Sada je: 21 svi 2024, 01:39.

Zimska platnena parlaonica (33.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 21 sij 2015, 21:14

Ja sam stavljala ocat i sve pet nije se poslje nist osjetilo, a sad sam ih prala na 95° bez praska i ne smrde. Stavljam ponekad i sodu bikarbonu.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 22 sij 2015, 11:54

Mozda je glupo pitanje, ali kako perete vunu prije lanoliziranja. Stavite prasak
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 22 sij 2015, 13:50

Pročitala sam da se vuneni cover opere ko što i inače pereš vunu pa sam ja tako. U malo nekog deterdženta za vunu sam oprala i dobro isprala, lagano ocijedila i onda u smjesu za lanolinizaciju, sve po uputama i super ispalo, još drži!

Kod mene odsmrđivanje u tijeku. Napišem rezultate večeras... :zub
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2015, 15:25

I ja vunu prvo operem s nečim za vunu, nekad ručno, nekad u mašinu na program za vunu onda u lanolinu odstoji par sati i čim mi bude zgodno kroz dan ga ocijedim i stavim sušiti.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 22 sij 2015, 17:14

Oprala sam ga sa deterdzentom na ruke i stajao je u lanolinu sad se susi. Nisam ga dugo prala pa sam zaboravila, sad sam morala jer je smrdio.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 22 sij 2015, 20:24

Pelene uspješno odsmrđene - zasad. :yess
Evo šta je bilo. Nakon čitanja hrpe savjeta oko odsmrđivanja zaključila sam da je moj problem vjerojatno u tome što su mi zadnje 2 mašine pelena bile pune - pelene se nisu dobro ni oprale ni isprale, odatle smrad. :ajme i to u kombinaciji sa žlicom detrdženta naravno da nije moglo izać čisto. Za odsmrđivanje sam uzela 10 "opranih" smrdljivih pelena zajedno sa ulošcima i oprala na 60 sa pretpranjem i dodatnom vodom i žlicom i pol detrdženta. Mašina je bila puna do pola. Nakon tog pranja smrad je u potpunosti nestao. Dodala sam još 2 ispiranja za svaki slučaj. Onda u sušilicu da mi budu suhe za noćas.
Zbog smrdljivih pelena pojavilo se malo osipa... mažem sa Sudocremom, Bepanthenom... popodne smo bili u jednokratnima jer nisam htjela riskirat sa smrdljivim platnenim... osip nije prošo, ali nije se ni pogoršao. Idem sad stavit čistu platnenu, valjda će proć sad... :lebdi
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 22 sij 2015, 22:15

Isto u vezi pranja vune... Pročitala sam da nije preporučljivu vunu koju hoću lanolizirati oprati s običnim detergentom jer oni po defaultu sadrže omekšivače vode, što kao može smetati prilikom lanoliziranja (ostaje na tkanini i tako to...). S obzirom da nemam namjeru kupovati deterdžente "za vunu", jel mogu ja cover oprati sa šamponom za kosu? Jednom prilikom sam dobila upute od cure koja oslikava svilu da nek ju perem u šamponu, da je to naj za svilu, a s obzirom da na tim specijalnim deterdžentima obično piše "za vunu i svilu", mislim si da mogu tako i vunu :mrgreen Kaj mislite?
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 23 sij 2015, 11:26

Morena, stvarno ne znam za šampon i vunu...

Kod nas se osip povukao preko noći! :D Odsmđena bambus konoplja odradila je svoje kako treba.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 23 sij 2015, 16:19

ja vunu perem u baby šamponu. nemam ništa za vunu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 23 sij 2015, 17:21

E super, tak sam i ja namjeravala s nekim baby šamponom.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la penny » 27 sij 2015, 08:49

i ja sam sa baby samponom, sad imam neki super mirisljavi za vunu iz dm-a sa lanolinom, (svejedno lanoliziram ofkors)
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 27 sij 2015, 12:14

Nama je jutros vuneni cover osvanuo malo pokakan... :ajme procurilo. :whew pa slijedi pranje i lanoliziranje. :gaah
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la marijask » 27 sij 2015, 21:33

Cure gljivice, Jakov ih ima na guzi, mažemo Plymicolom već tjedan dana, bilo je odlično, ništa se nije vidjelo, do danas, opet crvenilo i ranice! Jel moguce da su gljivice ostale u pelenama?
Oprala sam ih na 95 prije par dana...
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la penny » 27 sij 2015, 23:00

mi smo neko vrijeme vodili borbu plymicolom i belodermom(ak se dobro sjecam) i cistili rivanolom , bili i u jednokratim, no nista nije pomagalo
edit: smo bi se odjednom povuklo...a isto tako i vratilo..nekoliko puta

ja jedva cekam da mi se 2vunena covera uprljajju, neda mi ih se ponovo prati ciste a pre-lanolizirla sam ih, masne su ko od putra :lol to mi se vec ljetos jednom dogodilo..ne kuzim kako, al eto
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 28 sij 2015, 10:22

Cure, po čemu su prepoznatljive gljivice u pelenskom području? Nisam upućena... :dunno Nama se povremeno pojavi malo pelenskog osipa sa unutrašnje strane bedra (samo na jednoj strani), shvatila sam da pomaže ako to mjesto redovito mažem Bepanthenom.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 28 sij 2015, 11:37

Ja mislim da tim gljivama ogoduje i taj zaostali deterdzent u pp. Plus vlaga i toplina, jel.

Taj osip bude nesto kao crveni plikovi, veci ili manji, a nekad se sve i spoji. Imaju jasan o opipljiv rub, kao prsten recimo na dodir. Koza se moze i prhutati i oraniti do te mjere da djetetu ide krv. I ne prolazi samo od bepanthena.
Dosadan je, zna se vracati nekoliko puta pa izgleda kao zacarani krug.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 28 sij 2015, 13:35

Liv Tyler je napisao/la:Taj osip bude nesto kao crveni plikovi, veci ili manji, a nekad se sve i spoji. Imaju jasan o opipljiv rub, kao prsten recimo na dodir. Koza se moze i prhutati i oraniti do te mjere da djetetu ide krv. I ne prolazi samo od bepanthena.
Dosadan je, zna se vracati nekoliko puta pa izgleda kao zacarani krug.

Liv, jel se ovo odnosi na pelenski osip ili na gljivice?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 28 sij 2015, 14:52

Ako se radi o gljivicama, jako je bitno da kad se nečim maže (plimycol, canasten, što već) da se tretira barem još deset dana ili 2 tjedna nakon što se svi simptomi povuku, inače nikakve koristi od terapije. Mislim da Liv govori o gljivicama, makar ih je nekad teško skužiti. Ali ako su gljivice povuku se brzo nakon mazanja s kremom protiv gljivica.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la marijask » 28 sij 2015, 20:28

Mažem Plymicolom vec 10 dana, bez iznimke 3 x dnevno, i bilo je odlicno, proslo skroz, naravno mazala i dalje svaki dan, ali od jucer ujutro opet se vratile, danas je bolje, crveno je, ali barem nema ranice! Ako je do zaostalog deterdenta, pokusati cu prati bez icega pa cu vidjeti!
Inace cesto kaka, 3-4 stolice dnevno ima i makar ga odmah presvucemo, bas se crvenilo pojaca nakon kakanja!
Drzim ga i bez pelene, iza svakog presvlacenja, kada stavim pelenu jedno vrijeme je i bez zastitnih, brisem samo vodom, cekam da se posusi, vise ne znam sto bi drugo mogla!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 07 vel 2015, 11:15

Cure zanima me vaše mišljenje o bebysaurus peleni i Dotinim Snapi snail, AIO hybrid, AI2 pelenama.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 07 vel 2015, 11:47

Ja imam babysaurus, ali stari kroj (sad su navodno drugačije, uže između nogica). Jedino još nisam skužila koji je to model koji imam, onaj neki bb :conf Uglavnom, imam spliticu, tri uloška koja se kopčaju drukerima, jedan za pelenu, ostali jedni za druge. Upijaju super (posebno kad su sva tri, navodno može i za noć, ali to se nisam usudila), pelena je pedantno i precizno šivana, stvarno bez greške po tom pitanju. Meni ne smeta, ali malo je šira između nogica. Kod tog modela jedino mi smeta što su one gornje uši (na dijelu koji dođe na trbuh) dosta široke - pelena se smanjuje presavijanjem, pa valjda zato. Uglavnom, kad je povećana, onda mi smetaju bebaču, taman mu nemrem preko prepona to namjestiti kak spada. Ali sam se domislila pa ih presavinem da budu uže, i sve štima. Uzela sam ih rabljene, mislim da su izdržljive. Jedino da su na tom dijelu koji smeta više rezane, bile bi mi puno draže.

Doti nemam, previše mucasto za moj ukus :hahaha Ali fora su mi te hibriduše.

E, u recenzijama pelena tu na forumu nema naših domaćih pelena koje su sad trendi, sad dosta tih šivalica ima obrt i izdaje račune, jel se mogu i te recenzije ubaciti? ;)
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 vel 2015, 12:13

ako te zanima kakva je neka pelena možeš pogledati topik o ocjenjivanju pelena postoji velika mogućnost da ih je netko ocijenio
npr ja sam ocijenila mutt like model i bb like model na zadnjoj stranici pa baci oko

ukoliko netko želi ocijeniti ono što ima dobro da piše tamo tako da nam je sve na jednom mjestu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 07 vel 2015, 12:27

Ok bacit cu pogled tamo. Jedna stvar jos konoplja nova ili rabljena??
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la nevenera » 07 vel 2015, 14:24

čija? meni je konoplja bambus od flafi vrh :bis
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 07 vel 2015, 15:28

I meni je flafi k/b zakon. Ja sam uzela rabljene, nove su mi se skupe činile. Ali te "rabljene" su bile možda samo par puta korištene, još su bile mekane i flafaste (ono kad ljudi prodaju cijeli komplet pelena jer se nisu našli u pp). Inače nemam ništa protiv rabljenih pp, samo da su lijepe očuvane.

Jedino smo sad u fazi da po noći puno cica, budi se, puže po kinderbetu i svašta... Ubacujem tetru čak i u te flafice... Noviji model (onaj s dugačkim uloškom) mi je super kad tak skombiniram, ali onaj stariji model s dva uloška mi je naknap s tetrom, plići je nekako.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 08 vel 2015, 12:36

Mislila sam uzet novu sa kreativnog kutka, a nasla sam i rabljenu na prodaju eh neznam čija je :ajme
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la morena » 08 vel 2015, 12:47

Nemam konoplju od KK, ali veli frendica da je uzela dodatne uloške za pp od konoplje (flis?), da upijaju odlično!
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la Janja » 08 vel 2015, 15:29

Evo sad sam se dogovorila za dvije KK konoplja+bambus rabljene, stare nekoliko mjeseci, izgledaju super.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la SuperNova » 09 vel 2015, 11:30

Babysaurus imam bb like i mutt like nove, kupljene prije par mjeseci -odlične pelene, potpisujem nevenerinu ocjenu na temi ocjenjivanja pelena :dada
Flafi konoplja bambus također odlična pelena, koristimo je za noć i nemam zamjerke zasad. Radi se o novom flafi kroju sa duuugim uloškom na presavijanje.

Mene također zanimaju domaće šivalice tj. njihove pelene jer nemam još nijednu i uopće se ne snalazim pošto ih ima puno pa potičem mame koje ih koriste da ocijene pelenice, pogotovo one s kojima su zadovoljne (podrazumijevam naravno da rade i prodaju legalno) Posebno me zanimaju Al2 modeli npr. Baby Sara ili Kreativni Kutak? Kakve su, koje su cijene?
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Zimska platnena parlaonica (33.dio)

PostPostao/la latica » 09 vel 2015, 11:41

ja nemam nijednu domaću pelenu, jer uglavnom ima pelene od prije ere domaćih proizvođača :mrgreen

ja sam opet u limbu platnenih, sve ju nekako stišću i ostavljaju tragove i nisam zadovoljna, a mislim si da ćemo se uskoro skidat iz pelena i ne da mi se sad kupovat i tako. kad se skinemo iz pelena, sve ću ih prodat i razdijelit, odlučila sam, neću ih čuvat. ako i budem odlučila još jednu bebu jednog dana, kupit ću nove, ove su svoje dale.

nego, pitanje za razmatranje - jel problem akos e pelene smrznu? ja ih sad već neko vrijeme držim u kanti ispred vrata od dvorišta i sad sak skužila da su se smrzle neki dan kad je bio minus. mislim da je to za bakterije dobro, jer ih dezinficira, ali ne znam jel utječe kako na materijal, mislim na covere i to?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.