28 tra 2006, 12:47
ne, ne, darija, zelena je nezrela, znaci prerano u
ana zuta, crvena ili narancasta paprika koja jos nije dobila svoju pravu boju. da je potpuno sazrela postala bi zuta, crvena ili narancasta, a ovak je jadna ostala zelena. znaci sve su ok osim zelene, jer ona nije podvrsta nego nezreo plod.<
><
>to mozes skuziti i po tome sto su sve ostale paprike slatkaste, a zelena bas ima specifican okus, pomalo gorkast.<
><
>edit, malo bolje objasnjavam <
><i>Edited by: liam at: 28/4/06 12:51<
></i>
28 tra 2006, 13:07
zbilja? do
o da znam za ubuduce, pojma nisam imala. <
> <
>budilica proljetnica<
>bebsich zimski<i></i>
28 tra 2006, 15:27
i ja sam to relativno nedavno otkrila pa sam ih sve hitila <
><i></i>
28 tra 2006, 21:36
Bok, ja sam nova i u fazi sam istrazivanja i naletila sam na ovaj topic. Evo mog malog doprinosa. Ovo je Zagorska verzija woka i nadam se da ce vam se svidjeti.<
><
>50 dkg piletine - bijelo meso<
>2 porikula<
>2 srednje mrkvice<
>manja korabica<
>manja cvjetaca (karfiol)<
>1 tikvica<
>1 vrhnje za kuhanje od 2.5 dcl ili mileram<
>2 pilece kocke<
>vegeta, papr, sol, cili<
>2 zlice sezamovog ulja<
><
>Meso i povrce izrezati na trakice. Na ulju prvo poprziti meso i dodavati povrce slijedecim redosljedom: mrkvica, korabica, cvjetaca, poriluk i tikvica. <
>Sve to podlijevati sa temeljcem koji se napravi od 2 pilece kocke i 1/2 l vode - moze i ostatak od pilece ili govede juhe.<
>Na kraju zaciniti po zelji i ukusu i zgusnuti s vrhnjem.<
>Kao prilog je kuhana riza u slanoj vodi.<
><
>Moze se stavljati i drugo povrce koje volite.<
><
> <i></i>
03 svi 2006, 12:54
Hej,<
>mi jako cesto radimo kinesko.<
>Iako imam pravi teski wok, nekak mi je draza moja teflonska tava. <
>Evo nekih meni super recepata koje cesto radim:<
><
>PLIETINA S CELEROM<
>celer nije onaj nas, nego onaj kaj ima debele stabljike, ima ga obicno kupit u Mercatoru, Billi, Konzumu....nekad i na placu.<
>e samo ja jos u ovo stavim one indijske orascice (cashew nuts) - njih prvo preprzim na ulju i izvadim pa sve dalje po receptu.<
>i jos dodaj moja sos tamo u ono s vinom i vodom<
><
>PILETINA S TIKVICAMA<
>i u to stavim orascice.<
>pase i dodati gljive<
><
>a nekad radim i jako jako sitno narezano meso i svakavo povrce po sistemu wok, posebno skuham one kineske zute rezance, posebno specem kajganu i natrgam je i sve onda skupa pomijesam pa zalijem onom smjesom koja daje karakteristican kineski stih:<
>vino, voda, cesnjak, djumbir, vegeta, soja sos <
><
>Ovo je stvarno meni jako jako fino.<
><
>A imam cijelu knjizicu recepata s wokom, ali stalno vrtim isto jer mi je fino i kad odlucimo radit kineski onda mm hoce bas to. <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.