Tema je zaključana

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 10:15

ja sam isto jutro burekcice pekla za doručak ;)
mi ćemo danas ostatke graha od utorka! s kiselim kupusom!

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 10:21

Pitanje: Dunjine browniese mogu napravit i u okruglom modlu da glumi tortu, jel tako?

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 10:31

:dada

ja i crnca bez jaja tako radim. ako ga narežem na kocke običan je kolač, a ako je na šnite kao torta, ispadne da je nešto WOW. onda prijatelji klince pitaju kako to da kod nas stalno ima torti. :lol :lol

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 10:42

E da znaju klinci :lol
Hvala folne

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 11:23

folne :lol

i kod nas grah :)

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 11:25

moji pak ne vole torte nikakve pa ja radim obrnuto - tortu u kalupu za kolac, narezanu na kocke. mmm, kak ti je fino :lol

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 11:58

možeš Tanja, a ako ga preliješ čokoladom kako i piše i uz to dodaš malo tučenog slatkog vrhnja, bit će mljac :dada

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 13:19

Jučer bolonjez i zelena salata.
Danas musaka i cikla (friško kuhana) na salatu, za mene složenac od prokulica i mesa (varijacija ove musake ;))

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 13:23

lazanje

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 13:43

Danas ćufte u paradajz sosu.
Namjeravala sam naime spremati Solein CCC. Ali sam se sjetila da to djeca ne vole :nesvist
Bolonjez koji vole sam svakako planirala za petak jer im dolaze prijateljice na ručak, tako da i to otpada.
Pa sam onda mislila raditi Ikeine okruglice. Ma neeeee, ipak faširance jer ih jučer nisam napravila. Neee, ipak ne ni faširance jer sam suviše lijena smišljati i kuhati priloge uz njih. Tako dođoh do ćufti u sosu koje su same po sebi i prilog :)
Uz to salata od svježeg kupusa.
Jučer čak ni napisanu ciklu nisam poslužila za salatu jer sam se kasno sjetila kuhati je, pa smo jeli moju omiljenu zelenu salatu s mladim lukom i rotkvicama :liza

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 14:03

ne znam što ću danas.
nego, jucer nisam znala koju ciklu u lidlu trebam kupiti.
dvije su neke vrste.

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 14:21

kod nas tortilje.

napravila sam neki ljuti umak s piletinom i kukuruzom, narezala krastavce na kolutice, poriluk na kolutice, paradajz na ploskice, naribala sir i ocistila, oprala i osusila salatu. sve je spremljeno u posudice, samo trebaju izvaditi i posloziti. vec vidim da nece :gaah

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 15:35

Teletina s bižima, bjanko riža (ko želi pomiješati) i blitva s krumpirima - sve se zeleni danas kod nas ;) sinko je presretan (moš' mislit) :mrgreen

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 15:48

Kod mene bolonjez.

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 15:50

Spinat i jaja.

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 15:58

juha, gulaš s tjesteninom, zelena salata, palačinke s šipkovim pekmezom

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 16:22

Špinat, pire i jaja

Re: Kuhamo u veljači

05 vel 2015, 21:48

ručak kod sveki - sarma i pire
večera - kineski rezanci s povrćem u slatko kiselom umaku :liza

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 10:24

Ja ću neku ribu danas, za prilog krumpir na lešo.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 10:26

ja danas idem s curama na fiš, a moji će njoke od bundeve s ABC sirom i parmezanom.
sutra juhica i špageti s mrkvom i tofuom, sad ih nismo već dugo pravili! i zelena/špinat salatica uz to!

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 11:00

Da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje...
U šta sve stavljate avokado, gdje se i kako može iskoristiti? Klasični namaz i gvakamole znam, interesuje me ostalo.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 11:50

Probaj ga z sendviču, npr s jajima. Narezes avokado, tvrdo kuhana jaja, malo povrća i stavi između 2 kriške kruha. To mi je otkriće :)

Danas mladi kelj s krumpirom na lešo i faširanci.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 11:58

danas povrtna juha, vinski gulaš i knedle od kruha. brdo miješane salate kristalka, matovilac, rikula, icberg i radič. i kiseli krastavci ;)

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 12:00

Danas i sutra punjena paprika i pire.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 12:00

meni avokado nije baš nešto, čak mi ni taj gvakamole nije baš nešto. radila par puta al nikak nema prođu. :dunno

Danas ćemo špagete i bolonjez s puno povrća, icberg salata
Sutra kuhani buncek s kiselim zeljem i pire
Nedjelja i ponedjeljak pureće boce pod pekom s povrćem i krumpirima.
A jučer napravila i lazanje i burek s mesom, sad je oboje u škrinji i čeka drugi tjedan. :liza
Ak nas i zatrpa snijeg barem klope imamo. :lol

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 12:35

U skladu sa vremenom, istarska jota. :dada

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 12:47

punjene lignje s krumpirima

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 13:42

danas raštika za jedne, štrukli kuhani i pečeni za druge.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 14:01

samoborski kotlet i riža.

Re: Kuhamo u veljači

06 vel 2015, 14:14

juha od avokada i škampa. Jednom sam radila, stavila je jedna forumašica recept i bilo je odlično.
Ja ga stavljam i u salate i smoothie
Tema je zaključana