Odgovori

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 09:29

Aj pliz kopirajte mi taj od mirci i reci jel i on 2x
Ako je, kako se peče, koliko dugo

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 09:53

nije dupli - ovo ti je za 24cm kalup, a ako želiš 28cm onda stavi smjesu i pol.

200 g čajnih kolutića
50 g maslaca
2 žlice smeđeg šećera

500 g svježeg sira ili filadelfija krem sira ili kombinacije
4 cijela jaja
3 žlice šećera
sok od cijelog limuna
2 kisela vrhnja
3 žlice šećera
1 žlica ekstrakta od vanilije (ili 1 vanilin šećer)

Pećnicu ugrijati na 180°C.

Kekse, maslac i smeđi šećer pomiješati, žlicom ih utisnuti u maslacem namazan kalup promjera 24 cm te gai odložite ih u hladnjak dok pripremate kremu.
Sir, jaja, šećer i limunov sok dobro izmiješati el. mješalicom te uliti preko keksa.

Pecite ih u zagrijanoj pećnici oko 25 minuta.

Izmiksajte vrhnje, šećer i vaniliju te polako uz pomoć žlice, prelijte preko tople kreme
Vratite u toplu, isključenu pećnicu na još desetak minuta.
Dobro ohladite.

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 10:47

smjesa i pol
uh
sad to treba sračunat :hahaha

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 13:02

Ja ne vjerujem da još ima pitanja i nejasnoća!
:-b

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 14:46

nevenera je napisao/la:smjesa i pol
uh
sad to treba sračunat :hahaha

Ma daaaaj, pa nije to nista komplicirano

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 14:49

ma, mozes ti i poduplati ako ti je ovo problem :kino

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 14:57

uvijek radim tu Mircinu, bude odlična, jedino stavim onaj Vindijin sir iz mrežice, on ima mislim 800 grama, sve drugo radim po receptu, časna riječ :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 15:12

a ja radim po originalu samo sam otkantala amerikance i šećer u podlozi. :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

07 stu 2017, 22:55

Evo ja jupila ricotu beveze i sad vidum ovaj upis od mmar.
Jednostavno mi je malo premasno ako ide abc il philadeflija mmar da taj likmama recept

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 10:51

Držim se više-manje onog recepta s početka, malo nešto modificiran.
Uvijek koristim krem sir. :liza

http://cookam.blogspot.hr/2013/10/torta-od-sira-cheesecake.html

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 11:31

ja radim po tvom receptu Sole i ispadne bolja nego iz slastičarnice! :klanja

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 11:38

po izboru mojih (koji ne jedu cheescake jer ga ne vole) ovo je zakon. radila sam nekoliko puta i doslovno nestane :liza savršenstvo. nećak kaže da je to kao nutela. i radila sam s običnim domaćim kravljim sirom (svaki tjedan mi mljekarica donese friški sir)


https://gastro.24sata.hr/recepti/cisto-savrsenstvo-cheesecake-od-cokolade-i-ljesnjaka-19634

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 12:03

Solea je napisao/la:Držim se više-manje onog recepta s početka, malo nešto modificiran.
Uvijek koristim krem sir. :liza

http://cookam.blogspot.hr/2013/10/torta-od-sira-cheesecake.html

Po ovome ću onda

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 12:05

malamaja je napisao/la:po izboru mojih (koji ne jedu cheescake jer ga ne vole) ovo je zakon. radila sam nekoliko puta i doslovno nestane :liza savršenstvo. nećak kaže da je to kao nutela. i radila sam s običnim domaćim kravljim sirom (svaki tjedan mi mljekarica donese friški sir)


https://gastro.24sata.hr/recepti/cisto-savrsenstvo-cheesecake-od-cokolade-i-ljesnjaka-19634

Taman su mi došli lješnjaci

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 12:36

obzorim da slika govori više od riječi iliti u ovom slučaju romana u više tomova :lol :hahaha evo i mog čokoladnog :D

https://kruhai.blogspot.hr/2013/10/chee ... ladom.html

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 12:57

mmm, mirci, nemoj mi to raditi :shock ovo je verzija koju bih radila i jela (onu drugu sam samo radila)

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 14:32

Ja ne vjerujem da još ima pitanja i nejasnoća!
:-b

E baš ovo sam i ja pomislila. :hahaha

Mirci, slika je mljac, ali je meni originalna verzija ipak naj naj. Ova čokoladna mi je malo tu mač okusa.

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 14:36

ovo je verzija za čokoholičare i i one koji zapravo ne vole cheesecake :lol. Rijetko tko skuži dok ju jede da je to zapravo torta od sira ;). Taman za Nanu :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 15:07

nadicab je napisao/la:ja radim po tvom receptu Sole i ispadne bolja nego iz slastičarnice! :klanja


:yess

ponekad u podlogu dodam malo kokosa ili začine - đumbir, cimet...

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 16:38

Mirci je napisao/la:ovo je verzija za čokoholičare i i one koji zapravo ne vole cheesecake :lol. Rijetko tko skuži dok ju jede da je to zapravo torta od sira ;). Taman za Nanu :lol


:lol juniorka ne voli cheescake ali ovaj s čoksom i lješnjacima je mrljac i fakat nije vjerovala da u njoj ima sira ...kaže mi kolegica da je radila (po mojoj preporuci ovu istu) ali s mascarponeom :liza jaoooo kaže da su se "ubili" :mrgreen

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 16:40

mislim, ne moram posebno pisati da uvijek radim po solejkinom receptu :lol ako radim classic varijantu (to kad idem u goste kod nekog za kog znam da voli chees :nata )

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 17:38

izgleda da nije jasno da sam ja antitalent. meni treba pisati sve. baš sve. i što se podrazumijeva jer meni ništa nije nit jasno nit normalno
:hahaha

sljedeći tjedanje rođendan nikši i htjela sam napraviti tri vrste torti jer ne znam raditi kolače. jedino muffine/cupcakes znam. imam jedan jedini recept i ljudi padaju u nesvijest kako su dobri.

e sad, radila bih dakle soleinu tortu, jednu čokoladnu tortu koja je isto odlična https://www.coolinarika.com/recept/785213/ te će mi prijateljica napraviti ledeni vjetar. po meni dovoljno.

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 17:47

Neve, nema sanse da si veci antitalent od mene. Vrati se stranicu u rikverc i naci ces moj detaljan opis recepta, post od 13.6.

Re: sv. gral oliti torta od sira

08 stu 2017, 18:42

Nana1971 je napisao/la:bih :hahaha da se u forumsku arhivu spremi i neki moj recept :p

za kalup promjera 28 cm

podrobiti 300-400gr petit beurre keksa, promiješati s 200 gr otopljenog maslaca; natisnuti u kalup oblozen alufolijom ili bakpapirom

kilo svježeg sira umiksati s 5-6 jaja i i 6 žlica šećera (ako dodaješ limunov sok, mozda i malo više šećera da ne bude prekiselo); preliti preko keksa i ubaciti na cca 25 minuta u pećnicu na 180.

promiješati kiselo vrhnje sa šećerom (par žlica, ja sam prstom probavala jel mi fino da vidim kad je dosta) i vanilin šećerom (imala sam jedno vrhnje od 450 gr i jedno od 200 gr ili ml ili kako se već mjeri vrhnje u čašicama :lol ali mislim da su tu količine stvarno nebitne).

kad izvadiš kolač iz pećnice pusti ga nek se kratko ohladi i onda lagano prelij ovu smjesu zašećerenog vrhnja. nakon toga u ugašenu pećnicu vrati još desetak minuta (možeš i ne moraš, ovi sastojci ionako ne traže termičku obradu).

kad se ohladi, stavi u frižider ili zamrzivač na koliko god dugo možeš držati ukućane i sebe pod kontrolom.

imala sam i vrećicu smrznutih šumskih plodova u zamrzivaču, 400 gr - istresla u zdjelu, dodalala 4 žlice šećera, zagrijala do vrenja i tad dodala žlicu gustina razmućenog u deci vode, prokuhala par minuta dok se nije stislo. kad se ohladilo do mlakog dodala 2 žlice aceto balzamica (ili soka od limuna) , to nije neophodno nego ako imaš, prelila preko torte i vratila u frižider. i onda opet moraš čekati da se ohladi!

najteži je dio kod sv.grala to sto treba čekati da ga se smije načeti...

evo ga

sad nemam pojma koju bi
mislila sam od solee, jer mi njena vigorova čak uspije
onda mislila ovu s lješnjacima, jer taman imam lješnjake
sad ova verzija


:drink

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 08:10

Neve ovo nanino ti je bas lako. Odokativno i jednostavno


Meni su vam ti cokoladni cheescaceovi ko varanje. Onda je bolje neki coko biskvit nego sav taj sir. Zakamuflira mu se okus a meni je to steta

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 12:23

ne bih se slozila :D

to je prefini lagani kremasti čokoladni kolač i kad želiš i tražiš takav totalno je nevažno jel napravljen od sira ili slatkog vrhnja ili kuhane kreme. Važno je da je riječ o finoj čokoladnoj kremici. A ovdje je upravo o tome riječ.

No, naravno, onome tko baš želi kolač od sira i osjetiti okus sira, ovo nije izbor :D
Al je i dalje cheesecake jer je napravljen od sira na isti način kao i običan cheesecake :lol

Postoje i divni cheescakeovi od bundeve - ista stavr, to je za one koji traže fini bundevasti kolač :D

zapravo isto kao da za čokoladu sa napolitankama kažemo da nije čokolada ili nije napolitanka. A jedno je i drugo je :D. I meni prefino :D:

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 13:31

aaa, Mirci, ubijaš me. Sada ne znam koju tortu da ispečem za rođendan, tvoju ili ovu s lješnjacima :gaah

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 13:32

gle, neće vam ništa biti od dvije :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 13:33

ovu od ljesnjaka ja svakako moram probati :lol

Re: sv. gral oliti torta od sira

09 stu 2017, 14:04

neve, kad stignes napisi recept za muffine, ja uvik trazim nove :)
Odgovori