Odgovori

Re: Božićni

22 pro 2015, 22:27

Bas sad gledam! A trazilica mi nije to bacila.
al ja bih ipak probala one klasicne...ovo je u biti samo ganache uvaljan u kokos..

Re: Božićni

22 pro 2015, 22:30

Mirci je napisao/la:Došla sam samo napisati da još nisam ispekla niti jedan jedini kolacic :lol



:shock :roll bacaj se na posao :lol
kad si bolje razmislim, baš ti zavidim....mojih je više od pola pojedeno :mrgreen skoro smo na istom :p

Re: Božićni

22 pro 2015, 23:10

:lol

Što se tiče kremastih, ja ozbiljno razmišljam o vuvinim sacher kockama, to nisam radila 100 godina :)

U medjuvremenu su u hladnjaku smjese za raspucance (mladji je rekao da ne može bez njih :lol) i za baci di dama.
To ću peći sutra. A šta ću još, pojma nemam :lol

Re: Božićni

22 pro 2015, 23:17

Ja napravila samo mrak medenjake ;) i mama mi danas donijela kekse. Radi tako dobre kekse da mi nista vise ne treba, ubijam se u njima.

Re: Božićni

22 pro 2015, 23:40

Ina moji zuti raspucanci su s narancom :)
sutra pisem sve sad idem u krpe... moram se rano dignu, radi se....

Re: Božićni

22 pro 2015, 23:58

moze li jedan topic za ove koje nista ne stizu
svaki post bi zapoceli s - priznajem, nisam ispekla jos nista, a ka'cu ne zna se :lol

ipak, napravila sam vanilice, raznih oblika i uspila kupiti madjaricu u lidlu (ostalo samo par komada) :yess

u cetvrtak planiram napraviti rafaelo tortu, apsolutni hit medju ukucanima

Re: Božićni

23 pro 2015, 07:53

sany je napisao/la:uspila kupiti madjaricu u lidlu (ostalo samo par komada)

MM će mi biti tužan :lol

Re: Božićni

23 pro 2015, 22:31

Ja sam gotova glede kolača:
dupla doza išlera, čokoladni raspucanci (živi su, nisam ih pojela :mrgreen ) i neplanski sam od bjelanjaka napravila šaum sa šećerom i sjeckanim orasima te premazala oblatnu i osušila, to ću ukrasiti čokoladom

Re: Božićni

23 pro 2015, 23:02

još samo da završim rundu raspucanaca, krancli su gotovi. i ja sam bjelanjke iskoristila ali za puslice s kokosom :liza

info za zagrebačke lidlašice. sutra ujutro stiže friška pošiljka mađarice u lidl na jankomir. pa tko stigne :mrgreen njegova pita

Re: Božićni

23 pro 2015, 23:18

Kod mene gotovi raspucanci, baci i jedna malo drugačija vrsta medenjaka. Njih još moram umociti u čoksu, a u pećnici su vuvune saherice. Još bih nešto limunasto, al ne znam što.

Re: Božićni

23 pro 2015, 23:20

ja sam radila jogurt mramorni
soleine medenjake budem sutra, tijesto se hladi a ja umirem od muke. pojela bi siroov tijesto
radila sam umočence od lješnjaka.
i nemam pojma
valjda je to - to

Re: Božićni

24 pro 2015, 07:33

Napravila sam prhku orehnjaču i makovnjaču, Miciku i pripremila smjesu za Bećar šnite te kokos roladu koje ću završiti danas. Mislim da je to - to!

Re: Božićni

24 pro 2015, 17:13

Cure pomagajte. Pisalu ste tu o torto sa zeleom je id maliba. Imam sastojke al sad neznam di je recept. Pliiiiiz

Re: Božićni

24 pro 2015, 17:24

malamaja je stavila link, negdje među prvim stranicama

edit: http://msbakery01.blogspot.hr/2015/03/m ... aline.html

daj ti nama raspucance od naranče

Re: Božićni

25 pro 2015, 14:13

ono kad se na Badnjak razboliš i nijednog kolačića u kući pa se prisiliš
slika

Re: Božićni

25 pro 2015, 15:42

ina, odlicni su :xmasfamily

Re: Božićni

25 pro 2015, 15:54

Ina, pa kako bi to izgledalo da si zdrava??? Prelijepo!

Kod mene damski poljupci, hvala na tipu da ne radim pola doze, jako su fini! I dvije ture crno bijelih kuglica. Sad se pece neki jednostavan kolac od jabuka. I imam jos malo keksica od prije.

Re: Božićni

25 pro 2015, 16:05

Hvala :)

MB, htjela sam još jednu turu baci di dama i keksiće s narančom. Pošto će ovo moje pojesti za cca dva dana, ima vremena za dopunjavanje :)

Re: Božićni

25 pro 2015, 16:45

ina glavno da su raspuklići tu

Re: Božićni

25 pro 2015, 16:50

Aaaaa, ne ne! To su čoko espresso budnići ;)

Re: Božićni

25 pro 2015, 16:59

al isti princip izrade i tijesta zar ne?

Re: Božićni

25 pro 2015, 17:04

To da :)
Prošle godine sam radila Soleine, ove se vratila starom receptu.

Re: Božićni

25 pro 2015, 17:06

ima negdi recep ili mi sam napiši u čem je razlika.
a zakaj se zovu bundići? kaj to znači?
ovo drugo su limun ili naranča?

Re: Božićni

25 pro 2015, 17:07

Mislim da je na prošloj- pretprošloj stranici link s receptom. Budnići su s kavom ;)

Re: Božićni

25 pro 2015, 17:11

Žuti raspuklići su s Mircinog bloga, i njih sam stavila, a na ove četvrtaste sam naletila na coolinarici - mislim da su pod imenom Kocke s kremom od limuna - vrlo jednostavan recept, a oduševio nas.

edit:
http://www.coolinarika.com/recept/krema ... od-limuna/
ja sam radila duplu dozu jer nemam tako malu škrovadu kakva je u receptu

Re: Božićni

25 pro 2015, 19:59

ja sam jučer napravila cheese cake s malinama i lažnu mađaricu s rozen korama i čoko čoko čokoladnom kremom. odlučila sam se u srijedu tražit rozen kore dok mi je mali na engleskom, u sparu nije bilo i kaže mi onda kuma da ona ima i da će mi dati i eto, kolač je ispao odličan!
jučer sam veći dio dana kuhala, ali zato danas onda nije bilo toliko posla, a ručak je bio, nije što je moj, ali odličan, ono - baš fin. puretina Wellington je ispala super, mogla sam stavit više brusnica, malo sam smanjila jer nisam znala kako će drugi reagirat. a umak gravy me dosta namučio dan ranije - ima posla oko toga, ali totalno se isplatio. sarma mi nikad nije ispala bolja. ali sam zato henrijev krumpir danas potpuno zaboravila posolit :ajme bio nam je dan pun iznenađenja, pričala sam sa svojim i skroz zaboravila posolit. iskreno, meni je bio skroz ok i tako, drugi su si malo posolili i eto!

sjedećih dana ne kuham, jer hrane ima ko za vojsku!

u svakom slučaju, božićna trpeza je bila uspješna, a druge godine nadam se idem kod nekog na ručak :lol

Re: Božićni

26 pro 2015, 08:24

Bas, Latice, treba se podijeliti, svake godine netko drugi :)
Mi smo kod sveki na Bozic. Najeli smo se pecene kobase i papule (temfani posni grah, s bijelim lukom)pa sam za rucak stigla samo do sosa i bijelog mesa :lol
Danas obitelj dolazi k nama. Uz 4 vrste kolaca, moj maksimum (krancle, pecatni Soleini i jedni s kakaom i americki krckavi keksi, s kikirikijem i cokoladom, moj tradicionalni bozicni) sinoc sam medjimursku gibanicu napravila. Tako fino, a neopterecen kolac skroz, bez presinga.

Re: Božićni

26 pro 2015, 08:26

A zaboravih napisati- glavni kuhar danas je muz, kao i uvijek. Ja sam pomocni ;)

Re: Božićni

28 pro 2015, 00:58

Ja sam radila ovdje pronđenu tortu sa zeleom od malina (moj zele je bio od sumskog voca). Svi su nahvalili tortu koja je planula u roku odmah :liza

Re: Božićni

28 pro 2015, 11:08

:) torta je odlična i šumsko voće je dobra zamjena za maline :liza.
Odgovori