06 vel 2015, 14:21
Ja ga jedem i samog

samo maslinovo i limunov sok. Ali ja ga obozavam, pa nisam mjerodavna. U sve salate ga mozes stavit, super ide sa hladnim salatama sa tjesteninom ili rizom. Ma uz sve
06 vel 2015, 15:00
Danas riblja juha, frigana grdobina, brokula na pari i leši krumpir... ukusno i zdravo, ali jako lagano... osjećam da ćemo brzo ogladniti
06 vel 2015, 17:07
hvala za ideje
06 vel 2015, 17:12
Gusti ujušak od svakojakog povrća. Krafne.
06 vel 2015, 21:04
ostaci kineskih rezanaca s povrćem + riba i štrukli, mm-u ćevapi
06 vel 2015, 21:27
Brzinski - njoki u umaku od gorgonzole, rikula s rajčicom i češnjakom na salatu.
Sutra će biti grah i po želji kuhane kobasice, a prekosutra juha, složenac od krumpira, jaja i luka, salata i nešto slatko (možda kremšnite, imam puno jaja doma pa da se potroše

).
06 vel 2015, 22:48
Za večeru tzv. palačinka od pure
E sad zašto se smijem?
Zato jer to jelo vjerojatno postoji pod nekim normalnim imenom, a ja za to ne znam
Uglavnom, mater bi mi to često radila kad sam bila mala kad bi bila nestašica "mog" brašna (dobro bezglutensko brašno početkom devedesetih nije baš bilo uvijek dostupno)...
Znači, stukla bi jedno jaje, dodala malo cukra, malo mlijeka i puru/palentu -sve izmješala i izlila na zagrijanu tavu, ispekla s jedne strane, pa okrenula da se ispeče i druga (ako bi radila slanu varijantu onda bi odmah kad okrene na tu drugu posložila naribani sir, šunku i ketchup).
Ako je bila slatka varijanta kad je izvadi na pijat namazali bi je džemom (uglavnom šumsko voće)...
Znači slično kao palačinke samo s palentom i samim time nešto deblje...
Ja to obožavam i dan danas često radim... voli i maleni
07 vel 2015, 10:10
nisam to nikad jela Vicky, al ne sumnjam da je dobro
mi svi obožavamo puru
danas juha, lešo meso, neko povrće i salata
smišljam koju tortu sutra spremati za svoj rođendan da je kremasta i lijepa, al ne čista čokoladna jer mi dijete to ne voli
07 vel 2015, 10:51
Juha s puno povrća, pilećim srcima, jetricom i želucima, mađarske šnicle i kroketi od krumpira, kupus salata, smišljam i neki kolač koji bi se jeo danas i sutra
07 vel 2015, 10:55
musaka od krumpira, crveno zelje na salatu
možda i krafne napravim, dobila neki novi recept pa da isprobamo
za večeru zeljanica
07 vel 2015, 10:57
varivo od povrća (mahune, grašak, poriluk, mrkva, batat) s piletinom i noklicama
i ja smišljam neki kolač, nešto brzo i fino... imate prijedlog??
vicky fora
08 vel 2015, 09:47
Pileća juha s rezancima, domaće pečeno pile, mlinci, cikla, poderane gaće
08 vel 2015, 11:49
juha, pečeno pile s krumpirima, cikla i zelje salata
08 vel 2015, 13:39
Zagorska juha, pečeni butic odojka sa krumpirima i mlincima, pecene mlade mrkvice i prokulice. Salata cikla.
Za desert vjetojatno opet burkifli sa orasima i makom.
08 vel 2015, 13:46
Mm danas radi pasticadu, prvi put. Imali meso u zamrzivacu i nikako uhvatit trenutak...
Ovaj snijeg nas je malo "zarobio doma" pa je jucer imalo lijepog vremena za pripremu i danas za kuhanje.
Jedva cekam da probam
08 vel 2015, 15:21
Danas musaka i pečena crvena paprika...
Nego, spominjete musaku od krumpira - jel to neka u koju ne ide meso ili?
Ja uvijek radim onu klasičnu - krumpir, mljeveno meso i umak...
08 vel 2015, 15:44
Kod mene to bude samo kkrumpir na ploške sa začinima, peče se 45min, dodam vrhnje i umućena jaja preko i zapečem još 15min.
08 vel 2015, 15:50
Kod mene je sloj kuhanog krumpira na ploške, sloj kuhanih jaja narezanih na ploške, sloj pirjanog luka, na to sol, papar, crvena paprika i malo vrhnja pa gore sloj krumpira i vrhnja. Nekad si MM u svoj dio stavi narezanog špeka, ali meni je super baš ovako bez ikakvog mesa.
08 vel 2015, 16:00
kod mene su musake uvijek sa mesom, ako je od krumpira onda ide red mesa red krumpira, ako je od patliđana onda red mesa red patliđana, ako je od kelja onda red mesa red kelja itd. pa ih zovemo po onome što čini glavni sastojak uz meso
08 vel 2015, 16:27
Tnx cure
Vidiš koliko varijacija na temu...
Ja radim uvijek red prokuhanog krumpira na ploškice, red propirjanog i začinjenog mljevenog mesa, red umaka (s jajima) pa još jednom sve ispočetka...
Sveki radi i tu verziju s keljom
08 vel 2015, 16:40
tako i ja radim kao i ti kad je od krumpira

- umak s jajima mi je od jaja i kiselog vrhnja i malo soli
08 vel 2015, 17:28
Isto
08 vel 2015, 18:21
I ja

Kod musake su konstante mljeveno meso i jaja sa vrhnjem

A krumpir sa dodacima preliven jajima sa vrhnjem, al bez mesa, mi je francuski krumpir
08 vel 2015, 21:30
Mirci je napisao/la:I ja

Kod musake su konstante mljeveno meso i jaja sa vrhnjem

A krumpir sa dodacima preliven jajima sa vrhnjem, al bez mesa, mi je francuski krumpir

Kod mene isto tako
09 vel 2015, 11:03
Goveđa juha s rezancima, rižoto s mješavinom riže, ječma i piletine
09 vel 2015, 11:12
mi danas za djecu juhicu, a onda sarma iz zamrzivača i pire krumpir!
ne znam šta bi sutra,jer trebala bi danas popodne to skuhat ...
09 vel 2015, 11:13
Mrava aj ti malo ovo elaboriraj
rižoto s mješavinom riže, ječma i piletine
znači pomiješaš i više vrsta riže i dodaš ječam a podloga ti je piletina?
Ne mogu uopće zamisliti okus
Kod nas danas njoke od bundeve i seitan a la wild

salate i juha mesna s domaćim rezancima mljac
09 vel 2015, 11:19
Dakle, izdinstam luk, dodam ostatke pečene piletine od jučerašnjeg ručka, šalicu riže i šalicu ječma, podlijevam, začinim, miješam... Nastane rižoto kao obični pileći samo dodatak je taj ječam. nama je fino
09 vel 2015, 11:38
Jucer je bio chilli c carne sa palentom, sve zapeceno u pecnici.
Danas tortille sa tim istim chillijem. Jesam mastovita...
09 vel 2015, 11:54
mrava, ja za tu kombinaciju ko fol rižota kupim onaj miks - ječam, pšenica, riža, od Gallo, ali ima i drugih sad mikseva. mi ćemo to sutra s porilukom, puretinom i mileramom. sad sam se sjetila da sam jučer kupila puretinu za to pravit.
a onda bi mogla u srijedu ono tvoje varivo sa slanutkom i bundevom adoraba.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.