Sada je: 24 lip 2026, 14:17.

Nosni aspirator Arianna-iskustva?

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 06 ruj 2011, 07:24

znači ona plastična šprica iz apoteke.
i djeca se ne bune previše na to???
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Vindaloo » 06 ruj 2011, 10:14

a čuj.. bune se više kad ne mogu disat jer im je nos zaštopan.
ništa mu/joj neće bit ako malo istrpi par sekundi, sve za veće dobro.
Avatar
Vindaloo
Vindija Westwood
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 06 lis 2009, 22:31

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la danni » 06 ruj 2011, 10:22

Arianna nosni aspirator je kod nas zakon :mah
stariji zorno pokazuje mlađem kako se to radi i da ništa ne boli,
ali mlađi bježi.
sad se čak boji i usisivača ali to traje 3 sekunde :mrgreen
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la mrs. eastwood » 05 lis 2011, 11:11

evo da se ovdje prikacim:

uskoro bismo trebali na put (15 dana...hotel, ect.)...
vrlo smo šmrkljavi pa razmišljam da kupim nosni aspirator na baterije. mislila sam ovako tipa nešto
imamo ovaj na usisavac i to je super, ali mi ne igra za na put!

iskustva?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la lara.b » 06 lis 2011, 11:14

Po mom iskustvu bolje drugi nego prvi na slici.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 lis 2011, 11:47

Nosefrida-
-video http://www.youtube.com/watch?v=h6D1zYQF2dA

ne znam bi li ja to mogla :ajme
mislim, tako povući? inace je to meni palo na pamet da sklepam u kucnoj radinosti. jer je to najtiše rješenje!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 20 lis 2011, 12:20

stalno je mojoj kćeri nos pun. nikako da ga očistim. posaugsm ga sa Nosi aspiratorom nakon što nakapam fiziološku i kad podoji iliza kojih pol sata evo ga opet pun sluzi i šmrklji.

kakao da znm da li je prehlada ili hunjavica ili normalno
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la danni » 20 lis 2011, 12:22

ja izgubila ona obadva nastavka za arianu :ajme
cijelo ljeto nismo upotrebljavali i sad nema tih nastavaka :ajme
jel se to može možda posebno kupit :roll
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Madir » 20 lis 2011, 12:57

:dunno
nam je jedan puknuo, pratim sa znam i ja nabavit ako ima.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la † Sanika » 20 lis 2011, 14:22

I mi imamo Ariannu i super zadovoljni.
No, kako vi odrzavate tu plastiku?
Ja nastavke operem u sudjerici s vremena na vrijeme, ali ovu cijev ispirem samo pod vrucom vodom, a povremeno stavim malo octa.

I perete li cijev usisavaca (pravog, na kojeg stavite Ariannu) nakon nekog vremena? Nama se strasno usmrdi, pa ju isperem domestosom.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Miki » 20 lis 2011, 14:30

ispirem vrućom vodom i povremeno stavim u Izosan otopinu (napravim od onih granula - to imam i za inhalator)

što se dijelova tiče, već više ni ne znam koliko smo ih izgubili (najčešće negdje na putu) - ali budući da mi Arijanu nabavljamo u Mađarskoj gdje košta 45-50 kn (ovisno o tečaju forinte), jednostavno kupimo novi aspirator (taman nam i ova cijev već postane bljakasta - jer moram priznati kad su jako prehlađene, ne da mi se svaki put detaljno ispirati nego onako samo malo isperem)
već smo ih promijenili 4 i platili ih sve koliko kod nas košta 1 :roll
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la lara.b » 21 lis 2011, 09:12

Mi imamo 1 te istu arianu već 2 godine (kupili u dm-u) ali sad mu više moram priznat i ne treba.
Perem odmah, vruća voda i špric octa...ovisno koliko je često koristimo, prokuham svako par pranja.
Grozno jedino izgleda što cijev od kamenca pobijeli, mada još pazim da ju objesim da se iscijedi.
Al nije to bitno, važni je da služi svrsi..i to jako dobro.
I nismo gubili dijelove pa ne znam ima li za kupiti...al čisto sumnjam.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 21 lis 2011, 13:34

koliko puta dnevno se može s time novorođenčetu nos čistiti. čini mi se agresivno ipak.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la brigita » 21 lis 2011, 16:25

mi ga imamo i super je

btw neku noć me probudio plač djeteta iz susjestva, ččujem usisavač i nakon pola sata tišina ;)


mene brine jel se može pokvariti usisavač od toga, ako dosta stavljaš fiziološke
Avatar
brigita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 24 srp 2011, 16:59

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Vindaloo » 21 lis 2011, 21:50

pčelica_maja_23 je napisao/la:koliko puta dnevno se može s time novorođenčetu nos čistiti. čini mi se agresivno ipak.


mi smo ovisno o potrebi, prva dva dana prehlade svaki put kad se nos napuni (bar 4-5 puta kroz dan, ako ne i više), obavezno pred svako spavanje. kasnije po potrebi.
ne brini.. nije agresivno, najgora je buka usisavača a sam aspirator je stvarno bezopasan.

vezano za tvoj gornji post.. normalno je kad nos ne curi. sve ostalo su varijacije laganih prehlada, hunjavica.. s temperaturom je jača upala.
Avatar
Vindaloo
Vindija Westwood
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 06 lis 2009, 22:31

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la zumba » 31 lis 2011, 13:20

Moj K. se isto jakoo boji usisavača, pa tako i tog aspiratora. Kupili smo ga bili kad je još bio beba, i svaki put se urlao i tresao kad bi ga "saugali", tako da sam jednostavno prestala. Radije nek šmrlji nego da mu ostane trauma, jer se doslovno tresao svaki put kad bi vidio aspirator. Za sada ga ne gnjavim, pokušavam naučit da ispuše, bezuspješno :) ali ću pokušati opet sa ususavačem kad malo naraste i zaboravi.
zumba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 17 lis 2010, 20:44

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Lorena82 » 05 sij 2012, 09:27

I mi imamamo Ariannu i super smo zadovoljnji. :dada

mislim da mu nikak drugačije ne bi mogla očistit nos i sve živo bi mu otišlo u uho, tako da nas Arianna spašava.
dok je jako prehlađen i ima guste šmrklje saugam ga 3 puta dnevno (ležečki, iz jedne nosnice vućem a u drugu špricam fiziološku).
to mu se baš i ne sviđa :gaah ali kaj se mora mora se.

uglavnom mi mu nekad uštekamo usisavač i damo Ariannu i onda si on kao sam čisti sjedečki. :cool

jako smo zadovoljni i mislim da ovi na baterije em jako puno koštaju em nisu tak efikasni.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la mrs. eastwood » 05 sij 2012, 10:04

ovi na baterije su u stvari da samo ociste ove smkrlje koje se vide u nosu ili one koje su vec iscurile do pola van. mi te ionako maramicom vadimo :ajme

ovaj na usisavac je skroz druga prica od tog baterijskog.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la rucho » 08 sij 2012, 17:19

brigita je napisao/la:btw neku noć me probudio plač djeteta iz susjestva, ččujem usisavač i nakon pola sata tišina ;)


jel plac il urlike?..... ako su urlici to smo girica i ja.... ;)

evo sam se zalila na jednom drugom pdf glede ariane.... jer moj klicko neda cistit nos radije stenje zastopan.... a bez fizioloske usisam punu cjevcicu.... a stalno strahujem da mu nisam polomila nos jer su doslovno gladijatorske borbe dok se cisti.... mm ga jedva drzi.... ali je zaista odlican koliko toga usise.... i sebi sam probala al kako mi je nosnica sira od cijevi nije bas uspilo.... :mrgreen

usisavac nam nije riknuo (zasad) i ne ne cistim cijev a smrkljomat samo isperem u vrucoj vodi..... a kako je plav ne uklapa se u boravak pa ga redovito rolam iz i u ormar... :mrgreen
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la musaikarlo » 30 sij 2012, 18:02

I mi kupili, spasilo nas...
:dada ...kad je bio prehladen, usisavac se nije iskljucivao iz uticnice...kombinirali sa inhalatorom kompresorskim, i dijete se preporodilo. Ako ikome treba, imam br.od covjeka, mislim da je iz Varazdina ako se ne varam, kod njega je Arianna 80 ak kuna. Ja od njega narucila...eto...
kad se smijes mili sine smijat ce se s tobom svi, al' kad budes zaplakao plakat cemo ja i ti...
musaikarlo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 24 srp 2011, 21:14
Lokacija: Slavonija

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la alkemicar » 13 vel 2012, 13:51

ja imam Braunov na baterije i to je bilo ok dok je bio jako mali

Al pozlatila se Ariana i tko je izmislio :klanja :klanja :klanja
definitivno 'must have' tko ima djecu
moje skromno mišljenje
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la kittyilevin » 23 svi 2012, 19:37

podižem temu - trebao bi nam novi aspirator arianna. u ovaj nam se uvuklo vode u onu dugu cijev, pa se ta voda (jer ju je nemoguće posve osušiti) upljesnivila :ajme
ne znam može li se gdje kupiti kod nas taj aspirator? (vidim da je musaikarlo govorila o nekome iz varaždina, je l' to stoji?)
pozdrav i hvala!!!
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Sreca najveca » 23 svi 2012, 19:55

Mozes ga kupit skoro pa u svakoj boljoj ljekarni. Jedino kaj je tri put skuplji nego u sloveniji. Kod nas 200+ kuna, a tamo 10€.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la kittyilevin » 23 svi 2012, 20:54

thanx, sreća najveća. znači, put slovenije ;)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Sreca najveca » 23 svi 2012, 21:31

Pa ako vam nije problem, nazovi u baby centar i provjeri je ima. Odmah si uzmes dva.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Roza » 23 svi 2012, 21:55

Ja san narucila na ebayu, nekih stotinjak kuna i btw iman bebu od samo dva miseca i vec nas spasava!
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la kittyilevin » 24 svi 2012, 14:35

Roza je napisao/la:Ja san narucila na ebayu, nekih stotinjak kuna i btw iman bebu od samo dva miseca i vec nas spasava!


pa da! ebay. :5
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la Diami » 24 svi 2012, 14:36

Prije mjesec dana ih je bilo u Slo u babycentru/Brežice, tri razne varijante. Pazi da ne zgrabiš kao ja zabunom onaj od 20€ umjesto jeftiniji, skoro je isti paket.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la kittyilevin » 24 svi 2012, 19:24

diami, idemo sutra. nadam se da ćemo ga naći! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Nosni aspirator Arianna-iskustva?

PostPostao/la kittyilevin » 25 svi 2012, 18:03

kupili. 15 eura - 20 posto. ok.
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.