Sada je: 28 ožu 2024, 10:56.

Palčica Mila

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Palčica Mila

PostPostao/la anav » 12 pro 2012, 12:26

Evo i ja sam se odlučila prijaviti na ovaj forum pošto imam malu Palčicu Milu .
Ovo je ukratko naša priča: Nakon borbe s neplodnošću i nakon 2 AIH-a i 2. IVF-a ostala sam trudna, sreći nije bilo kraja kada sam ugledala nalaz bete. Jednostavno nisam mogla vjerovati da sam napokon trudna. Na prvom UZV-u gin. je vidjela jednu točkicu i naručila me opet za tjedan dana jer je još bilo rano za otkucaje... Na drugom UZV-u ugodno iznenađenje, pojavila se i druga točkica i oba dva srčeka su treperila. Našoj sreći nije bilo kraja.. nakon toliko muke dolaze nam blizanci... Uopće nisam imala mučnine ni bilo kakve probleme... Tjedni su prolazili i saznali smo da nam dolaze dečko i cura. Cura je uvijek bila živahna, a dečko miran. U 18. tj. trudnoće otvorila sma se za vršak prsta i rađena mi je serklaža. Od onda sam cijelo vrijeme boravila u krevetu, bebe su lijepo napredovale, ritale se... 12.10.2012.u 25. tj . trudnoće dolazim na kontrolu kod svoje gin. i ona me odmah šalje u bolnicu jer mi je vodenjak prolabirao o bila sam otvorena 3 cm. Gin. u bolnici me odmah upućuje u Petrovu jer kod nas u bolnici bebe nebi mogle preživjeti ukoliko dođe do poroda. Stižem u Zg i tamo sam već bila otvorena 7 cm. Tamo su me smjestili u predrađaonu i dali tokolizu. Drugo jutro počinju trudovi, tokoliza je i dalje tekla i dobila sam normalbel, malo se smirilo. Dr. mi radi uzv to jutro i gvoori da je svaki dan koji izdržimo bitan jer sam u 25. tj trudnoće. Ali taj dan popodne započinju jaki trudovi i ja se još više otvaram i porod je neizbježam, dobila sam još jednu injekciju za sazrijevanje pluća kod beba. U pola 7 navečer me vode u rađaonu,buše vodenjak i ubrzo dolazi na svijet Mila, ona je bila okrenuta glavicom prema dolje, čujem njezin prvi plač koji je bio tako blag, a ona tako mala. Za dvije minute opet jaki trud i dolazi Sven isto je zaplakao, on je bio poprečno okrenut i njega su morali okrenuti da bi išao van.Obje bebe bile su duge 32 cm i 770 grama. Ubrzo izlazi posteljica i dr. mi govori da me moraju uspavati jer je posteljica malo rastrgana pa da sve očiste. Budim se i vidim da na ruci imam samo jednu narukvicu i bojala sam se najgoreg. tada do mene dolazi dr. koa mi govori da Svena više nema, srce mi se slomilo :place . Mila je na respiratoru i bori se za život. Unaprijed me dr. upozorava da su i njene šanse jako male jer je nezrela. Bila sam toliko utučena, moj Sven je sada anđeo ali nešto u meni mi je govorilo da se moram držati zbog Mile. Drugo jutro mi dolazi dr. reći da bude Mila preseljena na Rebro i da je mogu ići pogledati prije. Odmah zovem supruga da dođe u Zg da i on vidi našu malu palčicu. Taj prvi susret s njom... bila je tako mala ali ipak je mahnula s ručicom. Nakon 3 dana me otpuštaju iz petrove i odmah jurimo kod naše princeze. Sada je svaki dan gledam kako raste... Prošla je puno toga... S 9 dana imala je operaciju crijeva na kojoj je odrezan komadić crijeva i izvađene su stome na trbuščiću gdje sada kaka. Onda neko vrijeme mir i onda je probleme počeo raditi duktus. I s mjesec i pol dana ona je sad bila opet prošla operaciju. Netom prije operacije počeli su problemi s bubrezima i nije mokrila i sva je naotekla... Trenutno ju to sada muči, jedan dan mokri, drugi ne...ali opet znam da bude ona i to pobjedila... Uvijek molim Boga da ju čuva i njezin mali brat koji je sada anđeo. Držim se zbog nje, ona mi daje toliku snagu, kada mi se nasmije, kada maše s ručicama i nogicama. Imala je krvarenje 3. stupnja - leukomalaciju... Dr. nam je rekla da su moguće posljedice tog krvarenja. Još je uvijek na respiratoru. Jedva čekam dan da možemo zajedno biti kod kuće i maziti se po cijele dane. Nadam se da bude taj dan ubrzo došao.

Evo nakon mojeg podužeg pisanja molim vas ako netko od vas ima iskustva s leukomalacijom i koje su to točno posljedice?
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Vicky & Mama » 12 pro 2012, 12:35

ja nemam iskustva, ali ti šaljem jedan veeliki :hug i vibram i :moli da sa malom palčicom bude sve uredu :xmaskiss
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Palčica Mila

PostPostao/la rusulica » 12 pro 2012, 12:35

Nemam iskustva, plačem na post i vibram svom snagom svijeta da sve bude najbolje što može biti :hug
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Palčica Mila

PostPostao/la zvrka » 12 pro 2012, 12:41

javit će se netko sa iskustvom sigurno, ja samo šaljem puno ~~~~~~~~~~~~~~~ :hug :hug , da mala palčica ide hrabro naprijed i svaki dan bude sve bolje...
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Sreca najveca » 12 pro 2012, 14:28

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ vibram za palčicu :luv
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Palčica Mila

PostPostao/la pulse » 12 pro 2012, 15:04

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za mrvicu :luv
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Britney_25 » 12 pro 2012, 16:44

Jako me rastužila tvoja priča ali znam da će biti sve u redu!I mi imamo susjedicu koja se rodila sa 700 gr u istom tjednu i prošla je svašta i evo je raste , vesela bez ikakvih zdravstvenih problema. :hug
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~1 :kiss
Sunce moje malo 2010
Sunce moje manje 2013
Avatar
Britney_25
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 646
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:49
Lokacija: Pri morju :)

Re: Palčica Mila

PostPostao/la lillivanili » 12 pro 2012, 18:53

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se mrvica izbori za svoje mjesto pod ovim nebom i bude svima radost
Andjele, sklopi okice i u tami noći pronadji svjetlo mjesečine da ti obasja snove i u njih dovede one zbog kojih se vrijedi sutra buditi!
Avatar
lillivanili
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 663
Pridružen/a: 08 tra 2011, 17:37
Lokacija: Sto juznije to veselije

Re: Palčica Mila

PostPostao/la nadicab » 13 pro 2012, 11:23

draga, dobrodošla. čestitke na rođenju bebica i iskreno saučešće za Svena :hug
Super je vijest da si dobila injekciju za pluća, da je Mia na Rebru i da nema niti jednu nestandarnu komplikaciju (sve što navodiš su očekivane komplikacije) jer s očekivanima se liječnici zbilja znaju dobro boriti, pogotovo na Rebru.
Tko ju vodi? Nama je jako puno pomgao dr Filipović i dr Kniewald, kao i psihologica Grubić. Svakako se njoj obrati, ona je svima nama puno pomogla.
Piši, pitaj sve što te zanima :hug
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mmm3m » 13 pro 2012, 21:26

Jako mi je zao sto prolazite kroz sve to.Posto imam djevojcicu rodjenu u 25 tjednu znam kako je to.
Svaka beba je posebna,tesko bilo sta kazem.Na Vama je da vjerujete doktorima i da se nadate najboljem.Mila je mala bebica,treba vremena da se kockice sloze.Saljemo Vam puno pozitivne energije sa zeljom da Mila cim prije dodje kuci :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 14 pro 2012, 10:07

Hvala vam svima od srca.

Nadice, vodi ju dr. Dasović, žena je stvarno puno toga napravila za nju jer je rekla da je ona iz Petrove dovežena bez protoka i praktički mrtva.. Imala je i pneumotoraks i žuticu, pa se onda javio taj problem s crijevima jer je komadić crijeva strulio i s 9 dana je imala tu operaciju. Tada su joj davali šanse da to preživi svega 5-10%. Dr. nam je rekla da će se te stome zatvoriti prije nego bude otpuštena doma. Prekjučer je bio okulist i za sada nema znakova retinopatije ali još je rano za to sve..pa bude kontrola opet kroz 2 tjedna... Zadovoljna sam koliko dr. rješavaju probleme, jedino me jako boli kad slušam samo neke crne prognoze tipa: ona ima male šanse, ona bude možda kao biljka.... Ja sam svjesna od dana kada se rodila da je mogućnost nekih posljedica velika ali jednostavno vjerujem u svoje dijete jer je veliki borac...Svaki put kad oni sumnjaju u nju ona im pokaže da se opet izborila. I ne mogu i ne želim razmišljati o svemu crno i misliti da moje dijete ne bude dobro uopće kako nam je dr. savjetovala pa da bude lakše kao da se onda iznenadimo. Ja mislim pozitivno, u sebi imam realnost. I spremni smo za posljedice jer ona je naše dijete i uvijek budemo za nju napravili i omogućili joj najbolje.
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Miki » 14 pro 2012, 10:46

dobro nam došla
iskreno saućešće zbog gubitka malenog Svena i čestitke na Mili

vibram da mali borac što prije dobije ove prve bitke i da se mazite doma :hug
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 17 pro 2012, 11:58

Molila bi savjet od mama čija su djeca isto prerano rođena... da li je od koje od vas dijete imalo problema s mokrenjem?? Mila nam je jučer opet prestala mokriti. Opet je počela naticati. Nikako da se posloži to mokrenje... Par dana mokri pod lijekovima i onda prestane. Probali su raditi hemodijalizu ali nije uspjela jer Mila ima manje od 5 kg. Teško mi je gledati kada tako jako natekne da čak udvostruči svoju težinu,ona ne može okice skroz otvoriti već mjesec dana... Strah me da ne postane imuna na lijekove :place
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mamma4 » 17 pro 2012, 12:47

ne znam koliko ti mogu pomoći,moje dijete nije prerano rođeno,ali imali smo problema s mokrenjem u prvim danima života.On je rođen s hidronefrozom 1/2 stupanj na lijevom bubregu.Kod njega su se ti problemi uočili par dana nakon rođenja,počele su mu nogice naticati i rekli su da se ne izmokrava dovoljno,ali isto tako da bi to trebalo proći jer kao mokraćni kanali još nisu dovoljno prohodni i da to baš i nije tako rijedak slučaj.Pretpostavljam da tvoja curica ima malo veći problem iz tog razloga što je dosta ranije rođena pa s tim ima i dosta nerazvijeniji mokraćni trakt,ali iskreno se nadam da će se i to riješiti kroz neko vrijeme kako je bilo i kod nas.Nama je to trajalo još par dana kad smo došli iz bolnice i onda su otekline splasnule.Mi se i dalje redovito kontroliramo kod nefrologa na Rebru,još smo se borili i s e.coli,ali polako sve dolazi na svoje mjesto i to je najmanji problem! Iskreno se nadam i vjerujem da će i kod vas taj problem uskoro nestati! :hug
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 17 pro 2012, 12:52

Nama je dr. rekla da ne znaju razlog njezinog nemokrenja jer joj je tlak u redu(uvijek iznad 40), Mokrenje joj več duže potiču s Lasixom i Manitolom i onda ima dana kada jako puno mokri i onda najednom prestane i ne mokri čak do 30 sati... Cijelo vrijeme ima kateter. I ja se nadam da će se to stabilizirati jer kada počinje naticati desi se to da joj i koža puca već :place
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mamma4 » 17 pro 2012, 13:00

Dali su joj radili UZV? Moj je rođen u terminu,u 40-om tjednu i imao je taj problem,pretpostavljam da je rođen ranije vjerovatno bi bilo u većoj mjeri...možda i nije neko veliko oštećenje na bubrezima,ali kod nje tako malene se to tako manifestira :dunno Moj je mokrio cijelo vrijeme,ali nekih par dana nije dovoljno pa se to nakupljalo u nogicama.Nije bio na ljekovima nego se to samo stabiliziralo nakon par dana i onda su otekline splasle. A mišica mala,nadam se da to ne bude još dugo trajalo!Ljubim ju :kiss
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 17 pro 2012, 13:05

Za uzv ne znamo jer nam dr. daje dosta šture informacije ali vjerujem da su joj radili... I ja mislim da je kod nje situacija gora jer je još nezrela, ona je sada kao u 34. tj. trudnoće, a rođena je u 25. tj. Puno ti hvala i ja se nadam da će se situacija stabilizirati,
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mamma4 » 17 pro 2012, 13:12

Poznato mi je to njihovo "zataškavanje" informacija,i nama su to radili u Petrovoj...vidiš da nešto ne štima,oni šute,a ti sva na iglama!Izluđivalo me to! :gaah Samo budite hrabre i javi novosti!
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: Palčica Mila

PostPostao/la lara.b » 17 pro 2012, 14:34

Miki je napisao/la:dobro nam došla
iskreno saućešće zbog gubitka malenog Svena i čestitke na Mili

vibram da mali borac što prije dobije ove prve bitke i da se mazite doma :hug

x

:hug
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 17 pro 2012, 15:28

Mila nam nije dobro :place . Sad smo telefonski razgovarali s dr. i kaže da još ne mokri i već je opet došla na 3 kg. Danas su došli i nalazi koji pokazuju da laički rečeno "ne raste", koliko sam shvatila tijelo ne proizvodi kalcij i fosfor... Pojavila se krv u trbuhu za koju dr. misli da je stresni ulkus...I ne resorbira hranu i zato je stolica vodena. U aspiratu je nađena gram pozitvna bakterija ali joj ne smiju dati antibiotik u normalnim dozama zbog bubrega... Toliko sam jadna, u jednom danu toliko loših vijesti :place
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la zauvijekmama » 17 pro 2012, 15:37

:place
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mmm3m » 17 pro 2012, 16:04

Neznam sta da kazem osim da molim Boga da Vam bude u pomoci :(
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Palčica Mila

PostPostao/la mamma4 » 17 pro 2012, 17:39

Ana :hug
Molimo se za tvoju mrvicu!
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Zira » 18 pro 2012, 11:25

:hug mislim na vas i dragu mali Milu :hug
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Miki » 18 pro 2012, 11:28

:hug šaljem sve vibre svijeta da sve bude OK :hug
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Nina334 » 18 pro 2012, 12:53

~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~ za Milu
Roko, 15. 02. 2007.
Avatar
Nina334
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1079
Pridružen/a: 28 lis 2005, 13:38

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Ruža ljubavi » 18 pro 2012, 15:06

malo dobrih vibrica i od nas za hrabru curicu Milu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:hug
slika
Avatar
Ruža ljubavi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2011, 16:34
Lokacija: okolica Vinkovaca

Re: Palčica Mila

PostPostao/la Britney_25 » 18 pro 2012, 18:39

Mila, srce malo, molim Boga da izdržiš i da sve bude u redu. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ana :grligrli
Sunce moje malo 2010
Sunce moje manje 2013
Avatar
Britney_25
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 646
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:49
Lokacija: Pri morju :)

Re: Palčica Mila

PostPostao/la anav » 18 pro 2012, 20:58

Hvala vam svima od srca :kiss

Ovako, danas smo bili u Zagrebu kod naše princeze. Ona je propiškila :srca
Razgovarali smo s njezinom dr. o informaciji koju nam je jučer rekla da ona "ne raste". Danas nam je ipak malo više objasnila pa je to na kraju ovako, svaki puta kada se desi neka komplikacija ona ne raste... Kaže da u tome svemu i bubrezi imaju veliku ulogu i svaki puta kada ona prestane piškiti da ne raste ali kada se to posloži onda raste. To do sada nikada nisam čula ali evo izgleda da ćemo puno toga još naučiti. Zato mi je bilo čudno kako ne raste kada je rođena s 32 cm, a sada je već puno duža.Njena dr. kaže da je Mila kao pahuljica, još je nezrela i osjetljiva ali da je pravi borac. . Danas je opet bio okulista i rekao je da će morati na lasersku operaciju očiju ali da još nije ništa alarmantno. Samo da ona nama sve to izdrži i da nam se čim prije oporavi. :srca
anav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 12 pro 2012, 11:55

Re: Palčica Mila

PostPostao/la crna ofca » 18 pro 2012, 21:38

super za malog borca :joy :joy :joy

i još malo dobrih vibrica
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Expresička 2012 slika zimski mirišljavko 2015 slika
Avatar
crna ofca
hobitska stopala
 
Postovi: 722
Pridružen/a: 17 tra 2012, 13:24
Lokacija: zagrebačke spavaonice

Sljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.