Sada je: 24 lip 2026, 09:39.

Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Mrđi » 22 sij 2013, 13:40

:p pul coveri... hm, dobro zboris.... nisu sve pelene, al s dojecim mozgom tesko je popamtiti. Iako cini mi se da prefold najbolje drzi...
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 22 sij 2013, 15:49

To misliš na Pupeko prefold? Kako ga stavljas..samo ga smotas u zastitne? On može jako puno tekućine upiti odjednom, pa mislim da kad malečki se popiša onda prefold stigne tu količinu brzo upiti a da ne procuri ;)

Ah prvo je muka po popišanim pelenama a onda pokakanim vrtićkim gaćama :lol
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la latica » 22 sij 2013, 16:14

nama danas stigle pelenice s babypura, toliko sam bila u žurbi da nisam ni stigla pogledat, čekaju me doma :) ali ono što mi je super i što ne vjerujem je da me nisu carinili, a bila je oko 300 kn vrijednost. ajde nek se jednom i meni posrećilo :joy
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 22 sij 2013, 17:11

latica bravo za carinu :rodj , ajd reci sto si narucila :mrgreen jesi li dobila i moj zaostatak?
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Mrđi » 22 sij 2013, 17:59

Da, mislim na Pupeko prefold.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la tastatura » 22 sij 2013, 18:11

Kolberg je napisao/la:tastatura ja moram nesto narucit izvana pa ti mogu uzet i BG, samo reci koju. A i uskoro idem u Brežice pa ti mogu isto kupit.


Oprosti, sad sam tek vidjela post :oops: Hvala ti puno na ponudi, trenutno moram ipak odustati od kupovine novih :( Ali možda koji drugi put :dada
tastatura
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 29 ruj 2012, 17:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Ana2010 » 23 sij 2013, 14:31

Pozdrav! Molim savjet. David mi ima vodene kozice i bas ih puno ima u pelenskoj regiji. Ima li smisla da privremeno predjemo na jednokratne ili bi od njih moglo bit jos gore?
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 23 sij 2013, 15:52

Ana nemam iskustva, no kozice bi se trebale susiti a ovdje imaju dodir sa urinom. Možda staydry ulošci ili često presvlačenje jednokratne :dunno
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 23 sij 2013, 16:04

Evo sad sam potražila na jednom forumu, mame uglavnom za to vijeme su prešle na tetra pelene plus zastitne, uglavnom zbog ovog ljubičastog čime se maže kozice izbjegava se platnene jer ostaju mrlje.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 24 sij 2013, 10:28

Evo BG će biti na pelenku :mrgreen

tastatura nemoraš se skrivati, :kima
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la latica » 24 sij 2013, 13:20

Kolberg je napisao/la:latica bravo za carinu :rodj , ajd reci sto si narucila :mrgreen jesi li dobila i moj zaostatak?


naručila sam dvije closeparent pop in od bambusa, onse divne sa printom :srca njih dvije i poštarina 320 kn, i eto valjda prvi pute bez carine ;)

a ne kužim na koji zaostatak misliš?

ana - nadam se da će D ubrzo bit bolje i da će broz sve brzo kao i kod seke :hug a za pelene stvarno ne znam...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 24 sij 2013, 14:18

latica imas pp

a ove sa printom su :le , ove godine bi trebali biti i novi printevi, bas me zanima kakvi
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Ana2010 » 24 sij 2013, 15:28

Kolberg, hvala na savjetima, a tebi Latice na lijepim zeljama. Presli smo ipak privremeno na jednokratne, ovako je manji dio koze pod pelenom. Stay dry pelena/ulozaka imam samo par.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la srečica18 » 25 sij 2013, 12:47

Znam da ču vam bit dosadna i sl. ali ovdje mi izgleda najbolje postavit pitanja :ajme
Koliko pp kod male bebe često mjenjate po danu a kako po noči :oops:
Pranje je na 60 stupnjeva s praškom za bijelu robu + alkoholni ocat jesam li dobro skužila? :oops:
S koliko je dana najbolje počet koristit pp,odmah po izlasku iz bolnice ili kad otpadne pupćić? :oops:
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 25 sij 2013, 13:03

Presvlacila sam otprilike svaka 2 sata osim ili kad se pokaka. Tako nekako radim i sada.
Perem kako si napisala, jedino u ocat dodam par kapi etericnog ulja. Duplo ispiranje.

Poceli smo kad je pao pupak, ali mogla sam i ranije jer sam imala pelenica koje nisu prelazile pupak (rodio se veliki, 57cm i 4.250kg).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la latica » 25 sij 2013, 13:12

mi smo počeli s mjesec dana, presvlačili smo se isto tako valjda svakih 2 h, ni ne sjećam se više, to ćeš ti već sama skužit, ne brini ;) ali mi smo noću dugo imali jednokratnu jer je mene bilo frka da tako dugo bude u mokroj, a nikad nije kakao noću tako da smo brzo prestali po noći uopće ga presvlačit, nego bi samo jeo i spavao dalje ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la nevenera » 25 sij 2013, 13:18

ja sam presvačila čim se pokaka a i inače svaka 2h, iznimka je bila ako spava. ako spava bih dodala deblji uložak pa nisam dirala. čim se probudi presvlačenje.
ima tema o presvlačenju pelene po noć - otvorih je baš ja :mrgreen http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=69832 dok god je kakao po noći sam presvlačila, nakon što je prestao nisam. sad spava po 12h (uz podoje) i ne diram.
damjan je mislim prestao kakati po noći s negdje 2 mj

srečica18 je napisao/la:S koliko je dana najbolje počet koristit pp,odmah po izlasku iz bolnice ili kad otpadne pupćić?
ja sam s tinom počea nakon 3 tjedna otprilike jer mu je sve bilo veliko a bili smo stalno negdje s njim.
s damjanom sam išla odmah ali je opet sve bilo veće pa kad sam dobila NB covere je bilo ok, koristila sam tetre i covere. kako se pupak sporo sušio ja bih pričekala drugi put dok en otpadne
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la penny » 25 sij 2013, 13:23

vidjet ces i sama da to s presvacenjem i vremenskim razmacima ovisi i o tebi i o bebi, ne sekiraj se s tim :kiss
a ovisi i od dana do dana

mi smo poceli odmah sa tetrama u bambino mio, jer nam je dugo trebalo da pupkic odpadne, a ta kombinacija mi je i bila niza nego pampersica
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la srečica18 » 25 sij 2013, 14:16

Super sad mi je jasnije Neve pogledat cu poslje taj topik tenks
Al neznaci da vas jos necu pilat s necim hahaha
E i jeli osim u Zd ima kakva radionica za Pp u Splitu i okolici jeli mozda znate?
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 25 sij 2013, 20:17

Cure ovdje ima neko ludo sniženje - Ana2010 ima i miosolo samo što crvena zapravo nije crvena nego roza - imam nju kod kuce.

http://www.kadulja.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=216&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=4
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la nevenera » 25 sij 2013, 20:38

srečica18 je napisao/la:E i jeli osim u Zd ima kakva radionica za Pp u Splitu i okolici jeli mozda znate?
moralo bi ih biti, samo pogledaj na netu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Ana2010 » 26 sij 2013, 09:22

Kolberg, hvala :). Vec sam ovih dana tu ubola, bas crvenu :ajme, pa David ima novu roza pelenu :hahaha. A polovne od rode sam uzela samo plave, roze nisam htjela... Ma nema veze..
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la penny » 26 sij 2013, 14:29

stigle su mi kolbergine(hvala :kiss ) male tots botsice, ajme sto su krasne,mekane :luv
jedva cekam da dodje guza koja ce ih nositi

sad jos i da pul cover od tots botsa ubodem, :joy
nece mi nesto otvoriti eko butik :/ na koliko se peru tots botsovi pulovi?

neki dan kad sam premetala robicu za bebu nasla sam i par pelena medju odjecom...
i odmah mi je sinulo zasto sam tolko volila covere od bambino mio...jer se mogu prat na 60, ako se ne varam :lol
tlaka mi je prat covere rucno...ili posebno... :oops:
osim vunenih njih mi nije bio problem ni prat ni lanolizirati...al njih sam i rjeđe prala jer se ne usmrde ko pulovi

ugl...jel znate od kojih jos firmi pulovi idu na 60?

joj i nasla sam crnu itty bitty aio...plisana, prekrasna...i po sjecanju, prilicno pouzdana aio
i sjetila sam se da mi je swaddlebee imala jedan od najljepsih krojeva i materijala....bas mi je bila medju najdrazima
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 26 sij 2013, 14:51

Penny bili su problemi sa serverom, sad je ok. TotsBots coveri se peru na 60, barem tako pise na njima.

Jos samo da slozim paketic za srecu, jossi razmisljam sto cu staviti unutra :kiss
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la srečica18 » 26 sij 2013, 15:24

Danas su u planu pripreme da vidim sto do sad imamo od malih to mi najvaznije.
Moram kupit tetre to jos nisam a nema di ih nema jeli imaju neke koje su vam bas bas super.
I narucila bu onih malenih od Babysaurus bas za pobrisat lice.
Moram priznat da se pelenama bas veselim hahaha koji frik sam postala sad razumim vase pisanje da pp nikad dosta hahaha
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la Kolberg » 26 sij 2013, 19:34

ja još uvijek imam jednu itti bitti i uvijek ali to uvijek nam curila sa strane, valjda nam je bila preuska :dunno

srečica misliš na tetru za povijanje bebe?
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Jesenska platnena parlaonica (24. dio)

PostPostao/la srečica18 » 26 sij 2013, 22:28

Kolberg je napisao/la:srečica misliš na tetru za povijanje bebe?

Da na te mislim za povijat i za svasta nesto oko bebe
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.