Sada je: 25 lip 2026, 03:15.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 12:12

Nanoibeba je napisao/la:da, i mani je drago da su upali ovi sa 79, nešto bodova.

Znači ipak mi je mali dobru granicu rekao 83,5?

I ja sam mislila da će biti viša


Bila je čak za jedno mjesto niže granica. Sad ih je na granici nekoliko s istim brojem bodova.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 12:20

koji smjer ti je uzeo?
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 12:23

Ma ne znam definitivno. Non stop drnda po tim izbornima. Dvoumio se između A i C. Ne znam što će na kraju ostaviti za finalni odabir.

Koliko je odjeljenja predviđeno za svaki od smjerova?
Koliko to uspiju ispoštovati i kad se to zna u koji je upao?
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 12:27

nemam pojma - i on je mijenjao. A ja ne provjeravam, pa sada nemam pojma. Kad se te liste zaključavaju? Da provjerim na vrijeme
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 12:29

Sutra u podne.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 12:33

hvala
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 13:06

da odgovorim na skorpino ranije pitanje, u Prelogu je trenutno granica 77,83, nije se puno dizala u odnosu na ranije
na matematicku lucijanku uopce nije utjecalo
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 05 srp 2016, 13:10

Berta je napisao/la:da odgovorim na skorpino ranije pitanje, u Prelogu je trenutno granica 77,83, nije se puno dizala u odnosu na ranije
na matematicku lucijanku uopce nije utjecalo

Jel možeš vidjeti bodove zadnjeg za Prelog dvojezični?
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 13:14

Jel možeš vidjeti bodove zadnjeg za Prelog dvojezični?

71,49 trenutno
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 05 srp 2016, 13:16

Berta je napisao/la:
Jel možeš vidjeti bodove zadnjeg za Prelog dvojezični?

71,49 trenutno

Hvala.:)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 05 srp 2016, 13:19

Berta, to je dosta niže od normalnog Preloga?
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 13:27

Cathy je napisao/la:Berta, to je dosta niže od normalnog Preloga?


očito ;)
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 05 srp 2016, 13:36

Berta je napisao/la:
Cathy je napisao/la:Berta, to je dosta niže od normalnog Preloga?


očito ;)

Ne vidim ove godine bodove, tako da zato pitam.:)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 05 srp 2016, 13:37

a jel tko vidi X. matermatički i III. matematicki?
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 13:38

77,83 u "običnom" prelogu, 71,49 u dvojezičnom
ne znam zašto je tako velika razlika, tj zašto je toliko manji interes za dvojezični

ja vidim X dvojezični matematički ako te zanima, redovni ne
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 05 srp 2016, 13:42

pa, napiši i za njega, iako me više zanima redovni :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 05 srp 2016, 13:47

X dvojezični matematički 73,91 trenutno
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 13:48

Trebali su stAviti da miocu prijemni nosi i vise, ovak je premalo i opet ko je imao 80 b je u prevelikoj prednosti.
Pa za sad se nis posebno nije odrazio prijemni na ostale matematicke gimnazije u odnosu na lani i predlani. Cak je sve isto. Titus je lani trebao 78,8 a predlani 79,9 to je sve tu negdje, isto i ostale gimnazije. Za sad. Steta sto se ne vidi koliko je onih s 80 b dobilo 1,5 b na prijemnom .

Kakvo je stanje u opcim i jezicnim ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 14:08

Dobri andjeo je napisao/la:Trebali su stAviti da miocu prijemni nosi i vise, ovak je premalo i opet ko je imao 80 b je u prevelikoj prednosti.
Pa za sad se nis posebno nije odrazio prijemni na ostale matematicke gimnazije u odnosu na lani i predlani. Cak je sve isto. Titus je lani trebao 78,8 a predlani 79,9 to je sve tu negdje, isto i ostale gimnazije. Za sad. Steta sto se ne vidi koliko je onih s 80 b dobilo 1,5 b na prijemnom .

Kakvo je stanje u opcim i jezicnim ?

za 1,5 bod je napisalo troje djece. Zašto misliš da su to baš oni s 5,0?
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Nanoibeba » 05 srp 2016, 14:08

Dobri andjeo je napisao/la:Trebali su stAviti da miocu prijemni nosi i vise, ovak je premalo i opet ko je imao 80 b je u prevelikoj prednosti.
Pa za sad se nis posebno nije odrazio prijemni na ostale matematicke gimnazije u odnosu na lani i predlani. Cak je sve isto. Titus je lani trebao 78,8 a predlani 79,9 to je sve tu negdje, isto i ostale gimnazije. Za sad. Steta sto se ne vidi koliko je onih s 80 b dobilo 1,5 b na prijemnom .

Kakvo je stanje u opcim i jezicnim ?

za 1,5 bod je napisalo troje djece. Zašto misliš da su to baš oni s 5,0?
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 05 srp 2016, 14:20

Ne mislim. Al bilo bi zanimljivo vidit tko je ( u smislu bobodova) tak slabo napisao i dal je to netko s 80 b .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la † Volvo » 05 srp 2016, 14:22

Kome bi bilo zanimljivo? Secirati to troje klinaca koji su se zeznuli prilično na tom testu?
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:27

5 bodova je maksimum dozvoljen, nije do odluke Mioca, nego je na razini ministarstva.
Ipak se može napraviti neka pristojna selekcija, ovisno o uspjehu na prijemnom, svi su sa 79 bodova imali izvrsne šanse.
Ono što je baš bez veze, sad ispadaju razne "nepravde", mala od frendice pisala prijemni u miocu, prvi izbor joj je Tituš. Ima 79,60 (tako nešto otprilike). U Mioc je upala jer je dobro napisala prijemni, ali ne želi. Želi Tituš, u koji od danas više ne može, jer nema 80 čistih.
Tako da gledano šire, da postoje djeca koja su izvrsna po svemu, ali imaju eto tu anomaliju da im Mioc nije prvi izbor, spuše svoj prvi izbor :( Šteta.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:29

To dal je napisao loše test neko s 80 ili sa 79 bodova je potpuno irelevantno, znamo da je pol tih 80 bodova navučeno kroz godine i to je tak.
Tek kad i druge jake škole uvedu prijemni bit će čišća i pravednija situacija.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la palunkica » 05 srp 2016, 14:31

Upravo sam ja to komentirala neki dan. Da prijemni nosi premalo bodova. I da, ti superodlikaši koji bi se inače upisali u MIOC su zeznuli neke druge škole.

Vjerujem da druge godine Tituš ima prijemni. A gdje je 5ta? Pala joj popularnost?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:32

V se digla s bodovima, al nije na 80.
Najviše se digao Tituš, i Prelog rekla bih.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 05 srp 2016, 14:32

V se digla s bodovima, al nije na 80.
Najviše se digao Tituš, i Prelog rekla bih.
Ne znam za 3. matematički...
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 14:38

palunkica je napisao/la:Upravo sam ja to komentirala neki dan. Da prijemni nosi premalo bodova. I da, ti superodlikaši koji bi se inače upisali u MIOC su zeznuli neke druge škole.

Vjerujem da druge godine Tituš ima prijemni. A gdje je 5ta? Pala joj popularnost?


Razlika je za cijeli bod u Titušu u odnosu na lani, II i V su se digle malo, za 0.2 boda. Problem je u tome što su to sve teške finese između onih iznad i ispod crte pa ti zbilaj mora doći lođe da se sa 79.5 bodova ne možeš upisati u željenu školu.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2016, 14:39

Dobri andjeo je napisao/la:Ne mislim. Al bilo bi zanimljivo vidit tko je ( u smislu bobodova) tak slabo napisao i dal je to netko s 80 b .



Ima onih sa 80 bodova koji su napisali loše, ima isto tako onih sa 75 bodova koji su napisali odlično. Problem je po meni što ti treba 4 zadatka da prestigneš nekog tko je smuljao bod na bolesti i slično.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la lastavica » 05 srp 2016, 14:40

Po tome ispada da je jedna smhena crlo interesantna.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 43 gostiju.