Sada je: 24 lip 2026, 13:01.

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 12 ožu 2013, 22:32

Floribunda je napisao/la:tinchy imas moj naklon do ispod asvalta.torte su ti savrsene...


Hvala :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la beammama » 13 ožu 2013, 10:31

pčelica_maja_23 je napisao/la:bornice daj slike tih sa slagom jer ja uglavnoom koristim šlag i škicam ticino!!!

X i ja isto.
Jedino sam prije koju godinu Amadeju žapce radila od ticina jer nije bilo gotovih za kupiti.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 14 ožu 2013, 22:01

hvala puno ,puno si mi pomogla,dobro da sam pitala,inace bi ko zna sto kupila..
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 14 ožu 2013, 23:30

Evo me, ostala sam dužna Flor neke linkove i svoja iskustva:

Od boja koristila sam Americolor, dosta nijansi i sa svima sam bila zadovoljna, jako su intenzivne. Čak sam i prste obojala. :mrgreen
Americolor - boje u gelu
Flomastere nisam koristila ali ti svejedno vidi da li ti se isplati i koja kombinacija. Oni su super za detalje ako se crta lice ili sl.
Jestivi flomasteri

Alat za oblikovanje ovaj koji ima Dora u ponudi ima na ebayu puuno jeftiniji i ako misliš ubuduće pravit bilo što toplo preporučam da uzmeš od tamo ili ako imaš koga vani da ti pošalje.
Isplatit će ti se sigurno. Ja pravim samo torte za svoje kikiće i to mi je dovoljno.

I još nešto, one boje koje ima uzet u sprejevima sam shvatila da su za te neke zračne kistove kojim se boja već složeni tičino na torti. Ali to je za osobne potrebe mislim malo too much money. Više je za profiće. I one koji se baš bave prodajom torti.

Što se tiće filmića na youtubu za izradu torti s tičinom samo ukucaj "fondant birthday cake" i izbacit će ti milion filmića pa slobodno biraj po temi i likovima koji te zanimaju najviše.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la beammama » 15 ožu 2013, 11:44

borniceeeeeeeeeeeeeeeee, čekamo fotke. Ne moraju biti savršene da bi bile lijepe, a za ideju (što je naslov topica) prolazi sve.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 15 ožu 2013, 14:34

beammama je napisao/la:borniceeeeeeeeeeeeeeeee, čekamo fotke. Ne moraju biti savršene da bi bile lijepe, a za ideju (što je naslov topica) prolazi sve.
X
cekamo! :dada
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 15 ožu 2013, 14:45

pčelica_maja_23 je napisao/la:bornice daj slike tih sa slagom jer ja uglavnoom koristim šlag i škicam ticino!!!


Ma ne bi se uklopile u ovu ovdje raskos... Ali mene nije sram pa cu ih potraziti:lol.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 16 ožu 2013, 08:55

:kima
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 15:58

evo bornice, ja jedva cekam da vidim tvoje torte sa slagom,
iako ih jako dugo pravima nikakav sam majstor za dekoraciju.

inace, sinoc sam imala drugi ticino pokusaj, vidjet cete,
nije proslo najbolje pa sam puno, puno improvizovala. :ajme
da podijelim i negativno iskustvo, mozda nekom bude koristilo,
naime, imala sam fondan masu, nije sad pravljena, ali problem je bio u boji, kotristila sam neku no name u gelu, pa kad nisam dobila zeljenu crvenu, dodala sam istopljenu u prahu (onu vulgaris-Eterika), tak da je po mom misljenju smjesa postala prezasicena bojom i secerom jer sam dok sam mijesila tijesto morala dodavati i secer,
drugi razlog za neuspjeh je, mislim, to sto sam premalo zagrijala masu u pocetku pa mi nije bila podatna u startu kakva mi je bila npr. masa za prvu tortu, i cak taj dio fondana koji sam i ovaj put upotrijebila (a od prve torte).
kad sam pokusala razvuci ticino nije bilo sanse, tijesto je pucalo i trgalo se, nije bilo sanse da se razvuce za prekrivanje.

nisam uspjela kontaktirati ove iz Dore, pisala im poruku ali nisam dobila odgovor,
a nisam ih zvala, za sljedeci uradak cu si naruciti boje kod njih i dobro se pripremiti jer ni crna (koju sam na kraju nasla) a ni crvena ne budu kako treba kod ovih manje kvalitetnih proizvođaca.

uglavnom, epilog cijele epizode sa fondanom (a bome je trajala do u sitne sate i bome sam se iznervirala :znoj ) je da sad imamo veliku zutu buba-maru i malu crvenu :mrgreen (tu smo upotrijebili onu propalu fondan-masu), daleko su od savrsenih ali ih ipak budem pokazala.

moje veliko dijete me utjesilo, rekla je da se njoj te zute buba-mare u prirodi bas sviđaju. :)

sutra imamo 2 torte, jednu za velike goste koji dolaze ranije i za male kasnije,
pa cemo imati i iglu ukrasen slagom, tu se isto necu proslaviti :ajme , tek sad idem dekorisati. :znoj
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 16:05

i da, tackice smo obojali kistom jer nismo dobili dobru crnu.

da mi je to prvi pokusaj jako bih se obeshrabrila i mislim da se ne bih opet usudila, ali ovako cu si dati jos koju sansu jer ona prva torta nije bila tako losa. :p
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 16:13

Staviti cu slike, mislila sam cu moci s moba ali ne mogu, pa mozda veceras sjednem za komp:).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 16 ožu 2013, 19:02

evo jedne moje nove... :) slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 19:47

jao :luv
koliko detalja! :srca
koliko ti je trebalo vremena da napravis to sve?
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 20:00

kiki i lara :le :nesvist

i kako da ja pokazem ove svoje nespretne uratke, uh :znoj

ali evo:

barbie:
slika

spiderman:
slika

dvorac:
slika

igralište:
slika

zeko:
slika

davidova prva torta:
slika

i ova mi je draga :luv :
slika
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 20:04

ma daj, koji nespretni, divne su torte :buket , posebno barbie, moje cure bi otkinule na nju.
vidi se koliko truda je ulozeno, meni ti slag dođe jako zahtjevan i nepredvidiv.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 20:07

da, slag zna biti premekan, pretvtd... jos ja ne koristim biljni nego pravi, pa zna zezati. ali klinci su sad gledali sa mnom slike i iznova se odusevili, kud ces bolju potvrdu :luv .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Bubidea » 16 ožu 2013, 20:07

nespretni? :lol
nemoj biti smijesna, ovo je predivno, predivno :le
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 20:11

hvala :kiss .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 16 ožu 2013, 20:14

moj bi na spidermana okinuo
odlično :buket
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 16 ožu 2013, 20:38

meni su osobno draze torte sa ticinom...na fifi sam odlipila...presavrseno...

radila i ja neke sa slagom,al nista posebno...nisam niti slikala,prva prava mi je u biti ta marlboro... bas sam ponosna na nju...
sad u 4 mjesecu je krizma jednoj curi i spremam se napraviti nesto spektakularno...a sto??neman pojma
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 16 ožu 2013, 20:59

mozete li me uputiti,koje boje koristiti da bi te dobili ticino boje koze? ili ima vec za kupiti gotovu smjesu takve boje,pretpostavljan,crvena?zuta?

hipotetsko pitanje?dali postoji neka boja,koju bi ja iskoristila na nacin da cijelu figuru napravin u bijeloj boji i onda u bojan tim bojama
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 21:01

Floribunda, i meni su u biti ljepse torte s ticinom ukrasene, tvoj marlboro je boli glava dobar :le . Ali meni je ukusniji slag...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 21:19

evo i mojih buba-mara:
mala i velika buba-mara
buba- lori i buba -sofi ;)
slika

slika

slika

editirala velicinu fotke.
Zadnja izmjena: olja2208; 16 ožu 2013, 21:31; ukupno mijenjano 1 put/a.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 16 ožu 2013, 23:12

mmar, hvala. :)

mmar je napisao/la:ne mogu si ni zamislit da to nacrtam
X
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 16 ožu 2013, 23:27

Olja, ako si i imala problema s bubamarama, rjesila si ih bez greske, prekrasne su, samo sto ne polete :le . Koju tortu/smjesu si radila?

A za crtanje na torti, davno kad spidermana radila dosta sam proucavala, i mislim da sam prvo isprintala, pa cokoladom na najlon preslikala, pa u skrinju pa na tortu. Nije neka mudrost. Kao sto na dvorcu 'erik' lijepo pise, isti princip.

Ma naravno da su mi torte super i naravno da su nespretne, puno tu ima gresaka, ali nema veze.
Hvala na pohvalama :luv .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 16 ožu 2013, 23:54

curke ....hvala na pohvalama....
bubamare su preslatke... :)
ma sve naše tortice su predivne...
hm ...olja dobro pitanje ...koliko mi je vremena trebalo za ovu torticu ..pa jedno 12 sati rada...sa pečenjem,ukrašavanjem i figurama...otprilike...ja to volim precizno... :)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 17 ožu 2013, 12:07

kiki za Fificu :5

Bornica torte su ti odlično ispale!! :up
Ja sa šlagom isto ne bi znala tako lijepo. Previše je osjetljiv za mene.
I zato mislim da bi ti tičino išao savršeno. :dada
A i uostalom ne mora se jest, ja ga uvijek maknem s fete. :mrgreen

olja :le
Da nisi napisala ne bi se uopće reklo da je bio kakav problem. Ali to su te kuharske tajne koje samo kuhar zna.
Meni je jedne godine tako sve pošlo krivo što god je moglo i nije i onda kad su svi na degustaciji hvalili tortu jednostavno nisam doživila ozbiljno. A onda sam shvatila kako oni zbilja ne znaju kako je išla priprema i bilo mi je malo lakše.
Jesi imala ovakav kalup za oblik ili?

Flor mislim da bi boja ivory mogla proć kao boja kože. Naravno nijansiraš koliko ti treba.
Što se tiče gotovih obojanih smjesa mislim da bi trebalo bit svih boja samo ne znam ima li to u npr. Dore za uzet. U sjećanju mi je ostala bijela koju onda ionako moraš obojat.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 17 ožu 2013, 15:50

jel postoji tu kakva tema ,biskviti,kreme koje idu sa ticinom???

zanima me radila sam vanilij parfe kremu,al mi ni se dopala,pa sam je mislila iskombinirati sa vocem,mislim da parfe cokoladna krema i obicna ova vanilija bi bile super kad bi same isle,jer mi se cine suhe kad se stisnu,medjutin dali bi parfe krema pustila sok ako bi u nju stavila voce??

biskvit koristim samo svoj,jer jedino u njega virujen to je biskvit koji mi je dala jedna slasticarka,jedino me sad zanimaju kreme i varijacije ,koje bi mogla iskombinirati...

bubamare su predivne...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Floribunda » 17 ožu 2013, 16:28

mozete li mi preporuciti alat za dekoriranje ticina,izradu figurica,znate oni stapici sa kuglicama na vrhu i svakvi nastavci ima...
gledam,i nesto ili nema na zalihi ili je 300 kn set...neznam sto ,nisam pametna...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 17 ožu 2013, 16:48

Imam ja doma na kompu link koje idu, stavim kad dođem doma
Koliko sam shvatila ide bilo što s biskvitom gore, da je dovoljno čvrsto

Za alat imaš dosta toga na e-bay
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron