

KRUH S TIKVICAMA

150 gr bijelog brašna
150 gr integralnog brašna
2 žličice praška za pecivo
1 žličica soli
1 žličica kima
225 gr naribanih tikvica
150 ml ulja
2 jaja, razmutiti
45 ml mlijeka (1/2 dl)
50 gr naribanog parmezana
2 žlice sezamovih sjemnki
malo soli i papra


Postupak

Pećnicu zagrijte na 180°C , pravokutni kalup namastite (maslac ili ulje) ili staviti papir za pečenje.
Prosijte brašno, prašak za pecivo i sol u posudu.
Dodajte jednu žlicu sezama, kim i naribane tikvice.
Pomješajte zajedno ulje, jaja i mlijeko, dodajte pola parmezana pa dodajte brašnu.

Smjesu kraatkim mješanjem sjedinite pa istresite u kalup

Poravnajte tijesto, pa ga pospite ostatkom sezama i parmezana i po želji pospite malo soli i papra.

Pecite 40-45 min. dok se ne podigne.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

31 kol 2010, 12:57

ajme sve je bas super,meni nikako da ispadne ok kruh tako da ti se divim
njami :klanja

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

31 kol 2010, 22:22

giami, ti me uvijek tak odusevis - kak samo stignes ovako kuhati, uz troje djece, od toga je jedno malena beba.
i sve ti tako lijepo izgleda :zivili . ma svaka cast :kiss

babalu, burek izgleda fenomenalno :klanja

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

31 kol 2010, 23:02

Kruh mora da je prefin, i ostalo izgleda jako lijepo i fino. :5

Giami, kako bi zgrabila jednog ili dva - klipica! :liza Po kojem su receptu?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

31 kol 2010, 23:05

Vip mama,odlicna ti je bucnica,mljac i kruh izgleda fino :dada
i mene interesira recept za klipice,krasno izgledaju :zivili

evo malo meze :cool

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

01 ruj 2010, 10:04

Imge je napisao/la:giami, ti me uvijek tak odusevis - kak samo stignes ovako kuhati, uz troje djece, od toga je jedno malena beba.
i sve ti tako lijepo izgleda :zivili . ma svaka cast :kiss

draga sve je do organizacije, kad si sve izorganiziram onda sve stignem.
A moj trik s klipićima ti je da ja napravim od 1 ili 2kg brašna klipiće, spećem ih do pola i frknem u zamrzivač, kad si klinci požele klipane ili ako mi se ujutro ne da do pekare, samo izvadim iz škrinje, premažem žutanjcem i pospem sezam, gotovi su za 10-15 min ;)


evo recept

KLIPIĆI

1kg brašna (pola oštro/pola glatko)
1 kvasac (ja stavim instant)
2dcl ulja
5-6dcl toplog mlijeka
sol, malo šećera


-Brašno, sol, šećer i kvasac pomiješati, dodati ulje te dodavati toplo mlijeko. Umijesiti mekano tijesto.
-Dobro ga izraditi (ja ga izradim ručno, tako mi uvijek najbolje ispadne, dobro ga premjesim na radnoj plohi) i staviti da se tijesto digne.
-Razdijeliti na 30-40 loptica (ovisno o veličini klipića, ja radim manje pa ispadne oko 40 kom) i svaku lopticu razvaljati te zarolati.
-premazati žutanjcem i posuti sezamom ili kimom i peći (peku se na 180 stupnjeva cca 30 min +-)

(ako ih mislite zamrzavati, onda ih pečete otprilike 10-15tak minuta, ohladiti i na tacni smrznuti, smrznute rasporediti u vrećicu.)

Dobar tek!

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

01 ruj 2010, 14:02

giami :5
babalu, ova je meza po mom gustu!
Tema je zaključana