04 vel 2013, 21:41
ima li netko od vas one silikonske kalupe za muffine.bit ce ih u lidlu 12 kom za 30 kn pa da se ne trudim ako nisu nizašta...
inace, pitao netko za srednje muffine. ja sam ih kupovala u dm, nešto čini mi se 200 kom za male pare al ih nema nazalost vise. nedavno sam uzela nekakve sarene 4o kom za 6 kn.
05 vel 2013, 01:53
ja silikonske za muffine imam godinama, genijalni su. jedino je boja malo apšisala.
05 vel 2013, 15:03
Hvala cure

.
05 vel 2013, 19:26
super, onda bi i mogla do lidla.
05 vel 2013, 23:37
hm, samo da pojasnim, ja imam ovakav tip kalupa
http://cukermanija.com/?wpsc-product=si ... lup-muffinone pojedinačne nemam, ne znam kakvi su, ali ima ovdje cura koje ih imaju.
06 vel 2013, 10:58
Solea, da li stavljas papirnate kosarice u silikonski kalup za muffine? I kako kalupo stavis u pecni u? Na nekoj tepsiji ili izvadis resetku?
06 vel 2013, 11:52
stavljam košarice, ali zato što su mi tako kolačići ljepši
iako, nisu sva tijesta ista, za silikon se uglavnom ne lijepi ali ima i recepata po kojima bi se zalijepili.
izvadim rešetku iz pećnice, stavim na nju kalup, ulijem smjesu i sve skupa u pećnicu
06 vel 2013, 11:55
Ja imam silikonske i ne koristim ih iz dva razloga - veliki su i meni se muffini za njih zalijepe.
Koristim recept s MIB-a
06 vel 2013, 12:02
Solea je napisao/la:stavljam košarice, ali zato što su mi tako kolačići ljepši
iako, nisu sva tijesta ista, za silikon se uglavnom ne lijepi ali ima i recepata po kojima bi se zalijepili.
izvadim rešetku iz pećnice, stavim na nju kalup, ulijem smjesu i sve skupa u pećnicu

11 vel 2013, 17:31
ste vidjele za kupiti Jamieve umake, tjesteninu u ducanima. i nije skupo. pace jeftinije nego ostalo u ponudi tog tipa. inace ne kupujem gotove umake, ali morala sam probati - ipak je to Jamie.
za sad mogu reci da mi nema onaj konzervasti miris kako takvi proizvodi znaju imati... za veceru degustiramo
11 vel 2013, 17:38
koristim umak s cesnjakom, jako fino
11 vel 2013, 17:39
eto ti na - tomato olive garlic sam ja uzela. i jos jedan za brusketu.
12 vel 2013, 11:00
east. gdje? pošto?
12 vel 2013, 11:10
ja ih kupujem u Mercatoru. Mislim da je 19kn tegla umaka.
19 vel 2013, 10:50
evo našla sam moj pastry cutter :-)
prodaju u Sparu iz kolekcije Tchibo
a web-trgovina im je genijalna, ja bi to sve imala
http://www.tchibo.de/Teigmischer-p400026197.htmlpastry cutter isproban, djeluje
19 vel 2013, 11:36
nego, hajdi, to pričaš o slovenskom sparu pretpostavljam? oni drže više toga it tchibo asortimana? kavu u cialdama, npr.?

a i još sam nekih stvari našla koje bi mi baš, baš trebale u kuhinji. nije me već dugo bilo u rodnom mi kraju pa da dobijem razlog prošetati.
i baš mi je drago što si našla svoj pastry cutter.
19 vel 2013, 12:02
A ja ću samo pohhvaliti i Tchibo i eduscho - uvijek kada sam u prilici (npr u Austriji) obavezno uđem u te dućane. stvarno imaju korisnih i povoljnih stvarčica
19 vel 2013, 12:04
Lena drže, ali ne sve, naravno. Kolegica mi je kupila u Intersparu na Viču u Lj, kaže ima cijela polica proizvoda Tchibo al rasprodaje se sve rapidnom brzinom. Tako da ti ne znam točno reći što sve drže.
21 vel 2013, 14:51
sa čime i da li skidate "mucice" sa vesti

? Imam par finih komada, haljina sa malo mohera, sve prano ručno..pa se ipak "izmucaju" ..Nekad sam negdje vidjela neki kao "brijač" za to...probala sam sa tupom britvicom...frka me da ne proderem...
21 vel 2013, 15:03
Noelle
ja imam već godinama jednu te istu 'kosilicu' za te muce po vestama.
Nisam sigurna da li je tefal ili neka sl.
Nemam puno toga za čupkati pa su nožići još uvijek oštri...jedino sam baterije mijenjala.
I nije mi nikad ništa poderalo.
Bitno je da staviš na ravnu podlogu i piči.
21 vel 2013, 16:13
Lara, sjećaš li se gdje si je nabavila...da tražim u tehničkim dućanima ?
21 vel 2013, 16:20
Ja imam tri komada, i sve tri kad uhvate neku veću mucicu poderu vestu. Jedna je Singer, jedna velika no name i jedna neka sencor ili tako nekako. Pa sam tako ostala bez par dragih komada i više ne koristim.
Ako netko ima neko drugo provjereno rješenje, bila bi zahvalna čuti.
21 vel 2013, 16:29
ja to sa radim mašinicom za šišanje, bez nastavka, golom... isto nema garancije da se neće poderati, ali ja to oprezno, a i ova moja je slaba, jedva dječju kosicu ošiša... tako mi je bolje nego žiletima, probala i sa onim boljim (s nastavcima, oni kakti imaju zaštitu od posjekotina) i sa jednokratnim i tako poderala par komada, sa mašinicom imam bolju kontrolu pokreta jer je češalj s oštricom ispred pa se bolje vidi što radim
21 vel 2013, 16:46
palunkica..jedino ručno čupkanje onda :-)
22 vel 2013, 12:12
Ne znam otkud mi je tefal pao na pamet...singer imam, ova kosilica:
http://www.singer.it/prodotti/piccoli-e ... m-203.htmlmeni nikad ništa nije uništila.
Bitno je kako sam i rekla da je na ravnoj podlozi,..stavim na dasku za peglanje.
I nitko od mojih koji je koriste nije nikad spomenuo da je nešto uništila
22 vel 2013, 13:07
jel to nešto za jesti?
ovaj topik nije baš najsretnije mjesto ako tražite đevreke za šišanje vestica i mucica
Držite se teme
22 vel 2013, 13:09
lara.b je napisao/la:Ne znam otkud mi je tefal pao na pamet...singer imam, ova kosilica:
http://www.singer.it/prodotti/piccoli-e ... m-203.htmlmeni nikad ništa nije uništila.
Bitno je kako sam i rekla da je na ravnoj podlozi,..stavim na dasku za peglanje.
I nitko od mojih koji je koriste nije nikad spomenuo da je nešto uništila

hvala,
a gdje si je nabavila?
22 vel 2013, 13:32
lara.b i mene zanima di si je kupila
meni treba aparat za vakumiranje(kobasa, naravno

) i mesoreznica
di kupiti i koje su kvalitetnije...ima li tko, a da je zadovoljan i da koristi
22 vel 2013, 13:41
Imam gorenje mesoreznicu i zadovoljna sam. I to i neku prastaru koja još radi i noviju od prije par godina.
Naravno nije to kao u dućanu

ali se može fino i tanko narezati, samo treba prakse.
Evo ova nova je ovako nešto
https://kucanski.com/proizvodi/mali-kucanski-aparati/rezalice/gorenje-aparat-za-rezanje-r-605-e A stara je isto gorenje ali prastara, no i dalje je koristimo pogotovo kad nam se ne da otpakiravati novu.
A za vakumiranje, mislim da sam viđala nekakve zepterove spravice, a sad ne znam kakve su.
22 vel 2013, 13:45
Noelle je napisao/la:lara.b je napisao/la:Ne znam otkud mi je tefal pao na pamet...singer imam, ova kosilica:
http://www.singer.it/prodotti/piccoli-e ... m-203.htmlmeni nikad ništa nije uništila.
Bitno je kako sam i rekla da je na ravnoj podlozi,..stavim na dasku za peglanje.
I nitko od mojih koji je koriste nije nikad spomenuo da je nešto uništila

hvala,
a gdje si je nabavila?
potragu možeš nastaviti na nekom drugom dijelu foruma, ovdje je mali gastro kutak 
eventualni budući komentari o šišalicama za mucice će biti uklonjeni odavde
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.