Tema je zaključana

Re: Kuhamo u svibnju :)

01 lip 2015, 15:22

Mirna, ja sam to seljački blitva-meso-blitva. Neblanširana ima veliki volumen i moraš imati jako duboku zdjelu da bi ju slagala u više slojeva.
Btw. klincima je fuj. :roll :nesvist :lol

Re: Kuhamo u svibnju :)

01 lip 2015, 15:27

a jooooooj :ajme
Olja, si luda :shock da sarmice :lol
A nema sad odustajanja. Uz sve nedaće idem hrabro na sutrašnji ručak :lol Dodat ću sira i bešamela pa će se curama sigurno svidjeti :lol

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 06:29

mislim da ću danas piletina na bijelo s njokima
al još razrađujem ideje

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 07:11

jučer: riža/ječam/quinoa + grašak, ostaci pečene janjetine od nedjelje
danas još ne znam...

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 08:33

Mi sad dva dana nemamo plina pa ćemo imati ručkove iz pećnice.
Danas je ovo http://www.coolinarika.com/recept/slatki-kupus-i-polpete-iz-pecnice/

za sutra planiram brokulu i cvjetaču zapečenu s vrhnjem i pečenog piceka. Uz zelenu salatu.

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 09:18

folne je napisao/la:Mirna, ja sam to seljački blitva-meso-blitva. Neblanširana ima veliki volumen i moraš imati jako duboku zdjelu da bi ju slagala u više slojeva.
Btw. klincima je fuj. :roll :nesvist :lol

greška je kad ne blanširaš blitvu. Iako sam mislila da sam lukavo preduhitrila blitvu i dodala sam dosta kus kusa da posauga vodu kaj blitva pusti, opet nisam uspjela ju prevariti. I sad sve skupa ima okus po čaju. Nije baš apetitlich. Inače sam dodala i kažem obilato kus kusa i bešamela po vrhu i sira ali nažalost blitva je prejaka u ovoj kombinaciji.

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 09:29

Teutonija, recept mi se cini odlican. Ali, kako ces prodinstati kupus ako nemas plina? Mislis sa se moze direktno u pecnicu?
Mi smo jucer imali integralne leptirice sa umakom od lososa i rukole, lollo rosso zelenu salatu i "lazni" tiramisu od jagoda. Lazni zato sto sam umjesto mascarponea stavila ricottu. Ostalo nam je i muffina sa borovnicama od nedjelje, to je puklo nakon toga.
Za danas jos ne znam sta bih, vjerovatno cu cu zbrzati neki quiche

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 09:33

mi smo za vikend bili po ručkovima, nisam ništa kuhala, osim palačinki jedan dan za doručak :mrgreen

jučer integralni špageti s tunjevinom i rajčicom, salata krastavci s vrhnjem.

jutroa sam skuhala juhu od mrkve i karfiola, kus kus s mladim češnjakom, mrkvicom i graškom, te skuhala leću za popečke. uz to zelena salata iz našeg dvorišta kad dođem napokon doma.

inače, adorabla, nisam stigla tvoje jelo napravit sa šparogama, eno ih još čekaju u hladnjaku, sad će se i osušit, a taaaaako mi je krivo, jer mi se bašt to jede ali nisam stigla u petak, morala sam na kraju nešto neplanirano obavit i nisam stigla, mislila u subotu, ali kasno smo došli s izleta, nedjelja isto tako i eto. a još sam u petak posebno išla kupit malvaziju samo zbog toga :lebdi

Re: Kuhamo u svibnju :)

02 lip 2015, 09:34

Adorabla je napisao/la:
folne je napisao/la:Mirna, ja sam to seljački blitva-meso-blitva. Neblanširana ima veliki volumen i moraš imati jako duboku zdjelu da bi ju slagala u više slojeva.
Btw. klincima je fuj. :roll :nesvist :lol

greška je kad ne blanširaš blitvu. Iako sam mislila da sam lukavo preduhitrila blitvu i dodala sam dosta kus kusa da posauga vodu kaj blitva pusti, opet nisam uspjela ju prevariti. I sad sve skupa ima okus po čaju. Nije baš apetitlich. Inače sam dodala i kažem obilato kus kusa i bešamela po vrhu i sira ali nažalost blitva je prejaka u ovoj kombinaciji.


Ama baš nikad nisam pravila s neblanširanom blitvom/zeljem :dunno

Budući da mm danas neće ručati kod kuće, to znači da nas tri imamo bolonjez :)
Tema je zaključana