Nažalost, kod nas su u manjini i bijele ploče, a kamoli tek pametne ploče. A ako škola i ima pametnu ploču ili je slabo koristi ili nikako jer
Za korištenje pametnih ploča u nastavi potreban je velik angažman profesora koji će priređivati i osmišljavati vođenje nastave. Profesori trebaju istraživati mogućnosti interaktivne nastave preko softvera koji se stalno nadopunjavaju novim opcijama. Možda je u tome i neki razlog zbog kojeg se stanoviti broj profesora protivi implementaciji pametnih ploča u nastavi, čak i u školama koje ih posjeduju.
U našoj (sada bivšoj) OŠ Denisov razred je imao pametnu ploču koja se nažalost koristila samo umjesto bijelog platna za projektor.

samo takvim.
(toliko o formulaciji
)
on je baš jedan od onih profesora koji razviju kod djece ljubav prema predmetu






i prosla je prvu radionicu. Malo reci da je odusevljena
.