Stranica: 1/1.
ogtt

Postano:
04 sij 2013, 00:17
Postao/la mrgud
Pozdrav!!
Ovo mi je druga trudnoća i trudna sam 9 tj. S obzirom na to da sam jača ginekolog mi je preporučio ogtt. Napravila sam ga, ali su mi vrijednosti skroz nelogične.
Naime, ujutro natašte vrijednost šećera je bila 5,7, a 2 sata nakon ispijanja glukoze je bio 4,4. Šta ta vrijednost predstavlja? Zar ne bi on trebao biti više s obzirom na opterećenje glukozom, a nikako ne manjim, ? Kod doktorice idem tek za 4 tjedna i lagano ludim. Da li ima netko tko mi može reći kakav je nalaz, da li se trebam brinuti???
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 09:10
Postao/la mrs. eastwood
jesi li mirovala ta dva sata? pila vode, jela?
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 09:22
Postao/la folne
Mrgud, to ti je uredan nalaz.
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 09:30
Postao/la zvrka
ako si mirovala između, mislim da je super 4,4. Meni isto nelogično da je manje al' računam glavno da nije visoko
Bez obzira na to, nazovi dr., reci za nalaz i mirna si...

Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 09:45
Postao/la saptacica
Nije uredan, mora biti manji od 5,1 nataste. Al posto je nakon dva sata stvarno čudno nisko, mislim da će ti dati ponavljati. Barem ovoga nataste.
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 10:40
Postao/la Tinica
Šaptačica

upravo tako kao što si rekla
Šečer natašte mora biti manji od 5,1, nakon sat vremena manji od 10 a nakon dva sta manji od 8,5.
Ja sam baš nedavno pisala o tome na gestacijskom dijabetesu:
viewtopic.php?f=35&t=65351
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 11:32
Postao/la MON
mrgud, nemoj čekati 4 tjedna. dobila si nalaz pa nazovi doktora i reci kakav ti je. ja bih rekla da je ovaj nalaz, da se tako izrazim, "u širim granicama normale" i da ćeš trebat pripaziti na ishranu, ali bolje o tome razgovarati s doktorom.
svakako bi trebala izbjegavati slatko jer ti nakon toga brzo pada šećer i moglo bi ti biti slabo.
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 12:16
Postao/la Tinica
Da bome ni ja ne bi čekala...možda se kod tebe radi o hipoglikemiji

mislim lupam ali zbilja čudno da je tako nisko nakon toliko šečera natašte

Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 12:25
Postao/la cakorka
A jesi li mjerila nakon 1h?koliki je bio?
normalno je da se 1h nakon jela vrijednost poveca a posle 2h vrati na normalu.kod mene je bila ista vrijednost nataste i nakon 2h,dok prosli put kad sam imala dijebetis i nakon 2h nije mijenjalo ili eventualno malo.
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 12:47
Postao/la Tinica
Čakorka ti nisi u klubu dijetnih trudnica
Kad sam prvi put prošli mjesec radila OGTT test ujutro natašte mi je bio
5,9, kad sam popila onaj koktel

nakon sat vremena mi je bio
13,9 a nakon dva sata
8,3. Nakon tjedan dana radila sam GUk profil i nalaz mi je bio natašte
3,9, 2 sata nakon doručka
3,7, dva sata nakon ručka
3,5 i dva sata nakon večere
3,4Sad ponovno idem sredinom mjeseca na taj profil i nadam se da će biti dobar jer sam odlučila do kraja trudnoće zbilja paziti

Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 13:09
Postao/la zvrka
mene su sa vrijednosti 7,1 nakon 2 sata slali na profil glukoze (mislim da je granična 7)
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 13:34
Postao/la Tinica
Preporučene vrijednosti OGTT-a kod trudnica su: do
5,1 mmol/l na tašte, do
10,0 mmol/l jedan sat nakon opterećenja glukozom, te do
8,5 mmol/l dva sata nakon opterećenja
http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=171
Re: ogtt

Postano:
04 sij 2013, 13:55
Postao/la mrgud
Kod nas u domu zdravlja mjere šećer isključivo nakon 2 sata od ispijanja koktela. Posudila aparat za guk pa si mjerila malo danas kod kuće iz prsta. Natašte 4,0 a sat vremena nakon obroka 7,1. Mislim da će to biti sve ok. Javit ću se svakako i doktorici. Hvala na savjetima.
Re: ogtt

Postano:
09 sij 2013, 22:48
Postao/la palčicaMALA
nalaz ogtt-a ti je super.
probaj si izmjeriti ne 1, nego 2 sata nakon jela. na isti se način rade kućni profili na vuk vrhovcu.
Re: ogtt

Postano:
09 sij 2013, 23:15
Postao/la noah
Tinica je napisao/la:Preporučene vrijednosti OGTT-a kod trudnica su: do 5,1 mmol/l na tašte, do 10,0 mmol/l jedan sat nakon opterećenja glukozom, te do 8,5 mmol/l dva sata nakon opterećenja
Ovo su preporučene vrijednosti za trudnice sa gestacijskim dijabetesom!
A vrijednosti ogtt-a bi trebale inače biti jednakim kao i izvan trudnoće.
Ova druga vrijednost nakon 2 h je normalna i ona govori da gušterača radi svoj posao,jedino je mrvicu prva vrijednost povišena.
Re: ogtt

Postano:
10 sij 2013, 10:21
Postao/la Tinica
Noah pa nisu oni mogli znati da ja imam gestacijski dijabetes dok nisam napravila taj OGTT test

dakle to su stvarna mjerila kad žena prvi put dođe tamo.
probaj si izmjeriti ne 1, nego 2 sata nakon jela. na isti se način rade kućni profili na vuk vrhovcu.

Mrgud super nalaz
