Sada je: 24 lip 2026, 15:22.

Laura,38tjedana 49cm 2880g

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la olja2208 » 18 tra 2010, 12:45

..divno je ovo procitati, kako se sve ipak moze dobro zavrsiti :srca
..stric, nadam se da ce i kod vas biti sve dobro :hug
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stric » 18 tra 2010, 12:57

nadicab je napisao/la:
M-CMTC syndrom,epilepsija(??), hidrocefalus,sum na srcu,nerazvijeni neuroni na mozgu zbog kojih se sve ovo i dogada. Mislim da je cak i previse bolesti. Zasto da se maleno preslatko bice muci? Pa ni odrasla osoba ovo nebi izdrzala a kamoli beba.

ne, krivo misliš - ako sudbina ili Bog želi da ona živi, ona će živjeti jer će imati nekog razloga za to.
epilepsija se tretira lijekovima, to je jedna od najčešćih neuroloških bolesti na svijetu i ljudi sasvim OK funkcioniraju
hidrocefalus - operativno se ugradi shunt i opet sve OK funkcionira
šum na srcu - uglavnom ga imaju djeca nedonoščadi jer se srce nije zatvorilo - sredi se samo od sebe ili operacijom.
Neuroni će se razviti uz poticajnu terapiju.
Sve ovo gore navedeno + teško oštećenje mozga i vida ima moj sin - danas je odlikaš redovne škole, 3. razred. Moje najveće blago :srca

Hvala na toplim rijecima.

Ima pola mozga nerazvijeno. Kako da nesto razvijes sta se MORALO razviti u prva tri mjeseca trudnoce?
Glava natice svaki dan. Da ti pokazem sliku,nebi vjerovao.
U dva dana je izgubila 200g. Kao odraslima 10kg dnevno. Naocigled propada i nema joj pomoci.
S time su se slozili docentica pedijatrije,neurologinja,neurogirurg i svi pedijatri.

Glava joj natice jer se nesto dogada unutra. A sta,neznam.

Mala je veliki borac i ne predaje se. Nemogu vjerovati. A sta da radimo kad joj se nemoze pomoc? Nema lijeka,nema terapije za nesto sta se nije razvilo.
Stric
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 12 tra 2010, 17:39

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 tra 2010, 13:10

http://today.msnbc.msn.com/id/36032653/ns/today-today_health/

Ova curica opovrgava sve teorije.

Ipak stiskam palceve za malog borca.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stric » 18 tra 2010, 13:43

Stefanova_mama je napisao/la:http://today.msnbc.msn.com/id/36032653/ns/today-today_health/

Ova curica opovrgava sve teorije.

Ipak stiskam palceve za malog borca.



Gledao sam to na tv-u. Svaka joj cast.

Ali,mi smo u Hrvatskoj,a ne u Americi gdje su doktori puno vise sposobniji i 10godina su ispred nas...
Stric
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 12 tra 2010, 17:39

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 tra 2010, 14:16

Kako god, neka vam je svima Bog u pomoci.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stric » 18 tra 2010, 14:59

:kiss :hug :hug
Stric
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 12 tra 2010, 17:39

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la IINA » 19 tra 2010, 08:07

:hug
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la r.nata » 19 tra 2010, 18:16

:hug
Najbolje stvari u zivotu nisu stvari.

(Promijenjen nick iz ren.ci u r.nata)
r.nata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 07 tra 2009, 22:58
Lokacija: u mislima

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la sretna mama23 » 19 tra 2010, 22:50

:grligrli
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Janja » 20 tra 2010, 21:26

Ja se ipak nadam da ćeš nam donjeti lijepših vjesti. Žao mi je malene mišice. :hug Uz tebe smo :grligrli
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la bones » 21 tra 2010, 00:35

jako mi je žao zbog male Laure :place i ne znam što reći osim da se nadam da će ipak stanje ići na bolje :hug , a vama svima da se držite :grligrli
Doria 23.09.2009.
slika
Avatar
bones
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 444
Pridružen/a: 03 tra 2010, 00:05
Lokacija: Rijeka

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Mamidji » 22 tra 2010, 09:38

Stric, kako je Laura?
ja sam mama koja je s Laurinom mamom ležala u bolnici nakon poroda i moja F. je 2 dana bila na fototerapiji i infuziji (zbog zutice) u inkubatoru pokraj Laurinog.....htjedoh samo reci da mi je beskrajno zao sto mala preslatka Laurica mora to sve prolaziti i zelim svima vama koji ste uz nju, a i njoj samoj, da vam Bog da snage za sve bitke koje su pred vama.......
puuuuuno mi pozdravi Laurinu mamu i posalji joj :hug :kiss !
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la LTL » 22 tra 2010, 12:53

kako je laura? :hug :hug
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Ivy26 » 23 tra 2010, 13:18

Znam da treba puuuno vibri,ali isto tako i pozitive obitelji...ne treba gubiti vjeru,možda je malena borac veći nego što mislite.
Navijam da se javiš s dobrim vijestima i zato~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13380
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Madir » 25 tra 2010, 22:35

Stric kako je Laura? :hug
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Liv Tyler » 28 tra 2010, 22:39

:hug
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la boysmama » 28 tra 2010, 22:41

Stric se ne javlja... ne sviđa mi se to :/

~~~~~~~~ da sve ipak bude dobro završilo sa malom Laurom...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la mirnela » 29 tra 2010, 00:17

i ja se nadamobrome...
mi žene ponekad i šutimo... no, to nikako ne znači da i onda nemamo kaj za reći... slika
Avatar
mirnela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 356
Pridružen/a: 07 pro 2005, 15:45
Lokacija: u 4 zida obiteljske sreće... ČK

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Stric » 29 tra 2010, 01:44

Ej ljudi... Nisam se javljao jer sam poceo radit ponovo da nemam previse slobodnog vremena razmisljat o stvarima o kojima ne zelim...Onim losim..Nema jos nikakvih novosti,situacija je ista kakva je i bila. Nema apsolutno nista novoga. Stanje nepromijenjeno. Brat bas i ne zeli puno razgovarat o svemu tome. Postujem to.

Eto,javim vam se jos...

Pozdrav svima!! :mah
Stric
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 12 tra 2010, 17:39

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Madir » 29 tra 2010, 13:09

:hug
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Laurini » 03 svi 2010, 17:07

pa eto i nas roditelja da se nadovezemo iz prve ruke..dakle sve sta je brat(stric)napisao je vise-manje tocno samo sto nije nedonosce jer je rodena sa 38tjedana..
stanje je nepromijenjeno dakle i dalje nam ne daju nikakve sanse za oporavak niti prezivljavanje samo sta neznaju do kad ovakvo stanje moze trajati a nas to izluduje i osjecaj je katastrofalan kad znas da moras cekati ono najgore a nemozes to ubrzati a niti pomoci nego se samo moliti da sto prije ode andelima i da se ne pati u tom inkubatoru...
Vec je tri tjedna i 3 dana od kad se muci i vidno propada,samo kako i glavica naotice ne gubi u gramazi ali se vidi da mrsavi ostali dio tijela i izgleda katastrofa i glavicu kako god da namjeste,uvijek pada na isto mijesto i pocela je dobivat ranice(dekubituse)od lezanja tako da neznamo sta da radimo i sta da mislimo vec samo cekamo i cekamo ali samo nazalost lose vijesti...
Leona 01.04.2007.
Laura 09.04.2010. - 02.04.2011.
Avatar
Laurini
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 140
Pridružen/a: 03 svi 2010, 16:47
Lokacija: Zagreb

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la SanjaMK » 03 svi 2010, 17:14

uf :hug
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la pokahontas » 03 svi 2010, 19:10

Nekoliko puta sam već pisala i brisala ovu poruku, ali mi je sve zvučalo nekako prazno...Zato, jedan veliki :hug i držite se!
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la Madir » 03 svi 2010, 19:16

:hug
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la LTL » 03 svi 2010, 20:58

tako mi je jako žao :place :hug
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la mamainana » 03 svi 2010, 21:00

:hug
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la kukić-mukić » 03 svi 2010, 21:03

Blagi Bože :place mislim na vas...
"Mama, volim te ko pet avijona"
"Teta će mi dati slanog šećeraaaa"
kukić-mukić
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 06 ruj 2009, 18:25

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la juhu-juhu » 03 svi 2010, 21:30

Joj užasa.Tako je teško bilo što reći i čovjek nezna što poželjeti u takvom trenutku,osim da se to malo biće nepati, ali kako se ono kaže čudni su puti božiji. :hug
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la sretna mama23 » 03 svi 2010, 21:58

:place
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Laura,38tjedana 49cm 2880g

PostPostao/la nevenera » 03 svi 2010, 23:01

:place :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.