13 lip 2016, 15:06
bravo nano!!!
večeras ju radim
no ja ima višnje za gore
pitanje: s obzirom da su mi čizovi sa abcom i philadelfijom čudni
probala bih običan sir i dodala bih vrhnje nutra da se ipak dobije nešto slično abcu jer to je sir i vrhnje u kremu pretvoreno
jel ko radio? ono 50:50 ili
ima puno kobinacija vidim al da ne kopam temu
13 lip 2016, 15:11
ja radim s običnim svježim sirom, obično s dukat zagrebačkim. Nikad nisam radila s krem sirevima, a niti u tu kremu dodavala vrhnje.
Kiselo vrhnje ide u gornju bijelu kremu.
I nano, čini mi se da si zaboravila da se podloga od keksa i maslaca najprije zapeče u pećnici i onda krema sa sirom pa pravo pečenje. Ili ti to tako ne radiš
13 lip 2016, 15:17
ne radim tako, stavim je u frizider dok čeka da umiksam sir s jajima i šećerom

kad ima više varijanti izrade, ja se uvijek držim one jednostavnije, manje zahtjevne

a od sastojaka biram one jeftinije jer je kod mene uvijek prisutna sansa da ce sve u smeću završiti

nedostatak prakse, kolače pečem za božić, djetetov rođendan, uskrs ako smo slučajno u zg, i to je to, manje više.
Zadnja izmjena:
Nana1971; 13 lip 2016, 15:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
13 lip 2016, 15:22
I bolja je s Mc Vitties keksima.
Nano, što nisi preljev za torte kupila, to je isto kao gustin samo puno jednostavnije i brže se stisne
Obični sir je uvijek najbolji, bar meni. Koji god, ja kupim onaj koji je na akciji, nisam primjetila neku veliku razliku u okusu. Dok sam između svježeg sira i krem sireva primjetila i nije mi se dopalo
13 lip 2016, 15:26
pretpostavila sam da je preljev za torte nesto s više kemije

a nisam ga nikad ni koristila pa da ne eksperimentiram jer mi je bilo bitno da ovo ispadne dobro, ipak sam ga trebala iznijeti pred goste i to ne svoje (koji su navikli na moje
uspješnice
još se među ekipom prepričava moje prvo (i zadnje) iskustvo s želatinom u listićima, mislim da će to ko narodna predaja ići mlađim generacijama
13 lip 2016, 15:44
I bolja je s Mc Vitties keksima.
vjerojatno

al to spada pod napomenu o jeftinijim sastojcima. kila ptibera je 14 kn ili čak 10 kad je na akciji
eksperimentalno sam ubacila u kekse dvije žličice cimeta u prahu i fino je bilo.
13 lip 2016, 15:45
Nema nikakve potrebe miješati sir s vrhnjem.
A meni je najbolje sa čajnim kolutićima
13 lip 2016, 15:51
U međuvremenu sam se sjetila da sam radila i prošle godine jednu s jagodama. I preljevom za torte.
13 lip 2016, 16:10
mmm, prekrasno izgleda
13 lip 2016, 18:11
Nana1971 je napisao/la:I bolja je s Mc Vitties keksima.
vjerojatno

al to spada pod napomenu o jeftinijim sastojcima. kila ptibera je 14 kn ili čak 10 kad je na akciji
eksperimentalno sam ubacila u kekse dvije žličice cimeta u prahu i fino je bilo.
a meni je najbolje sa
Clever inegralnim čajnim pecivom a spada u kategoriju jeftinih.
13 lip 2016, 18:33
mislim da je stvar u količini masnoće u keksima, kompaktnije ispadne s onima koji su suhi, nemasni, a takvi su jeftiniji keksi i čajni kolutići. mc vitie's su dosta masni, ali i meni je najukusnije s njima. najgore mi je ispalo s nekim žutim bezglutenskim keksima, premasni su bili.
13 lip 2016, 19:29
Mozete li mi objasniti ovo oblaganje cijelog kalupa (rastavljivog)? Kako maknuti papir za pecenje s dna gotove torte?
13 lip 2016, 19:35
Tesko ili nikako

Obrezes ono sto viri i rezes s tim na dnu. Opcija b je da kalup stavis na tepsiju umjesto na resetku pa da nakon pecenja oribas tepsiju sto je lakse nego pwcnicu ili da peces u protvanu iz kojeg ne moze curiti.
13 lip 2016, 19:39

sad mi je lakse jer si nikako nisam mogla predociti sretan zavrsetak.
Kako je to kod Pal fino ispalo

...ne viri nista

.
13 lip 2016, 21:52
Ja imam teorije s oblaganjem. Dakle, stavim jedan veliki papir dole i preko njega zatvorim kalup. Onda stranice obložim papirom ukrug, izrezanim na mjeru. Koristim masni papir.
I stavim protvan ispod kalupa jer uvijek iscuri nešto, a lakše je oprati protvan nego pećnicu.
A ohlađena se lako prenese na tanjur za tortu, pomoću dva noža ili, nedavno sam u Mulleru kupila nešto baš za to, evo ovo
https://www.zenker-backformen.de/de/zubehoer/produkte/produkt/productline/backhelfer/product/7703-tortenhebeblech/S tim ju cijelu digneš i preseliš na tanjur.
A imam i silikonski kalup sa staklenim dnom. Ali nije mi dobar jer se ipak zalijepi za to dno. Ovako nešto
http://www.cutecolor.hr/proizvod/kalup-za-torte-easycake/Jel se vidi da od kuhanja volim raditi samo torte i kolače???
13 lip 2016, 21:54
gold dust je napisao/la:mislim da je stvar u količini masnoće u keksima, kompaktnije ispadne s onima koji su suhi, nemasni, a takvi su jeftiniji keksi i čajni kolutići. mc vitie's su dosta masni, ali i meni je najukusnije s njima. najgore mi je ispalo s nekim žutim bezglutenskim keksima, premasni su bili.
Meni ni s jednim drugima nije ispalo fino po mom ukusu. Jedino za neku drugu tortu su mi bili dobri amaretini.
Stavim puno manje maslaca, 15 deka, a ne 25 koliko je u receptu.
13 lip 2016, 22:00
meni su mc vities naaaj keksi
nisam ljubitelj slatkih desereata
obožavam kad je slatko takvo integralno mmmmm
zato mcvities sa puno soli
slani karamel i tako to
13 lip 2016, 22:02
To je baš stvar ukusa, meni su amaretti nejestivi.
A maslac sam odavno i ja smanjila, sad sam na 50g na 200g keksa.
13 lip 2016, 22:06
A ja stavim 25 deka keksa, bezveze mi da mi ih par ostane.
13 lip 2016, 22:31
pa dajte napišite taj kimin recept
13 lip 2016, 22:32
E, moji mazu nutelu na sve kekse i rade sendviče i jedva čekaju da imam višak
13 lip 2016, 23:16
evo u pećnici je odokativna nanina
ali s limunom jer limun je po meni savršen uz sir. sve podigne. malo, pola i korica
nažalost petit mjesto mcvities
i kravlji sir i mileram
i zabrijala na duplu dozu a kad tamo nemam za duplu
nema veze drugi put
13 lip 2016, 23:57
o, pa hvala ti! to je nešto za mene

(bolje da vam ne pokušavam prepričati svoje "metode" i rezultate odljepljivanja cheesecakea s papira za pečenje

)
što se tiče mc vitie's keksa i količina iz recepta, tu sam štreber

uredno izbrojim kekse u paketiću od 250g (mislim da ih bude 17 ili 18), taj broj pomnožim s 4/5 da dobijem koliko keksa ima u 200g, pa ih onda toliko i uzmem.
ovo je inače jedna od 3 (pre)jednostavne torte koje se nalaze na mom redovitom repertoaru. odavno izbjegavam one kompliciranije, previše je tu stresa i raznih mogućnosti da ne ispadnu dobro
14 lip 2016, 00:29
gold dust je napisao/la:što se tiče mc vitie's keksa i količina iz recepta, tu sam štreber

uredno izbrojim kekse u paketiću od 250g (mislim da ih bude 17 ili 18), taj broj pomnožim s 4/5 da dobijem koliko keksa ima u 200g, pa ih onda toliko i uzmem.
tako ja uuuvijek
za sve
no imam dovoljno iskustva da ponekad i odoka radim
neke stvari ne mogu ispasti nejestivo
nije to bavrska krema ili karamel
17 lip 2016, 21:42
Ja ovo često radim.
Uvijek po prvom receptu sa vrha topica, osim što dodam limunovog soka i radim uvijek pola svježeg sira pola mascarpone.
Navodno je savršena, navodno, jer ja ju baš ne volim.
17 lip 2016, 22:53
da, meni je ispala fino
radila sam odokativnu naninu
to je totalno odokativan kolač
sad sam kupila sve vrste podloga i sve vrste fila
pa ću kombinirati
jedan dan sa maskarponeom i abc sirom
jedan dan opet kravlji sir
pa jemput skuta
imam za podlogu čokoladne čajne kolutiće a u kremu ću staviti komadiće čokse
imam i mc vities i petit berue
e pa sad ćemo probavati
dijelim također po susjedstvu
mm ne jede kolače od sira
ja pazim kolko pojedem
a djeca su mala
srećom, imamo dosta prijatelja koji to vole
26 lip 2016, 13:25

Nano, evo
naše torte!
Držala se tvog recepta iako mi je kalup fi 24

(zato je keksasti dio deblji), slikano u podrumu (sklonjeno od očiju familije

), na prirodnom svjetlu bi bila ljepša fotka (šumsko voće

).
26 lip 2016, 14:14
preeeeeeeefina
prelijepa
evo ja pećem treću
idefinitivno mi je nanin recept naj
iako je fin i masarpone kad se peče
al nanin je baš za ljubitelje sira
06 stu 2017, 21:39
sve sam pregledala i ne kužim koji sad recept da pratim
ali sam skužila da ide dupla doza
07 stu 2017, 08:56
Joj Mmar koja priča i tužna i smiješna.
Radim svoju verziju nešto između Emsine i Mircine ali možda zericu bliže Mircinoj verziji.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.