Tema je zaključana

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 15:10

Bornice kako je ispalo na kraju? BAš me zanima kako je to s bojama ispalo? Mora bit fora za viditi.

Kako misliš da ti se šećer od kora razlio? Možda je od šlaga? Meni se jednom tako šlag počeo vodniti. :dunno

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 16:19

Izvana sam zadovoljna, lijepo je raditi s ticinom.
Ne radi mi public fotki pa ne mogu jos staviti sliku.

Rezat cemo kasnije :ajme . Ali kcer me tjesi da nema veze kako izgleda iznutra jer je izvana super.

A mislim da nije do slaga sto se razlivenog secera tice, nego do kora.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 16:20

Sorry ne kužim što se razlilo. :dunno

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 16:24

Liv Tyler je napisao/la:Sorry ne kužim što se razlilo. :dunno


Slikat su kad razrezem pa ces vidjeti.

Meni se i inace kod beze kora zna desiti da kad ih nafilam i stavim u frizider tekucina iz njih iscuri. Nisam se toga sjetila dok sam tortu planirala :ajme .

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 16:39

Pa jel onda to znači da nisu pečene do kraja ili što?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 18:03

Liv Tyler je napisao/la:Pa jel onda to znači da nisu pečene do kraja ili što?


Nemam pojma... Meni su izgledale dobro suhe. Kad ih radim za ledeni vjetar, odjednom na velikom plehu nikad mi nisu tako suhe a nekad curi nekad ne.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 20:05

jedna sinoćna... :) slika slika slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 20:47

Bornice sutra ću pravit ledeni ako me ništa ne izbaci iz takta, a nadam se da neće pa ću ti reć svoje dojmove i da li mi što curi.

kiki lijepa kao i uvijek. Jel ovo netko slavi zlatni pir?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 20:51

ne...ovo je jedna sporedna torta za vjenčanje..... jedna ženska nosi kao dar....
Zadnja izmjena: kiki i lara; 05 tra 2013, 23:32; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 22:23

kiki i lara, jos jedna u nizu prekrasnih :le .

evo mog prvijenca (klinci su radili cvjetice i loptice).
blic je malo prejak, ali kuzi se (u zadnji cas sam pticici dodala oko i cvjeticu zamijenila tucak, pa bolju sliku nemam, fotosesn sam odradila prije toga) :

slika


iznutra (ocekivala sam puno goru situaciju, na kraju sam savim zadovoljna, samo najnizi sloj kreme je skroz obojan). ticino je predebel, znam za drugi put:

slika

edit: tipfeleri

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 tra 2013, 23:41

hvala hvala....
Mala Bornice moja prva torta ukrašena fondanom je isto bila malo krema premekana ...zato što je nisam bila dovoljna rasladila prije stavljanja fondana i isto sam bila stavila deblji sloj fondana....vidim kao i ti.....tako da hladnoća u frižideru očito nije mogla doprijeti do torte.... početničke greške...pretpostavljam da je to ;)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 08:14

MB - dobra je torta, odlično ukrašeno. jako je sjajna i to mi se baš sviđa

meni je pokrovka o ticina bila pretanka pa je pucala, danas popodne ga radim opet. napravila bih deblje.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 10:40

nevalja ni pre tanko ni predebelo....ali ono gore meni se čini malo predebelo..

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 13:10

čuj mb torta je mrak izvana.
baš je divna.
iznutra je puno boja za mene (odraslu) no moja Lidija je rekla (za prerez) njam totaaaaaa njam i pokazala.
dakle pun pogodak!!
:joy

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 16:33

Bornice izvana izgleda super. Iznutra je odlična ideja, čak nije ni tako strašno koliko je curilo. Za dječji ročkas taman šareno kolko treba bit.
Jesi na kraju otkrila zašto je curilo? MEni se ovako čini da kore nisu bile ispečene do kraja pa možda zato.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 18:17

Za curenje ne znam.

Za sarenilo znam da je presareno i meni osobno nije previse privlacno, ali mi je kao ideja za djecji rodjendan stvarno fora zato sam i isla na to.

Debljina ticina govori o mojoj dobroj procjeni takvih stvari :ajme , a i bijala sam se da ce puknuti ako bude tanje. Sad jedva cekam popravni, pogotovo zato sto mi se izvana bas svidja, i vidim da je jednostavno i zanimljivo. A za ovu tortu nisam unaprijed imala ideju kako cu je ukrasiti, nego su djeca radila te ruzice, pa sam se ja sjetila trave, pa oblaka a na kraju i pticicu jer mi je nesto falilo :lol.

Hvala na pohvalama :kiss .

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 20:09

još mojih sinoćnih .....i mog ne spavanja......slika slika slika slika
na ovoj zadnjoj slici žutom se pomaklo uho.... :)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 20:47

ja sam napravila sutrašnju rođendansku, sve je ispalo ok
vidjet ćemo sutra kod rezanja ali ništa nije popucalo niti se zdrobilo
slika
slika
slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 21:13

Kiki i lara, krasne su...

Neve, ovaj tvoj zeko je tako stosan, pa presladak je :le . Jako ti je lijepa torta, jako... :le

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 22:09

vaše su torte tako ružne da je meni profesionalki stvarno sramota tu svraćati.
odjavit ću se i pronaći profesionalni forum za slastičare :kavica :gaah

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

06 tra 2013, 22:26

pčelice :hahaha
samo pogledaj moju lelujavu travicu na slici br 2. odmah će ti bit lakše :hahaha

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 13:38

Kiki very nice!

Neve predobra je!!!!!!!!
:le

Pcelice :p

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 13:44

:5 neve, izgleda izvrsno!!

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 13:48

Cure, baš su vam super ove zadnje tortice. :)
Nije me neko vrijeme bilo tu pa još jednom sorry kaj malo kasnim s odgovorima na poruke koje su mi neke od vas poslale.

Evo moje zadnje za jedno krštenje. To su u biti dvije torte na kat, istih promjera ( 20 cm ) a ukupne visine 16 cm. Između je podložak i štapići u donjoj kao potporanj. ;) I nije presvučena ticinom jer je jako visoka pa ju je teško uredno presvući, nego sam ju omatala.

slika

Uploaded with ImageShack.us

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 14:09

TinchiS, krasne su, ali kako se to reze?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 14:14

Mala Bornica je napisao/la:TinchiS, krasne su, ali kako se to reze?


Konobari znaju, samo napomeneš da je na podlošku i da je na kat. ;)

Ako je za doma onda možeš jednostavno skinuti gornju s donje ili narežeš prvo gornju, makneš podložak, izvadiš štapiće iz donje i nema problema. Tak se to radi s tortama na kat. ;)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 14:28

Odlično torta izgleda ovako visoka. Bas mi se sviđa.

Nego ajdete mi objasnite cemu služi svaki od onog osnovnog osmodjelnog alata za obradu tičina plizzzzzzz.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 22:31

tinchi - ova torta mi je mrak, pregenijalna!

moja se torta super rezala, sve je bilo za 5
biljno slatko vrhnje, pun pogodak :yess

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 23:40

tinchis...tako je jednostavna a tako savršena :)

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

07 tra 2013, 23:42

nevenera je napisao/la:tinchi - ova torta mi je mrak, pregenijalna!

moja se torta super rezala, sve je bilo za 5
biljno slatko vrhnje, pun pogodak :yess


Super, baš mi je drago. ;)
Tema je zaključana