Tema je zaključana

Re: Kuhamo u srpnju :)

04 srp 2015, 12:29

kod mene danas solejkine fajitas, a mislim da će vrlo brzo biti i današnji recept s tikvicama, sole super mi se čini :dada

Re: Kuhamo u srpnju :)

04 srp 2015, 16:14

Nadam se da ce ti se svidjeti, nama je to super brzinski rucak.
Dok skuhas spagete, i tikvice su gotove ;)

Re: Kuhamo u srpnju :)

04 srp 2015, 16:15

Ostalo od jucer paprika, a za veceru ce biti pita sa sirom i jogurti

Re: Kuhamo u srpnju :)

05 srp 2015, 08:31

Pileća juha s jetrenim noklicama, pire, pečeno pile, umak od šampinjona, miješana salata, ostaci savijače s jabukama
Popodne kuham sarmu za naredne dane

Re: Kuhamo u srpnju :)

05 srp 2015, 09:45

jučer smo jeli svinjsku vješalicu, sarajevske ćevape i neznamčiju pljeskavicu, sve kupljeno u omrznutom mi lancu (poklonjenom bonu se nesmije gledati u zube :nata ) - svekoliko pučanstvo je reagiralo ovacijama :klanja
za prilog su bile lešo tikvice, a za večeru su dobili švapsku štrudlu s višnjama (kod nas poznata i kao dabiličina :luv )
dana ćemo bolonjeze i sezonsku salatu - pome, kukumari, paprike - a ima i štrudle :D

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 07:32

U subotu je bila piletina s bobom, pire i salata, a u nedjelju piletina s tikvicama, paprikom, kukuruzom i vrhnjem, riza i salata. Desert borovnice, lubenica i keksi.
Danas ostaci umaka, ali s tjesteninom.

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 08:46

Kod nas se vrucina odrazila i na kuhanje: subota za rucak tabouleh salata, vecera u restoranu, nedelja za rucak salata sa tjesteninom i povrcem, vecera pileci file i tikvice sa rostilja. I kile i kile lubenice naravno

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 08:52

U subotu tortelini sa sirom - mm i ja smo ih jeli u umaku od medvjedjeg luka i badema s vrhnjem, a djeca u umaku od vrhnja s prsutom (+ sezonska salata)

U nedjelju pecena piletina i krumpir, kuhana cikla.

Danas sam mislila napraviti pastu s tikvicama i ostacima piletine, ali nemam doma paste, a ni rize, pa cu umjesto toga skuhati jecam.

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 09:52

u subotu je bila domaća pizza, a jučer sa kuhala juhu od rajčice, svinjska lopatica pečena u loncu, riža sa tikvicama, mahune na salatu, cherry rajčice. Desert dinja i lubenica :).

danas ce biti ostaci od jučer :)

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 10:03

mi smo jučer ručali vani, a danas imamo juhe za zakuhat i moja mama pravi knedle sa šljivama i marelicama! kako je lijepo kad ti mama dođe u goste, čuva djecu i kuha, pa jel može bolje :p

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 10:13

Jučer MM bio glavni za žar :yess , uz obavezno meso imali smo punjene šampinjone, ražnjiće s paprikom i rajčicom, paprike punjene mocarelom, češnjakom i bosiljkom. I kruh s češnjakom. :zivili Uz to cherry rajčice, zelena salata, rotkvice. Za desert dinja i ananas.

U subotu restoran, punjeni i pohani lignji :dada

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 10:18

kod nas jucer brzinski krumpirici, jaja i pileći file. Za desert smo imali 2 vrste torti (ostaci od rodjendanskog slavlja) a danas cure rade tortilje.
Sutra i mi opet mahune salatu i piletina pohana u gustinu i bjelanjku.

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 10:31

mi jučer ljetno - ječam i fažol :lol
a bilo nas je brdo na torti za s. rođendan (zakašnjeli, pravi smo proslavili u kinu).

danas ćemo sirnicu i paradajz juhu,
sutra vjerojatno kelj i neko meso
preksutra pileću juhu i pohane gljive i tikvice. sve uz salate. dalje ne znam :nesvist

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 10:41

Danas za večeru domaće tikvice s domaćim jajima. Salata rajčica i krastavac s acetom i lanom.

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 11:09

Jucer rostilj i salata od rajcica,krastavaca i luka
Danas pivski gulas

Re: Kuhamo u srpnju :)

06 srp 2015, 11:54

Danas burritosi + salata, a nadam se i sutra jer sam skuhala pun wok.

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 10:51

prženi kolutići lignje, pomfrit

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 10:55

knedle s borovnicama
Za veceru cemo povrtnu juhu (nekakav brzinski minestrone). Nitko nije zainteresiran za meso nego samo za dijetalno, salate i juhice.

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 11:23

hm zanimaju me ove knedle .... imam u frizeru pet kila šumskih :dada

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 13:00

knedle s borovnicama?
obične knedle ali punjene borovnicama, ako mene pitaš :nata

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 14:07

mi imamo kelj i pohane bukovače/pileća prsa za one koji neće bukovače :ne

Re: Kuhamo u srpnju :)

07 srp 2015, 15:01

lešo blitva i kuhana jaja, a dok je ovako vruće neću više ni kuhati :znoj

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 11:16

Jučer sam kuhala pola domaćeg piceka pa smo jeli juhu, kuhanu piletinu, lešo krumpir i salatu od svježeg zelja.
Za večeru palačinke.

Danas će biti juha i krpice sa zeljem, a ako stignem ispeći ću galetu s marelicama i bademima (ako prije ne pojedemo marelice).

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 11:17

i mi imamo juhu, krpice i malo mesa na naglo :dada

za desert NEMAM knedle. nemam. nemam već mjesecima, godinama :aaa
ja ih ne znam radit. nitko drugi neće :ne

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 11:25

mi smo jučer faširke, rizi-bizi i kupus salatu, ja sam samo faširke napravila smjesu, sve drugo made by mama :luv
danas mama kuha ajngemahtec :srca
sutra ćemo grahorice na varivo s buncekom, njam

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 12:28

thalia je napisao/la:za desert NEMAM knedle. nemam. nemam već mjesecima, godinama :aaa
ja ih ne znam radit. nitko drugi neće :ne

ih, tebe, pa Lidl ih radi :mrgreen

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 12:29

imam mljeveno i kupus, još nisam načisto što ću s tim. neka one izaberu

edit: one bi polpete, a kupus da naribam s mrkvom na salatu

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 12:39

mljac, to bih i ja :nesvist
meni mali neće mljeveno, osim u bolonjezu :ajme

uzet ću lidlove, a onda će se mama/muž uvrijedit :roll
osim toga - ja volim one s marelicama. ajme, ajme, ajme :luv

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 12:40

pa ako će se uvrijediti, neka ih prave sami, pih!

Re: Kuhamo u srpnju :)

09 srp 2015, 13:00

sad vidim da klara ima smrznute knedle s marelicama. a ne znam gdje ima njihovih proizvoda :(
šmrc.
Tema je zaključana