Tema je zaključana

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 11:40

malamaja je napisao/la:presudno je to što nisu još stigli domaći limuni ;) a višak kruški citronki koje su sitnije i nema zainteresiranih za njihovo konzumiranje je bio idealan za pitu :mrgreen
jedino sam stavila malo više šečera za karameliziranje....mislila sam da su kruške manje slatke...uglavnom, bilo je za prste polizati :liza


:zivili :liza

lasto :(
slažem se s dunjom.
ovo tijesto nisam koristila kao podlogu za klasičnu pitu pa nemam iskustva ali inače kad je tijesto dolje, kad je podloga za nadjev, obično se stavlja više maslaca, osim nekih izuzetaka (npr. na 300 g brašna stavila bih barem 180 g maslaca a ni sa 200 ne bih pogriješila).

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 11:44

žur-vekne

nemam pojma šta je ovo

kod nas za vikend brunch umjesto standardnog doručka i ručka. I to pravi engleski, nezdravi, uz dodatke voćne salate i kroasana i mufina sa šumskim voćem. Za večeru smo onda imali crni rižot koji je bio prste za polizat. Malo smo se tukli oko njega. Po prvi puta u životu sam uspjela sve sipice očistiti tako da mi niti jedna jedina vrećica nije pukla. Stvarno sam se trebala udati za dalmatinca :nata
jučer poriluk varivo i svinjski šnicli na inzistiranje djece
danas mesna juha s mesom i povrćem onako ugusto jer nisam imala vremena jučer i danas kuhati.

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 12:21

Ovo je recept za žur-vekne, nisam stavila sliku na coolinariku, nikako to stići obaviti. :roll http://www.coolinarika.com/recept/zur-vekne/

Danas kelj varivo

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 13:07

Za rucak lungic sa gorgonzolom i njokama, po zelji moje kceri. Za veceru idemo svi van, po mojoj zelji :lol

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 13:20

tanja :5

meni je danas dan kuhanja i opuštanja. imam vremena i volje pa je tako svašta ne meniju:
gusta juha od brokule i karfiola,
bob i blitva,
zobene polpete s blitvom i sirom,
basmati rižoto s tikvicama,
pureći odresci,
orehnjača (prva u životu)

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 14:02

jel staviš jaje u polpete s blitvom?
Mrava sad bar znam da je to desert :nata

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 14:57

adorabla, stavim
kuhinja mi je bomba
sad neću kuhati narednih dana :bigno

Re: Kuhamo u studenom

10 stu 2015, 20:17

Jucer pecena kokos i krumpir, kuhana cikla, zelena salata.
Danas zapecena pasta sa sirom i zelena salata.

Re: Kuhamo u studenom

11 stu 2015, 17:49

danas faširanci, pečeni krumpir i domači ajvar, endivija salata sa češnjakom i bučinim uljem.

Re: Kuhamo u studenom

11 stu 2015, 18:43

Jučer sve i svašta, danas pariški pohanci od pileceg filea, blitva s krumpirom na lešo, desert crnac bez jaja.

Re: Kuhamo u studenom

11 stu 2015, 19:29

špinat, jaje na oko :mrgreen
sutra je zelje s paradajzom, ili kak bi mi rekli prisiljeno zelje i faširanci
sad idem umutiti solejkine kuglofiće s limunom (stigli domaći limuni :joy )

Re: Kuhamo u studenom

11 stu 2015, 19:32

Mahune s mesom, bučnica, savijača s jabukama

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 09:51

rano ti stigli limuni. Biće mjesečari?
Ja sam ovaj tjedan prekopirala vaše recepte od prošlog tjedna pa smo jeli poriluk varivo ko kod Dunje, pa smo jeli govedji gulas ko kod Ane, pa smo jeli Mercimek Corbasi i omlet ko kod Tanje :zivili
samo nastavite dalje tako :lol :zivili
jučer smo jeli juhu od bundeve i kus kus na rižoto s povrćem. Onako ko đuveč i dodala sam smrznute patlidžane. Oduševljena sam svojim smrznutim patlidžanima. Nadam se da je to moje otkriće :lol Ispekla sam ih na fete u rerni i onda zamotala u backpapir svaku fetu da se ne polijepe i onda smrznula. Ispalo savršeno. Da ne govorim da ih samo na kraju narežem i možemo cijele godine jesti normu, musake i dodavati patlidžan u rižota :zivili

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 10:06

I kod nas danas kuskus, ali kao prilog tel saftu sa mrkvicom :lol
Jucer je bio quiche sa spinatom i juha, jerbo je preksinocnja vecera bila svima preobilna. Imali smo i jos torte za desert i vise ne zelim vidjet slatko do Bozica.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 11:22

super ideja, adorabla :up

danas svinjski paprikas sa njokima, kiseli kupus na salatu. Crnca ima i za danas.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 14:00

Jučer ričet
Danas kuhani buncek, restani krumpir i zelje salata.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 14:07

Danas srneći ragu i njoke od krumpira, endivija sa češnjakom i bučinim uljem.

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 15:59

Jucer gulas od janjetine, njoki, zelena salata.
Danas incuni, palenta, patlidzan pohan u pecnici, zelena salata

Re: Kuhamo u studenom

12 stu 2015, 20:48

Pekli smo jaja sa slaninom, prelijep je bio dan da bi se stajalo kraj šporeta ;)

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2015, 19:39

Juha od rajčice, krumpir salata, pržene papaline

Re: Kuhamo u studenom

13 stu 2015, 22:43

ja ništa ne kuham jer sam na putu, ali morala sam s vama podijelit (a ne znam gdje drugdje da napišem) da sam jučer u Francuskoj prvi put u restoranu jela Gratin Dauphinois :joy fino je bilo, ali mogu reći i da je onaj naš slavni recept jako sličan originalu ;) dakle to opet pravim kad se vratim, prvom prilikom!

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 08:20

Latice, ti si u Parizu? Sretan povratak kuci

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 08:24

hvala Tanja. nisam u Parizu, ali idem danas preko Pariza doma :znoj

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 10:40

Jučer ostaci bunceka ali s krumpir salatom.
Danas pileći mini file mariniran u jogurtu i začinima pa na naglo, povrće na kineski i zelje salata.

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 11:39

Danas juha od bundeve, patka s mlincima, dinstano crveno zelje, tiramisu od jabuka, tzv stajerski tiramisu.
Sutra tuna s rostilja, brokula i krumpir, plus pripremiti punjrnje za enchillade za ponedeljak :znoj

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 11:53

kod mene pizza.

tanja, taj stajerski tiramisu gledam vec dugo, al nikako ga narpaviti. Jesi li ga vec prije radila?

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 12:38

Jesam, vise puta. Osvjezavajuci, bez jaja, idealan i za ljeto bas zbog toga, ko voli cimt i jabuke, ne mozes fulat

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 12:55

tanja, a jel stavljaš mascarpone? daj svoj recept ;)
mogla bih ga možda sutra isprobati

danas bistra juha, punjena pileća prsa (buđola+sir) i zapečeni karfiol. za salatu ajvar i miješana od kupusa, mrkve, crne rotkve, cikle i daikona.
i lava cake :)

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 12:57

sole, a nis, morat cemo ga obje objaviti i recenzirati :lol

Re: Kuhamo u studenom

14 stu 2015, 13:27

:lol dogovoreno.
Tema je zaključana