
bozicni - 2008.
Sada je: 24 lip 2026, 10:14.
bas sam sinoc virila da vidim ima li topic jer je vrijeme za trazmisljanje sto i kako


rekla sam da neću pretjerivati ali sam na godišnjem od 21.12. 


.


sandram je napisao/la:Ja svake godine kazem da necu pretjerivati, a onda me ponese...



dobro je, odlicno sam stratala u ovaj topik 
doduše, ja taj kolač znam pod nazivom kravlje oko.

)
možda ih i napravim ove sam se godine opskrbila orasima.
jel postoji neki recept bez sirovog jaja?
- zato ih sad ne radim da mi se djeca ne nacvrckaju 
Solea je napisao/la:sandram je napisao/la:Ja svake godine kazem da necu pretjerivati, a onda me ponese...
x

Crazy Daisy je napisao/la:ja sam izvukla jedan prastari i super jednostavan recept za kvazimedenjake i trenutno sa davimo u njima
MEDENO SRCE
1,5 jogurt čaša šećera
1,5 jogurt čaša mlijeka
2,5 jogurt čaša brašna
3 žlice ulja
1 žlica dodatka za medenjake (kotany)
5 žlica pekmeza (neka je rjeđi i kiseliji)
1 mala žlica sode bikarbone
Sve izmiješati i izliti pola smjese u tepsiju, staviti da se zapeče. Premazati sa pekmezom, gore naribati 100g mliječne čokolade. Izliti drugi dio tijesta i ispeći do kraja. Preliti čokoladnom glazurom. Rezati na kocke.
Kome se da može kolač narezati i pojedinačno kockice prelijevati glazurom. Tako je efektniji.

Kris2 je napisao/la:Potice, ja u takve suhe kolače koji se ne kuhaju, izbacim jaje i sipnem malo više ruma za povezivanje- zato ih sad ne radim da mi se djeca ne nacvrckaju

Crazy Daisy je napisao/la:ima tih smjesa začina za medenjake raznih proizvođača - svejedno je![]()
mala napomena: pekmez ide i u tijesto i za mazanje.



Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.