Stranica: 1/1.

Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 07:49
Postao/la beammama
Obojica mi sinova moraju nositi dioptrijske naočale. Kako to funkcionira s receptom? Koliko pokriva socijalno? Kakve su cijene? Gdje i kakve kupiti i na što paziti kod odabira?
Ne možemo si priuštiti baš nešto pretjerano skupo, ali me interesira da im ni ne kupim smeće.
Sve informacije su dobrodošle, pogotovo kako proći jeftinije ali ne na uštrb zdravlja djece.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 09:17
Postao/la Stefanova_mama
Vazno je da na nosu onaj most, spojnica bude od titaniuma (bar za decke), jer kad padnu ili ih udari lopta ili... okvir se savije i vrati, ali ih ne povredi. Imamo i skroz metalni okvir i taj mu je ostavio modrice po licu u gore navedenim slucajevima, pa ga ne nosi u vrtic.

Ima i skroz titaniumskih okvira, koji su i skuplji, ali uvidela sam da je vazan onaj deo iznad nosa, dakle nije od presudnog znacaja da sve bude titanium. Ako su alergicni, u tim titanijumskim legurama ima nikla.

Posto su ti decki vec veci ne moraju imati u C savinuto oko usiju (ovde to zovu sportski nastavci od gume), nece im klizati naocare ako su dobro prilagodjene iza usiju oni klasicni plasticni nastavci.

Jako je vazno uzeti zastitni sloj protiv grebanja na stakla i lakse je ako su stakla plasticna (lakse po tezini i manja mogucnost lomljenja stakla) ili polikarbonatska (ta su skuplja, ali sasvim nesalomiva).

Stopice za nos od silikona trebaju biti sto vece i sto mekse, okviri (od plastike recimo) koji nalezu na nos ostavljaju crvenu crtu i ulegnuce na nosu koliko god lagani bili, isto radi i silikonska traka (silikonske stopice povezane silikonskom trakom, sto bi kao trebalo da spreci klizanje sa nosa, S. je bolelo i skinuli smo).

Ovde su moderni cetvorougaoni okviri, ali gledaj da je staklo, polje u kome gledaju dovoljno veliko u svim pravcima da ne gledaju iznad naocara.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 09:20
Postao/la folne
Cure su hvalile Mibo optikui zbog cijene i zbog kvalitete.

http://www.mibo-optika.hr/poljanice.htm

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 09:33
Postao/la eli
moja nosi naočale od prije dva mjeseca. nisam išla preko socijalnog jer vraćaju siću koja mi ne pokrije ni vrijeme čekanja u redu za potvrdu ortopedskog pomagala. naočale su me došle 830kn skupa sa staklima.

što se stakla tiče, nemaš kod nas puno za razmišljati. postoje jedna junior stakla od svake provjerene kuće i to je to. ok su, nama su se samo mrvicu izgrebla na mjestu gdje ne smeta vidu.

okvri - teško ćeš kod nas naći titanium dječje. skupe su pa ne naručuju. najbitnije je da su lagani okviri i da se djetetu sviđa. moja ima metalni, krilca se mogu razmaknuti više od kuta od 90, što je dobro jer ih do sada još nije iščupala.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:15
Postao/la beammama
folne je napisao/la:Cure su hvalile Mibo optikui zbog cijene i zbog kvalitete.

http://www.mibo-optika.hr/poljanice.htm

Do njih mogu i pješice :) Takve dućane volim ;)
Stefanova mama, hvala na vrlo opširnoj informaciji, vidjet ću što se može.
eli, znam da pokrivaju siću, al' mi i to nešto znači, a što se titanium okvira tiče onda ih neću ni pretjerano tražiti.
najbitnije je da su lagani okviri i da se djetetu sviđa.

Da, i meni je to bitno jer i ovako većini djece se naočale baš i ne nose, a ako su im neudobne i ružne onda je to neprestano "Daj stavi naočale!" i sad kod mene još x 2.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:17
Postao/la eli
što se titanium okvira tiče, ima ih mm, sa polikarbonatnim staklima. i što se desilo? spustio ih je na krevet, gospođica se prevaljala preko njih i puklo je jedno krilo. mrak mu je pao na oči jer su ga koštale cijelu plaću. na sreću, dobavljač mu je našao i besplatno poslao novo krilce. dobro da je tako jer ni skupa stakla ne bi mogao seliti u drugi okvir.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:20
Postao/la beammama
Nema šanse da toliko love dam. Jednostavno si ne mogu to priuštiti.
Ova cifra koju si ti dala mi se čini suvisla i podnošljiva.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:23
Postao/la eli
kod okvira cijena varira, od 200-1000kn, leće su oko 160 po komadu, ako se dobro sjećam.
junior leće su obične plastične sa premazom protiv grebanja.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:27
Postao/la beammama
Super. To znači da možemo skoro pa najskuplje okvire uzeti. :nana Mi smo računali da će nas za obojicu doći oko 2000,00 kuna. Ak' im se dopadnu neki srednje cijene bit će :joy :joy :cheer

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:34
Postao/la TmamaKiN2
moj N nosi naocale vec nekih 3,5 godine, prve smo okvire kupili u subicevoj, tj. u ininoj zgradi ima optika, veliki je izbor, drugo dvoje smo uzeli u ghetaldusu u klaicevoj, tj. u sigetu (tamo smo prije 3-4 mjeseca upiknuli neke na akciji oko 350.- toliko jeftine nisam nikad nasla, prekrasne su mu, lijepo mu stoje, jedino sto nam je dr. rekla da izbjegavamo takve okvire za djecu - naime, nemaju okvir skroz, vec samo gore, a donja polovica je flax pa je zbog toga nezgodno jer oni kao manje cuvaju naocale pa je veca mogucnost da puknu). na socijalno ne idem potvrdjivati jer za tih 50tak kuna ili 70 trebam uzet skoro pa g.o. jer budu takve guzve, a korist gotovo pa nikakva. sram ih bilo.....

zato jos jedan tip, uzmem fino u ghetaldusu SVE (i okvire i stakla) na SEBE i onda si fino odbijem porez i ko ih j...... :dada

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:35
Postao/la eli
ja sam optičarki šapnula da krene sa vađenjem od jeftinijih prema skupljima i preskoči one koje su preteške ili prekrhke da ih ona svojem djetetu ne bi ponudila. :mrgreen:

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:36
Postao/la eli
TKN, znam ženu kojoj su iz porezne tražili nalaz oftamologa da ga priloži uz rn. znaju oni za uguravanja u prijavu.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:41
Postao/la TmamaKiN2
pa kaj onda, onda moze reci fino da ga je izgubila i sve pet.

ja ionako nosim naocale/lece, SVE si odbijem, nedam im lipe... kad bih bas morala dati nalaz, dala bih neki svoj ako bih ga nasla, ako ne rekla bih da sam ga izgubila i tocka. ne sjecam se vise dal na racunu pise dioptrija, mislim da ne :dunno

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:42
Postao/la beammama
eli je napisao/la:ja sam optičarki šapnula da krene sa vađenjem od jeftinijih prema skupljima i preskoči one koje su preteške ili prekrhke da ih ona svojem djetetu ne bi ponudila. :mrgreen:

:klanja :klanja Super tip. Ovog se vjerojatno ne bih ni sjetila, a uštedi rasprave. Eli, svaka čast.
TmamaKiN2, ja sam rekla mm-u da bih išla u Ghetaldus (na Trgu). Taj je najveći, a nekak sam zabrijala da bi tamo mogli proći bolje nego kod malih privatnika. Vidjet ću prvo kod ovih na Poljanicama.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:43
Postao/la eli
meni pišu neki cilindri. piše i tip stakla junior, okviri barbie. :|

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 10:57
Postao/la TmamaKiN2
beam- mozda mi bas nismo imali "srece", ali ja na trgu nisam nista nasla, slab ti je zbor za djecu, pogotovo kad sam trebala one male, male, micine okvire :dunno
ghetaldus u klaicevoj ima najbolji izbor jer je to u sklopu bolnice i tamo djeca idu na kontrole i obicno starci tamo zapnu i kupe, teta je jaaaaaaako jaaaaaaaako ljubazna i sve se fino s njom dogovorim.
a ovo u sigetu smo sasvim slucajno otisli, isli popravit stare (iskrivio ih) pa spazili te nove i odmah ih kupila jer su mu ove stare vec bile premale.

eli - ma gle, treba probat. drzavu moze bit sram da si roditelj ne moze odbit za dijete nista ni pregled, ni pomagalo..., bar onaj koji ima na sebi zdravstveno za dijete. zato se ja uopce ne libim toga da im proslijedim racun pa ako ide, ide, ako ne :dunno

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 11:13
Postao/la beammama
E, u Klaićevu sigurno ne idemo. Možda bi mogli pogledati u DZ Dubrava. Isto imaju svoj dućan. Kakav je izbor :dunno , ali znam da smo za nećaka prije puno godina tamo kupili jako zgodne dječje okvire.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 12:35
Postao/la TmamaKiN2
E, u Klaićevu sigurno ne idemo


razumijem :dada nama je to obicno uvijek bilo usput kad idemo na kontrolu pa odmah pogledamo za neki okvir i kazem, obicno se nadje za svakog ponesto jer imaju zaista velik izbor, a i teta ima bezgranicno strpljenja zaisprobavanje, jer mog N to uopce ne zanima, on se obicno zapikne tamo za neku igrackicu, ja se sva preznojim dok isproba te okvire :dunno

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 31 srp 2009, 18:21
Postao/la beammama
Mi smo preglede obavili u Vinogradskoj. Jutros su dečki obavili okulista, Amadejevu kontrolu kod hematologa i Klovićevu. Doma stigli prije jedan sat. Nisam mogla vjerovati.
Što se naočala tiče obojica imaju astigmatizam, Amadej - 1,5 dioptriju, a Benedikt + 0,5.
Što je Axis? Kod B. je desno i lijevo 90 stupnjeva, a kod A D 180, a L 0.
Ništa na receptu ne piše koju cifru pokrivaju. MM je nešto spominjao 85 kuna, ali nemam pojma otkud mu to.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 01 kol 2009, 12:05
Postao/la breg
Ja ti imam jako loše iskustvo s optikom na Mibo.Pukao je okvir i trebalo ga je lemiti, a dijete nosi samo prizme .
I oni su okrenuli prizmu na krivu stranu :shock: :shock: :shock:
Sva sreća da je dijete to odmah primijetilo.Nikad više kod njih ni u ludilu
Moje drugo dijete ima isto astigmatizam, priznali mu 85 kuna, okvir 560, plus stakla 440 imaju na sebi zaštitu od grebanja i anti refleksni sloj
Uvijek biram neku srednju cijenu, ako te zanima dam ti ime privatne optike. Ja tamo već deset godina kupujem naočale i super sam zadovoljna.
Moj ti je savjet da odeš bar u dvije optike pa da usporediš cijene.
Samo znam da je Getaldus preskup

Ti bi mogla proći puno jeftinije od mene jer su ti manje dioptrije on naših, jer cijena stakla raste sa dioptrijom.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 06 kol 2009, 09:35
Postao/la † Volvo
U Klaićevoj u optici imaju solidan izbor, mi naletjeli na ljubaznog mladca i izabrali Artur u zemlji Minimoya naočale (slučajno, te su se sinku i nama dopale) , u lipnju imali popust 20% na dioptrijeske pa ispalo manje od 700 kn. Uzeli i antirefleksne, dakle ne nejjeftinije plastike.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 06 kol 2009, 10:54
Postao/la beammama
Sad moram nagovorit mm-a da odemo do Klaićeve.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 06 kol 2009, 16:46
Postao/la An
Mi danas pola obavili kao i uvijek u optici u Subicevoj (nakon sto smo odlucili da idemo sad negdje drugdje i prosli jedno 5 optika). Umetali smo stakla u nove okvire - sto je teze jer ne mozes naci okvire u koje ti pasu stakla (iako ih ionako moraju rezati).
Imaju i oni okvire od titana. Najvaznija karakteristika je sto su lagani. Nisu ni tako skupi - oko 800 kn. Ali se jednako mogu strgati :(

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 10 kol 2009, 13:35
Postao/la viki
- prve smo kupili u Monoklu u Maksimirskoj, a druge u nekoj privatnoj optici u Kauflandu, cijena prvih je bila negdje oko tisuću kn, ne sjećam se više točno i to s nekim popustom, druge su bile 930 (okvir 630, a stakla 300), stakla uzimam uvijek plastična, antirefleksna sa zaštitom protiv grebanja... prvi okviri su bili metalni i trajali su skoro pa 4 godine, a drugi su eto stari 7 mjeseci, savitljivi su, pa ćemo vidjet...

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 10 kol 2009, 21:43
Postao/la beammama
Evo, i mi na kraju kupili danas u Monoklu. Rey Ban-ice. Oboje ista cijena sa plastičnim lećama, tom zaštitom od grebanja 1.090,00 kuna. Dobili 84,00 kune po naočalama od HZZO-a i na jedne nam dala popusta 10 posto. Dobili su upute kako stavljati i skidati naočale i da se ne presvlače s naočalama na nosu......
Amadej bio totalno razočaran što ne može odmah nositi doma. Njemu su se super dopale, a sad ćemo vidjeti kako će biti kad bude morao nositi stalno.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 21 kol 2009, 19:53
Postao/la Dobri andjeo
jel to amadej u djh prosetao nove naocalice isprobavajuci torbe ?

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 21 kol 2009, 20:17
Postao/la beammama
je :) Kak vam je izgledao. Ja nisam imala osjećaj jer sam u isto vrijeme gledala i njega i Benedikta koji je bio iza kamera samnom.

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 24 kol 2009, 21:57
Postao/la Dobri andjeo
odmah sam ga skuzila po imenu i vezi s djh ;)
izgledao je super, misic mali, totalno mi se promijenio, krasan je :luv presladak je bio :up
naocalice mu super stoje , :up

Re: Dječje dioptrijske naočale

Postano: 05 lis 2009, 18:53
Postao/la taraxyx
Bok
Evo ja sam nova ovdje, no htjela sam malo komentirati na ovoj temi.
Moj sin ( 11 godina) ima jako dobru okulisticu koja mi je dala sljedeći savjet,kada je prije 5 godina trebao izraditi prve naočale.
Treba uložiti u dobre i čvrste okvire, jedino što je preporučila da imaju federe na ručicama (kad se razvuku da se vrate u prvotni položaj) nije bitno titanium, tko može neka uzme.Takvi okviri se nađu bez problema za 300-400kn.

Rekla je također da se optičari uvjek trude prodati ovakva i onakva stakla, da se ne dam nagovoriti jer su dovoljna obična plastična (djeca imaju pravo na njih preko socijalnog) jer djeca rastu, padaju a i do puberteta im se dosta mjenja dioptrija, te da se okviri ponekad mogu iskoristiti za drugu dioptriju (ako nije prerastao). Također je rekla tko si može priuštiti da je bolje uzeti još jedne rezervne naočale-nego skupa stakla. Nakon puberteta je vrijeme ili za bolja stakla ili leće.

Eto nadam se da sam nekom pomogla savjetom. :)